FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Raiffeisenbank

Offline - Inventář Profil 
19. 5. 2021 07:24 Odeslat příspěvek
Tady je ještě jeden moment: Rb si vynucuje povinné používání pro potvrzování plateb své nic moc aplikace, které jsou samozřejmě ve spojení s děravým OS telefonu (a bezpečný není žádný) přímo k vašim pěnězům.

Jinak dá se krok banky chápat i tak, že bezpečnost sice nejsou schopni zajistit, ale budete spokojenější, když přijdete o 100 tisíc než o 400 tisíc. Nevím jak vám, ale mně by vadilo přijít i o těch 100.000.
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
19. 5. 2021 11:48 Odeslat příspěvek
Jak moc se ted vyplati RB smenarna? Po tom co moneta zhorsila kurzy hledam alternativu...


Offline - Diskutér Profil 
19. 5. 2021 12:20 Odeslat příspěvek
Není výhodnější TMA smlouva na fx operace? Já to používám a spread je minimální. Samozřejmě ne pro desítky eur. Ale zase pro fakt malé částky ten kurz asi nehraje takovou roli.


Offline - VIP uživatelka Profil 
20. 5. 2021 14:18 Odeslat příspěvek
drkarel píše
farang: No, pokud to fakt nepřijde/nepřišlo v rámci minut, pak je to dost dobrý. :D By mě zajímalo, jak to uchopí Linda. (Předpokládám, že s grácií přejde mlčením.)



Dobrý den,
no chtěla jsem, ale když Vás tak moc zajímá můj názor, budu se muset zapojit, no… :-)
My samozřejmě chápeme, že dočasným snížením částky okamžité platby jsme některé z Vás naštvali. Avšak neudělali jsme to proto, že bychom si mysleli, že snížit limit je super „proklientský přístup“. Limit jsme upravili z důvodu bezpečnosti. Protože my jsem ti, kteří se starají o bezpečnost vašich peněz, odvracíme hrozby, sledujeme různé typy útoků, vyhodnocujeme rizika. Někdy samozřejmě musíme reagovat. Aktuálně nejsme jedinou bankou, která k tomuto kroku přistoupila.
Mrzí nás, že jsme to některým z Vás zkomplikovali. Pochopte nás, prosím.
Hezký den, Linda z Raiffeisenbank


Offline - Inventář Profil 
20. 5. 2021 14:54 Odeslat příspěvek
Nakonec jste docela překvapila, potlačila jste jásání a pojala jste to celkem realisticky. :) No, já bych to snad i chápal, pokud bych podobně nebezpečnou platbu nemohl provést běžným způsobem. A nepřijde mi, že by se tím něco zachránilo. Jinak to docela dobře vystihl osobne: "Lidi jsou jen stádo hloupých ovcí. A za hloupost těch nejhloupějších trpí celé stádo snižováním transakčních limitů.", což platí v různých oblastech života.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 5. 2021 16:04 Odeslat příspěvek
Linda z Rb píše
drkarel píše
farang: No, pokud to fakt nepřijde/nepřišlo v rámci minut, pak je to dost dobrý. :D By mě zajímalo, jak to uchopí Linda. (Předpokládám, že s grácií přejde mlčením.)



Dobrý den,
no chtěla jsem, ale když Vás tak moc zajímá můj názor, budu se muset zapojit, no… :-)
My samozřejmě chápeme, že dočasným snížením částky okamžité platby jsme některé z Vás naštvali. Avšak neudělali jsme to proto, že bychom si mysleli, že snížit limit je super „proklientský přístup“. Limit jsme upravili z důvodu bezpečnosti. Protože my jsem ti, kteří se starají o bezpečnost vašich peněz, odvracíme hrozby, sledujeme různé typy útoků, vyhodnocujeme rizika. Někdy samozřejmě musíme reagovat. Aktuálně nejsme jedinou bankou, která k tomuto kroku přistoupila.
Mrzí nás, že jsme to některým z Vás zkomplikovali. Pochopte nás, prosím.
Hezký den, Linda z Raiffeisenbank


Dobrý den,

vzhledem k tomu, jak mně RB vyškolila, tak platby vyšší než 100 tis. budu realizovat z jiné banky. Nemám úplně náladu a pochopení pro to, aby převod vyšší částky v rámci stejné banky trval den. Asi neznám žádnou jinou banku, kde vnitrobankovní převod trvá 24 hodin...


Offline - Nadšenec Profil 
20. 5. 2021 18:03 Odeslat příspěvek
Linda z Rb píše
Mrzí nás, že jsme to některým z Vás zkomplikovali. Pochopte nás, prosím.


No, sorry, na komplikování bankovnictví lidem kvůli cílové skupině dementů není nic k pochopení. Fakt mě to nezajímá.


Offline - Inventář Profil 
21. 5. 2021 04:41 Odeslat příspěvek
To jsou ze strany banky hrozný kecy. Může mně Linda nebo někdo jiný vysvětlit, co má společného s bezpečností, jaké částky si posílám občas na své vlastní účty v jiné bance? Nebo že by řešení, které RB klientům vnutila na mobily, bylo přece jenom nebezpečnější než (teď zpoplatněné) smsky?


Offline - Nadšenec Profil 
22. 5. 2021 07:00 Odeslat příspěvek
@xls asi tak, to omezeni na 100tisic nedava absolutne zadny smysl z hlediska bezpecnosti, kdyz si to posilam mezi svymi ucty. Je to uplne na palici, kdyz banka stejne vi, ze ten ucet na ktery preposilam castku patri me. :hm
No v bance se nekdo zamyslel a dopadlo to stejne jako u nasi vlady - tragedie nac sahnou. :roll:

Mohla by aspon Linda zodpovedet dotaz(i kdyz pochybuji, ze to bude vedet) kolik okamzitych plateb po 100t. muzu odeslat, aby dorazily do banky akceptujici okamzite platby ihned?


Offline - Diskutér Profil 
22. 5. 2021 07:45 Odeslat příspěvek
Jak banka zjistí, že si posíláš peníze na svůj účet?


Offline - Inventář Profil 
22. 5. 2021 07:51 Odeslat příspěvek
Přesně tak. Vždyť nejspíš jinde využíváte právě toho, že to banka "nepozná". Jiná věc je, že stejně lze těch plateb odeslat víc, takže to nikoho nezachrání.


Offline - Nadšenec Profil 
22. 5. 2021 09:17 Odeslat příspěvek
saabik varim z vody, ale slo by zjistit stejnym zpusobem jako zjisti, ze banka prijemce neumi okamzite platby a pak je z uctu vubec neodesle?

Ale vzhledem k tomu co napsal farang, ze mu do stejne banky dorazily penize az po 24hod., tak to nebude mit na sebe vazbu. Jen je to navrat v case do bankovniho praveku hajeny bezpecnosti.
A jak napsal vystizne xls, prijit o 100tis. by me sralo temer stejne jako o 300t.Kc.


Offline - Nadšenec Profil 
23. 5. 2021 11:16 Odeslat příspěvek
Uz to tady urcite zaznelo, ale nechce se mi to hledat.
Jak často se pripisuji uroky u sporiciho uctu prevedeneho z ING konta? Diky.


Offline - Diskutér Profil 
23. 5. 2021 11:24 Odeslat příspěvek
Jednou za měsíc.


Offline - VIP uživatelka Profil 
24. 5. 2021 14:52 Odeslat příspěvek
Ondrasz píše
@xls asi tak, to omezeni na 100tisic nedava absolutne zadny smysl z hlediska bezpecnosti, kdyz si to posilam mezi svymi ucty. Je to uplne na palici, kdyz banka stejne vi, ze ten ucet na ktery preposilam castku patri me. :hm
No v bance se nekdo zamyslel a dopadlo to stejne jako u nasi vlady - tragedie nac sahnou. :roll:

Mohla by aspon Linda zodpovedet dotaz(i kdyz pochybuji, ze to bude vedet) kolik okamzitych plateb po 100t. muzu odeslat, aby dorazily do banky akceptujici okamzite platby ihned?



Dobrý den,
dle informací, které mám, by něměl být žádný denní limit pro tyto platby.
Snížení limitu okamžitých plateb má zamezit tomu, aby podvedený kleint, ze strachu o své finance a v nějaké uměle navozené časové tísni, neudělal chybné rozhodnutí v rádech statisíců.
My samozřejmě nemůžeme omezit a hlídat všechny platby. Teď myslím taky ty do 100 tis.
Přeji hezký den, Linda z Raiffeisenbank
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 482, 483, 484, 485, 486, 487, 488 ... 703  Další stránka
Stránka 485 z 703 [ Příspěvků: 10542 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies