FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Bankovní identita, eObčanka, datové schránky, eIdentita

Offline - Trvalý BAN Profil 
12. 7. 2021 18:41 Odeslat příspěvek
Tak mohu z vážných např. zdravotních důvodů (karanténa v cizině apod.) býti neschopen "něákou" DS vůbec otevřít, kdežto dopis z "ouřadu" za mě někdo vždy otevře. A doručení do DS se pokud vím automaticky považuje za přečtené.... :oboze
Koukám stejně na ten web s osobní údaji o registrech a nic kloudného tam mimo bodů řidiče, OP, ŘP a dalších registrů stejně není. Na ouřadě mě to stejně online nezastoupí plně...
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
12. 7. 2021 20:36 Odeslat příspěvek
Pokud budete v cizině nebo zdravotně indisponován, tak si na poště nevyzvednete na poště dopis do vlastních rukou. A nikomu jinému ten dopis nevydají, ani zmocněnci. Takže se ani nedozvíte, že vám něco přišlo a platí fikce doručení.
Pokud máte DS, tak si ji můžete kdekoliv a kdykoliv otevřít, nebo ji za vás otevře někdo , komu dáte přihlašovací údaje, zpravidla někdo z rodiny.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 7. 2021 03:03 Odeslat příspěvek
redhaven píše
Tak mohu z vážných např. zdravotních důvodů (karanténa v cizině apod.) býti neschopen "něákou" DS vůbec otevřít, kdežto dopis z "ouřadu" za mě někdo vždy otevře. A doručení do DS se pokud vím automaticky považuje za přečtené.... :oboze
Koukám stejně na ten web s osobní údaji o registrech a nic kloudného tam mimo bodů řidiče, OP, ŘP a dalších registrů stejně není. Na ouřadě mě to stejně online nezastoupí plně...

Jak ti karantena v cizine zabrani v pristupu k elektronicke komunikaci? Do datovky se lze dostat i pres mobil...
Pokud budes treba v komatu v nemocnici, tak pak je situace asi stejna jako s normalni postou s fikci doruceni.


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 7. 2021 15:44 Odeslat příspěvek
Nevím nač bych měl ulehčovat milionu erární ouřadů a státních zaměstnanců doručování písemností. I kdyby zavedli ještě větší elektronickou státní správu než je v Estonsku, stejně tady zůstane na definitivu milionová erání armáda vyžírků a lehálistů s produktivitou tak do 30%. Aktuaální elektronizaci využiju, jen pokud pro mě bude časově výhodnější. Platím státu daně z příjmu 33 000/měsíc a nevím za a na co. :D :D :D
At mě nějaká vědecká studie objasní 100% nárůst státních ouředníků oproti roku 1989, kdy se ouředníci hrabali složitě a časově náročně v papírových datech a kartotékách !
A co teprve při srovnání s CaK R-U státní správou, to by byl nárůst tak o 100 000% počtů ouředních definistů.


Offline - Administrátor Profil 
13. 7. 2021 18:47 Odeslat příspěvek
Máš to v hlavě popletené. Lidé s datovou schránkou práci eráru přidávají. Stát totiž stále nedoručuje do datových schránek, i když má. Takže přestupky se promlčují, neboť především policie je přes doručování do datovky "expert".


Offline - Trvalý BAN Profil 
14. 7. 2021 07:36 Odeslat příspěvek
Tady ale něco nesouhlasí, neboť policie nekoná správní řízení krom blokových pokut na místě, kvůli doručování policií se tak přestupky logicky nemůžou promlčovat, není správním orgánem.


Offline - Trvalý BAN Profil 
14. 7. 2021 10:02 Odeslat příspěvek
Na ja, richtig.
Nedávno jsem byl nucen něco řešit přes státní ouřady. Neuvěřitelná byrokracie a vyloženě schovávání se za §, nejsou schopny vyřešit jednoduchou věc, kterou mají plně v kompetenci a za kterou jim platím daně. Odkazují vás na české soudy. Tak jsem se jim vysmál a poslal do háje a vyřešil věc nakonec sám a ještě za to opět doplatil vysoké daně.
Volám k rozprášení celého rozvětveného stromu státních ouřadů a vytvoření jednoduchého CaK R-U státního ouřadu s minimem ouředníků definistů. :tleskani


Offline - Administrátor Profil 
15. 7. 2021 14:11 Odeslat příspěvek
Prosím pěkně, bankovní identitu mají klienti bank (ČSOB, ČS, KB, AirBank, Moneta) aktivovanou automaticky? A eIdentitu mohou používat hned (bez nějaké registrace)?


Online - Diskutér Profil 
15. 7. 2021 14:54 Odeslat příspěvek
Například KB mi jde přes KB klíč bez nějakého dalšího souhlasu. Takže asi jak co?


Offline - Trvalý BAN Profil 
15. 7. 2021 16:06 Odeslat příspěvek
AB mě automaticky navedla pomocí SB a IB. Stačí podle AB, že klienta někdy viděli osobně, což mě ano, osobně.


Offline - Diskutér Profil 
17. 7. 2021 17:57 Odeslat příspěvek
I když to zde zcela nepatří, zeptám se. Rodinnému příslušníkovi došlo přes datovou schránku přiznání starobního důchodu.
Co je třeba s datovou zprávou mimo vytištění vlastního výměru důchodu v PDF z datové zprávy a detailu (doručenky) datové zprávy spáchat, aby se s výměrem důchodu dalo operovat v budoucnu, jako kdyby přiznání důchodu došlo papírovou poštou.

Celou zprávu lze odeslat na konverzi na Czech point, vlastní PDF s výměrem nikoliv (Požadavek na odeslání ke konverzi nebyl přijat z důvodu chyby číslo 03-CVA-21 s popisem: PDF soubor není podepsán.) Celou datovou zprávu lze uložit do formátu ZFO, ale pak soubor nelze otevřít - nesouhlasí časové razítko.

Na stránkách datových schránek jsem našel toto: "Byl-li dokument, který je přílohou datové zprávy, podepsán kvalifikovaným podpisovým certifikátem nebo elektronickou značkou a současně byl tento podpis opatřen časovým razítkem, které umožňuje ověřit si, že podpisový certifikát nebo elektronická značka byly v okamžiku použití elektronického podpisu platné, pak je takový dokument dlouhodobě průkazný a ověřitelný. Údaje o tom, kdo a kdy dokument odeslal či přijal, jsou uvedeny v obálce datové zprávy. Kompletní ověření všech těchto údajů tedy vyžaduje, aby byla celá datová zpráva i s přílohami předkládána přesně v té formě, v jaké byla doručena do datové schránky, tedy se všemi přílohami, včetně obálky, v níž jsou uloženy, a také s elektronickou značkou a kvalifikovaným časovým razítkem, jež bylo ke zprávě připojeno Informačním systémem datových schránek. Takový dokument doručený prostřednictvím datové schránky má stejné právní účinky jako jeho listinná verze, předložená i s obálkou."
Nejsem právník, v pojmech: "elektronická značka a kvalifikované časové razítko" si nejsem na 100 % jistý v kramflecích ...


Offline - Administrátor Profil 
17. 7. 2021 18:12 Odeslat příspěvek
Základ je mít datovou zprávu vždy ve formátu ZFO. S tím se pak dá dělat cokoliv. To je vlastně originál datové zprávy. Otevírá se to v programu FormFiller od 602 - https://www.602.cz/formfiller

Jde to v tomto programu otevřít?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
17. 7. 2021 19:20 Odeslat příspěvek
Není nutné se omezovat na 602FormFiller. Datová zpráva (ZFO) je normální soubor formátu PKCS#7 a lze otevřít např. programu Datovka od CZNIC:

https://www.datovka.cz/cs/


Offline - Diskutér Profil 
17. 7. 2021 19:37 Odeslat příspěvek
Rop píše
Základ je mít datovou zprávu vždy ve formátu ZFO. S tím se pak dá dělat cokoliv. To je vlastně originál datové zprávy. Otevírá se to v programu FormFiller od 602 - https://www.602.cz/formfiller

Jde to v tomto programu otevřít?

Nejde přímo ani po uložení na disk (mám jej z dřívějška nainstalovaný pro jiné ZFO soubory). "Chyba při ověřování identity datové zprávy. Otisk přijaté datové zprávy neodpovídá otisku v časovém razítku, datová zpráva nebude zobrazena."

EDIT: měl jsem verzi FormFilleru z roku 2015. Po stažení aktuální verze FormFilleru lze uložená zpráva z datovky ve formátu ZFO již otevřít.


Offline - Administrátor Profil 
18. 7. 2021 07:40 Odeslat příspěvek
No vida :-) Mimochodem pokud chceš datovou zprávu konvertovat za listinné podoby, tak musíš stisknout "konvertovat" nahoře v záhlaví, nikoliv u PDF souboru. Ale nevidím důvod, proč bys to dělal.

qwertz375: to dá. ale konverzi do listinné podoby s tím nepřipravíš. Navíc FormFiller je pořád zdarma, takže nerozumím tomu boji proti software od 602.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 51  Další stránka
Stránka 16 z 51 [ Příspěvků: 755 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies