FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Které finanční produkty využíváte a proč?

Online - Mírně pokročilý Profil 
11. 10. 2020 22:27 Odeslat příspěvek
Rop píše
Já si asi připadám méněcenej, když to tady čtu :lol:

Proč? Máš toho taky pěknou řádku. :-)

Rop píše
mBank - mKonto; eMAX (odkládací bez karty); eMAX (s kartou na platby po internetu)
FIO - podnikatelský účet; bežný účet (záložní); FIO konto (odkládací záložní); FIO konto (s kartou na platby po internetu záložní)

Pro jaký účel máš tolik FIO kont? Případně mKonto a eMAX s kartou? Pro lepší přehled cashflow?

Jako student jsem měl nějaké studentské konto u ČSOB, v roce 2008 jsem od nich odešel k mBank. Co bylo před tím, to vůbec netuším. :-)

Rop píše
Nikdy žádná půjčka, hypotéka, kreditka

Já taky, až na kreditku, kterou celou dobu poctivě splácím v bezúročném období.
Poslední příspěvek

Offline - Nadšenec Profil 
12. 10. 2020 08:29 Odeslat příspěvek
Já toho mám hromadu poněvadž to mám, jako koníček.
- hlavní ČSOB Premium, platím převody a nechávám si posílat příjem
- Moneta podnikatelský - využívám jejich 1% neomezenou kk pro běžné platby
- Moneta spořící 1,5%
- RB spořící 2x 3% a jejich kk
- J&T termínované účty + protiinflační dluhopisy
- mBank spořící 2x 1,2% a jejich kk
- Curve, HB kk, mBank svět a Revolut kurzy
- Fio běžný pro inkasa z cizích účtů v rodině
- Unicredit Premium, Airbank a ČS občas sleva v Albertu
- Sberbank Extra auto assistance a roční odměna

Spící účty spořící, běžné
Airbank, KB Top, Equabank, Creditas, Expobank

Naposledy upravil cz01 dne 12. 10. 2020 08:55, celkově upraveno 1

12. 10. 2020 08:47 Odeslat příspěvek
Poštovní - hlavní průtokový+DK pro běžné nákupy v tuz.
mBank - DK svět pro tuz/devizové online placení k BÚ....nabíjený jen pro plánované e-nákupy (bezpečnost+best exchange rate), zahr. nákupy
Moneta - aktivní SÚ 1,5%
J&T - BÚ, investice/fondy
Creditas - obchodní účet/dluhopisy 3.stran
FIO - obchodní účet/akcie

Spící (příležitostně SÚ): ING, Equa, Air
Těžká alergie (můj black list) na: RB, UCB (nespolehlivost a číhající poplatky)

Naposledy upravil tom brava dne 12. 10. 2020 21:47, celkově upraveno 7

Offline - Inventář Profil 
12. 10. 2020 09:56 Odeslat příspěvek
Moneta - BÚ F&F s úročením 1 % do 50k - v podstatě momentálně využívám jako hlavní (či jeden z hlavních účtů), výběry jen z atm MMB mě nijak neomezují (nějaký atm v Praze najdu, navíc to můžu řešit přeposláním do jiné banky a výběrem tam), úročení je příjemné (jinak bych měl cuky nechávat BÚ prázdný). Zatím je tam výhodný spořák, mám tam ještě BÚ v EUR, směnárna je (zatím) využitelná. Z Wurstu se mi tam přesunula hypotéka, kterou asi příští rok splatím. Měl jsem tam KK, dokud byla aspoň trochu použitelná. Měl jsem GE ve škatulce banka na prd, ale v poslední době se mi MMB zdá jako velmi dobrá. Příjemná je možnost zrušit jinde účet přes mobilitu na dálku.
Poštovka - BÚ - V zásadě s ní nemám problém, ale není to žádný zázrak (nic zvláštního nenabízí) můj první účet, který mám leckde nahlášený (FÚ, CDCP, emitenti pro výplatu divi ...), a proto ho furt držím, i když už ho moc nepoužívám. Navíc tam chodí výplata ženy a podnikatelský účet máma v ČSOB, takže dříve bylo příjemné, že mi tam přišly peníze on-line.
Creditas - BÚ, SÚ - poté, co mě naštvali nedodržením garance, se chystám zrušit, i když jsem ho určitou dobu docela používal. Držel jsem ho i kvůli výhodnějším kurzům, což teď taky padlo.
FIO - Investuji přes ně, takže jsem tam teď založil i BÚ, který nepoužívám.
UCB - strašný bordeláři, mám tam "SÚ" konvertovaný z AXA, občas využiji U-šetřeno, ale chystám se už roky zrušit
Airbank - BÚ, SÚ - Nepřijde mi, že by nabízeli něco zvláštního. Navíc mají velké mínus za výklad pojmu "na pořád", takže se spíš výhledově chystám zrušit. Občas využiji na vratky - Albert, Decathlon ... Příjemná je možnost zrušit jinde účet přes mobilitu na dálku.
RB - Další bordelbanka, kterou postupně utlumuji a držím jen kvůli KK Mall a vratce 2% na netu. Uznávám, že jejich multiměnová funkce je příjemná, ale je to jedna z bank, u které musí mít člověk furt oči na šťopkách.
KB - účet jsem tam měl jen kvůli stavebku u MPSS a jeho sledování, což po vytvoření aplikace MP-home padlo a účet jsem (snad) zrušil přes mobilitu. Ten ústav mě nijak nezaujal, mám ho ve škatulce "klasický moloch".
ČS - Jen transparentní KK, z minulosti zbytky podílových fondů. Když jsem se nějakým nedopatřením dostal na pobočku, přišel mi být personál relativně slušně informovaný, což byl kontrast s ostatními ústavy. Ale podle toho, co tady čtu, tak jsem měl spíš štěstí na lidi.
HB - KK a KK Mototechna - dnes slušná vratka 1 % ze standardních plateb, stále nejlepší kurzy. SÚ zřejmě v prosinci opět využitelný (1 %).
mBank - BÚ - Snad jediné IB, v němž se dost špatně orientuji. Zatím výhodné kurzy u DK Svět, založeno jen kvůli bonusu a držím jako záložní kartu do zahraničí, nepoužívám. Momentálně se dá použít pro spoření, ale to nepotřebuji. Celkově mi ta banka přijde trochu bláznivá. :)
Equa - Účet mi vypověděli kvůli vkladům na poště přes dobírku kreditkou, ale v podstatě v době, kdy jsem to chtěl stejně udělat sám. Banka, na kterou nebylo zrovna 100% spolehnutí.
Curve, Revolut - kurzy, točení, duplikování karet ...
Twisto - jen využití pro vratku z KK z plateb, které KK hradit nejdou
ING - zakládáno kvůli akcím - bonusy/úročení, poslední akce už byly podmínkově tak složité, že jsem na ně asi zanevřel i z principu.
Trinity - jen krátce spořák, v zásadě nemám rád neustálé vymýšlení nových a nových spořáků, aby úročili jen nové peníze a stávající klienti ostrouhali, definitivně mě namíchli stylem, jak snížily úroky, což vedlo ke zrušení. Nepočítám, že se tam vrátím. Manželce nezaložili účet s tím, že má již jen krátkou platnost OP.
Penzijko (staré) máme už od devadesátých let u NN (což je dost na prd) a České pojišťovny (teď Generali). Momentálně trochu koketuji s myšlenkou, zda není vhodná chvíle pro změnu na doplňkové penzijní spoření.
Allianz - životko
Stát - protiinflační dluhopisy

Offline - Administrátor Profil 
12. 10. 2020 14:56 Odeslat příspěvek
Air - běžný i spořící, karta i nálepka
Creditas - běžný a několik spořících (aktuálně vše prázdné), k tomu i Richee, k oběma po jedné kartě
ČS - Erste Premier běžný účet, obě karty (MasterCard World Elite, Visa Infinite) jako debetní, k tomu tři Transparentní kreditky
ČSOB - Premium běžný účet, debetka (Visa Infinite) a kreditka (Master Card World Elite)
Equa - běžný i spořící, debetka
Fio - běžný i spořící
Hello - běžný i spořící, debetka, tři kreditky (2 Hello, 1 Alza)
KB - TOP nabídka běžný účet, debetka (Visa Platinum)
mBank - běžný, mSpoření 8 účelů, debetka Visa Svět
Moneta - běžný, spořící, roční spoření s 5 % p.a. (bohužel max měsíční vklad 1000 Kč)
Poštovní spořitelna, běžný, spořící, aktuálně prázndé, debetka
Raifka - stavební spoření + Zlatý účet, účet u banky mi už třikrát odmítli, naposledy dnes (a to mi sami volali s nabídkou)
Sberbank - 3 různé běžné účty, spořící účet, debetní karta (tuším GOLD)
Trinity - spořící účty, aktuálně prázdné
Wüstenrot - běžný i spořící - aktuálně prázdné
Revolut
Curve - aktuálně vyčerpaný roční limit, nedaří se mi zvýšit

Jako hlavní banku mám FIO, vyhovuje mi IB, neomezená historie, snadné přihlašování (vlastní volba uživatelského jména i hesla bez požadavků "musí obsahovat").
V zahraničí (a část plateb i v tuzemsku) platím kreditkami Hello, z bankomatu vybírám zejména debetkou mBank.

V minulosti jsem měl ještě:
Waldviertel Sparkasse von 1842, zrušil jsem, našel jsem výhodnější nabídky
ING - banka vypověděla bez udání důvodu
Expobank - banka vypověděla bez udání důvodu

Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 10. 2020 18:32 Odeslat příspěvek
ČSOB Premium konto + spořící s bonusem
ČSOB konto Pohoda + Depozit /SK/
RB Exkluzivní účet + ekonto Gold
SB Fér spoření, Fér spoření +, TV
ING konto
MMB TOM + 5x spořák
Wustenrot spoř.účet H
Creditas BÚ,spoř.ú.,spoř.vklad
HB BÚ +spořící
Trinity Výhoda+
JT bank TV,1denní vklad
Prima banka Osobný účet + sporenie /SK/

12. 10. 2020 19:09 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Raifka - ... účet u banky mi už třikrát odmítli, naposledy dnes (a to mi sami volali s nabídkou)

To vypadá jako kvalitní CRM. :lol: :hm

Offline - Diskutér Profil 
13. 10. 2020 12:39 Odeslat příspěvek
Patriku koukám, jak jsi si dokázal udržet ČS - Erste Premier běžný účet, obě karty (MasterCard World Elite, Visa Infinite) jako debetní, k tomu tři Transparentní kreditky.
Do 25.1.2021, ale Erste Premier zrušíš, ne? Pak do měsíčního příjmu zahrnují jen mzdu/plat či příjem ze samostatné výdělečné činnosti a nebo svobodných povolání, a pokud nebude vyšší než 70000 Kč/měsíc, tak je poplatek 2500 Kč/měsíc.

13. 10. 2020 13:12 Odeslat příspěvek
Myslím, že je vhodná doba na zrušení zbytečného hnoje. Já letos zrušil kompletně Wustenrot, Sberbank, Rb, GEMB, předtím ČS a VR-bank. Zbývá ještě co nejdřív zavřít Creditas a Babiše.

Z aktivních zůstanou (podle důležitosti):
Fio - soukromé a podnikatelské účty, EUR, většina platebních operací záložní karty, pár zbytečných spořicích účtů
HB - 1. KK, spořicí účet
ČSOB premium - 2. KK, na cestování
mBank - debetka na cestování, jinak na nic
Airbank - dřív spořák + soukr. platební styk, teď (po zpoplatnění okamžitých plateb a pak poplatku za víc účtů) prakticky na nic
UCB - záložní na cestování, po přechodu na VISU na nic
Revolut - skoro na nic
Equabank - poslední termínovaný vklad, většinou na nic
Ing - při akci jako spoř. účet, jinak na nic
sync - zatím na nic
Trinity - dřív na spoření, teď na nic

No a kromě toho platební služby (hlavně pro podnikání): Paypal, TransferGO, Transferwise, WorldRemit, OFX, Payoneer, Xendpay...

Takže kdyby se to probralo pořádně, je i z toho zbytku většina na zrušení.
Co mi udělalo radost, jsou státní dluhopisy, kam jsem včas převedl zbytečné peníze ze spořáků, které jsou už letos úplně nepoužitelné.

13. 10. 2020 13:17 Odeslat příspěvek
Já letos také jen ruším a ruším, ČSOB, PS, WHB, ING Bank, Air Bank, Richee, všechno zrušeno.

13. 10. 2020 13:34 Odeslat příspěvek
čulibrk píše
Do 25.1.2021, ale Erste Premier zrušíš, ne? Pak do měsíčního příjmu zahrnují jen mzdu/plat či příjem ze samostatné výdělečné činnosti a nebo svobodných povolání, a pokud nebude vyšší než 70000 Kč/měsíc, tak je poplatek 2500 Kč/měsíc.

Tak třeba tahle změna mě teď nutí přemýšlet, jestli si to nakonec neotevřít. Zase na druhou stranu ani takto jasně dané podmínky neříkají nic o tom, že se nadále nebudou chovat jako doteď... Oproti ČSOB tam je ta výhoda v saloncích, ale je otázka, jestli mi to kvůli tomu za to stojí.

13. 10. 2020 13:47 Odeslat příspěvek
Ta změna je ale jen zpřísnění podmínky pro bezplatné vedení. Pak je tam ta "nepsaná" (přestože mně to napsali) podmínka pro vedení účtu a to jsou velmi nevýhodné investice. A na tom se asi moc nezmění.

Offline - Administrátor Profil 
13. 10. 2020 15:47 Odeslat příspěvek
čulibrk píše
Patriku koukám, jak jsi si dokázal udržet ČS - Erste Premier běžný účet, obě karty (MasterCard World Elite, Visa Infinite) jako debetní, k tomu tři Transparentní kreditky.

Nejdříve jsem založil Erste Premier a teprve potom postupně (asi s půlročními přestávkami) ty tři Transparentní kreditky.

Příjem splňuji. Prostě mi tam z účtu jedné firmy chodí dostatek peněz :). Navíc mám na ČS určité páky, když budou zlobit, myslím, že jim můžu u ČNB dost zavařit, teoreticky pokuta i v milionech. A o ni to ví. Myslím, že mi dají pokoj.

-- 13. 10. 2020 15:48 --

xls píše
Myslím, že je vhodná doba na zrušení zbytečného hnoje. Já letos zrušil kompletně Wustenrot, Sberbank, Rb, GEMB, předtím ČS a VR-bank. Zbývá ještě co nejdřív zavřít Creditas a Babiše.

A to já si Sberbank nechám, roční "renta" 1234 Kč mi za to stojí :). Uvidíme, jestli vyplatí.

14. 10. 2020 08:49 Odeslat příspěvek
xls píše

Nešlo by to vzít podle pořadí a to zezadu?

Online - Mírně pokročilý Profil 
14. 10. 2020 18:02 Odeslat příspěvek
I já bych nejraději (doslova) zavřel Babiše, ale xls tím měl asi na mysli nějaké státní dluhopisy, ne? :-D

Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 2 z 3 [ Příspěvků: 36 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies