FinExpert.cz

Přihlásit se

Konverze měn za výhodných podmínek a jejich převody

Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 12. 2020 17:44 Odeslat příspěvek
Ahoj, povedlo se mi ve vláknu o brokerovi XTB rozjet off-topic. Oč jde ... V rámci mého investičního plánu bych potřeboval výhodným způsobem, tedy s žádnými či minimálními poplatky a zároveň s nízkým rozptylem konvertovat CZK do EUR či USD. Nemám s online konverzemi ani fintechy typu Revolut, Roklen či Curve žádné zkušenosti a chtěl bych tedy zkušenější diskutéry poprosit, zda by mi s tím mohli polopaticky poradit. Pochopil jsem, že k tomu by mi mohl posloužit Revolut, ale mohl by být problém s posláním peněz v konvertované měně na účet brokera - proč, to netuším, když mi chybí praktická zkušenost.

Za tímto účelem jsem si založil devizové účty na EUR a USD u Monety, ale nic víc jsem prozatím nepodnikal. Pro mě není přehledné a úplně pochopitelné, že je někdy lepší kurz Monety v IB, jindy zas v SB. Proto bych dal přednost nějakému stabilnějšímu řešení, kde nebudu muset kontrolovat kurz a srovnávat jej s jinými nástroji ... tedy pokud nějaký takový způsob vůbec existuje.

Rád si přečtu o veškerých způsobech, které ke konverzi používáte vy ...

Níže je několik příspěvků k tomuto tématu z výše zmíněného vlákna XTB.
tmx643 píše
Člověk vede obchodní účet v eurech, která mění jinde za levno (cca za 0,1 % se nakoupí jak na Monetě, tak na Revolutu, což je stejné jako autokonverze na Degiro). Stejně tak může mít další účet (možno až 4) i v dolarech a posílat tam levné dolary (mělo by jít přes PayPal s dolary třeba z revolutu). Takže poplatek 0,5 % za směnu ho nezajímá.

Poplatky mají, ale bez problémů se jim dá vyhnout, protože jsou u zbytných služeb. Dobití účtu kartou - no tak to pošlu převodem nebo přes paypal, ne? Navíc, oblíbené Degiro karty nepodporuje vůbec.
tmx643 píše
Dobití kartou je za poplatek a jestli můžeš posílat peníze převodem z Revolutu, to si nejsem jistý, třeba Degiro to neumožňuje (navíc teda převod je spíš o EUR, nikoliv USD).

V případě XTB nevím, jak bych k nim mohl nalít například eura, pokud chci investovat do instrumentu v eurech, když mám prostředky v CZK, aniž bych zbytečně tratil na konverzi měny. Revolut ani jiný podobný nástroj nemám, takže netuším jak přesně to funguje a za jakých okolností to lze (a nelze) použít. Ale kdybych věděl, že mi to může v mém záměru pomoc, zařídil bych si ho. Paypal sice mám roky (ze setrvačnosti), ale dlouho už ho k ničemu nepoužívám, protože se mi nelíbí jeho poplatky.

tmx643 píše
Tak abys k nim mohl nalít eura, musíš je někde z korun vyměnit. :) Vždycky něco budeš tratit, záleží, jak moc. Moneta, Revolut, devizovky... To jsou způsoby, jak levně pořídit eura. Pokud připlatíš nad střed 0,1 %, nemá smysl se tím zabývat, to je na euru 2,6 halíře, o tolik se často změní kurz než stihneš eura koupit. Můžeš si dát nákupní příkaz o 0,1 % pod stávající kurz a vrátí se ti to. A nebo nakupovat eura do zásoby, když jsou levná.

Vím, že Revolut umí výhodnou směnu kurzu, ale jak jsi výše psal, tak by to z něj nemuselo jít poslat na XTB - nemám nejmenší tušení proč tomu tak je.
Jen o těch věcech čtu, chybí mi s tím jakékoliv zkušenosti a nechce se mi je získávat metodou pokus-omyl.

tmx643 píše
Pokud připlatíš nad střed 0,1 %, nemá smysl se tím zabývat, to je na euru 2,6 halíře, o tolik se často změní kurz než stihneš eura koupit.

Ano, to není problém, ale vzhledem k tomu, že jsem měny nikdy online nekonvertoval, nevím jak na to a ani netuším jak si toto můžu pohlídat, abych neplatil nějaké přirážky, atp. Budu moc rád za rady, které mi v tom pomůžou. (y)

tmx643 píše
Ano, založ si v Monetě EUR účet, je zdarma, včetně karty. To zabere 2 minuty, když už jsi klient. Pak se ti aktivuje směnárna. V internet bankingu je velmi výhodná (do 1000 eur na jednu směnu, ale můžeš jich udělat víc za sebou). Takto směníš třeba 500 EUR a pošleš je SEPA platbou do XTB (předtím tam při registraci zadáš IBAN tohoto účtu, aby byl spojený s tebou).
Pokud by Moneta znevýhodnila směny, stále můžeš měnit třeba na Revolutu a z něj si to poslat na tento svůj Euro účet a pak dál platit kartou nebo posílat do XTB.
hunter80 píše
A není ideální si k brokerovi převést peníze v CZK a pak si je za "spotový" kurz směnit do EUR nebo USD ? Ten poplatek je pri vetsich objemech zanedbatelny

@ hunter80: Podle nejen v tomto vláknu uvedených informací má broker XTB poplatek 0,5 % za směnu. Nebo jsi to myslel nějak jinak? Co je to "větší objem" ?

fremantle píše
S dobrými kurzy ve směnárně MMB je ovšem asi utrum - dneska jsem se pokoušel nakoupit eura jak jsem byl zvyklý a kurz v IB byl mimořádně špatný (přes 26,8 Kč/€), ve smartbance byl jen mírně lepší (kolem 26,7 Kč/€), ale obojí je nyní nepoužitelné... Po dlouhé době jsem musel nakupovat zase u Roklenu, ale ty kurzy u nich nejsou nic moc), bohužel o žádné lepší alternativě nevím (Revolut je pasé díky měsíčnímu limitu použitelnému leda na kapesné pro deti u základního účtu, u vyšších je problém s opakovanými blokacemi)... :-(

MMB se musela zhoršit nyní od prosince, v pondělí byli kurzy ještě v pořádku.

PS: Chci investovat do ETF. K tomuto účelu jsem si založil účet u brokera Degiro, u kterého je poplatek za některé ETF a také se platí poplatek za vstup na každou burzu. Poté jsem objevil Trading 212, kde bych se těmto poplatkům vyhnul, ale tam je potencionální problém s brexitem a nespolehlivostí platformy. A tak jsem došel nejnověji k XTB, u kterého však není levné a jednoduché konvertovat měnu.
Poslední příspěvek

Offline - Nadšenec Profil 
5. 12. 2020 18:15 Odeslat příspěvek
Tak na menší objemy stačí Revolut, ale pro někoho jsou limity na Revolutu akorát "kapesné" a jinému stačí. To si musíš rozmyslet sám. Pokud nejde poslat přímo brokerovi, tak holt půjdou eura oklikou přes Monetu...

Offline - Diskutér Profil 
5. 12. 2020 20:08 Odeslat příspěvek
tak zalezi jaky objem deviz budes potrebovat(rocne). Breakeven u Revolutu je kolem 12000€ a oplati se pote zaplatit Premium

6. 12. 2020 00:42 Odeslat příspěvek
Pro pravidelné přikupování by mi limity Revolutu stačit měly (tuším nyní někde kolem 35K). Na jednorázový vyšší vklad třeba v řádu stovek tisíc už ne. No a pak mě zajímá jaké jsou jiné způsoby ... Já prostě nevím jak na to, abych si přes Monetu výhodně směnil CZK na EUR / USD. Bezmyšlenkovitě to provést jistě zvládnu, ale nevím na co a jak dávat pozor ...

Výše jsem psal, že jsem se tu dočetl, že jednou byla směna výhodná v IB, pak zas SB. Taky podle všeho záleží zda jde o nákup či prodej - to není moc blbuvzdorné ... Já nechci trávit čas porovánáváním výhodnosti kurzů a přirážek.

Nebo se tomu nedá vyhnout? Opravdu není nějaký jiný dobře funkční postup jak výhodně směnit?

Offline - Návštěvník Profil 
6. 12. 2020 09:57 Odeslat příspěvek
Není výhodnější tu směnu provést přímo u brokera za malý poplatek ( např. 100 Kč), ale za spotový kurz ?

6. 12. 2020 10:16 Odeslat příspěvek
Revolut by mi dnes prodal 1 Euro za 26,74 Kč.
Obrázek

MMB mi už druhý den píše v IB i SB, že služba směnárna je z technických důvodů nedostupná.

Ale třeba na čerpací stanici Tank Ono prodávají dnes 1 Euro za 26,60 Kč. Možná se dá platit i kartou? Ale pak zas bude asi problém dostat tu hotovost na Euro účet bez poplatku. http://m.tank-ono.cz/cz/index.php?page=cenik

6. 12. 2020 11:14 Odeslat příspěvek
Revolut má o víkendech přirážku, nutno měnit v pracovní dny. Na vyšší sumy bych asi volil Roklen.

6. 12. 2020 12:37 Odeslat příspěvek
peliculiar píše
Já prostě nevím jak na to, abych si přes Monetu výhodně směnil CZK na EUR / USD. Bezmyšlenkovitě to provést jistě zvládnu, ale nevím na co a jak dávat pozor ...

https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... -money.pdf

Směnárna funguje jen v pracovní dny 8-17. Proto tam teď nic nevidíš.

6. 12. 2020 14:02 Odeslat příspěvek
Aha, každopadně ten roklen má kurz asi nejlepší, teď v neděli 26,534 Kč/Eur při částce 5000 Euro. Při menší častce 26,566 Kč/Eur.

https://www.roklen.cz/roklenfx/

6. 12. 2020 19:00 Odeslat příspěvek
hunter80 píše
Není výhodnější tu směnu provést přímo u brokera za malý poplatek (např. 100 Kč), ale za spotový kurz ?

@ hunter80: Na to už jsem v původním vláknu reagoval, dokonce je to citované v úvodním příspěvku, ale na to už jsi mi ve vláknu XTB neodpověděl ... Broker XTB si účtuje poplatek 0,5 % za směnu.

Nebo jsi to myslel nějak jinak? Za spotový kurz s poplatkem (např. 100 Kč) nebo bez něj? Nerozumím tomu.

@ hgfdsa: Pustil jsem se do registrace na Roklen FX, chce to po mě Telefonní heslo (T-PIN), nevím co tam mám vyplnit.
Čekal bych, že mi to nejdřív něco pošle na telefon. Gůgl mi s tím nepomohl.

Naposledy upravil peliculiar dne 6. 12. 2020 21:10, celkově upraveno 1

6. 12. 2020 19:24 Odeslat příspěvek
No zvoliš si tam své heslo pro telefonické ovládání účtu ne? :D

6. 12. 2020 21:06 Odeslat příspěvek
Aha, díky! To mě vůbec nenapadlo ... Dávám přednost ovládání přes počítač a webové rozhraní, takže si fakt nemám v plánu stahovat aplikaci do telefonu a šmRRRdlat to v něm. :-)

Teď mě tak napadlo, že jste mi mohli nabídnout referal na Roklen (pokud to taky používá), má někdo na Revolut? ;-)

PS: Co je na slově š_m_r_d_l_a_t vulgárního? :-O

6. 12. 2020 21:16 Odeslat příspěvek
To heslo asi nebude do apky na telefon, ale na oldchool hovor s operátorem :-)

6. 12. 2020 23:51 Odeslat příspěvek
roklen nema referral. Jinak skus jeste easychange(ale taky musis uzavrit smlouvu jako s roklen), onehda meli lepsi kurzy EUR/CZK jako roklen...mozna stale maji...zitra se na to muzu mrknout

7. 12. 2020 00:54 Odeslat příspěvek
@ slavo963: Díky za odpověď a tip. Určitě se podívej a dej vědět. Nerad bych si otvíral účet u pěti fintechů kvůli směně, abych pak používal třeba jen jediný. :-)

7. 12. 2020 09:28 Odeslat příspěvek
peliculiar píše
hunter80 píše
Není výhodnější tu směnu provést přímo u brokera za malý poplatek (např. 100 Kč), ale za spotový kurz ?

@ hunter80: Na to už jsem v původním vláknu reagoval, dokonce je to citované v úvodním příspěvku, ale na to už jsi mi ve vláknu XTB neodpověděl ... Broker XTB si účtuje poplatek 0,5 % za směnu.

Pokud se nepletu, tak např. Lynx má jen fixní poplatek 100 Kč za směnu, žádnou % přirážku nemá.

7. 12. 2020 10:28 Odeslat příspěvek
Nakup 1000 EUR za CZK v 9:26

Revolut 26 546
Easychange 26 601
Roklen 26 633
europlatba.cz (easychange bez smlouvy) 26 746
Transferwise 26 775

u Revolutu standard planu, pozor na mesicni limity...

7. 12. 2020 11:30 Odeslat příspěvek
Hmm, tak MMB je asi passé. Kolem 10 hod. nabidla při nákupu 1000 Eur:
v IB za 26946,30 Kč,
v SB za 26883,90 Kč.

7. 12. 2020 12:39 Odeslat příspěvek
u MMB tu nekdo psal, ze je potreba zadat malinko mene .. 997 EUR apd.

Offline - Inventář Profil 
8. 12. 2020 23:51 Odeslat příspěvek
Cim mene, tim lepsi kurz jo? To nekdo upad :%-)

Nejlkepsi kurzy mela vzdycky exchange cz, samozrejme az na nejake normalni objemy okolo 50, 100 tisic czk

Marze zminenych (mimo revolut, to je mimo muj zajem) zde viewtopic.php?p=12742735#p12742735

9. 12. 2020 11:13 Odeslat příspěvek
exchange cz je na urovni europlatba.cz, tzn "nic moc" pro toho, kdo ma moznost revolutu, nebo uzavre smlouvu s devizovkou

9. 12. 2020 13:29 Odeslat příspěvek
Můžu vědět jaký je rozdíl mezi "devizovkou" a třeba exchange.cz ? Co je to devizovka a proč tam exchange.cz nespadá?
Vám to možná dává smysl, já v těch pojmech plavu. Co je deviza samozřejmě vím.

9. 12. 2020 16:45 Odeslat příspěvek
Vyjardil jsem se nepresne, je to devizovka, ale kdyz chces jejich kurz("nic moc"), nepotrebujes delat papirovacky a uzavirat smlouvy a objednas devizy pres europlatba.cz online a instantne.

Kdyz uz teda smlouvu, tak s easychange nebo roklen.

9. 12. 2020 17:57 Odeslat příspěvek
Kdo má lepší online ovládání účtu, easychange nebo roklen?

9. 12. 2020 23:21 Odeslat příspěvek
Slavo, ty sis neotevrel muj link co? A neporovnal marze.

Jo a europlatba = easychange, i kdyz mozna za horsi kurz. Exchange ma na strance lepsi kurz.

Online - Administrátor Profil 
10. 12. 2020 07:00 Odeslat příspěvek
hgfdsa píše
Kdo má lepší online ovládání účtu, easychange nebo roklen?

Roklen nemám, "internetové bankovnictví" Easychange mi přijde jednoduché a přehledné.

-- 10. 12. 2020 06:01 --

...ještě doplním, že u dostatečně velké částky lze se všemi devizovkami vyjednat lepší, než veřejný kurz.

17. 12. 2020 12:52 Odeslat příspěvek
Tak za dobré konstelace umí zjevně Moneta prodávat eura ještě levněji, než za střed. :D
To je rozdělená obrazovka, čili opravdu v jeden moment.

Přílohy

Screenshot_20201217_093159.jpg
Screenshot_20201217_093159.jpg
[ 220.78 | Zobrazeno 37 krát ]

17. 12. 2020 13:19 Odeslat příspěvek
Ale ten horní screen je z aplikace brokera Degiro, ne aktuální forex středový kurz, že? A to fakt není to samé, zejména proto, že u Degiro není ta aktualizace přímo z Forex trhů (tak to je třeba u Lynx/Interactive brokers, kde konverze měn je reálný obchod na Forex trzích), u Degiro je to aktualizované s určitým zpožděním dle jejich metodiky. U Degiro se to více podobá klasické směnárně: spread sice nulový, tedy kurz střed, ale ne plně aktuální dle forexu, je dle něj jen aktualizován (častěji než v běžných směnárnách, ale ne plně Forex online). Takže srovnáváš nesrovnatelné, záleží i na času aktualizace středu dle Forex (Degiro) a u Monety nejspíš dle středu ČNB (?), déle toho z čeho Moneta střed odvozuje.

17. 12. 2020 14:04 Odeslat příspěvek
No to nevím, Degiro a Lynx má totožný kurz. Proč by měli vlastní kurz? Stejně tak mají bid / ask. Ten zobrazený kurz je prostě střed mezi bid/ask. Že by se ČNB a Degiro/Lynx lišily o tolik haléřů? Spíš mi přijde, že Moneta nakoupila hodně eur, tak je prodává i se ztrátou. Stejně to dělají pražské směnárny.

Přílohy

Screenshot_20201217_125850.jpg
Screenshot_20201217_125850.jpg
[ 198.36 | Zobrazeno 43 krát ]

17. 12. 2020 14:10 Odeslat příspěvek
Tak ano, zatímco brokeři využívající forexu mají kurz v reálném čase, tak ČNB ho zveřejňuje jen několikrát za den, stejně tak kurzovní lístky bank jsou aktualizované typicky jen 1-3x denně, ne? Záleží tedy na tom, z čeho vychází ten kurz Monety ve směnárně, neboli jak jsou data pro něj "stará".

17. 12. 2020 21:00 Odeslat příspěvek
No mění se cca každých 5-10 sekund, takže z nějakých live dat to musí vycházet.

18. 12. 2020 09:34 Odeslat příspěvek
minarjo: ČNB ho zveřejňuje jen jednou za den (pracovní) v cca 14:30.

18. 12. 2020 10:26 Odeslat příspěvek
Pravda, nicméně jsou banky, které kurzovní lístek aktualizují typicky 2x nebo 3x denně, například ČSOB/PS v aplikaci/na webu. Musejí tedy používat metodiku nad rámec ČNB.

21. 12. 2020 20:12 Odeslat příspěvek
neřeším EUR to už teď problém není, ale USD - cesta Revolut při nízkých objemech ale Odchozí platba v USD - 90 Kč jestli to dobře chápu v ceníku. Pak tedy Roklen ale 190,- mimo jeho banky - bez poplatku je to tak že u nich směním ekvivalent 1000 eur a více a dostanu jednu platbu zdarma ... nějaké doplnění nebo jiná cesta?

23. 12. 2020 22:55 Odeslat příspěvek
Odchozí platba z Revolut kam? Pokud do země, kde USD není primární měna, tak je každá platba zpoplatněna, to ano. Ale pokud do země kde USD je hlavní měnou (zejména tedy USA), tak tam i bezplatný tarif Revolut má jednu platbu měsíčně zdarma. To ostatně platí obecně (PLN do Polska, HUF do Maďarska, SEPA EUR platba kamkoliv v SEPA prostoru, tedy celá EU plus další vybrané země-tyto SEPA platby jsou dokonce zdarma bez ohledu na počet... ). Hned placené je jen "křížení měn vůči státu", tedy třeba USD na slovenský účet.

23. 12. 2020 23:21 Odeslat příspěvek
Revolut do UniCredit Czech Republic, a.s.(XTB)

Roklen asi zdarma ...
Banky Roklenu: Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, MONETA Money Bank, ING Bank, Komerční banka, UniCredit bank.

24. 12. 2020 03:09 Odeslat příspěvek
Tak koukám, že USD je další úroveň. To mě vůbec nenapadlo, že může být problém (poplatek) převést USD z devizového účtu na jiný v rámci ČR. Nebo to chápu špatně?

Nedávno mi byl doporučen článek Kde levně směnit peníze? Nejlepší směnárna v Praze a na internetu! (ze 12. 06. 2020)
... je to asi to nejlepší a nejvýživnější, co jsem k tématu zatím zaznamenal. (y)

Offline - Kolemjdoucí Profil 
31. 3. 2021 10:00 Odeslat příspěvek
Prosím Tě už jsi otestoval poplatky za převod USD z Monety na účet XTB v USD v Unicreditu ?
Řeším něco podobného pro převod USD mezi českými bankami AirBank a Unictredit (XTB)

31. 3. 2021 10:41 Odeslat příspěvek
Z AirBank nevim, ale tusim ze pouzivali Raiffeisenbank pro zahranicni platby (krome EUR)? Je to tak porad?

Mam asi mesic starou zkusenost s prevodem penez z Raiffeisenbank (USD menova slozka) do XTB@Unicredit a bylo to bez poplatku po ceste a bez poplatku na prichodu do XTB. Protoze mam navic Premiovy ucet, mel jsem odchozi platbu zadarmo, takze to nestalo celkove nic a castka dorazila cela.

31. 3. 2021 10:50 Odeslat příspěvek
peliculiar píše
Tak koukám, že USD je další úroveň. To mě vůbec nenapadlo, že může být problém (poplatek) převést USD z devizového účtu na jiný v rámci ČR. Nebo to chápu špatně?

Není to problém, pokud převádíš ty USD v rámci jedné banky. Ale mezi 2 různými bankami v ČR je převod USD normálně udělán jako mezinárodní převod. U EUR je situace jiná, tam můžeš použít mezi 2 bankami SEPA platbu, která je už naštěstí u většiny normálních bank zdarma.

PatrikChrz píše
...ještě doplním, že u dostatečně velké částky lze se všemi devizovkami vyjednat lepší, než veřejný kurz.

O jakých částkách se bavíme? Ty doporučuješ spíše Easychange?

13. 4. 2021 08:17 Odeslat příspěvek
Blackmc49 píše
Prosím Tě už jsi otestoval poplatky za převod USD z Monety na účet XTB v USD v Unicreditu ?
Řeším něco podobného pro převod USD mezi českými bankami AirBank a Unictredit (XTB)

Tak otestován převod z Raiffeisenbank USD do AirBank USD. Platba proběhla do druhého dne.
Částka převodu nad 100k Kč
4,70$ = 100Kč naúčtovala AirBank - očekáváno dle ceníku.
17,85$ = 393Kč naúčtovala Raiffeisenbank (ceník neznám)/ nebo jsou to náklady korespondenčních bank

Teď budu testovat převod AirBank -> Unicredit. To bude určitě taky lahůdka. Někdo nějaký tip kolik si naúčtuje za příchozí platbu v rámci CZ v USD Unicredit ?
Odchozí u AirBank bude +-4,75$=100Kč.

Zlatý SEPA platby teda. Na to, že jsou to převody v rámci CZ jen v jiné měně.

13. 4. 2021 10:52 Odeslat příspěvek
0,9 %

13. 4. 2021 11:03 Odeslat příspěvek
Jinak cílový účet je firemní na XTB Brokers (dle supportu by tam neměl být poplatek za příchozí platbu) tak uvidíme zítra. Odchozí poplatek v AirBank byl odečten dle očekávání 4,7$

13. 4. 2021 11:41 Odeslat příspěvek
Tak pokud tam není poplatek za příchozí platbu, pak bude poplatek 0,-. Ale pak nevím, proč se ptáš. :)

13. 4. 2021 12:30 Odeslat příspěvek
No protože to co říká support nemusí být pravda a další věc je, kolik bude v tomto případě poplatek za korespondenční náklady bank mezi AirBank a UniCredit. Třeba to někomu pomůže.

Jinak na bezhotovostní převody do USD/EUR používám http://www.exchange.cz. Uzavření smlouvy jde po mailu. Obchody fungují po telefonu 9-17 bez nejmenšího problému. Kurzy se online dle FX mění zde http://www.exchange.cz/deviza ... po telefonu řeknete kolik čeho chcete koupit nabídnou Vám kurz dle lístku deviza v aktuálním čase hovoru. Buď uzavřete nebo ne. Bohužel neumějí objednávkové příkazy na požadovaný kurz. Jen aktuální příkaz za aktuální kurz. Vyplníte cílový účet a přijde Vám info kam co zaplatit a ještě ten den pokud jim přijdou peníze od Vás, tak odešlou kupovanou měnu na zadaný účet. Nad 50k Kč jsou bez poplatku EUR a nad 100k bez poplatku ostatní měny do jiných bank. Platí se jen buy spread.

-- 13. 4. 2021 12:50 --

drkarel píše
Tak pokud tam není poplatek za příchozí platbu, pak bude poplatek 0,-. Ale pak nevím, proč se ptáš. :)

Takže chuťovka za převod do XTB Unicredit z AirBank v rámci CZ naúčtováno 54 $
lahůdka. Připsáno o 54$ méně než odesláno. Celkem tedy skoro 60$ za vklad na USD účet u XTB z AirBank.

Otázka kolik z toho je poplatek za příchozí platbu a kolik poplatek korespondenčních bank. Slušná haluz. To už se skoro u XTB vyplatí obchodovat v korunách s 0,5% konverzí nebo to tam tlačit přes paypal skrz kartu z BÚ v USD nebo paypal skrz kartu Revolut. Kupodivu to proběhlo v rámci jednoho dne.

13. 4. 2021 15:20 Odeslat příspěvek
UCB má jak u osobních, tak firemních účtu standardní poplatek za příchozí cizoměnovou platbu 0,9 %, min. 200 Kč, max. 1 500 Kč. Ale pokud Ti tvrdili, že je poplatek 0,-, pak věřím tomu, že nemuseli lhát a těch USD 54,- by pak byl poplatek korespondenční banky. Ale je mi to divné, protože v práci při příchozích USD platbách v částkách od 900 do 15000 USD nám účtuje ČSOB poplatek korespondenční banky USD 15,-, což by byl příliš velký rozdíl.

5. 5. 2021 21:27 Odeslat příspěvek
Z toho pro mě plyne, že je dobré se vyhnout USD pokud je to možné. Zvažoval jsem zařídit si BlockFi, ale toto mě od toho dost odrazuje. Někde pátrat jaký převodní řetězec mě co nejméně obere při převodu.

Mezitím jsem si zařídil Revolut a registrace u devizovek tak asi zůstanou nevyužity. Mě nevyhovuje někam volat (v obvyklé pracovní době) a ptát se na aktuální kurz, který mi mohou nabídnout. Dávám přednost tomu někam vlézt a zvolit si, bez toho abych to s někým řešil po telefonu. Nejspíš se tak ani nedozvím, zda třeba devizovky nenabídnou lepší kurz než Revolut.

6. 5. 2021 13:29 Odeslat příspěvek
Zrovna řeším jak provádět konverzi CZK <-> USD na XTB brokerovi, abych se vyhnul poplatku 0.5%, takže jsem si s radostí přečetl toto vlákno, ale na konci mě ta radost přešla.
Pochopil jsem tedy správně, že jelikož má XTB účet u Unicredit, tak tam USD z nějaké devizovky nedostanu (bez poplatku)?
Revolut sice mám, ale limit 25tis. už přešvíhávám teď (i bez XTB).
Je tedy nějaká možnost jak z devizovky poslat bezplatně USD na XTB a zpět ?
Existuje něco dalšího jako Revolut co by šlo použít? Četl jsem o Twistu a Curve, ale nemám s tím zkušenost.
Díky za rady.

6. 5. 2021 13:40 Odeslat příspěvek
Z Revolutu to jde do XTB easy bez poplatku pres Paypal kartou v Revolutu a pri platbe nastavit no conversion a musi byt castka v dolarech. Vcera jsem tam takhle daval par dolaru.

Ale Revolut umoznuje bez poplatku konverzi men do 25k mesicne.

Podle mne taková možnost není. Leda mít účet v Unicredit a tam je to zdarma v ramci banky.

6. 5. 2021 17:53 Odeslat příspěvek
Ano, Revolut znám. S Paypal ho používám stále. Ale problém je ten limit.
Nechápu jak mi pomůže účet u Unicredit. Ty dolary tam přece nedostanu úplně stejně jako na XTB.

--- edit ---
A nebo mě napadlo, založit si USD účet u Fio a kartu vložit do Paypalu. Pak poslat CZK do devizovky, směnit na USD, USD poslat na USD účet u FIO a přes Paypal (a Fio kartu) poslat USD na XTB. Je to průchozí? Bude to bez poplatků?
Opačně to ale asi nepůjde, že? Nebo je možné poslat USD na Paypal nebo Fio bez poplatku?

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 50 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies