FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Konverze měn za výhodných podmínek a jejich převody

Offline - Inventář Profil 
13. 4. 2021 14:20 Odeslat příspěvek
UCB má jak u osobních, tak firemních účtu standardní poplatek za příchozí cizoměnovou platbu 0,9 %, min. 200 Kč, max. 1 500 Kč. Ale pokud Ti tvrdili, že je poplatek 0,-, pak věřím tomu, že nemuseli lhát a těch USD 54,- by pak byl poplatek korespondenční banky. Ale je mi to divné, protože v práci při příchozích USD platbách v částkách od 900 do 15000 USD nám účtuje ČSOB poplatek korespondenční banky USD 15,-, což by byl příliš velký rozdíl.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
5. 5. 2021 20:27 Odeslat příspěvek
Z toho pro mě plyne, že je dobré se vyhnout USD pokud je to možné. Zvažoval jsem zařídit si BlockFi, ale toto mě od toho dost odrazuje. Někde pátrat jaký převodní řetězec mě co nejméně obere při převodu.

Mezitím jsem si zařídil Revolut a registrace u devizovek tak asi zůstanou nevyužity. Mě nevyhovuje někam volat (v obvyklé pracovní době) a ptát se na aktuální kurz, který mi mohou nabídnout. Dávám přednost tomu někam vlézt a zvolit si, bez toho abych to s někým řešil po telefonu. Nejspíš se tak ani nedozvím, zda třeba devizovky nenabídnou lepší kurz než Revolut.


Offline - Návštěvník Profil 
6. 5. 2021 12:29 Odeslat příspěvek
Zrovna řeším jak provádět konverzi CZK <-> USD na XTB brokerovi, abych se vyhnul poplatku 0.5%, takže jsem si s radostí přečetl toto vlákno, ale na konci mě ta radost přešla.
Pochopil jsem tedy správně, že jelikož má XTB účet u Unicredit, tak tam USD z nějaké devizovky nedostanu (bez poplatku)?
Revolut sice mám, ale limit 25tis. už přešvíhávám teď (i bez XTB).
Je tedy nějaká možnost jak z devizovky poslat bezplatně USD na XTB a zpět ?
Existuje něco dalšího jako Revolut co by šlo použít? Četl jsem o Twistu a Curve, ale nemám s tím zkušenost.
Díky za rady.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 5. 2021 12:40 Odeslat příspěvek
Z Revolutu to jde do XTB easy bez poplatku pres Paypal kartou v Revolutu a pri platbe nastavit no conversion a musi byt castka v dolarech. Vcera jsem tam takhle daval par dolaru.

Ale Revolut umoznuje bez poplatku konverzi men do 25k mesicne.

Podle mne taková možnost není. Leda mít účet v Unicredit a tam je to zdarma v ramci banky.


Offline - Návštěvník Profil 
6. 5. 2021 16:53 Odeslat příspěvek
Ano, Revolut znám. S Paypal ho používám stále. Ale problém je ten limit.
Nechápu jak mi pomůže účet u Unicredit. Ty dolary tam přece nedostanu úplně stejně jako na XTB.

--- edit ---
A nebo mě napadlo, založit si USD účet u Fio a kartu vložit do Paypalu. Pak poslat CZK do devizovky, směnit na USD, USD poslat na USD účet u FIO a přes Paypal (a Fio kartu) poslat USD na XTB. Je to průchozí? Bude to bez poplatků?
Opačně to ale asi nepůjde, že? Nebo je možné poslat USD na Paypal nebo Fio bez poplatku?


Online - Nadšenec Profil 
6. 7. 2021 15:40 Odeslat příspěvek
zrovna řeším otázku, jak pravidelně měnit czk na eura v mírně vyšším objemu (spotřeba domácnosti každý měsíc) ... revolut v mém případě nejde použít, moneta už kurz zhoršila, zbývá varianta platit alza (hello bank) kreditkou s kurzem MC bez přirážky nebo měnit eura předem, doporučíte něco aktuálně dobře funkčního? (eurový účet mám nyní u fio a monety, ale nebráním se založení i klidně dalšího)

ve výsledku jsem se dopracoval k tomu, že mi i dává smysl kupovat eura u tank ono benzinek (aktuálně 25,7) a platit kartou s cashbackem, ale problém je, že eur mají velmi málo, tak potřebuju i něco dalšího ... máte prosím nějaké doporučení?


Offline - Trvalý BAN Profil 
6. 7. 2021 17:50 Odeslat příspěvek
U toho Tank Ono dají Eura jen v hotovosti, nebo je umí převést i bezhotovostně na Euro účet?

Já používám RoklenFX. Lepší kurz ale dají jen u vyšších částek, myslím že nad 10000 Euro.
www.roklenfx.cz


Offline - Nadšenec Profil 
6. 7. 2021 18:21 Odeslat příspěvek
Jak nejvýhodněji převést z ČR do V.Británie koruny nebo eura, aby z nich v Anglii na jejich bankovním účtu bylo 12000 GBP?

Mám SAB, Exchange.cz, z KK HB, Monetu, Creditas (i gold). Transferwise, Paypal.


Online - Nadšenec Profil 
6. 7. 2021 19:39 Odeslat příspěvek
Ja na pravidelne prevody (cca 2x-3x mesicne) pouzivam wise.com (drive transferwise.com).
Z toho co jsem se nedavno dival mi prijde, ze jsou snad nejlevnejsi.


Offline - Nadšenec Profil 
6. 7. 2021 22:25 Odeslat příspěvek
Ok díky


Offline - Návštěvník Profil 
9. 7. 2021 10:03 Odeslat příspěvek
Easychange, po registraci a v pracovní době jsou kurzy viz jejich hlavní stránka. Lepší než Wise.


Offline - Nadšenec Profil 
24. 7. 2021 08:38 Odeslat příspěvek
Tank ONO umožňuje při nákupu EUR platit kartou? A na výpisu se to tváří jako normální platba na benzince?

A ohledně RoklenFx, opravdu vám přijde, že se při směně nad €10.000 změní kurz k lepšímu? Zkoušel jsem to v posledních měsících několikrát a vždy mi přišlo, že mi to nabízelo stejný kurz při směně pod i nad (cca 0,2-0,3% od středu). Vím, že v ceníku to tak je, ale jde mi o praxi.


Offline - Inventář Profil 
24. 7. 2021 08:40 Odeslat příspěvek
Jo, to jsem taky teď pozoroval. Mám pocit, že se to lámalo u 5000.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 11. 2021 19:27 Odeslat příspěvek
Zdravím, potřeboval bych poradit, jak co nejvýhodněji převést peníze z USD na CZK, které jsou u na učtu Air Bank. Jde o cca 25000 USD z několika měsíčních výplat, takže na kurzu banky by člověk hodně ztratil. Dříve jsem používal Revolut, ale nyní jsou přes něj převody jakékoliv větší částky nespolehlivé, cokoliv označují jako praní peněz a podpora je otresna. RoklenFx, ani směnárny nelze použít, protože u Air bank nemají účty. Šlo by to tedy s Wise, nebo existuje ještě něco lepšího? Předem díky za případný tip.


Offline - Poslední varování Profil 
3. 11. 2021 13:19 Odeslat příspěvek
OT: Jakoze u castky 25000 USD resis, ze se ti nechce zaplatit za JEDEN bezny SWIFT transfer? Kolik? 20 USD? Nevim.

Tak proc sis to akumuloval v bance Airbance??? Wise neznam :-(
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, #  Další stránka
Stránka 4 z 5 [ Příspěvků: 72 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies