FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

podmínky pro výběr ze zahraničních bankomatů

Offline - Diskutér Profil 
18. 7. 2020 16:30 Odeslat příspěvek
No lepší by bylo, kdyby karta odmítla poplatek, odmítla DCC a hotovost vybrala. Takhle prostě nemá cenu něco vypínat, karta je pak nepoužitelná. To může DCC i poplatek uživatel odmítnout přímo v bankomatu.
Poslední příspěvek

Online - Nadšenec Profil 
18. 7. 2020 16:37 Odeslat příspěvek
No to jistě může, když se "nesplete" (k čemuž ho všichni DCC šmejdi usilovně směrují). Tahle (tebou zjevně nepochopená) funkce je právě proto, abych neprodělal na tom svém omylu.

18. 7. 2020 17:26 Odeslat příspěvek
Clověk potřebuje přece funkční kartu a ne nefunkční. Raději nakonec vybere s DCC nebo poplatkem, když potřebuje hotovost. Když si to vypne, stane se karta nefunkční a nemá s ní možnost vybrat hotovost. Když si to zapne, má možnost se u bankomatu rozhodnout.

Online - Nadšenec Profil 
18. 7. 2020 18:34 Odeslat příspěvek
To je vážně marný vysvětlovat. Ta funkce není pro tebe, move on.

18. 7. 2020 19:34 Odeslat příspěvek
Ta funkce není pro normálního člověka. ;-)

Naposledy upravil suram dne 18. 7. 2020 21:37, celkově upraveno 1

Online - Nadšenec Profil 
18. 7. 2020 19:41 Odeslat příspěvek
Já ti nevím, ale mně teda přijde use case "chci vybrat hotovost v zahraničí bez DCC a bez poplatků, aniž bych musel půl hodiny zkoumat, co po mě bankomat chce a kam klepnout" celkem normální. Když se touhle cestou nepovede vybrat nic, tak můžu následně zvážit, jestli funkci vypnu, nebo se odeberu k jinému bankomatu, nebo třeba použiju jinou kartu. Přijde mi to jako výrazně lepší alternativa, než něco omylem odsouhlasit a nechat se okrást o několik set korun.

18. 7. 2020 19:47 Odeslat příspěvek
Půl hodiny zkoumat? :D Možna budeš raději hodinu hledat jiný bankomat, abys zjistil, že chce také DCC a poplatek. :D

Online - Nadšenec Profil 
18. 7. 2020 20:02 Odeslat příspěvek
Tak ne, tahle diskuse vážně nemá smysl. Konec.

Offline - Inventář Profil 
19. 7. 2020 06:43 Odeslat příspěvek
Tak hlavně ta funkce (zatím nepoužívám, takže hypoteticky) "chrání" před DCC i při platbě v obchodech, což je např. u mě o dost častější a z pohledu DCC rizikovější (na ATM bývá upozornění přehlednější a nikdo ho přede mnou nezatají). Pro případný výběr lze zřejmě funkci deaktivovat a pak znovu aktivovat, ne? A vzhledem k tomu, že ta funkce je volitelná, tak si může každý vybrat dle svého názoru.

Offline - Návštěvník Profil 
19. 7. 2020 07:30 Odeslat příspěvek
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Tu je "transaction fee" 29,3 HRK a zároveň možnost přijmout nebo odmítnout DCC, ale i když přijmeš DCC, výsledná suma v CZK je včetně toho poplatku (529.3/0.2585=2047.něco)
Tedy platíš buď jen poplatek nebo poplatek+DCC.

Potvrzuje to známou věc - Euronetu se vyhnout širokým obloukem.

Offline - Administrátor Profil 
19. 7. 2020 09:20 Odeslat příspěvek
suram píše
No lepší by bylo, kdyby karta odmítla poplatek, odmítla DCC a hotovost vybrala. Takhle prostě nemá cenu něco vypínat, karta je pak nepoužitelná. To může DCC i poplatek uživatel odmítnout přímo v bankomatu.

Dost často "mluví" bankomat jen místním jazykem, takže je vysoká šance omylu (a komunikační obrazovka je často nastavená tak, aby k omylu došlo), případně, jak už psali kolegové, je zde podobné riziko v obchodě, v Irsku se mi stalo, že DCC odsouhlasila obsluha až poté, co jsem zadal PIN a terminál jim předal.

Nastavení mBank karty je pro ty, kdo ví, co dělají a mají s sebou ještě záložní kartu, kterou mohou použít, pokud nemají možnost na místě nastavení přepnout (mobil s internetem).

19. 7. 2020 12:33 Odeslat příspěvek
No hlavně to je pro ty, co počítají s tím, že karta bude nefunkční. Aby to bylo trochu proklientské, bylo by potřeba, aby karta uměla zamítnout DCC, ne platbu s DCC. Takhle to vidim jako alibismus mBank, projde platba s DCC a klient bude při reklamaci odbyt, že si mohl DCC vypnout. Ve skutečnosti ale nevypíná DCC, nýbrž platbu s DCC.

19. 7. 2020 12:55 Odeslat příspěvek
Lol Phirae píše
Tak ne, tahle diskuse vážně nemá smysl. Konec.

Offline - Administrátor Profil 
19. 7. 2020 15:41 Odeslat příspěvek
přidávám se k libolovi a Lol Phirae. Karta pro potřeby "suram" zcela zjevně není určena.

Ano, uvítal bych "kouzelnou kartu", kde bych si určil, kolik za zboží či službu zaplatím a obchodník (zde bankomat) by mi nemohl odmítnout danou službu za mnou stanovených podmínek poskytnout, na to, troufám si říct, je ovšem mBank krátká, snad se zkusit obrátit ke Gringottovým :).

Banka (oproti provozovateli bankomatu) tahá za kratší konec provazu a je super, že se objevila aspoň tato možnost, která poučeným zákazníkům hodně pomůže (zejména v případně nepoctivých obchodníků, kteří DCC odkliknou dodatečně až po zadání PIN nebo u bankomatů, které "hovoří" pro klienta nesrozumitelným jazykem). No a ti, co pár stokorun neřeší, nechtějí řešit nebo věci nerozumí, ti si danou funkci prostě neaktivují.

19. 7. 2020 20:22 Odeslat příspěvek
No a nejsqělejší je, že to nastavení mKarty Svět pro blokaci DCC a poplatků z ATM lze dělat jen v jejich aplikaci, ale v IB to nelze. Někomu to asi vyhovuje, ale když má člověk účty u více bank, pak bych měl mobil plný jen bankovních aplikací. :'(

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další stránka
Stránka 6 z 7 [ Příspěvků: 99 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies