FinExpert.cz

Přihlásit se

zaslání výplaty v islandských korunách na český účet

Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 6. 2016 17:41 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

toto léto budu pracovat na Islandu a řeším, kam si mám nechat posílat výplatu, která bude v místní měně. Mám účet v CZK u České spořitelny a také jeden v EUR u Fio bank. Ráda uvítám radu, kam to bude celkově nejvýhodnější.

Předem děkuji za pomoc.
Poslední příspěvek

Offline - Diskutér Profil 
11. 6. 2016 20:37 Odeslat příspěvek
Je nejaky problem zalozit ucet na Islandu? To je totiz jedine rozumne reseni.

11. 6. 2016 23:25 Odeslat příspěvek
Účet si vzhledem ke krátké době pobytu nechci otevírat. A také si myslím, že bez pevné adresy to nebude možné.

Offline - Administrátor Profil 
12. 6. 2016 06:00 Odeslat příspěvek
Rozhodně to zkus. Jakékoliv jiné řešení je výrazně dražší.
Podmínky pro otevření účtu jsou v různých zemích i různých bankách různé, takže bych to před zjištěním situace nevzdával.
Překpokládám, že na tom Islandu budeš chtít z něčeho žít a neustálá směna mezi měnami (výplata v islandských, na účet v českých, vybrat z bankomatu v islandských) by ti to dost prodražila.. Také je možné, že tvůj zaměstnavatel nebude chtít odesílat peníze ba zahraniční účet z důvodu vyšších nákladů.

Ale jestli fakt nebude jiná možnost, tak asi Zuno. Má příchozí zahraniční platby zdarma, ale projedeš dost na kurzu.

Offline - Diskutér Profil 
12. 6. 2016 12:18 Odeslat příspěvek
Tak na cerno tam asi delat nebudes ne? Pracovni smlouva musi stacit. A bydlet nekde taky budes, ne? I kdyby na hotelu, tak ten ti proof of address vystaci.

-- 12. 6. 2016 13:18 --

A nebo si to nech davat cash.

9. 1. 2017 14:57 Odeslat příspěvek
Všem s opožděním děkuji za rady. Nakonec jsem si na Islandu otevřela účet. Adresa z hotelu byla pro banku ok a dále byla potřeba tzv. kennitala (národní identifikační číslo), bez které se ani na Islandu pracovat nedá.

17. 8. 2020 09:01 Odeslat příspěvek
Sylva E píše
Všem s opožděním děkuji za rady. Nakonec jsem si na Islandu otevřela účet. Adresa z hotelu byla pro banku ok a dále byla potřeba tzv. kennitala (národní identifikační číslo), bez které se ani na Islandu pracovat nedá.

Dobry den, chtěl jeno zeptat jak dopadlo na tom Islandu? Žiješ už tam?
Take planuju stěhovat do Islandu.

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 7 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies