FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Bankovní identita, eObčanka, datové schránky, eIdentita

Offline - VIP uživatel Profil 
10. 3. 2023 21:20 Odeslat příspěvek
llllllllll píše
Online vyhledávání jim funguje dobře tedy. Zadal jsem naše město a ulici, a našlo to jen sousedku. Ani jsem nevěděl, že je podnikatelka.
https://www.mojedatovaschranka.cz/sds/search

Jojo, občas to používám pro studijní účely, když mě zajímá, kdo kde bydlí, nebo sídlí :mrgreen:
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
10. 3. 2023 21:39 Odeslat příspěvek
Na to snad stačí ARES, ne? Nebo vyhledávač v živnostenském rejstříku?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 3. 2023 23:04 Odeslat příspěvek
ARES neumí (nebo to neumím já) vyhledat třeba všechny podnikatele v dané ulici / obci. To tady jde. V tom vidím ten nárůst šmírovacích možností.


Offline - Administrátor Profil 
10. 3. 2023 23:38 Odeslat příspěvek
ARES to umí. Zadáš obec a ulici. Jenom ti velmi často odpoví "Vybraných subjektů je více než je možno zobrazit.", takže je nutné ještě změnit zobrazit na 1000 vět. Víc než 1000 subjektů neumí.


Offline - Nadšenec Profil 
11. 3. 2023 09:29 Odeslat příspěvek
Potvrzuji Ropa: pokud hledám podnikatele na určité adrese, tak vždy přes ARES a bez problémů. Navíc adresní body jsou definovány přesně.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 3. 2023 20:11 Odeslat příspěvek
Můžu poprosit o něco polopatického jak na to?
Když zadám do aresu "staroměstská, české budějovice" najde mi to 1 (slovy jeden) záznam. Na totéž zadání mi mojedatovaschranka najde 186 záznamů.


Offline - Nadšenec Profil 
11. 3. 2023 20:19 Odeslat příspěvek
Jakou adresu používáš pro práci s AREsem?
Případně zkus tuhle: http://wwwinfo.mfcr.cz/ares/ares_es.html.cz


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 3. 2023 21:56 Odeslat příspěvek
To bude ono! Díky hyper9.
Nikdy mě nenapadlo na stránce http://www.ares.cz kouknout až na úplný závěr stránky.


Offline - Nadšenec Profil 
12. 3. 2023 09:15 Odeslat příspěvek
Tak už to funguje? Pro kontrolu: na adrese v ulici Staroměstská v obci České Budějovice je registrováno 191 subjektů: z toho 139 FO živnostníků, 16 s.r.o., 7 SVJ, 8 FO podnikajících jinak než podle živn. zákona, 4 družstva, 3 spolky, 2 v.o.s., 2 zemědělští podnikatelé, 1 a.s., 1 přísp. org., 1 FO zahraniční a dalších 7 subjektů, jejich právní formu jsem nedohledal, protože ten číselník je fakt dlouhý ;-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 3. 2023 10:24 Odeslat příspěvek
Omlouvám se, že je to dotaz jen částečně k tématu vlákna, ale jsem v tomhle "prvnička" a stačí odpověď A/N. Manželka má léta pozastavenou živnost a tedy letos nově zřízenou DS. Včera na FU při podávání "papírového" DP (pouze FO ze závislé činnosti u více zam.) jí úřednice sdělily, že nově musí i pro odevzdání tohoto typu DP využít DS (pro živnost). Logicky bych očekával, že pro tento účel je určena jiná DS. Ale prý FU obdržely pokyn a nově je to tak. Proto jsem prostřednictvím www.daneelektronicky.cz vyplnil formulář,nahrál přílohy a následně cestou DS odeslal. Potvrzení o odeslání mám uloženo.
Má otázka: Je to tak, že DS se v tomto případě užívá pouze jako potvrzení/ověření identity a tedy v samotné datové schránce nikde nefiguruje materiál odeslaný FU? Děkuji


Offline - Inventář Profil 
16. 3. 2023 10:33 Odeslat příspěvek
Jo, tak to je. To už tu opakovaně psal Rop, že takto člověk nemá nic, čím by dokladoval obsah podání. Myslím, že zmiňoval, že je lepší podání jinou cestou. ?Přímo přes DS a navkládat to tam jako přílohy?


Offline - Administrátor Profil 
16. 3. 2023 12:30 Odeslat příspěvek
Předně, úplně si nemyslím, že by nemohla podat na papíře - viz stále platný koordinační výbor 443/21.01.15 (jehož jsem čirou náhodou spoluautorem).
Za druhé, i kdyby tento KOOV neplatil (což nastane zřejmě v květnu, kdy jej s kolegy nahradíme jiným KOOVem, kde už bude natvordo "Máš jakoukoliv datovou schránku - musíš elektronicky všechno"), tak tu pořád máme rozsudek NSS 2 Afs 395/2020 - 55, který říká, že berňák nemá co zveřejňovat strukturu nezákonným způsobem a XML bez struktury je jen prázdná forma - to nám snad berňáci v květnu potvrdí taky a opraví v zákoně.
Ale o to by bylo potřeba už bojovat.

A jinak ano, EPO vydává své nějaké potvrzení, přes které se dostanete ke svému podání TAK, JAK JEJ PŘIJALA FINANČNÍ SPRÁVA. Datová schránka slouží jen k ověření identity. Proto to většina daňových poradců nepoužívá a z EPA (či svého programu) vygeneruje XML soubor a pošle ho datovou schránkou. Poplatník pak má podání TAK, JAK JEJ ODESLAL.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 3. 2023 12:53 Odeslat příspěvek
Díky ze odborné vyjádření. Bohužel bez dobré znalosti aktuálních předpisů člověk na přepážce nedisponuje takovou argumentační silou a spíš akceptuje instrukce personálu.
Vygenerování souboru XML a jeho odeslání z DS je jasné. Jen se zeptám - přílohy naskenované např. v PDF pak mohu k tomuto souboru přiložit, odeslat a FU s tímto postupem nemá problém? Díky


Offline - Nadšenec Profil 
16. 3. 2023 13:11 Odeslat příspěvek
Přílohy jsou součástí XML.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 3. 2023 13:56 Odeslat příspěvek
V příručce DIS+ je uvedeno

Citace
Odeslaná podání v části ODESLANÉ umožňují další akce. Odeslané podání lze:

- Stáhnout potvrzení P7S: pomocí volby stáhnout potvrzení P7S je možné uložit soubor s potvrzením
o odeslaném podání EPO. Soubor obsahuje celé odeslané podání včetně vložených příloh,
informace o odesilateli, příjemci, způsobu podepsání podání, datum a čas odeslání apod. Soubor
může sloužit jako elektronický doklad o učiněném podání.


Podle podle mě je tím splněno, že poplatník má podání TAK, JAK JEJ ODESLAL.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 51  Další stránka
Stránka 37 z 51 [ Příspěvků: 755 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies