FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

podmínky pro výběr ze zahraničních bankomatů

Offline - Administrátor Profil 
13. 8. 2021 13:27 Odeslat příspěvek
Jsme teď v Mexiku a zatím všechny bankomaty chtějí poplatek. Zdá se, že jednotný - 1 % z částky, minimálně 30 pesos (asi 33 korun). Zatím zkoušela HSBC, Banka Azteca a ostatní nevím (zkoušeli kolegové). DCC nenabízí ani bankomaty, ani obchodníci.
I když na terminálech i bankomatech jsou někdy symboly bezkontaktní platby, nefungují.

Další zajímavost - některé bankomaty mají štěrbinu na šířku.

Přílohy

IMG_20210813_0649346.jpg
IMG_20210813_0649346.jpg
[ 2.68 | Zobrazeno 123 krát ]


Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
7. 9. 2021 09:44 Odeslat příspěvek
Nebyl teď někdo v Itálii ideálně na Sicílii, který bankomat bere Curve/Revo bez přirážky?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 9. 2021 15:27 Odeslat příspěvek
V Itálii (ale v horách) jsem zadara bez přirážky vybíral Revolutem před 3 týdny ve Sparkasse, Raiffka chtěla 5€. Ale ve Švýcarsku měsíc předtím Raiffka zadarmo.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 9. 2021 08:36 Odeslat příspěvek
V Itálii minulý týden: La cassa rurale (ty byly na každém rohu) a Unicredit bez poplatku.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 9. 2021 19:57 Odeslat příspěvek
trinchin píše
V Zakopanem jsem napočítal za 2 hodiny 28 bankomatů Euronet a to jsem jiste nekteré prehlédl :). Vybíral jsem na Krupówkach v PKO Bank polski bez poplatku a bez DCC.

Pak mám zkušenost ze severu, Chelmza - bez poplatku a bez DCC byl Bank Spoldzielczy w Brodnicy. Nemam to overeno ale tipoval bych ze podobne se budou chovat i ostatní druzstevní banky v PL ze site Bank BPS. https://www.bankbps.pl/placowki-i-bankomaty


Odkaz na seznam bezpoplatkových bankomatů v Polsku:

https://www.esbank.pl/1/produkt/43/162/ ... raz-planet


Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 9. 2021 01:46 Odeslat příspěvek
Aktualne z Peru - z bankomatu si bez poplatku vyberete zadarmo zrejme jen uz z bankomatu Banco Credito de Peru (BCP). Ten to i zduraznuje, kdyz pri vyberu pise ze se za nej u nich nic neplati, ale ze si neco muze nauctovat vase banka. Ostatni bankomaty chteli 18-19 solu poplatek (i Interbank, ktery mel byt driv taky zdarma). Na DCC sem u nich nenarazil.


Offline - Administrátor Profil 
22. 12. 2021 09:06 Odeslat příspěvek
Čerstvá zkušenost z Jordánska. Většina bankomatů chce poplatek 3,5 až 5 JOD, maximální vybíratelná částka 250 JOD.
Našli jsme dva bez poplatku - Invest Bank a Jordánsko-Kuwaitská banka.

Běžné obchody berou karty, ale třeba v potápěčském centru chtěli 4 % poplatek. V hotelu (levnější kategorie) nebrali karty.


Offline - Nadšenec Profil 
22. 12. 2021 09:19 Odeslat příspěvek
přidám zkušenost z Rakouska, z Vídně.

Klasický ERSTE bankomat, Postbank chtěly poplatek 4,95eur při výběru z revolut i DKB Visa kreditky. Euronet bankomat chtěl poplatek 1,95eur

A pak jsem nějakým omylem potkal bankomat "Die Steiermärkische Este" a spíš s pleziru vyzkoušel a ejhle, revolut výběr bez poplatku...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 12. 2021 19:27 Odeslat příspěvek
Minulý víkend polská Lodž, centrum města - otestoval jsem cca 8 bankomatů s kartou Revolut (ATM v pobočkách různých banka, ale na všech malé logo Euronet), u všech poplatek skoro 17 PLN.
A další negativní bonus je nový typ Revolut karty bez magnetického proužku = kartu nejde dostat do bankomatu a výběr možný jen bezkontaktním způsobem.


Offline - Administrátor Profil 
22. 12. 2021 20:19 Odeslat příspěvek
V Polsku mi bezplatně fungovala Pekao


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 12. 2021 21:30 Odeslat příspěvek
Minulý týden Krakow chtěl Pekao stejně jak Euronet poplatek těch skoro 17 PLN - karta Revolut. Takže tu malou částku na hotovostní platby jsme měnili ve směnárně.


Offline - Návštěvník Profil 
6. 1. 2022 11:30 Odeslat příspěvek
V Poľsku sú od istého času (cca jeden rok/ už tie PKO spoplatnené, Ja využívam Santander- posledne dve navstevy výber ZEN kartou a Curve kartou bez poplatkou. Najlepsi kurz ma zen.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 1. 2022 12:57 Odeslat příspěvek
V prosinci jsem v Polsku (Těšíně) vybíral z bankomatu "Bank Spółdzielczy" bez poplatku, kurz Mastercard + 1% (karta Creditas). Zkoušelo to na mne DCC, ale dalo se snadno překonat ...


Offline - Diskutér Profil 
6. 1. 2022 15:14 Odeslat příspěvek
Jen pro jistotu: PKO != Pekao


Offline - Diskutér Profil 
10. 2. 2022 10:56 Odeslat příspěvek
takže aktuálně výběry z ATM PKO zpoplatněny?
tam kde budu v PL zítra jsou ještě Santander, ING, Bank Spółdzielczy - vybrat kartou mSvět u nich= jsou gratis, že?
dík
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 27  Další stránka
Stránka 10 z 27 [ Příspěvků: 391 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies