FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Bankovní identita, eObčanka, datové schránky, eIdentita

Offline - Diskutér Profil 
14. 1. 2021 16:50 Odeslat příspěvek
no právě bez toho druhé faktoru se na portál občana nedostaneš
a nevím o možnosti mít druhý faktor jen pro vybrané služby
navíc, jak do toho šáhneš, tak znovu tradá na checkpoint (pokud chci dál používat identitu)
-----
proste jsem čekal, že se aspoň na https://www.mojeid.cz/ přihlásím :hm i z pc
a že se ten 2FA použije jen tam, kde je vyžadován
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
14. 1. 2021 17:36 Odeslat příspěvek
ROlda78: no on je to z povahy veci nesmysl. Neco jako "souloz masturbaci". Pokud to se zabezpecenim myslis vazne, tak si k tomu porid potrebne prostredky. A klidne to muze byt i eOP v kombinaci se cteckou karet a potom si mojeID pouzivej pouze k prihlasovani na iDnes.

Z meho pohledu je nejuniverzalnejsi reseni prave YK 5 NFC a mit vse zabezpeceno na maximalni moznou uroven. Proc by si nekdo dobrovolne snizoval miru zabezpeceni, kdyz to jde lepe?


Offline - VIP uživatel Profil 
15. 1. 2021 01:41 Odeslat příspěvek
Podle mne se vyplati pockat par mesicu, az se rozbehne ta Bankovni Identita u vetsiny bank.
S ni pak bude ten pristup na portal obcana jednoduchy, narozdil od tech soucasnych silenosti pres MojeID/datovku/eObcanku s HW cteckou apod.


Offline - Trvalý BAN Profil 
15. 1. 2021 03:01 Odeslat příspěvek
Do Portálu občana jsem se před pár měsíci přihlásil přes DS, zjistil jsem, že to nic kloudného neumí. Zato DS používám často, to je jediná věc, která se úřadům povedla. Bankovní identitu vidím jako vhodnou akorát k tomu, źe si člověk může založit DS online. Já musel tehdy před mnoha lety kvůli zalození DS osobně na živnostenský úřad.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 1. 2021 09:05 Odeslat příspěvek
Tak možná ten archiv ds pokud si propojíte portál občana s datovou schránkou. Jinak se tuším po 90 dnech mažou, pokud se neplatí datový trezor.


Offline - Administrátor Profil 
15. 1. 2021 09:27 Odeslat příspěvek
Kdo používá na datové schránky státní systém je sebevrah.

Proboha pořiďte si na datovky nějaký obslužný software, kde žádných 90 dní nemusíte řešit. První co řešíte je přerazítkování časového razítka, ale to je až po letech, kdy stejně všechny promlčecí lhůty vztahující se k té konkrétní zprávě už uplynuly.

Já používám už deset let datovku.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 1. 2021 10:46 Odeslat příspěvek
@Rop, diky za tip. Mobilni datovku pouzivam, ale o te verzi pro windows jsem nevedel.


Offline - Trvalý BAN Profil 
15. 1. 2021 13:06 Odeslat příspěvek
Já ale nikdy historii delsí než 3 měsíce nepotřeboval. Datové zprávy popř. doručenky si sice pro jistotu ukládam v PDF do PC, ale ani to jsem nikdy nepotřeboval. Tyhle obslužné programy jsou mi také nanic, nemohu je používat ve služebních PC.


Offline - Inventář Profil 
15. 1. 2021 13:28 Odeslat příspěvek
A jsou Ti datové zprávy/doručenky v pdf jako důkaz k něčemu? Já si je tedy ukládám i tak, jak jsou, resp. v zfo.


Offline - Administrátor Profil 
15. 1. 2021 15:04 Odeslat příspěvek
Takže malá osvěta:

1. Doručenka v PDF / v tištěné podobě není důkaz.

2. Důkazem je kompletní přijatá / odeslaná zpráva ve formátu ZFO - tu lze jako jedinou zpětně ověřit v systému datových schránek.

3. Není to tak dávno, co finanční úřady ztratily všechny doručené datové zprávy - z důvodu změny struktury Finanční správy. Nic jiného než zaslané ZFO soubory s původním podáním nebylo uznáváno.

4. Datovka je i ve verzi Portable.


Offline - Inventář Profil 
15. 1. 2021 15:12 Odeslat příspěvek
Koho osvěcuješ? Příslušníka? Ne, že já bych nepotřeboval jakoukoliv osvětu v oblasti IT, šifrování, datových schránek ... (No, popravdě je to jako hrách na stěnu házet.) ... ale zrovna na to jsem narážel.

Pro sebe si ukládám/tisknu pdf, jako důkaz si ukládám zfo. Podobně i na daňovém portálu. Tam výslovně píšou, že pdf jsou jako důkaz na nic.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 1. 2021 17:24 Odeslat příspěvek
Já za sebe Ropovi také moc děkuji za již dřívější osvětu v konkrétním bodě ohledně "datovky" jako o bezplatné a šikovné aplikaci pro obsluhu DS. Řadu let jsem měla na starosti DS dvou zaměstnavatelů, zprávy v zfo jsem archivovala na disku, s datovkou by to bylo jednodušší a přehlednější, kdybych o ní věděla.
V min.roce jsem si DS zřídila jako soukr.FO a s "datovkou" jsem maximálně spokojená a zvěsti o ní šířím dále :idea:, protože v mé sociální bublině o ní lidé také nevěděli a je to fakt šikovná apka.

-- 15. 1. 2021 17:41 --

S474N píše
Ta problematika je docela slozita a neprehledna, sam se uz chystam na sepsani nejakeho clanku prave se zakladnim use-case a navodem k pouziti, protoze v mem okoli se na to lide dokola ptaji.

To by bylo skvělé, pokud bys takový základní a blbuvzdorný návod pro své okolí sepsal, tak ho prosím zveřejni i zde, já bych ho taky potřebovala jak sůl... Díky za tvůj čas.


Offline - Trvalý BAN Profil 
15. 1. 2021 18:10 Odeslat příspěvek
Ani portable program nesmím spustit na služebním PC.

Nevim, co byste chtěli kdo dokazovat, např. v trestním řízení je PDF doručenka z DS úplně stejný důkaz o doručení do vlastnich rukou, jako papírová doručenka z České pošty. Žádné ZFO soubory nepoužíváme.

Soukromě jsem ještě nikdy nic z DS dokazovat nikomu nepotřeboval. Ale já se standardně nedostávam do pozice, v které bych musel nést důkazní břemeno.


Offline - Administrátor Profil 
15. 1. 2021 18:51 Odeslat příspěvek
Podání daňového přiznání. A vlastně čehokoliv, co člověk pošle na berňák. Typickým příkladem je ÚzP v Pardubicích. Předloni mi u jednoho klienta ztratili plnou moc i žádost o vrácení přeplatku na dani. Když jsem podal přiznání, tak výhružně volali, že nemají plnou moc. Měl jsem chuť jim z toho udělat kůlničku na dříví. S PDFkem, tam člověk opravdu neobstojí.

A to bohužel ani na straně podání. Což vytrvale se snažíme změnit a zatím soudy dávají za pravdu daňovým poradcům. Vlastně to začalo tímto koordinačním výborem, jehož jsem spoluautorem.


Offline - Inventář Profil 
15. 1. 2021 19:08 Odeslat příspěvek
Zedna1: ja na mojeID, respektive obecne zabezpeceni HW klicem zadnou silenost nevidim. Naopak vidim silenosti typu "zabezpeceni" 2FA pres SMS. Coz neni zadne zabezpeceni - doporucuji Googlovat SS7.

Za mne osobne je HW token to nejvic, co se da v dnesni dobe pouzivat. A jde to rozhodne lepe, nez s eOP, protoze eOP k mobilu tak jednoduse prilozenim nepripojim.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 51  Další stránka
Stránka 3 z 51 [ Příspěvků: 756 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies