FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Raiffeisenbank

Offline - Nadšenec Profil 
2. 9. 2020 14:49 Odeslat příspěvek
Ke kartě taky měníš pravidelně PIN? A co hesla, atd... Navíc mobil máš snad taky zajištěný nějakou bezpečností metodou, ne?
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
2. 9. 2020 17:24 Odeslat příspěvek
Persbrandt píše
když mi někdo opakovaně tvrdí že 4-mistny pevný PIN kód je bezpečnější než jedinečná autorizační smska, tak mi přijde že to je podvodník.


Why 2FA SMS is a Bad Idea
Do you use SMS for two-factor authentication? Here's why you shouldn't

... a tisíce dalších. Jako fakt nevím. SMS krom šifrovaných přes SMS toolkit (eBanka) nejsou zabezpečené asi tak 20 let.


Offline - Přeborník Profil 
2. 9. 2020 17:41 Odeslat příspěvek
Tak. PIN k RB klíči funguje 1) jen s vlastnictvím konkrétního telefonu 2) jen po odemčení telefonu.

SMS, které se dají libovolně kopírovat, přeposlat a zachytávat na cestě, jsou nesrovnatelně horší. A na počtu číslic v podstatě nezáleží, pokud se dají řekněme 3 pokusy, mít SMS na 5 číslic, 8 číslic, 200 číslic je plus mínus jedno.


Offline - Diskutér Profil 
2. 9. 2020 21:29 Odeslat příspěvek
k tomu SU XL 3% - podmínky plním každý měsíc, aktivoval jsem dnes 2.9., zatím tam mám 1Kč. Pokud dobře chápu podmínky, tak po aktivaci Bonusové sazby by měli vyhodnotit, jestli jsem v září plnil podmínky a když ano, tak mi až za ŘÍJEN dají 3%. Tzn. do konce září tam nechat klidně jen 1Kč a na říjen tam vložit 150 tisíc. Rozumím tomu správně?
Leda by vzali v úvahu splnění podmínek už v srpnu, přestože 3% Bonus byl aktivován až 2.9. a dali by 3% už za září. Opět mi to nepřijde tak úplně jasné.


Offline - Nadšenec Profil 
2. 9. 2020 21:43 Odeslat příspěvek
"Aktivní využívání musí být splněno za každý kalendářní měsíc předcházející měsíci, ve kterém je služba poskytována. ... Služba je poskytována od 1. 9. 2020 do odvolání." takže to chápu tak, že jestli je splněno za srpen, dostaneš za září 3 % (p.a.)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 9. 2020 22:01 Odeslat příspěvek
Kolem.jdouci píše
Ke kartě taky měníš pravidelně PIN? A co hesla, atd... Navíc mobil máš snad taky zajištěný nějakou bezpečností metodou, ne?


No tak ja mobil defacto nijak zabezpečený nemám, říkám si že by mne nebavilo ho stále odemykat. A dosud jsem ho zamykat nepotřeboval, neměl jsem tam nic zneužitelneho. Až teď jsem byl donucen ke stažení RB klíče, pod pohrůžkou poplatků. Na tento nátlak mám každopádně jasný názor (ne dobrý) a určitě nejsem sám.
Jinak PIN ke kartě přiznávám neměním, vy jo?
U karty se spíš bojím v případě krádeže útraty bez zadání Pinu. Protože banky blíž neřeknou, jak je to zabezpečeno. To že na mne terminál často vybafne PIN pri útratě 30 Kč a nechce ho při 400 Kč ve mně nebudí zrovna důvěru.
Nad těmi argumenty výše uvedenými samozřejmě přemýšlím. Jen nemám rád, když mne někdo nutí do nějakého řešení a ještě mi vsugerovava, že to tak vlastně chci.

-- 2. 9. 2020 23:10 --

Ještě drobnost: na chatu RB mi tvrdili že při pouhém přihlášení smskou do internetbankingu se žádný poplatek za smsku nenauctuje, až při autorizaci aktivní operace, ale moc jim nevěřím. Teď jsem se chtěl zeptat jestli to nemá někdo vyzkoušeno, ale vlastně poplatek za smsku by se asi strhl až koncem měsíce, takže asi nic.


Offline - Diskutér Profil 
3. 9. 2020 04:35 Odeslat příspěvek
Tak tomu nevěřím, někde mají informaci, že poplatek neúčtují pouze tehdy, pokud bylo přihlášení do IB přes SMS použito kvůli aktivaci RB klíče.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 9. 2020 10:09 Odeslat příspěvek
Lol Phirae píše
... a tisíce dalších. Jako fakt nevím. SMS krom šifrovaných přes SMS toolkit (eBanka) nejsou zabezpečené asi tak 20 let.


RB s 4 místným I-PIN je v tomto specifická, ale u bank, které umožňují nastavit silné heslo, už to tak jednoznačné není. Při použití hesla plus OTP přes SMS je potřeba napadnout dva nezávislé kanály zatím co u aplikace pro chytrý telefon, tak jak ji implementují banky v ČR, pouze jeden. Což vzhledem k relativně vysoké zranitelnosti obou mobilních platforem může klidně znamenat naopak zhoršení zabezpečení. Abyste mohl tvrdit, že aplikace jsou lepší než SMS, musela by vám banka umožnit současně přihlášení/autorizaci heslem v IB (tj. nahradit aplikací pouze SMS zprávy).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 9. 2020 15:07 Odeslat příspěvek
hopo.hopo píše
"Aktivní využívání musí být splněno za každý kalendářní měsíc předcházející měsíci, ve kterém je služba poskytována. ... Služba je poskytována od 1. 9. 2020 do odvolání." takže to chápu tak, že jestli je splněno za srpen, dostaneš za září 3 % (p.a.)

Já to spíš chápu tak, že od 1.9. budou sledovat splnění podmínek na BÚ a když splníš tak ti následně budou SÚ 3% úročit od října.


Offline - Diskutér Profil 
3. 9. 2020 19:19 Odeslat příspěvek
Vidím to stejně jako hopo.hopo.


Offline - Návštěvník Profil 
4. 9. 2020 11:25 Odeslat příspěvek
hopo.hopo píše
"Aktivní využívání musí být splněno za každý kalendářní měsíc předcházející měsíci, ve kterém je služba poskytována. ... Služba je poskytována od 1. 9. 2020 do odvolání." takže to chápu tak, že jestli je splněno za srpen, dostaneš za září 3 % (p.a.)


Ano, takto mi to potvrdila paní na info lince.

Jinak započítávají se i úhrady kreditních karet v RB jako odchozí platby.


Offline - Návštěvník Profil 
4. 9. 2020 11:58 Odeslat příspěvek
Mě paní na info řekla že akční sazba 3% se aktivuje hned v den aktivace a trvá půl roku. Aktivace jde provést jen v mobilní aplikaci, v internetovém bankovnictví ne. To je zase vynucení stáhnout si aplikaci do mobilu.


Offline - Diskutér Profil 
4. 9. 2020 12:18 Odeslat příspěvek
je třeba tam mít Typ: Spořící účet - akviziční sazba


Offline - Diskutér Profil 
7. 9. 2020 14:20 Odeslat příspěvek
info z banky:
Citace
Vyhodnocení splnění aktivity se posuzuje vždy za měsíc zpětně. Tedy například září se vyhodnocuje za srpen.
:arrow: Pokud si založíte nový účet tento měsíc, je září automaticky bráno, že jste podmínky aktivity splnil.
:arrow: Pokud se jedná o již stávající účet, ke kterému byl tento měsíc založen spořicí účet eKonto XL, je pro splnění podmínek aktivity posuzován srpen.


Offline - Nadšenec Profil 
7. 9. 2020 15:27 Odeslat příspěvek
Dám u spořícího účtu detail a mám tam "Spořící účet Plus". To samé mám, pokud dám detail u Flexi. Nevíte co s tím?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 435, 436, 437, 438, 439, 440, 441 ... 703  Další stránka
Stránka 438 z 703 [ Příspěvků: 10542 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies