FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Bankovní identita, eObčanka, datové schránky, eIdentita

Offline - Inventář Profil 
11. 10. 2023 15:51 Odeslat příspěvek
Přes bankovní identitu Creditas se lze nově přihlašovat i do komerčních a soukromých aplikací. Doposud šlo jejich bankovní identitu využívat jen k přihlašování či registraci do aplikací úřadů a státních institucí.
Poslední příspěvek

Offline - Administrátor Profil 
6. 11. 2023 17:58 Odeslat příspěvek
Dovolím si Vás nasměrovat do vyhlášky č. 318/2023 Sb., která mění vyhlášku o datových schránkách s datem nabytí účinnosti 1. 1. 2024.

Co se mění:
1. velikost datových zpráv z 20 (resp. 50) MB na 100 MB,
2. nový formát MP4 (jak zvuk, tak video),
3. možnost zasílat ZIP - v ZIPu musí být jen jiné podporované soubory (max. 1000 souborů, max. 4 vnořené adresáře, max. velikost dekomprimovaného obsahu 3 GB),
4. podařilo se (mi) nechat vypustit text: "Formát XML je přípustným formátem datové zprávy dodávané do datové schránky, odpovídá-li veřejně dostupnému XSD schématu publikovanému příjemcem datové zprávy." - to bylo mrtvé ustanovení a navíc nám mohlo ztrpčit boj se strukturou XML,
5. jsou nové požadavky na heslo (8 až 64 znaků; musí obsahovat alespoň jedno velké písmeno, jedno malé písmeno a jednu číslici; nesmí se opakovat 3 a více stejných znaků za sebou; nesmí začínat textem „qwert“, „asdfg“ nebo „12345“; nesmí být shodné s naposledy použitými 255 bezpečnostními hesly).

Offline - VIP uživatel Profil 
6. 11. 2023 18:21 Odeslat příspěvek
A jak casto se musi heslo menit? (kdyz je tam ta zminka o 255 naposledy pouzitymi)

6. 11. 2023 18:32 Odeslat příspěvek
Nikdy / každých 90 dnů. Dle toho jak si to nastavíš.

Offline - Inventář Profil 
24. 11. 2023 22:41 Odeslat příspěvek
"Vyšla nová mobilní Datovka. Aplikace už nevypadá jako z pravěku."
https://mobilmania.zive.cz/clanky/vysla ... fault.aspx

Offline - Návštěvník Profil 
27. 11. 2023 06:48 Odeslat příspěvek
SIce nevypada jak z praveku, ale rozhodne ji neinstalujte !!! U staších stažených zpráv vám zmizí přílohy.... aplikace sice ikonou indikuje, že tam příloha je, ale po otevření zprávy tam žádná není.
Už jsem to reportoval vývojářům.

Naštěsí to vypadá, že interní databáze ty přílohy pořád obsahuje, protože po návratu ke starší verzi a importu db se přílohy objevily.
Jen to vypadá, že ta nová datovka je nevidí....

Offline - Nadšenec Profil 
27. 11. 2023 07:54 Odeslat příspěvek
já v nové verzi přílohy vidím a normálně je i stáhnu a zobrazím...

27. 11. 2023 08:09 Odeslat příspěvek
I u zprav, ktere mate stazeny do mobilni datovky, ale na ISDS (ani v trezoru) jiz nejsou? Me tyto prilohy zmizely ve vsech 3 zarizeni, kde mobilni datovku pouzivam.
Dostanu se k nim jen kdyz se vratim k predchozi verzi datovky.

-- 27. 11. 2023 09:46 --

Obdrzel jsem vyjadreni vyvojaru:

Dobrý den, děkujeme za nahlášení problému. Již jsme chybu lokalizovali a pracujeme na jejím odstranění. O starší zprávy jste nepřišel, nic se nesmazalo, jen se objevil drobný problém se zobrazováním příloh u starších zpráv, který dnes opravíme a připravíme opravné vydání. S přáním pěkného dne ....

28. 11. 2023 14:41 Odeslat příspěvek
Tak dnes vysla "oprava". Starsi prilohy uz jdou v aplikaci sice videt, ale nejdou otevrit. Achjo..
Opet jsem to nahlasil.

28. 11. 2023 19:31 Odeslat příspěvek
Mě to funguje u všech schránek.

28. 11. 2023 19:44 Odeslat příspěvek
Uz to resim s vyvojari naprimo. Problem je Android 14. Datovka nema pristup do interniho uloziste. Bohuzel vyvojari nemaji k dispozoci zadne zarizeni s androidem 14 ...

Offline - Přeborník Profil 
28. 11. 2023 20:07 Odeslat příspěvek
to je vtip?

28. 11. 2023 20:19 Odeslat příspěvek
Já mám taky Android 14 a vše mi funguje. Co nefungovalo včera funguje dnes s novou verzí.

29. 11. 2023 07:13 Odeslat příspěvek
Ano, zprávy, které mate stažene z ISDS fungují. Ale jakmile naimportujete nějakou zprávu z uloženého .zfo souboru (a zpráva už není na ISDS), tak se k přílohám na Androidu 14 nedostanete.

Offline - Diskutér Profil 
30. 11. 2023 17:01 Odeslat příspěvek
Už dříve sem si všiml, že v Portálu občana bylo upraveno zálohování zpráv z Datových schránek. Nově se to děje až po třech týdnech od doručení, takže to neovlivní lhůty pro doručení fikcí, což byl důvod, proč to nepoužívat.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 51  Další stránka
Stránka 45 z 51 [ Příspěvků: 755 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies