FinExpert.cz

Přihlásit se

Které finanční produkty využíváte a proč?

Offline - Návštěvník Profil 
11. 10. 2020 08:16 Odeslat příspěvek
V jaké bance máte veden bankovní běžný účet, spořící účet, penzijní připojištění, úvěr apod. a kde všude máte další produkty.

Já osobně využívám jako hlavní banku Komerční banku.

Komerční banky:

Mám tam vedeno více produktů. Je tam veden hlavní běžný účet tj. Můj účet GOLD, kde mám vydanou Zlatou kartu a výběry po celém světe zdarma.
Komerční banky má dle mého názoru velice kvalitní internetové bankovnictví.
Kromě toho mám u KB a.s. ještě spořící účet, dále stavební spoření od Modré Pyramidy, penzijní připojištění od Penzijní spolenčosti KB a.s., pojištění obč. odpovědnsoti od Komerční pojišťovny a pojištění platební karty Merlin. Ještě mám i investiční smlouvu na investování do fondů Amundi, ale nic tam nemám zainvestováno.

Vše vidím v jednom bankovnictví a navíc velice přehledně. Za mě jsem s KB a.s. spokojen. Navíc mám pobočku KB a.s. kousek od zaměstnání i v místě bydliště.

Hello bank:
Jakou druhý tzv. záložní běžný účet využívám Hello bank.
Výhoda je ta, že v případě ztráty/odcizení karty od KB a.s., mám doma ještě kartu od Hello bank. Nikdy člověk neví. Navíc karta od KB - je od společnosti VISA, tato karta je od společnosti Mastercard. Každá karta od jiné karetní asociace, což není také úplně špatné.
Navíc má běžný účet do 100 tis. Kč úrok 0,60%, což zase nikde jinde není. 3x výběry z jakéhokoliv bankomatu na světě nejsou také úplně špatné.

Současně využívám u Hello bank na dnešní dobu i spořící účet s úrokem 1%, což je sice jen do 300 tis. Kč, ale na dnešní poměry dobrá věc. To je bez debat.

Internetové bankovnictví Hello bank nic moc, ale nic není všude ideální. Je tady zase vyšší úrok, jinde zase jiná věc.

Wüstenrot hypot. banka
Zde mám ještě starý spořící účet s garantovaným úrokem 1,70% do konce ledna 2021. Což je super ta garance, to by jinde nebylo, čas konce se blíží, ale zatím s ohledem na úrokové sazby spořících účtů super věc. To si od Wüstenrot hypot. banka cením, že dodrží slovo a účet s takovou sazbou garantuje.
Znám tůzné případy, jako Bankia Creditas apod.
Jsem zvědavý, co s tím udělá Moneta.

Těším se na vaše příspěvky.

PS: Ještě uvažuji případně o MBank, z důvodů možnosti blokace DCC plateb, blokace bezkontaktních plateb apod. a výhodném kurzu při platbě kartou v zahraničí - VISA SVĚT. Zatím nejsem rozhodnut, ale vzhledem k tomu, že nikam do zahraničí nepojedu, tak to není aktuální.
Je pravda, že třeba pro objednání zboží ze zahraničí na internetu - platba kartou v cizí měn se to může hodit.
Co myslíte?

Pro dobrý kurz v zahraničí je dobrá i kreditní karta Hello bank, která je bezkonkurenční. Taky alternativa, ale musí se brát v podaz, že už se jedná o úvěr, včetně případných poplatků az vedení kreditní karty a připsaných bonusů ve výši 1% z platby ( max. 150 Kč)

Jinak nic měnit rozhodně nehodlám.
Poslední příspěvek

Offline - Diskutér Profil 
11. 10. 2020 13:11 Odeslat příspěvek
Jako KB je poměrně inovativní ústav, novinky zavádí mezi prvními.. apku má dobrou, na IB se asi zvyknout dá taky (i když to je teda o dost horší) takže pokud máč Gold účet bez poplatku, tak dobrá volba! Pokud ale za to platíš 170,- tak to tě musel někdo vzít kladivem po hlavě, když jsi do toho šel. Také nerozumím proč máš u KB spořící účet (když neivestuješ) a zejm. pojištění platební karty Merlin!

11. 10. 2020 13:58 Odeslat příspěvek
To bude právě asi podmínka vedení účtu zdarma, že platí za zbytečné pojištění.

11. 10. 2020 14:38 Odeslat příspěvek
Presne.
V dnesni dobe, kdy je bezplatnych uctu BEZ PODMINEK jiz vicero, tak zridit si ucet zrovna nekde, kde je to jen s podminkami je podle mne zbytecne.

11. 10. 2020 15:59 Odeslat příspěvek
ROlda78 píše
Jako KB je poměrně inovativní ústav, novinky zavádí mezi prvními.. apku má dobrou, na IB se asi zvyknout dá taky (i když to je teda o dost horší) takže pokud máč Gold účet bez poplatku, tak dobrá volba! Pokud ale za to platíš 170,- tak to tě musel někdo vzít kladivem po hlavě, když jsi do toho šel. Také nerozumím proč máš u KB spořící účet (když neivestuješ) a zejm. pojištění platební karty Merlin!

Ano, GOLD je zcela bez poplatku a mám to garantované na 3. roky. To samé mi to udělalli pro moji rodinu.
Stačilo říct na pobočce a bez jakýkoliv podmínek.

Spořící účet u KB a.s. mám jen jako pohotovostní účet, kde mám malý zůstatek. Vím, že dnes fungují okamžité platby, že by to mohlo být jinde, ale moc peněz tam nemám.

Pojištění karet Merlin mám také, jednak mě platba za rok nevytrhne. Pojištění se automaticky vztahuje i na další karty v jiné bance.
Pojištění se mi i vyplatilo. Jednoun jsem byl okraden, přišel jsem o mobilní telefon, peněženku, musel jsem dostat novou platební kartu, ztrata z neuat. plateb a klíče a opravdu za pár dnů po nahlášení pojistné události mě Komerční pojišťovna a.s. poslala peníze na účet. Stačil protokol od Policii ČR.

Teď nevím, jestli to nezrušit, to je pravda. Navíc KB a.s. garantuje, že pokud mu někdo zneužije bezkontaktní platební kartu, tak pokud je ohlášení do 3. dnů, tak mu vrátí veškeré peníze. Připomínám, že jde o platby do částky 500 Kč bez zadání PIN u obchodníka.
Dle nařízení EP je tam spoluúčast 50 EUR, ale i to vrací. Navíc KB a.s. si stejně po každé 6. transakci zasebou ( i klidně platby za 10 Kč) žádá na terminálu PIN. ( osobně vyzkoušeno)

Možná, že pokud někdo platí třeba 499 Kč v jeden den zasebou, tak to může chtít PIN, mnohem dříve. To si myslím, že se mě to také stalo.

-- 11. 10. 2020 16:03 --

Zedna1 píše
Presne.
V dnesni dobe, kdy je bezplatnych uctu BEZ PODMINEK jiz vicero, tak zridit si ucet zrovna nekde, kde je to jen s podminkami je podle mne zbytecne.

To souhlasím, ale já to s žádnými podmínkami nemám.
Vše je zdarma, výběry z bankomatů v celém světě zdarma, pokladny na pobočkách a navíc jednou můj táta využil u účtu GOLD i asistenční službu - odtah auta do servisu 45 km, kde je to do 50 km zcela zdarma.

Já zase využil cestovní pojištění, když jsem zajel do Polska na dovolenou.

To třeba určitě nějaké Euabank, FIO, Air bank či jiné banky rozhdně nemají.

11. 10. 2020 16:35 Odeslat příspěvek
Za mě:
Fio banka - nejlepší základní účet bez poplatků, na nic si nehraje, jelikož působí i na slovensku, můžete si zřídit i EUR účet s platební kartou, jednoduchý převod mezi ČR / SK
ČSOB / poštovní spořitelna - velká banka, spousta možností, běžný účet zdarma při splnění obratu (vyberete si na na každé vesnici, kde je pošta), skvěla odměna za kreditku, pojištění povinné ručení, penzijní spoření, ČMSS, investiční možnosti.
Moneta - celkem přátelská banka, zdarma účet, měla nejlepší spořící účet, možnost eur/usd účtu s platební kartou zdarma.
Revolut - skvělý pro platby v zahraničí
Mbank - účet zdarma, bonus 200Kč/kreditku
Air Bank - účet zdarma, celkem v pohodě nenasere ani nenadchne
Česká spořitelna - raději bez komentáře, výhodný bonus kreditky
Unicredit - za mě nejhorší, šílené poplatky, založeno kvůli bonusu
Diners - (spadá pod unicredit group) polofunkční kreditka s výhodami

Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 10. 2020 17:15 Odeslat příspěvek
pedrysek7 píše
V jaké bance máte veden bankovní běžný účet, spořící účet, penzijní připojištění, úvěr apod. a kde všude máte další produkty.

Hlavní běžný účet mám u Moneta Money Bank ještě od dob GE (Genius Gratis), tam mám i hlavní spořící účet a KK.
mBank (BÚ i SÚ / záložní účty bez karet)
Expobank BÚ NEO (do půlky června měli na BÚ úročení 1,6%, dnes 0,25 % p.a. + investování přes Portu)
Creditas BÚ i SÚ (ještě z dob BÚ Richee s 1,5% p.a. a SÚ s 1,6% p.a.)
Trinity Bank SÚ (v tuto chvíli vedle Creditas nejzbytečnější produkt).

Dnes používám jen MMB, jen jsem líný zbytek rušit - vše je zdarma a bez podmínek.

Penzijní připojištění mám v transformovaném fondu AXA už 12 let. Stavební spoření mám od prosince 2014 u ČMSS a pak mám nějaké další produkty u AXA, resp. Amundi, ale do konce roku s nimi hodlám něco udělat.

11. 10. 2020 17:47 Odeslat příspěvek
pedrysek7 píše
Zedna1 píše
Presne.

To souhlasím, ale já to s žádnými podmínkami nemám.
...

A platba pojisteni, to jako neni podminka?
A navic to bude zdarma jen po omezenou dobu.
A mozna tam bude jeste neco dalsiho, u teto vysokopoplatkove banky bych se totiz divil, kdyby ne.

Kdyz jsem psal BEZ PODMINEK, tak jsem mel na mysli skutecne bez podminek a ne jen naoko bez podminek.

11. 10. 2020 18:21 Odeslat příspěvek
kurňa lidi (Zedno) čti to pořádně.. žádné podmínky tam nejsou!
(ani pojištění - to si platí sám, protože chce)

11. 10. 2020 18:30 Odeslat příspěvek
@ ROlda78, přidám jen svůj DOJEM ... :-)
pedrysek7 píše
Ano, GOLD je zcela bez poplatku a mám to garantované na 3. roky. To samé mi to udělali pro moji rodinu.
Stačilo říct na pobočce a bez jakýkoliv podmínek.

Gold účet už z principu není bez podmínek a zdarma. Kdyby to tak bylo, pak by téměř všichni měli (rodinné) GOLD účty u KB zdarma a bez podmínek ... Pokud je tam garance na 3 roky, tak to není to samé co (u konkurence) na vždy. ;-)

11. 10. 2020 19:53 Odeslat příspěvek
Gold je možné získat zdarma, ale ne automaticky. Klient musí banku aktivně využívat, což znamená hypotéku, investice, spořící účet... Dávali, když někdo přivedl současně několik dalších nových klientů. Byla třeba zaváděcí akce pro jednotlivé nové klienty na nějakou dobu zdarma. Dávali na retence velmi aktivním klientům. Mně bankéřka sdělila, že můžu mít Gold, ale že za to něco chce. Kytici růží ale nemyslela... :-)

11. 10. 2020 19:58 Odeslat příspěvek
:-D ... čili bez jakýkoliv podmínek. (y)

11. 10. 2020 20:29 Odeslat příspěvek
Já to mám takto:

KB - hlavní účet, TOP nabídka (plním obraty, takže zdarma), A - karta (1 % do penzijka, 500Kč měsíčně, což plním a za rok jsou to slušné peníze "za nic"), měl jsem i hypo, ale už splaceno

FIO - mám ho už leta letoucí, nepoužívám nějak často

mBank - jen kvůli kartě svět

MONETA - spořák a EUR účet. Vše zdarma

Takto jsem spokojen. Jo a za mě teda SB KB a MONETY pro mě ideál, naopak mBank mě moc neoslovilo.

11. 10. 2020 20:51 Odeslat příspěvek
Já mám hlavní účet ČSOB Premium. Dále využívám různé produkty v RB, ČS, KB, MMB, HB, mBank, Oberbank a DC.

Offline - Administrátor Profil 
11. 10. 2020 21:35 Odeslat příspěvek
Já si asi připadám méněcenej, když to tady čtu :lol:

Mám:
mBank - mKonto; eMAX (odkládací bez karty); eMAX (s kartou na platby po internetu)
FIO - podnikatelský účet; bežný účet (záložní); FIO konto (odkládací záložní); FIO konto (s kartou na platby po internetu záložní)
Creditas - Spořící účet; Spořící účet+
Modrá pyramida - Stavební spoření
Coinbase - 0,00nic bittcoinu

Z platebních prostředků používám Google Pay a Masterpass (to mě dost naštvali, že ho ruší).

Měl jsem:
ING konto - spořící účet
AXA bank - spořící účet (bez karty na spoření); spořící účet (s kartou kvůli výborným kurzům)
ČS - studenský účet (tehdy nic jiného nebylo); vkladní knížka
EQUA bank - běžný účet (kvůli spořáku zdarma); spořící účet (kvůli úrokům)
PayPal

Nikdy žádná půjčka, hypotéka, kreditka

11. 10. 2020 22:27 Odeslat příspěvek
Rop píše
Já si asi připadám méněcenej, když to tady čtu :lol:

Proč? Máš toho taky pěknou řádku. :-)

Rop píše
mBank - mKonto; eMAX (odkládací bez karty); eMAX (s kartou na platby po internetu)
FIO - podnikatelský účet; bežný účet (záložní); FIO konto (odkládací záložní); FIO konto (s kartou na platby po internetu záložní)

Pro jaký účel máš tolik FIO kont? Případně mKonto a eMAX s kartou? Pro lepší přehled cashflow?

Jako student jsem měl nějaké studentské konto u ČSOB, v roce 2008 jsem od nich odešel k mBank. Co bylo před tím, to vůbec netuším. :-)

Rop píše
Nikdy žádná půjčka, hypotéka, kreditka

Já taky, až na kreditku, kterou celou dobu poctivě splácím v bezúročném období.

Offline - Nadšenec Profil 
12. 10. 2020 08:29 Odeslat příspěvek
Já toho mám hromadu poněvadž to mám, jako koníček.
- hlavní ČSOB Premium, platím převody a nechávám si posílat příjem
- Moneta podnikatelský - využívám jejich 1% neomezenou kk pro běžné platby
- Moneta spořící 1,5%
- RB spořící 2x 3% a jejich kk
- J&T termínované účty + protiinflační dluhopisy
- mBank spořící 2x 1,2% a jejich kk
- Curve, HB kk, mBank svět a Revolut kurzy
- Fio běžný pro inkasa z cizích účtů v rodině
- Unicredit Premium, Airbank a ČS občas sleva v Albertu
- Sberbank Extra auto assistance a roční odměna

Spící účty spořící, běžné
Airbank, KB Top, Equabank, Creditas, Expobank

Naposledy upravil cz01 dne 12. 10. 2020 08:55, celkově upraveno 1

12. 10. 2020 08:47 Odeslat příspěvek
Poštovní - hlavní průtokový+DK pro běžné nákupy v tuz.
mBank - DK svět pro tuz/devizové online placení k BÚ....nabíjený jen pro plánované e-nákupy (bezpečnost+best exchange rate), zahr. nákupy
Moneta - aktivní SÚ 1,5%
J&T - BÚ, investice/fondy
Creditas - obchodní účet/dluhopisy 3.stran
FIO - obchodní účet/akcie

Spící (příležitostně SÚ): ING, Equa, Air
Těžká alergie (můj black list) na: RB, UCB (nespolehlivost a číhající poplatky)

Naposledy upravil tom brava dne 12. 10. 2020 21:47, celkově upraveno 7

Offline - Inventář Profil 
12. 10. 2020 09:56 Odeslat příspěvek
Moneta - BÚ F&F s úročením 1 % do 50k - v podstatě momentálně využívám jako hlavní (či jeden z hlavních účtů), výběry jen z atm MMB mě nijak neomezují (nějaký atm v Praze najdu, navíc to můžu řešit přeposláním do jiné banky a výběrem tam), úročení je příjemné (jinak bych měl cuky nechávat BÚ prázdný). Zatím je tam výhodný spořák, mám tam ještě BÚ v EUR, směnárna je (zatím) využitelná. Z Wurstu se mi tam přesunula hypotéka, kterou asi příští rok splatím. Měl jsem tam KK, dokud byla aspoň trochu použitelná. Měl jsem GE ve škatulce banka na prd, ale v poslední době se mi MMB zdá jako velmi dobrá. Příjemná je možnost zrušit jinde účet přes mobilitu na dálku.
Poštovka - BÚ - V zásadě s ní nemám problém, ale není to žádný zázrak (nic zvláštního nenabízí) můj první účet, který mám leckde nahlášený (FÚ, CDCP, emitenti pro výplatu divi ...), a proto ho furt držím, i když už ho moc nepoužívám. Navíc tam chodí výplata ženy a podnikatelský účet máma v ČSOB, takže dříve bylo příjemné, že mi tam přišly peníze on-line.
Creditas - BÚ, SÚ - poté, co mě naštvali nedodržením garance, se chystám zrušit, i když jsem ho určitou dobu docela používal. Držel jsem ho i kvůli výhodnějším kurzům, což teď taky padlo.
FIO - Investuji přes ně, takže jsem tam teď založil i BÚ, který nepoužívám.
UCB - strašný bordeláři, mám tam "SÚ" konvertovaný z AXA, občas využiji U-šetřeno, ale chystám se už roky zrušit
Airbank - BÚ, SÚ - Nepřijde mi, že by nabízeli něco zvláštního. Navíc mají velké mínus za výklad pojmu "na pořád", takže se spíš výhledově chystám zrušit. Občas využiji na vratky - Albert, Decathlon ... Příjemná je možnost zrušit jinde účet přes mobilitu na dálku.
RB - Další bordelbanka, kterou postupně utlumuji a držím jen kvůli KK Mall a vratce 2% na netu. Uznávám, že jejich multiměnová funkce je příjemná, ale je to jedna z bank, u které musí mít člověk furt oči na šťopkách.
KB - účet jsem tam měl jen kvůli stavebku u MPSS a jeho sledování, což po vytvoření aplikace MP-home padlo a účet jsem (snad) zrušil přes mobilitu. Ten ústav mě nijak nezaujal, mám ho ve škatulce "klasický moloch".
ČS - Jen transparentní KK, z minulosti zbytky podílových fondů. Když jsem se nějakým nedopatřením dostal na pobočku, přišel mi být personál relativně slušně informovaný, což byl kontrast s ostatními ústavy. Ale podle toho, co tady čtu, tak jsem měl spíš štěstí na lidi.
HB - KK a KK Mototechna - dnes slušná vratka 1 % ze standardních plateb, stále nejlepší kurzy. SÚ zřejmě v prosinci opět využitelný (1 %).
mBank - BÚ - Snad jediné IB, v němž se dost špatně orientuji. Zatím výhodné kurzy u DK Svět, založeno jen kvůli bonusu a držím jako záložní kartu do zahraničí, nepoužívám. Momentálně se dá použít pro spoření, ale to nepotřebuji. Celkově mi ta banka přijde trochu bláznivá. :)
Equa - Účet mi vypověděli kvůli vkladům na poště přes dobírku kreditkou, ale v podstatě v době, kdy jsem to chtěl stejně udělat sám. Banka, na kterou nebylo zrovna 100% spolehnutí.
Curve, Revolut - kurzy, točení, duplikování karet ...
Twisto - jen využití pro vratku z KK z plateb, které KK hradit nejdou
ING - zakládáno kvůli akcím - bonusy/úročení, poslední akce už byly podmínkově tak složité, že jsem na ně asi zanevřel i z principu.
Trinity - jen krátce spořák, v zásadě nemám rád neustálé vymýšlení nových a nových spořáků, aby úročili jen nové peníze a stávající klienti ostrouhali, definitivně mě namíchli stylem, jak snížily úroky, což vedlo ke zrušení. Nepočítám, že se tam vrátím. Manželce nezaložili účet s tím, že má již jen krátkou platnost OP.
Penzijko (staré) máme už od devadesátých let u NN (což je dost na prd) a České pojišťovny (teď Generali). Momentálně trochu koketuji s myšlenkou, zda není vhodná chvíle pro změnu na doplňkové penzijní spoření.
Allianz - životko
Stát - protiinflační dluhopisy

12. 10. 2020 14:56 Odeslat příspěvek
Air - běžný i spořící, karta i nálepka
Creditas - běžný a několik spořících (aktuálně vše prázdné), k tomu i Richee, k oběma po jedné kartě
ČS - Erste Premier běžný účet, obě karty (MasterCard World Elite, Visa Infinite) jako debetní, k tomu tři Transparentní kreditky
ČSOB - Premium běžný účet, debetka (Visa Infinite) a kreditka (Master Card World Elite)
Equa - běžný i spořící, debetka
Fio - běžný i spořící
Hello - běžný i spořící, debetka, tři kreditky (2 Hello, 1 Alza)
KB - TOP nabídka běžný účet, debetka (Visa Platinum)
mBank - běžný, mSpoření 8 účelů, debetka Visa Svět
Moneta - běžný, spořící, roční spoření s 5 % p.a. (bohužel max měsíční vklad 1000 Kč)
Poštovní spořitelna, běžný, spořící, aktuálně prázndé, debetka
Raifka - stavební spoření + Zlatý účet, účet u banky mi už třikrát odmítli, naposledy dnes (a to mi sami volali s nabídkou)
Sberbank - 3 různé běžné účty, spořící účet, debetní karta (tuším GOLD)
Trinity - spořící účty, aktuálně prázdné
Wüstenrot - běžný i spořící - aktuálně prázdné
Revolut
Curve - aktuálně vyčerpaný roční limit, nedaří se mi zvýšit

Jako hlavní banku mám FIO, vyhovuje mi IB, neomezená historie, snadné přihlašování (vlastní volba uživatelského jména i hesla bez požadavků "musí obsahovat").
V zahraničí (a část plateb i v tuzemsku) platím kreditkami Hello, z bankomatu vybírám zejména debetkou mBank.

V minulosti jsem měl ještě:
Waldviertel Sparkasse von 1842, zrušil jsem, našel jsem výhodnější nabídky
ING - banka vypověděla bez udání důvodu
Expobank - banka vypověděla bez udání důvodu

12. 10. 2020 18:32 Odeslat příspěvek
ČSOB Premium konto + spořící s bonusem
ČSOB konto Pohoda + Depozit /SK/
RB Exkluzivní účet + ekonto Gold
SB Fér spoření, Fér spoření +, TV
ING konto
MMB TOM + 5x spořák
Wustenrot spoř.účet H
Creditas BÚ,spoř.ú.,spoř.vklad
HB BÚ +spořící
Trinity Výhoda+
JT bank TV,1denní vklad
Prima banka Osobný účet + sporenie /SK/

12. 10. 2020 19:09 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Raifka - ... účet u banky mi už třikrát odmítli, naposledy dnes (a to mi sami volali s nabídkou)

To vypadá jako kvalitní CRM. :lol: :hm

13. 10. 2020 12:39 Odeslat příspěvek
Patriku koukám, jak jsi si dokázal udržet ČS - Erste Premier běžný účet, obě karty (MasterCard World Elite, Visa Infinite) jako debetní, k tomu tři Transparentní kreditky.
Do 25.1.2021, ale Erste Premier zrušíš, ne? Pak do měsíčního příjmu zahrnují jen mzdu/plat či příjem ze samostatné výdělečné činnosti a nebo svobodných povolání, a pokud nebude vyšší než 70000 Kč/měsíc, tak je poplatek 2500 Kč/měsíc.

13. 10. 2020 13:12 Odeslat příspěvek
Myslím, že je vhodná doba na zrušení zbytečného hnoje. Já letos zrušil kompletně Wustenrot, Sberbank, Rb, GEMB, předtím ČS a VR-bank. Zbývá ještě co nejdřív zavřít Creditas a Babiše.

Z aktivních zůstanou (podle důležitosti):
Fio - soukromé a podnikatelské účty, EUR, většina platebních operací záložní karty, pár zbytečných spořicích účtů
HB - 1. KK, spořicí účet
ČSOB premium - 2. KK, na cestování
mBank - debetka na cestování, jinak na nic
Airbank - dřív spořák + soukr. platební styk, teď (po zpoplatnění okamžitých plateb a pak poplatku za víc účtů) prakticky na nic
UCB - záložní na cestování, po přechodu na VISU na nic
Revolut - skoro na nic
Equabank - poslední termínovaný vklad, většinou na nic
Ing - při akci jako spoř. účet, jinak na nic
sync - zatím na nic
Trinity - dřív na spoření, teď na nic

No a kromě toho platební služby (hlavně pro podnikání): Paypal, TransferGO, Transferwise, WorldRemit, OFX, Payoneer, Xendpay...

Takže kdyby se to probralo pořádně, je i z toho zbytku většina na zrušení.
Co mi udělalo radost, jsou státní dluhopisy, kam jsem včas převedl zbytečné peníze ze spořáků, které jsou už letos úplně nepoužitelné.

13. 10. 2020 13:17 Odeslat příspěvek
Já letos také jen ruším a ruším, ČSOB, PS, WHB, ING Bank, Air Bank, Richee, všechno zrušeno.

13. 10. 2020 13:34 Odeslat příspěvek
čulibrk píše
Do 25.1.2021, ale Erste Premier zrušíš, ne? Pak do měsíčního příjmu zahrnují jen mzdu/plat či příjem ze samostatné výdělečné činnosti a nebo svobodných povolání, a pokud nebude vyšší než 70000 Kč/měsíc, tak je poplatek 2500 Kč/měsíc.

Tak třeba tahle změna mě teď nutí přemýšlet, jestli si to nakonec neotevřít. Zase na druhou stranu ani takto jasně dané podmínky neříkají nic o tom, že se nadále nebudou chovat jako doteď... Oproti ČSOB tam je ta výhoda v saloncích, ale je otázka, jestli mi to kvůli tomu za to stojí.

13. 10. 2020 13:47 Odeslat příspěvek
Ta změna je ale jen zpřísnění podmínky pro bezplatné vedení. Pak je tam ta "nepsaná" (přestože mně to napsali) podmínka pro vedení účtu a to jsou velmi nevýhodné investice. A na tom se asi moc nezmění.

13. 10. 2020 15:47 Odeslat příspěvek
čulibrk píše
Patriku koukám, jak jsi si dokázal udržet ČS - Erste Premier běžný účet, obě karty (MasterCard World Elite, Visa Infinite) jako debetní, k tomu tři Transparentní kreditky.

Nejdříve jsem založil Erste Premier a teprve potom postupně (asi s půlročními přestávkami) ty tři Transparentní kreditky.

Příjem splňuji. Prostě mi tam z účtu jedné firmy chodí dostatek peněz :). Navíc mám na ČS určité páky, když budou zlobit, myslím, že jim můžu u ČNB dost zavařit, teoreticky pokuta i v milionech. A o ni to ví. Myslím, že mi dají pokoj.

-- 13. 10. 2020 15:48 --

xls píše
Myslím, že je vhodná doba na zrušení zbytečného hnoje. Já letos zrušil kompletně Wustenrot, Sberbank, Rb, GEMB, předtím ČS a VR-bank. Zbývá ještě co nejdřív zavřít Creditas a Babiše.

A to já si Sberbank nechám, roční "renta" 1234 Kč mi za to stojí :). Uvidíme, jestli vyplatí.

14. 10. 2020 08:49 Odeslat příspěvek
xls píše

Nešlo by to vzít podle pořadí a to zezadu?

14. 10. 2020 18:02 Odeslat příspěvek
I já bych nejraději (doslova) zavřel Babiše, ale xls tím měl asi na mysli nějaké státní dluhopisy, ne? :-D

14. 10. 2020 19:02 Odeslat příspěvek
peliculiar píše
Pro jaký účel máš tolik FIO kont? Případně mKonto a eMAX s kartou? Pro lepší přehled cashflow?

Já jsem stará škola. Platební karty, se kterými platím na internetu jsou doma (pevně věřím, že si s nimi nehrají děti - snad jsem jim dal jen neplatné karty). Na těch účtech je běžně 1 000 Kč, víc jen když něco nakupuji. To jsou takové zlozvyky z roku 2008, když ještě nikdo nevěděl, jestli tě platební brána neobere o všechny peníze na účtu. Karty v peněžence zase nejde použít na nákup na internetu.

14. 10. 2020 20:00 Odeslat příspěvek
Spodní patro mého žebříčku na baňky :-\ :grr: :grr:

mBank - dobrá karta Svět (tonoucí se stébla chytá), ale IB tragedy, zcela nepřehledné

RB - menší minové pole, nutno být stále ve střehu, zcela nepřehledné výpisy z KK (ještě horší než od Citi), tragický kontrast mezi skutečností a motto "Banka inspirovaná klienty" (Alá - vzal rozum do hrsti a šel si umýt ruce...)

UniCr - když "nedáš" naše podmínky, "dostaneš" flastr poplategrr, imbi italský design, neintuitivní, podivuhodná aplikace, nejsou okamžité platby, poplatek za platby z eurového účtu

15. 10. 2020 11:23 Odeslat příspěvek
Creditas - Richee, debetka, nevyužívané
Fio - běžný i "spořící"
Hello - spořící
mBank - běžný, mSpoření, debetka Svět
Moneta - 2 x spořící
Trinity - spořící, nevyužívané
Wüstenrot - spořící

Hlavní banku mám FIO, ze stejných důvodů jako Patrik. Plus, protože jsem konzerva, tam mají výběry v hotovosti do 50t bez poplatku.

Dřív jsem byl u:
Foresbank - moje první banka :-)
Union banka - osobní i firemní
Ekoagrobanka - běžný
mBank - ano, byl jsem, opustil jsem a kvůli 1.500,- zase jsem. Podivné, neintuitivní IB
Unicredit - spořící + běžný pro SVJ. Parodie na IB
ČSOB - osobní i firemní (v průběhu doby asi u tří firem)
ING - spořící, opustil jsem pro podmínky které připomínají spíš hru, než bankovní produkt

V devadesátých letech jsem prohlásil že "až na světě budou tři banky: ČS, KB a ještě nějaká, já budu mít peníze v té třetí" a toho se dodnes držím a ty dva "ústavy" obcházím obloukem.

Teď koukám jak zněla původní otázka vlákna. :-) No nic, nejsem sám kdo tu píše co využíval a proč už ne. :-)

15. 10. 2020 11:43 Odeslat příspěvek
AB položivých 6 účtů vč. devizových.
Creditas mrtvé 5 účtů
Fio polomrtvých 4 účty
Csob polomrtvé 3 účty
J&T mrtvý účet
Trinity zrušeno
UCB ve zrušení
ERB zkrachovala
MSD zkrachovalo
Moneta 4 polomrtvé účty
Hello 6 mrtvých účtů
Wustenbrot mrtvé účty
RB použivané 2 účty
mBank mrtých 6 účtů
Sber bank mrtvé tři účty
PS zrušené 3 účty
ING tři polomrtvé účty

Neměl jsem snad nikdy účty pouze v Šiditelně a KB.

15. 10. 2020 12:03 Odeslat příspěvek
RB - hlavni BU i SU + KK (diky zamestnavateli) vse zdarma
Fio - investice + BU,cizomenne ucty
MMB - BU i SU obcasne vyuziti
J&T - TV

Nevyuzivam Air bank,Sberbank,Creditas

19. 10. 2020 17:48 Odeslat příspěvek
A co EQUA?

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 36 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies