FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Bankovní identita, eObčanka, datové schránky, eIdentita

Offline - osobne Profil 
25. 2. 2023 11:04 Odeslat příspěvek
Rop píše
To je přihlášení do daňové informační schránky.

Díky. "AS PVS" jsem teď našel, že asi znamená "Autentizační služba portálu veřejné správy". Takže to si tam asi nahlížela přes portál veřejné správy sama.
Poslední příspěvek

Offline - Administrátor Profil 
25. 2. 2023 12:03 Odeslat příspěvek
Milos: to jen komerčka se napojila na základní registry a projela si všechny osoby, o kterých měla záznam.

Offline - Diskutér Profil 
25. 2. 2023 12:52 Odeslat příspěvek
Jo, ten seznam je rok od roku delší. Já tam zas mám tohle ačkoliv u ČS nic nemám ani sem nikdy neměl, jen sem tam kdysi neúspěšně žádal o KK. A pracoval sem pro ně jako kontraktor, ale to bylo přes třetí firmu, to by nemělo souviset.
Příloha
regics.jpg
regics.jpg
[ 82.13 | Zobrazeno 97 krát ]

25. 2. 2023 14:33 Odeslat příspěvek
A to kdysi bylo méně než 10 let? Já že údaje pro potřeby AML se archivují nejméně 10 let. A žádost o KK je důvod pro identifikaci a kontrolu klienta :-) Teď si jenom porovnali seznam s ROB.

Offline - Diskutér Profil 
25. 2. 2023 14:41 Odeslat příspěvek
Asi 8,5 roku.

25. 2. 2023 14:46 Odeslat příspěvek
Tak to jsi pořád v evidenci.

Offline - VIP uživatel Profil 
25. 2. 2023 23:31 Odeslat příspěvek
Šest milionů Čechů už má Identitu občana. Se státem ale elektronicky komunikuje jen třetina z nich
https://connect.zive.cz/clanky/sest-mil ... fault.aspx

i zajimave tabulky:
- Nejnavštěvovanější portály v roce 2022
- Nejpoužívanější id. prostředky v roce 2022

Offline - Nadšenec Profil 
26. 2. 2023 09:05 Odeslat příspěvek
xtonda píše
Jo, ten seznam je rok od roku delší. Já tam zas mám tohle ačkoliv u ČS nic nemám ani sem nikdy neměl, jen sem tam kdysi neúspěšně žádal o KK. A pracoval sem pro ně jako kontraktor, ale to bylo přes třetí firmu, to by nemělo souviset.
Příloha
regics.jpg

Mám to tam taky, ale já jsem u ČS nikdy nic neměl a ani nežádal. Jenom jsem měl smlouvu s Energií ČS, a.s. Smluvní vztah skončil k 31. 3. 2020. Vznesu na ně dotaz na důvod. Jsem fakt zvědavý.

26. 2. 2023 09:13 Odeslat příspěvek
Já to tam mám taky. Ale já rušil vkladní knížku v roce 2016.

Offline - Inventář Profil 
26. 2. 2023 10:54 Odeslat příspěvek
Já rušil účet v ČS asi tak v roce 1998 a od té doby jsem u nich nic neměl. Když jsem si pak u nich v roce 2022 telefonicky zakládal kreditní kartu, tak mě velice překvapilo, že v "systému" mě stále nějak evidují a mají mé osobní údaje.

Offline - VIP uživatel Profil 
27. 2. 2023 19:22 Odeslat příspěvek
Dobrý den, Česká spořitelna, stejně jako ostatní banky, má dle Zákona o bankách (§ 21 odst. 2 z. č. 21/1992 Sb.) povinnost uchovávat klientské údaje po dobu 10 let od ukončení obchodního vztahu. Tyto údaje bývalých klientů však nijak neaktualizuje, nevznikne-li ze strany klienta oprávněný zájem.

Ráda bych také všem diskutujícím zde vysvětlila, co mohlo být důvodem, že nalezli ve své datové schránce upozornění na využití údajů z registru obyvatel ze strany ČS.

Na základě novely Zákona o bankách (z. č. 21/1992 Sb.) loni banky v ČR získaly oprávnění zajistit pro plnění svých povinností aktualizaci potřebných údajů z rejstříků vedených státem.
Při této příležitosti jsme odhalili chybu, na základě které jsme provedli náhled do registrů obyvatel u klientů, kteří měli pouze vztah k právnické osobě.
Ihned po zjištění chyby jsme zajistili nápravu a všechny klienty, u kterých nemáme jiný oprávněný důvod k náhledu do registrů, jsme odhlásili a ukončili dotazování. Tato chyba se vztahuje k období 2-4/2022.
Jedním z oprávněných důvodů pro náhledy do registrů obyvatel může být situace, ve které s námi klient právě jedná. Například při žádosti o úvěr nebo při uzavírání jiného obchodního vztahu. V rámci zadání jeho identifikačních údajů (průkazu totožnosti) se pak jednorázově dotážeme do registrů a jednorázově si zaktualizujeme jeho data.
Jsou však také situace, kdy do registrů obyvatel nahlížíme opakovaně. To se týká našich stávajících klientů, tedy i například disponentů, uživatelů Bankovní IDentity ČS a podobně. U nich máme právo zajistit si pravidelnou aktualizaci vybraných dat z registrů.
Data, která z registru obyvatel odebíráme, slouží k AML identifikaci klienta a nejsou marketingově využívána (jméno, příjmení, číslo dokladu totožnosti, adresa trvalého bydliště).

Jiřka, ČS

27. 2. 2023 19:36 Odeslat příspěvek
Mám tomu rozumnět tak, že jste porušili GDPR? :lol:

ÚOOÚ ... hů hů ...

Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 2. 2023 21:40 Odeslat příspěvek
Na ÚOOÚ to určitě sami aktivně nahlásili. Nebo snad ne? :hm

Offline - Inventář Profil 
1. 3. 2023 18:09 Odeslat příspěvek
Díky datovkám je teď veřejně k dispozici abecedně řazený kompletní seznam všech OSVČ i s úplnou adresou. Spammeři a rozesílači se budou mít :-)
https://www.lupa.cz/clanky/jak-na-datov ... stalkerum/

1. 3. 2023 21:59 Odeslat příspěvek
Spíš je to pěkná past. Já když se pokusím stáhnout ten soubor, tak mi klekne připojení komplu k routeru (wi-fi) a někdy i router :lol:
https://www.mojedatovaschranka.cz/sds/w ... t=opendata

Miloš: stačí to napsat do jednoho tématu, nemusíš s tím obíhat všechna témata, kam se to hodí.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 51  Další stránka
Stránka 35 z 51 [ Příspěvků: 755 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies