FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Crypto.com

Offline - Nadšenec Profil 
6. 9. 2020 15:06 Odeslat příspěvek
Crypto mi přijde jako extrémně zajímavá nová karta, která může člověku dost ušetřit a uvidíme, zda i nevydělat na vratkách. Trošku jako Revolut, který navíc vrací peníze :) Jediná komplikace je tady vedení balance/zůstatku v €, ale to mi přijde vcelku překonatelné.
Na kartu zatím čekám, až mi dorazí, ale dost jsem si o ní zjišťoval, tak se podělím o poznatky. Šel jsem do červené Ruby karty, dává mi výrazně větší smysl než ta základní, ale uvažuji i o té vyšší Green.
Pokud by měl někdo zájem o doporučení a získání tak uvítacího bonusu $50, tak určitě budu rád, když mi napíšete o kód do PM a nebo se na něj podíváte do mého profilu.

Systém mi přijde jednoduchý, shrnul bych to takto:
1) Nabít Crypto kartu z jiné platební karty
- nabití je zdarma. To co stojí běžně 3,5% (ale teď je taky už zdarma) je nákup kryptoměn, což vůbec používat nemusíte
- transakce nabití bude v €, takže dává smysl použít buďto € kartu a nebo kartu s dobrým kurzem
- nabití by zatím snad mělo být u všech bank i s vratkou, ale je otázkou času, kdy se to změní (ale proč z toho něco nedostat alespoň zatím)
- k nabití mi dost dává smysl Unicredit Miles&More Gold (1% vratka a víceméně středový kurz), případně debetka mBank World
- také možno koupit € přes devizovku prakticky bez poplatku (Exchange, RoklenFx atd.) na € účet a pak použít € debetku k tomu účtu (Fio, Equa atd.)
- kolegové ze Slovenska to mají jednodušší, těm se vyplatí použít jakoukoli vracecí kreditku

2) Platba u obchodníků i na internetu s vratkou 1-5%
- pokud bude transakce v ČR, tak to bude znamenat drobný konverzní poplatek (zatím jsem četl o zkušenostech s 0,1-0,3%; jakmile vyzkouším, tak pošlu poznatky)
- pokud bude platba v € zemi, tak se nemusí řešit směnný kurz a člověk tak ušetří oproti běžné kartě + ještě dostane cashback
- u vybraných obchodníků (Lidl, Tesco...) je navíc cashback 5-10%, což už je bezkonkurenční. Bohužel omezená nabídka do konce září, tak snad pak zase nebídnou něco podobného

Jakou kartu zvolit?
- já jsem zatím zvolil Ruby, ale přemýšlím, jestli by nedávala spíš smysl zelená karta, cashback je výrazně vyšší
- základní karta mi tolik smysl nedává, po odečtení ztrát na kurzu jsme tak na 0,6% a to mi za tu práci nestojí
- ke zřízení Ruby je potřeba vložit si na účet 1000CRO bodů (v hodnotě cca 3800Kč) a zamknout je tam na minimálně 6 měsíců, ale cashback je pak 2%. Pokud počítáme, že na kurzech člověk za to kolečko tratí řekněme 0,4%, tak dostane 1,6%, zatímco u základní by to bylo 0,6%. Za mě tento 2,6x vyšší cashback rozhodně dává smysl za tu práci.
- za Ruby se navíc dostane vratka na Spotify $13 měsíčně (cca 3800Kč ročně), tj. za rok se ten vklad vrátí už na tomhle i kdyby náhodou se hodnota CRO snížila. Ta vratka krásně stačí na rodinný Spotify tarif.
- otázkou je, zda by nestálo za to jít do Green, kde za zamčení 10000CRO (tj. cca 38.000Kč) člověk dostane 3%. Pokud by to šlo nějak rozumně točit, tak by zde mohl být prostor k zisku. Na druhou stranu je tu pak riziko, že CRO můžou ztratit na hodnotě a tak je 38000Kč už vcelku dost peněz, takže nakonec spíš zatím zůstanu u Ruby
- takže bych volil Ruby: 1) Vyšší limit ($4000 měsíčně); 2) Vyšší vratka (2%); 3) Vratka na Spotify až $13 měsíčně;

Limity karet pro transakce zdarma (měsíční; pak za poplatek)
- Základní - $200 ATM, $2000 platby celkem
- Ruby - $400 ATM, $4000 platby celkem

Přijde mi, že je pro Crypto neudržitelné mít takto vysoké vratky napořád. Na druhou stranu, jsme teď v době, kdy je přebytek peněz na trhu a zrovna do fintechů se hodně vkládají. Takže si nemyslím, že by Crypto nemělo na to udžet tyhle vratky alespoň rok. A pak se uvidí, do té doby se na tom dá pěkně něco vytvořit :)

Uvítací bonus za zřízení
- jedna z hlavních výhod je, že se dostane $50 uvítací bonus (cca 1100Kč) při použití doporučujícího kódu, pokud si zřídíte alespoň Ruby kartu
- pokud si tedy kartu zřídíte, vložíte tam těch 1000CRO bodů na půl roku, tak můžete rovnou vybrat $50. Za půl roku pak můžete ten vklad 1000CRO zas vybrat, ale v tu chvíli spadnete z 2% zase jen na 1%
- pokud byste měli zájem si kartu zřídit, tak budu moc rád, pokud využijete můj kód. Pošlu vám ho v PM, případně ho mám v profilu (klik vlevo na moje jméno)

Jakmile karta dorazí, tak napíšu další info, hlavně ke kurzům. Pokud by ale nebyly ideální, tak se ještě dají obejít tím, že se karta vloží do Curve a využijí se pak kurzy Curve.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
6. 9. 2020 15:15 Odeslat příspěvek
Kolik dostane doporučující? Stejně jako doporučený?


Offline - Nadšenec Profil 
6. 9. 2020 15:23 Odeslat příspěvek
Ano, je to pro oba stejně. Na začátku byly různé kódy na různé částky. Ale teď už je to zcela fixní a vždy oba dostanou $50.


Offline - Diskutér Profil 
6. 9. 2020 17:28 Odeslat příspěvek
Proč dávají bonus v USD, když karta má jako měnu Euro?


Offline - Nadšenec Profil 
6. 9. 2020 20:58 Odeslat příspěvek
Je to trošku zmatecne, ale důvod je jednak ten, že operují po celém světě. A např. v USA je balance v USD. Je škoda, že v ČR ji nemáme v CZK, to by bylo hned ještě lepší.
Druhý důvod je pak v tom, že ten bonus se dostane v té jejich méně CRO, která je asi kvotovana v USD. Ale dá se to z ní rovnou hned převést na ta eura a utratit. Hned teda poté, co se uzamkne těch cca 3800Kc za Ruby kartu.
Každopádně, asi bych menu neřešil, prostě se za zřízení dostane něco přes 1100Kc (dle aktuálního kurzu), což mi přijde super. :)


Offline - Nadšenec Profil 
6. 9. 2020 22:13 Odeslat příspěvek
538 Kč placeno dnes v 19:52 přepočteno na 20,31 euro, ale nejsem si úplně jistý, zda se to při zaúčtování ještě nezmění.

Každopádně pokud si dobře pamatuju, tak minimálně o víkendu byl kurz lepší než na curve, když jsem si dělal vlastní testy na začátku používání, takže platím vždy přímo crypto.com kartou.

Edit: tak v pondělí v 11:00 už appka ukazuje nedělní platbu 538 Kč jen jako 20,26 euro ... ale je to kravina, zkoušel jsem projít i starší platby třeba z 25. srpna a ukazuje to tam +- stejný kurz jen malinko jinak vyšlo zaokrouhlení, takže se domnívám, že v appce ani není vidět, kolik přesně za danou platbu provedenou v czk bylo strženo euro, to půjde poznat pravděpodobně jen z notifikačního emailu, ale už člověk ani nezjistí, jestli se to při zaúčtování změnilo nebo ne ... zmiňovaná platba je v mailu hlášená jako 20,43 euro


Offline - Přeborník Profil 
7. 9. 2020 10:22 Odeslat příspěvek
Lze dobít kartu i klasickou SEPA platbou, nebo se musí přes jinou kartu?
Lze peníze přeposlat na účet po vzoru revolut, nebo se musí minout?
Při Ruby, maximální obrat je teda 4000 usd?


Offline - Nadšenec Profil 
7. 9. 2020 11:39 Odeslat příspěvek
Mělo by to jít i klasický sepa platbou.
Pokud vím, tak vybrat to nejde, jedině utratit. Ale nevím to 100%.
U Ruby je maximální obrat při převodu zdarma $4000. Za víc je pak poplatek za směnu 0,5%.
Při platbach v € lze ale udělat větší platby, takže by to teoreticky pak šlo dát do Curve, tam to převést na € a je to tak vlastně bez limitu.


Offline - Návštěvník Profil 
7. 9. 2020 12:50 Odeslat příspěvek
Pokud má někdo zájem o kovovou Crypto.com kartu, tak si dovolím nabídnout refferal + polovinu svého refferal bonusu navíc (přibližně 50 + 25 USD, samozřejmě v CRO) - PM


Offline - Diskutér Profil 
7. 9. 2020 14:58 Odeslat příspěvek
CRO jdou posílat mezi uživateli?


Offline - Diskutér Profil 
7. 9. 2020 15:07 Odeslat příspěvek
No mělo by jít, když to je kryptoměna.


Offline - Diskutér Profil 
7. 9. 2020 15:18 Odeslat příspěvek
Tak třeba kryptoměny z Revolut posílat nejdou


Offline - Nadšenec Profil 
7. 9. 2020 15:20 Odeslat příspěvek
jde toho posílat víc, dokonce za odeslání CRO dostaneš 10% odměnu (do limitu ekvivalentu 5 usd za měsíc)

teď jsem udělal experiment s curve a měnou. Dvakrát platba přesně 500 kč
v curve nastaveno czk - strženo 18.99 (tj použit kurz crypto.com)
v curve nastaveno euro - strženo 18.88 (tj. kurz dle curve)

takže to vypadá, že je lepší platit skrze curve nebo je to jen náhoda a jindy to vyjde jinak?

Edit: teď jsem dohledal, že crypto by mělo používat kurz dle Visa, curve nějaký svůj mezibankovní kurz, takže asi nejde předem odhadnout, který bude zrovna lepší, může se to asi v čase měnit.


Offline - Diskutér Profil 
7. 9. 2020 15:35 Odeslat příspěvek
tipuju, že ve všední den bude lepší CRV, o víkendu naopak Crypto


Offline - Inventář Profil 
7. 9. 2020 16:32 Odeslat příspěvek
Tipoval bych stejně.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5 ... 75  Další stránka
Stránka 2 z 75 [ Příspěvků: 1121 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies