FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Bankovní identita, eObčanka, datové schránky, eIdentita

Offline - Administrátor Profil 
16. 3. 2023 15:58 Odeslat příspěvek
Nikoliv, to je potvrzení o tom, jak EPO podání přijalo. Je tam přece uveden způsob podepsání - takže nejdřív EPO musí ověřit podání, zjistit, jak se k němu dostalo, pak ho vygenerovat včetně té informace o způsobu odeslání a tento VYGENEROVANÝ soubor vrátí zpět odesílateli jako potvrzení (s elektronickým podpisem platným jeden rok).
V datové schránce je odeslaná zpráva s přílohou přesně ve tvaru, jak jsem ji poslal.

Mimochodem, proč to nejde udělat jako v případě živnostenského registru nebo státní sociální podpory (úřadu práce)? Tedy způsobem, kdy systém vygeneruje XML a PDF a z těch vytvoří datovou zprávu i s příjemcem (stačí jen odeslat).
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
16. 3. 2023 16:03 Odeslat příspěvek
No, řeším to teď taky pro jednoho už moc neaktivního osvč, ten předpokládám asi musí vytvořit svoje daňové přiznání v EPO, to mu dá xml soubor, a ten odešle datovou schránkou? Beru, že to je asi nejlepší způsob, a odeslanou zprávu si pak stáhne (?) jako. zfo soubor do archivu.

A jinak obyčejný zaměstnanec FO bez datové schránky, když chce poslat daňové přiznání emailem s el.podpisem, tak může dát jen pdf do přílohy?


Offline - Administrátor Profil 
16. 3. 2023 16:13 Odeslat příspěvek
1. Ano - XML datovou schránkou.

2. PDF je nepovolený formát pro příjem daňových přiznání. Jedině XML. Tedy tak to berňáci tvrdí (a formát XML mají dokonce v § 4 vyhlášky 525/2020 Sb.


Offline - Inventář Profil 
16. 3. 2023 16:57 Odeslat příspěvek
O možných způsobech podání daňového přiznání dnes vyšel i článek na serveru Podnikatel.cz https://www.podnikatel.cz/clanky/povinn ... inna-neni/


Offline - Administrátor Profil 
16. 3. 2023 18:27 Odeslat příspěvek
Tak hlavně poslední tři odstavce jsou hodně zavádějící. Viz můj komentář k článku.


Offline - Inventář Profil 
16. 3. 2023 18:53 Odeslat příspěvek
Jsem zvědavý, jestli autorka článku nějak zareaguje :-)


Offline - Administrátor Profil 
16. 3. 2023 19:25 Odeslat příspěvek
To nečekám, protože jí do jejich odborných výkladů kecám už 10 let a nikdy jsem nezaznamenal známku sebereflexe. Jenom teď tancuje na mém písečku.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 3. 2023 20:41 Odeslat příspěvek
EPO ( xml ) se vytvoří na portále Moje daně ?


Offline - Nadšenec Profil 
16. 3. 2023 22:22 Odeslat příspěvek
Prý tady
https://adisspr.mfcr.cz/pmd/home

podle všeho EPO=Moje daně


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 3. 2023 22:47 Odeslat příspěvek
Tam ale se rovnou se to odešle na FU, pokud se přihlásím přes datov schránku a já si jen stáhnu opis - PDF, pro sebe .
Ale možná se dá XML vyexportovat, ještě jsem to nezkoušel.


Offline - Inventář Profil 
16. 3. 2023 23:07 Odeslat příspěvek
Ano, na portálu MojeDaně lze vytvořit DP a normálně ho stáhnout (uložit) jako XML soubor do počítače, aniž by se přes portál odeslalo na FÚ. Tento XML soubor pak lze odeslat FÚ přes datovou schránku.


Offline - Administrátor Profil 
17. 3. 2023 07:07 Odeslat příspěvek
EPO = MojeDaně
EPO je původní název a stále se používá - viz dokumentace.


Offline - Nadšenec Profil 
17. 3. 2023 12:52 Odeslat příspěvek
Rop píše
1. Ano - XML datovou schránkou.

2. PDF je nepovolený formát pro příjem daňových přiznání. Jedině XML. Tedy tak to berňáci tvrdí (a formát XML mají dokonce v § 4 vyhlášky 525/2020 Sb.

Ok, děkuji za vysvětlení, zkusíme tedy to xml vylámat z epa.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
17. 3. 2023 17:25 Odeslat příspěvek
PDF soubor je samozřejmě jen pro mě, abych věděl, co jsem podal.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
17. 3. 2023 17:47 Odeslat příspěvek
K tomuhle bych měl takový specifický dotaz. Mám živnost, jelikož nejsem vyučen v oboru tak mám garanta-odpovědného zástupce. Po 6 letech živnosti ho budu moct vymazat, protože získám dostatečnou praxi-což se dokazuje danovým podáním kde bude tento živnosti uveden jako hlavní. Stačí mi to tedy stáhnout v PDF, nebo mám ty danový přiznání nějak speciálně ukládat?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 51  Další stránka
Stránka 38 z 51 [ Příspěvků: 756 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies