FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Skip Pay

Offline - Poslední varování Profil 
14. 12. 2021 23:47 Odeslat příspěvek
Pravý Tomáš Marný: ano mohl napr CSOB kreditka, sam ji mam
Exkluzivní úroková sazba 7,9 % .
https://www.csob.cz/portal/lide/ucty/premium-konto

Diners Club Pure karta, sam ji taky mam i kdyz jen lezi :)
https://www.dinersclub.cz/soukromi-klie ... lub-pure-1

Ja si samozrejme nepujcuju, ale mel jsem driv kdysi kolem sebe takovou sortu lidi, ktery mi priznali jak jeli Provident a ze tam i jezdil kazdej tejden a ze se to skoro nedalo splatit.
I Home Credit, ktery kdysi s kreditkou, tak i to temer se nedalo splatit, dnes ctu podminky teda snad lepsi alespon u pujcky i kdyz levne to neni.

minarjo:
Twisto tak to je uz snad lichva, ale nemyslel jsem to vylozene ze to tak musi byt. Proto jsem to tu dal jako tema - dotaz, aby nekdo znalejsi to posoudil. Tohle je ale vylozene brutalni 60%, nevim neznam to tak, ale divim se ze na Twisto uz nekdo nedal zalobu.
Ja ji samozrejme podavat nebudu, jednak kdyz to nepouzivam a za druhy zase do toho tak nevidim. Jen me to proste zaujalo ze je tohle jeste dnes mozne.

Jeste abych to upresnil vychazim z prikladu na internetu, ze treba nekdo mi pujci 100czk ale chce vratit 150czk.
Home Credit mel kdysi u sve kreditky take jako normal urok. Pokud ale nekdo vybral treba 20 000czk a potom radne splacel a poslal jim 800czk, realna splatka byla zapocitana cca 400 - 450czk. Tedy jako by mi nekdo dal 800 a ja tady napsal hele dostal jsem jen 400 a zbytek jsou ty poplatky ruzne a tak :D

-- 14. 12. 2021 23:56 --

Co je lichva?

Tonoucí se stébla chytá a tonoucí dlužník by se určitě rád chytil aspoň nějakého konkrétního čísla, protože nemusí mít o výši běžných úrokových sazeb ani ponětí. Z lichvy podezřelý úrok překračuje 30% sazbu za rok. Když se dostaneme u půjčky až za 60 % p. a., téměř jistě bude takový úvěr za lichvářský považovat i soud. Těmito čísly se ale nebudete pravděpodobně moci ohánět u krátkodobých půjček, kde jsou úroky obecně mnohem vyšší než u klasických spotřebitelských úvěrů.

https://www.usetreno.cz/lichva-jak-vypa ... -lichvare/

Lichva (neboli úžera) je tedy přemrštěné úročení půjčených peněz, které se vymyká běžnému standardu – jedná o půjčky s obrovskými úroky. V praxi si můžeme lichvu ukázat na jednoduchém příkladu: Od někoho si půjčíte sto korun, a druhý den po vás bude chtít vrátit zpět 150 Kč. Provádět lichvu je nezákonné.


Naposledy upravil ripper6 dne 15. 12. 2021 00:17, celkově upraveno 1
Poslední příspěvek


Offline - Přeborník Profil 
14. 12. 2021 23:56 Odeslat příspěvek
U hodně malých půjček začne RPSN být dost k ničemu – pokud opravdu dokážou odložit stokorunu, tam RPSN v desítkách procent víceméně musí být.

Počítačům je dost jedno, jestli je ve formuláři jistina 10, 100, 1000 nebo 10 000, ale jakmile se na to z libovolného důvodu musí podívat člověk (dotaz, kam splácet, reklamace libovolného typu, …), už to stojí řádově stokoruny nebo přinejmenším desítky korun, a stokoruna nákladu ze stokorunové jistiny… bude podle RPSN určitě vypadat jako lichva. Samozřejmě každý klient tu drahou lidskou službu nepotřebuje, ale nějaké procento ano, a dohromady se to musí zaplatit.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 12. 2021 09:12 Odeslat příspěvek
@ ripper6: Neřekl bych, že ten Diners je 7-8% ;-). "Službu Diners úvěr s bezkonkurenční RPSN 8,66 %."
I když levnější než nějakých 23% na ostatních kreditkách to je.


Offline - Inventář Profil 
15. 12. 2021 09:55 Odeslat příspěvek
@fc70:
Nízké stokoruny Twisto rozložit do splátek (3-12 měsíců) neumí, jde to od částky 1500 Kč výše.
Příklad na rozložení jedné platby ve výši 1700 Kč do 3-12 splátek, tak jak to appka Twisto ukazuje (zobrazuje u toho i RPSN):
3 měsíce, měsíčně 614,69 Kč, navýšení 144,07 Kč, RPSN 63,22%
12 měsíců, měsíčně 178,92 Kč, navýšení 447,04 Kč, RPSN 56,32%
Zkoušel jsem totéž u platby kolem 2000 Kč a RPSN je stejné. Přitom ta částka celkového navýšení nevypadá tak vysoká vůči původní platbě 1700 Kč, až by se mohlo zdát, že jejich výpočet RPSN je chybný (vyšší než realita). Ale pochybuji, že by to počítali chybně a tím mnohé klienty citlivé na tento údaj odradili.
Tedy Twisto funkce "rozložit do splátek" u konkrétní platby (Twisto kartou, možností Twisto platby na eshopu, či třeba Snapem, tj. složenky/faktury) fakt není vůbec výhodná, přesto to pro takto krátké půjčky v řádu 3-12 měsíců a pro částky 1500 Kč až výše Twisto rámce (s vyšší částkou to pak možná klesá) nepovažuji za lichvu, když je to krátkodobé, na nižší částky typicky v řádu jednotek tisíc Kč a RPSN veřejně před odkliknutím viditelné. Je to nicméně nevýhodný produkt, který má Mall pay nejspíš tedy levněji (nevím, nemám).


Offline - Poslední varování Profil 
15. 12. 2021 12:11 Odeslat příspěvek
Pravý Tomáš Marný píše
@ ripper6: Neřekl bych, že ten Diners je 7-8% ;-). "Službu Diners úvěr s bezkonkurenční RPSN 8,66 %."
I když levnější než nějakých 23% na ostatních kreditkách to je.

No tak, me neslo o to srovnat 7,9 a 8,6% rpsn ale sakra rozdil 23% nebo uvadeno klidne pres 30% ci jak tu nekdo nadhodil 60% vs kdyz chci splacet kreditku :)
Proste to ve me vzbudilo dojem ze se jedna o nebezpecny produkt, hlavne pro lidi co nemaj penize, tudiz vyuziji odlozenou platbu, kde jim nedaj nejake ulevy ale poradne jim nasoli mega rpsn. Ten clovek pak na to nema a budou zase psat jak jezdi x exekutoru. Nemaj to psat. Vyslo ruzne clanku, ze lidi nezajma rpsn, ze blbci to podepisou, potom splaci a samozrejme kdyz jim to nejde splatit tak casem je to nuti pujcit dal a tim se roztaci zadluzeni.
Ja samozrejme nerikam ze jsem na to expert, cekal jsem prave ze to tu nekdo vysvetli jak to je i s lichvou, ale proste na netu bylo to tak popsano. Sam majitel jedne firmy me to rekl, proste 50% = lichva a usmal se tomu.
Tudiz i kdyz to nesplacim nic tak, zaujalo me ze vidim tamhle svoji kk s 7,9% rpsn a vedle toho treba tady uvedene Twisto nebo MallPay kde se pise cosi 50 ci dokonce 60% rpsn takze mazec :D

-- 15. 12. 2021 12:16 --

minarjo píše
3 měsíce, měsíčně 614,69 Kč, navýšení 144,07 Kč, RPSN 63,22%
12 měsíců, měsíčně 178,92 Kč, navýšení 447,04 Kč, RPSN 56,32%
přesto to pro takto krátké půjčky v řádu 3-12 měsíců a pro částky 1500 Kč až výše Twisto rámce (s vyšší částkou to pak možná klesá) nepovažuji za lichvu,

Dekuji za srovnani, ale i za tech 12 mesicu neni to extremni tj jak tvrdis ze to ukaze 56%?
Z pohledu toho to nemusi pusobit tolik dobre, ale cim se teda potom muze clovek ridit?
12 mesicu castka ale jinde ctu rpsn 10% treba, dobre seberu penize z kreditky a chci ji teda s radosti splacet.
Neni to sakra rozdil pokud budu splacet treba Diners rpsn 8,6% vybrano treba 5000czk vs Twisto / MallPay kde rpsn bude 50%? Asi podle castky byse to mohlo lisit. Zrejme to rika ze mensi castky jsou drazsi ale pusobi to proste nesolidne a brutalne.


Offline - Diskutér Profil 
15. 12. 2021 13:05 Odeslat příspěvek
jako je pár kreditek, co mají RPSN pod 10%,
ale zcela běžné je 20 - 30 %!


Offline - Přeborník Profil 
15. 12. 2021 20:43 Odeslat příspěvek
Citace
Asi podle castky byse to mohlo lisit. Zrejme to rika ze mensi castky jsou drazsi ale pusobi to proste nesolidne a brutalne.
Já to beru tak, že je to podobné jako telefonní tarify, kde velké firmy s velkým počtem čísel platí třeba 80 měsíčně, ale spotřebiteli to v nákupním centru v nákupním centru nikdy nenabídnou, protože lidská práce apod.

A ano, menší částky si daleko častěji půjčují lidé, co mají hluboko do kapsy a problémy se splácením, takže sazby musí být vyšší, občas extrémně vyšší, a skoro nikdy nemá smysl si takhle půčovat. Jestli by kvůli „skoro nikdy“ měl být ten produkt zakázaný, aby většinou neškodil, nebo povolený, aby v extrémních případech pomohl, je politická otázka na individuální zvážení.


Offline - Návštěvník Profil 
17. 12. 2021 17:40 Odeslat příspěvek
Řešil jste už někdo toto?

Doporučil jsem celkem 4 nové klienty MallPay (MP) a za každého získal poukaz na 500 Kč.
Z e-mailu co mi od MP dorazil:
Posíláme vám dárkový poukaz platný 60 dní, díky kterému ušetříte 500 Kč při platbě jakékoliv nákupu nebo vyúčtování s objednávkou nad 501 Kč s mallpay….

První poukaz mi přišel 15.10. – ten jsem uplatnil na vyúčtování za říjen. Druhý 25.10. – ten jsem uplatnil na listopadové vyúčtování. Třetí 29.11. – ten uplatním za prosinec. A čtvrtý poukaz dorazil 2.12.

60 dnů platnost od 2.12. vychází na 31.01.2022. Toto mi potvrdila i e-mailová podpora MP. Chtěl jsem tedy uplatnit poukaz na nějaký nákup dle infa z e-mailu „při platbě jakékoliv nákupu“. Zkoušel jsem Košík.cz, CZC.CZ, ale ani jeden poukaz nebral. Myslel jsem, že se poukaz zadá někde při potvrzení platby u MP. Bohužel taky ne. Tak jsem byl nucen objednávku rušit, ale to je jiné story. Snad platbu vrátí brzy zpět na MP.

Komunikoval jsem s podporou MP a ta mi sdělila, že poukaz za doporučení lze uplatnit POUZE na vyúčtování. Zeptal jsem se tedy, jak uplatním za prosinec dva poukazy (z 29.11. a 2.12.), jejíž platnost končí v lednu? Podpora MP mi sdělila, že na vyúčtování lze uplatnit POUZE jeden poukaz a že ho mám uplatnit v dalším vyúčtování. Ale problém je, že nejzazší datum uplatnění poukazu z 2.12. je 31.01.2022 a vyúčtování za leden bude až 01.02.2022. Věřím, že to není záměr, ale jen chyba jejich systému. Tak uvidíme, jak to dopadne.

Perlička na závěr. Na MP kartě mám zakázané platby přes internet, přesto na CZC.CZ internetová platba proběhla ☹


Offline - Administrátor Profil 
17. 12. 2021 17:50 Odeslat příspěvek
K perličce na závěr: A platil jsi kartou (zadával číslo karty, platnost, CVV kód) nebo jsi platil přes MallPay tlačítko?


Offline - Poslední varování Profil 
17. 12. 2021 17:50 Odeslat příspěvek
JoKaHo: hele zkusil jsem tu jejich i mobilni app pro potvrzovani, dojem z MallPay. Pusobi to na pohled jako ok, ale zabezpeceni akorat ve stylu nechci nic zadarmo.
Takze ideal zaplatit, vyuzit a pak zablkovat. Jinak se dotycny muze casem divit az mu bude neco na karte chybet :D


Offline - Návštěvník Profil 
17. 12. 2021 18:01 Odeslat příspěvek
Rop píše
K perličce na závěr: A platil jsi kartou (zadával číslo karty, platnost, CVV kód) nebo jsi platil přes MallPay tlačítko?


Tlačítko. To neberou jako internetovou platbu?


Offline - Trvalý BAN Profil 
17. 12. 2021 18:02 Odeslat příspěvek
Není to platba kartou, nezadáváš nikde číslo karty.


Offline - Návštěvník Profil 
17. 12. 2021 18:10 Odeslat příspěvek
Chápu, tím se to vysvětluje, i když podle mě to je pořád platba "na internetu".


Offline - Administrátor Profil 
17. 12. 2021 18:53 Odeslat příspěvek
Karta je samostatná entita. Tlačítko je samostatná entita. Obojí funguje trochu jinak. Jenom se ti to sype do tvého jednoho účtu.


Offline - Trvalý BAN Profil 
17. 12. 2021 19:00 Odeslat příspěvek
JoKaHo píše
Chápu, tím se to vysvětluje, i když podle mě to je pořád platba "na internetu".

Sám jsi psal, že náš zakázané internetové transakce na kartě. To znamená pouze na kartě.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 155  Další stránka
Stránka 36 z 155 [ Příspěvků: 2323 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies