FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

podmínky pro výběr ze zahraničních bankomatů

Offline - Návštěvník Profil 
23. 6. 2021 07:45 Odeslat příspěvek
Před měsícem jsem v Chorvatsku vybiral s mKartou svět z bankomatu erste. Nabídl dcc, po odmítnutí poplatek nechtěl.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 6. 2021 12:29 Odeslat příspěvek
čulibrk píše
Nevíte, jak je to letos s poplatky za výběr nebo DCC v Chorvatsku u bankomatů "Zagrebačka banka" nebo "Hrvatska Poštanska Banka (​HPB)" kartou Revolut nebo mKartou VISA Svět?

[Patrik už vyzkoušel, že bankomaty PBZ (Privredna banka Zagreb) chtějí buď poplatek nebo DCC. ]

Nevím, jak je aktuální toto:
https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


vybiral jsem kuny vcera revolutem Mastercard v bankomatu PBZ. na DCC ani poplatek neptal, rovnou vyplivl 1200Kn


Offline - Administrátor Profil 
4. 7. 2021 17:58 Odeslat příspěvek
Polsko: BNP Paribas - nabídlo poplatek 16 zlotých, odmítli jsme.
PEKAO - bez poplatku, DCC nabídla 12%, ale bylo možné odmítnout


Offline - Administrátor Profil 
5. 7. 2021 06:05 Odeslat příspěvek
Polsko - severní pobřeží, městečko Mezivodí. V celém městečku jsme našli tak 10 bankomatů Euronet (ten jsme ani nezkoušeli) a jeden Planet cash. Ten nabídl DCC a když jsem odmítl, tak 15,99 zlotý poplatek, takže jsem nevybral (ještě peníze máme).

Žabka (má 6-23 a jen v tomto městečku jich je šest) sice umí Cashback, ale asi ne na zahraniční karty (pro Curve zamítnuto)

Přílohy

IMG_20210705_0652411.jpg
IMG_20210705_0652411.jpg
[ 3.62 | Zobrazeno 75 krát ]




Offline - Diskutér Profil 
5. 7. 2021 06:15 Odeslat příspěvek
Někde jsem to tady psal, v Polsku po mně nechtěl poplatek ani DCC bank santander


Offline - Administrátor Profil 
5. 7. 2021 06:37 Odeslat příspěvek
Je fakt, že je tu "přeeuronetováno". Pohybujeme se kolem baltského pobřeší, což je prakticky pás turistických letovisek a banku jsme tu našli jedinou a to právě PEKAO a to ani ne náhodou, ale pomoci Googlemaps. Dneska jsme poprvé narazili náhodou na jiný bankomat než Euronet a to právě ten Planet cash.

Jasně, pokud člověk pojede přes velká města, nebude problém najít různé banky a jejich bankomaty, jen je na to potřeba myslet. V levných hospodách se bez hotovosti neobejdete i když se to začíná lepšit a při troše snahy najdete místa, kde se dá zaplatit kartou, ale rázem jste dost omezeni. Takže je dobré vybrat, když je možnost.


Offline - Diskutér Profil 
5. 7. 2021 13:52 Odeslat příspěvek
Jsem v Gdaňsku (ano velké město) ale kartou platím i ve stánku na tržišti (mimo centrum, už se celkem orientuji)


Offline - Administrátor Profil 
5. 7. 2021 15:11 Odeslat příspěvek
Teď jsme ve Štětíně a kartou jsme nezaplatili na výstavě na hlavním nádraží. Jinak za celý den asi 20 bankomatů je Euronet, jeden BNP Paribas (taky s poplatkem) a jeden PEKAO (bez poplatků)


Offline - Přeborník Profil 
11. 7. 2021 17:03 Odeslat příspěvek
Vybíral jsem HRK z bankomatu MoneyGet v chorvatsku, kde mám z minula ověřeno, že vydává bez poplatku.
Poprvé zkoušel CRV/Binance card(eurova VISA karta), měnu jsem v crv změnil na kuny.
DCC nabídlo ale v CZK, po odmítnutí, chtělo poplatek 29.90hrk.

Když použil přímo Binance kartu, DCC nabídlo, tentokrát z €(30.16€ za 200hrk), po odmítnutí poplatek nechtělo(pro zajímavost, blokuje 26. 78€ za 200hrk, uvidím, jak se kurz změní po zaúčtování).

Setkal jste se někdo s takovou situací?
Proč crv chtěli skasirovat? Tu DCC z czk chápu, určují to dle BINu karty, mám český bin.

Ještě vyzkouším změnit podkladovou kartu na revolut resp csob kreditku a poté přímo dané karty, jestli to bude obdobně m


Offline - Návštěvník Profil 
11. 7. 2021 18:32 Odeslat příspěvek
Je vidět, že DCC přirážka je velmi častá a člověk musí být velmi ostražitý.Pripadně poplatek provozovatele bankomatu.

Z tohoto důvodu fandím Fio bance, která skvělé umí vše krásně blokovat, podobně i Mbank, Expobank. Věřím, že se přidají časem další banky.

Škoda, že kreditka Hello bank která má skvělé kurzy, neumí toto blokovat. Tam určitě zavedení této funkčnosti nehrozí, musí si dát člověk velký pozor.


Offline - Trvalý BAN Profil 
11. 7. 2021 19:16 Odeslat příspěvek
Až budou umět DCC opravdu blokovat a ne blokovat pouze transakci s DCC, tak to teprve bude dobrá funkce.


Offline - Administrátor Profil 
12. 7. 2021 05:06 Odeslat příspěvek
Blokace DCC / poplatku je pouze ochrana proti nepozornosti (nebo neporozumění řeči, ve které bankomat komunikuje), nedonutí bankomat vydat peníze bez poplatku /DCC, když nebude chtít. A jelikož se to šíří jako požár a v některých zemích si bez poplatku nevyberete (například v Thajsku), tak už to moc nepomůže. To by musely zatlačit přímo karetní asociace a obojí odmítnout hromadně pro všechny karty.


Offline - Přeborník Profil 
12. 7. 2021 05:37 Odeslat příspěvek
Máte někdo vysvětlení,pro moji situaci s poplatkem? Máte někdo obdobnou zkušenost, že na jednu kartu chtěli poplatek a na druhou ne?
Napadá mně, jestli nemůže být za tím, že crv je MC a Binance VISA?


Offline - Administrátor Profil 
12. 7. 2021 07:36 Odeslat příspěvek
Mne nikdy nenapadlo, když mi to hodilo poplatek nebo DCC zkoušet jinou kartu, raději jsem zkoušel jiný bankomat. Ale zažil jsem, že na některou kartu to vůbec nevydalo, nebo, že bankomat bral karty jen jedné asociace.


Offline - Nadšenec Profil 
12. 7. 2021 10:47 Odeslat příspěvek
Zkoušel jsem HB a CRV kartu v 6ti různých bankomatech v Zadaru minulý týden, a DCC to nabízelo vždy. Ať to byl bankovní, nebo nezávislý bankomat.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 27  Další stránka
Stránka 8 z 27 [ Příspěvků: 391 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies