FinExpert.cz

Přihlásit se

Další stránka

Konarovirus a platba kartou

Offline - Návštěvník Profil 
20. 3. 2020 15:36 Odeslat příspěvek
V dnešní velmi těžké době se v řadě obchodů doporučováno, že upřednosťnují platbu platební kartou.
( bezkontaktní karty). Důvodem je omezení manipulací s bankovkami, kde se může koranovir také usídlit.

V řadě obchodů teď vidím, že skoro každý i drobné nákupy do 500 Kč platí bezkontaktnáí kartou. ( případně mobilem s podporou NFC)

Máte někdo zkušenosti, u jakých bank vyžaduje karta ( nastavení banky) zadání PIN do částky 500 Kč nejčastěji?

Z vlastní zkušenosti či zjištění, se musí dodržovat směrnice EU, ale třeba každou 7.platbu i při částce třeba 20 Kč, chce PIN Komerční banky. Pokud by někdo platil třeba 3x 499 Kč, tak to bude chtít PIN již při 3.platbě.

Česká spořitelna a Hello bank vyžaduje, také u každé 6. platby zadání PIN. U ostatních bank nevím.
Poslední příspěvek

Offline - Diskutér Profil 
20. 3. 2020 15:40 Odeslat příspěvek
Mě se to stalo nedávno u MONETy. Platil jsem 300 Kč a musel jsem kartu zasunout a zadat PIN. Ale kolikrát jsem předtím platil bezkontaktně bez zadání, to netuším.

20. 3. 2020 16:41 Odeslat příspěvek
Pres Google Pay nikdy nic zadny PIN nechtelo.

20. 3. 2020 17:57 Odeslat příspěvek
Přesně. Apple nebo Google nebo ještě jinej Pay a je žádnej terminál není třeba ošahávat.

20. 3. 2020 18:35 Odeslat příspěvek
U ApplePay jsem PIN za vic nez rok nikdy nezadaval.
Edit: Trochu off topic-kde to jde doporucuju Tesco Scan&Shop (v Brne Campus a asi i Kr. Pole). Nemusi se vubec do fronty k pokladne, nakupujete do vlastni tasky (treba na koleckach) a zaplatite online na svem mobilu v klidu nekde u samoobsluznych pokladen.

20. 3. 2020 19:15 Odeslat příspěvek
Ty vole kamaráde Michale, proč to necpes do svyho jednoho vlákna?

20. 3. 2020 20:21 Odeslat příspěvek
V Kauflandu platím dárkovou poukázkou (mám je nasyslené ještě od loňské akce na Hello kreditku) a ta taky žádný PIN nechce. Je to jen plastová kartička s čárovým kódem, žádný čip.

Offline - Pokročilý Profil 
20. 3. 2020 21:14 Odeslat příspěvek
Zajímalo by mě, jestli v obchodech, kde podmiňovali platbu kartou minimální útratou řádově ve stovkách korun, toto nelegitimní omezení nyní zrušili?

Majitelé mobilů od zhnilého jablka s ApplePay. Je možné přes ApplePay vybírat z bankomatů?
Pokud ano, musíte na bankomatu zadávat PIN (u G-pay nepomůže ani odemčení mobilu)?

20. 3. 2020 21:35 Odeslat příspěvek
MirekM. píše
Je možné přes ApplePay vybírat z bankomatů? Pokud ano, musíte na bankomatu zadávat PIN (u G-pay nepomůže ani odemčení mobilu)?

Je možné vybírat, PIN na bankomatu se musí zadat.

20. 3. 2020 22:06 Odeslat příspěvek
Mimonik píše
Ty vole kamaráde Michale, proč to necpes do svyho jednoho vlákna?

Čím víc vláken, tím víc kamarád.
Mě by spíš zajímalo, proč pořád řeší takové πčoviny.

21. 3. 2020 05:17 Odeslat příspěvek
Možná ho zajímá, jestli se tu najde nějaký další blázen, který počítá své bezkontaktní platby?

21. 3. 2020 06:24 Odeslat příspěvek
Tak mně přijde, že řeší stále jeden a tentýž problém … tedy v určitém období, dříve řešil zase jiný. No, každej má nějakou úchylku.

21. 3. 2020 10:31 Odeslat příspěvek
Ale ne každý si ji uvědomuje.

Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 3. 2020 14:04 Odeslat příspěvek
Banky řešily zvýšení limitu. https://www.penize.cz/nakupy/413022-lim ... y-se-banky

Offline - Návštěvník Profil 
29. 3. 2020 05:19 Odeslat příspěvek
Tam musím, dle vlastní zkušenopsti říci, že u debetní karty Hello bank, jsem provedl 5. plateb kartou zasebou a 6. platba na terminálu v BILLE - se nejprve tvářila Autorizace -následně -CHYBA - Vložte PIN či Magnet.

Prakticky ověřeno, že každá 6. platba zasebou vyžaduje zadání kódu PIN.
U KB je to obdobně, jen je to každá 7. platby zasebou vyžaduje zadání PIN.

U obou bank je úplně jddno, jestli platíte platby třeba za 10 Kč či za 200 Kč. Jen u KB, pokud by někdo platil dokola 499,99 Kč, tak z bezpečnostních důvodů by 3. bezkontaktní platby neprošla a chtěla zadat PIN. Tam je stanoven ještě nějaký kumulativní limit. Také vyzkoušeno.

Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 26 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies