FinExpert.cz

Přihlásit se

Další stránka

Zrušení účtu - online

Offline - Návštěvník Profil 
5. 9. 2019 07:03 Odeslat příspěvek
Zdravím, hledal jsem to nějakou chvílí a nenašel jsem moc informací ani tady ani na interetu. Dovoluji si proto založit toto vlákno a rád bych mu věnoval tomu, u kterých bank lze zrušit účet online - například v IB? Tedy bez nutnosti disponovat elektronickým podpisem nebo docházet na pobočku. Nemáte prosím někdo zkušenost, které banky to umožňují?
Poslední příspěvek

Offline - Diskutér Profil 
5. 9. 2019 08:31 Odeslat příspěvek
ING Bank umožňuje přes IB vložit naskenovanou podepsanou výpověď. Formulář mají ke stažení na webu.
https://www.ing.cz/konto/#formulare

Offline - Inventář Profil 
5. 9. 2019 09:25 Odeslat příspěvek
Podat výpověď prostřednictvím IB umožňuje Wüstenrot, minimálně u spořicího účtu (s jiným účtem zkušenost nemám). Myslím, že to bylo bez jakéhokoliv pdf formuláře a nutnosti skenování, stačilo maximálně něco málo vyplnit elektronicky v IB a potvrdit SMS kódem.

Online - Mírně pokročilý Profil 
5. 9. 2019 09:42 Odeslat příspěvek
umoznuje online, co jsem se dival:
mbank
airbank
ing
trinity
vsechny banky jsou vyresit "prevodem" do airbank - to je i duvod proc si airbank nechavam :)

Napriklad KB nejde zrusit ani na pobocce, ale online pres airbank ano.

Offline - Nadšenec Profil 
5. 9. 2019 09:57 Odeslat příspěvek
FIO má u každého účtu ("Informace o účtu") informaci uvedenou u položky "Zrušitelný přes web". Účty založené v IB lze také v IB zrušit.

5. 9. 2019 10:09 Odeslat příspěvek
Podobně jako Fio to tedy má i Poštovní spořitelna ze skupiny ČSOB. Primární běžný účet tam zrušit nelze (když nejde online ani založit), ale třeba kontokorent či kreditka ano (obojí v minulosti založeno online v jejich IB a před cca rokem online i zrušeno).

Jinak přes Kodex mobility klientů umí online zrušit účet v jiné bance i Smartbanking Monety, ne jen již zmíněný IB od Air bank.

Offline - Kolemjdoucí Profil 
5. 9. 2019 11:34 Odeslat příspěvek
minarjo píše
Jinak přes Kodex mobility klientů umí online zrušit účet v jiné bance i Smartbanking Monety, ne jen již zmíněný IB od Air bank.

Když už Monetu mám a chtěl bych zrušit účet u jiné banky (kam se mi nechce chodit), jak to reálně funguje?

Ideálně nechci nikam volat, nic vyřizovat, nechodit nikam ověřovat podpisy apod.
Jde jenom podat žádost a tu třeba potvrdit SMS kódem a pak už jen počkat?

Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 9. 2019 11:56 Odeslat příspěvek
minarjo píše

Kodex mobility, které banky k němu přistoupily apod. je dobře popsaný zde: https://www.skrblik.cz/banka/jak-zmenit-banku/
Pouze tam není vypsáno, které banky to umožni on-line.

5. 9. 2019 15:39 Odeslat příspěvek
@hvala:
Když si otevřeš Smartbanking Monety, tak hned v hlavním menu je nabídka Změna banky. Použij jí a postupuj dle pokynů :) (sám jsem nezkoušel, víc info ti tedy nedám). Jinak ke kodexu mobility obecně: volíš si tam, jestli chceš převést trvalé platby a inkasa do nové banky (všechny či některé, nepovinné) a zda chceš daný účet zrušit (opět nepovinné). Někdy banky, u kterých takto rušíš dálkově účet přes Kodex mobility z jiné banky, mohou chtít vrátit platební kartu, ale naštěstí to není pravidlem (záleží na dané pobočkové úřednici, co účet uzavírá, mám z ČSOB s kámošem zkušenost, že jedna to chtěla a druhá ne). Ale většinou se spokojí s tím, že kartu zablokují a cca 14 dní s výpovědí počkají (kvůli případnému doúčtování karetních transakcí, např. z ciziny). Jinak snadnému dálkovému zrušení přes Kodex mobility by samosebou bránilo, pokud bys u té rušené banky měl jiný produkt na rušený běžný účet navázaný (typicky kontokorent, kreditka, investice do fondů atd). V takovém případě by tě návštěva pobočky neminula.

6. 9. 2019 04:02 Odeslat příspěvek
evlo píše
Napriklad KB nejde zrusit ani na pobočce ...

???

6. 9. 2019 07:05 Odeslat příspěvek
Evlo asi myslel prémiový účet (Top nabídka či jak se to u KB jmenuje?), který asi nelze změnit/zrušit na libovolné pobočce, ale jen u jeho bankéře, že?

Online - Mírně pokročilý Profil 
6. 9. 2019 10:04 Odeslat příspěvek
Ne, mel jsem nejakej nejvetsi *****, kde se plati i za odchozi platby, protoze bez toho neumi, pry, proplatit seky a nenasel jsem tenkrat jinou instituci, co by to umela (jeste csob).

6. 9. 2019 12:39 Odeslat příspěvek
A jak jsi ho zrušil, když to nejde ani na pobočce?

6. 9. 2019 13:30 Odeslat příspěvek
evlo je brepta, on to vlastně zrušit nechtěl,
když zjistil, že ho potřebuje, aby mohl měnit šeky

Offline - Návštěvník Profil 
6. 9. 2019 13:56 Odeslat příspěvek
a když to zrušite přes IB Airbanku třeba tak login do IB těch starých bank je pořád funkční - smlouvu o IB tím asi nezrušíte ne ? můžete se pak stát "novým" klientem kvůli akcím? Nebo je třeba prostě vypovědět vše na pobočce?

Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, #  Další stránka
Stránka 1 z 4 [ Příspěvků: 50 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies