FinExpert.cz

Přihlásit se

Výběr EUR v Turecku

Offline - Nadšenec Profil 
30. 9. 2020 13:42 Odeslat příspěvek
Budu potřebovat cca 3000 EUR v hotovosti v Turecku. Mám je zatím na eurovém účtu tady v české bance. Můžu to samozřejmě vybrat tady před cestou, ale moc se mi s tím nechce 3 týdny cestovat, protože budou potřeba až před odjezdem z Turecka. Existuje nějaká možnost dostat se k hotovosti až na místě? Vím, že tam jsou bankomaty s Eury, ale trochu pochybuji, zda bych v nich dostal Eura bez nějakých měnových konverzí nebo s jakým poplatkem. Navíc se obávám, že by byl problém dostat z bankomatu tolik. Napadla mě směnárna nebo banka, ale netuším, zda vůbec a za kolik by tam šlo peníze přes kartu dostat. Nebo jiná možnost?
Poslední příspěvek

9. 10. 2020 07:19 Odeslat příspěvek
Napadla mě cash advance v bance. Má někdo zkušenost s výběrem, když ne v Turecku, tak jinde? Ale ne místní měny... Jestli si tamní banka něco účtuje navíc (neřeším svou banku, tam je to jasné)

Offline - Administrátor Profil 
9. 10. 2020 10:57 Odeslat příspěvek
Vzhledem k pádu místní měny bych asi variantu přes TRL nedoporučoval, očekávám vysoký spread.
Ano, víceměnové bankomaty tam jsou, ale nikdy jsem EUR/USD/GBP nevybíral, tak nevím, jestli nebude DCC, vzhledem k obecnému trendu zhoršování podmínek očekávám poplatek bankomatu (při výběru jakékoliv měny) i DCC.

Nic rozumnějšího, než vzít si s sebou hotovost nevidím, vše ostatní bude drahé, odhaduji celkové náklady i na 10 %. Odjezd bude ve stejném místě jako příjezd? Co si pronajmout na místě bezpečnostní schránku, třeba v bance? I zde ale vidím riziko nějakého státního zásahu, zrovna v Turecku bych se nedivil, kdyby k něčemu jako zabavení prostředků z bankovních úschov došlo.

9. 10. 2020 11:30 Odeslat příspěvek
Podival bych se jestli si tam nemuzes otevrit ucet v USD , pripadne jestli a za kolik je tam nemuzes vybrat u nejakeho mezinarodniho bankovniho domu typu CITI , HSBC, Deutche bank apd ...

Offline - Administrátor Profil 
9. 10. 2020 12:38 Odeslat příspěvek
Vzhledem k částce nedává, dle mého názoru, smysl nic jiného než:

1) řešit výběrem z bankomatu s akceptováním DCC/poplatku
2) dovoz v EUR a pronájem bezpečnostní schránky
3) prostě to risknout a 3 tisíce s sebou vozit, taky už jsem byl párkrát nucen něco takového podniknout

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 5 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies