FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Bankovní identita, eObčanka, datové schránky, eIdentita

Offline - Trvalý BAN Profil 
15. 1. 2021 19:21 Odeslat příspěvek
Za mně je nejlepší login a heslo. Jen mně mrzí, že mi login přidělil systém a nejde změnit.
Poslední příspěvek


Offline - Přeborník Profil 
15. 1. 2021 20:49 Odeslat příspěvek
Tak ono už ty adresy schránek jsou chuťovka na zapamatování


Offline - Inventář Profil 
16. 1. 2021 10:57 Odeslat příspěvek
hgfdsa: tak urcite, pro tebe urcite, to uz jsem se presvedcil na predchozich stranach, ze stran zabezpeceni ses uplne mimo.

Takze mi nezbyva ti nez jen poprat, abys nahodou nekdy nemusel to svoje heslo a login zadavat na nejakem kompromitovanem PC. Pripadne, ze ti nejaka "aplikace" nevybrabci uloziste hesel v prohlizeci.

Jo a jeste idealne pouzivej jen jeden login a heslo, prece by sis toho nechtel pamatovat vic :mrgreen: :mrgreen:

astrapa: ty si nemas co pamatovat, na to jsou nastroje :wink:


Offline - Přeborník Profil 
16. 1. 2021 11:13 Odeslat příspěvek
Tak zrovna včera se mě paní na poště ptala, jestli znám adresu svojí DS (dělal jsem konverzi a chtěl jsem jí poslat do DS)

Jinak nerozumím tvému nájezdu na hgfdsa. Login k DS ti přidělují na poště, nemůžeš vědět, jestli paní za přepážkou nepracuje pro severokorejskou rozvědku. Takhle bys přišel domů, aktivoval DS a kromě změny vygenerovaného hesla, by sis mohl změnit i login. Za mě dobré.


Offline - Inventář Profil 
16. 1. 2021 11:39 Odeslat příspěvek
astrapa píše
Tak ono už ty adresy schránek jsou chuťovka na zapamatování

Jj, ale kupodivu jsem si nějak zapamatoval jak ty adresy, tak login, aniž bych se musel snažit. Stačilo se párkrát přihlásit a někam to napsat. Jo, občas mám dočasný výpadek ... :)


Offline - Inventář Profil 
16. 1. 2021 15:35 Odeslat příspěvek
astrapa: muj najezd je ten, ze dotycny tu celou dobu mele nesmysly (respektive nejenom tu, ale zejmena co se tyce pristupnych hesel v Monete), aby to ted zavrsil tvrzenim, ze nejlepsi je obycejny login a heslo.

To je totiz naopak ta nejhorsi mozna varianta.


Offline - VIP uživatel Profil 
16. 1. 2021 18:55 Odeslat příspěvek
S474N píše
Zedna1: ja na mojeID, respektive obecne zabezpeceni HW klicem zadnou silenost nevidim. Naopak vidim silenosti typu "zabezpeceni" 2FA pres SMS. Coz neni zadne zabezpeceni - doporucuji Googlovat SS7.

Za mne osobne je HW token to nejvic, co se da v dnesni dobe pouzivat. A jde to rozhodne lepe, nez s eOP, protoze eOP k mobilu tak jednoduse prilozenim nepripojim.


Ja jsem to bral ve smyslu "pro bezne lidi".
Nekdo s HW klicem neni reprezentativni vzorek bezne populace.

Prave az ta bankovni identita bude natolik jednoducha, ze bude prvnim skutecne masove rozsirenym zpusobem online komunikace (beznych) obcanu se statni spravou.


Offline - Inventář Profil 
17. 1. 2021 11:41 Odeslat příspěvek
Zedna1: vsak ja nikomu nebranim, at se vsude prihlasuje stejnym heslem a klidne i pouziva stejnou mailovou adresu.

Ja mam svoje reseni, ktere zajima primarne me a vubec me nezajima, jak (hloupe) ma nastavene work-flow soused nebo kdokoliv jiny. Zajimam se pouze o ty lepsi reseni, protoze pouze ty mne mohou posunout skutecne nekam dale.


Offline - Nadšenec Profil 
17. 1. 2021 12:50 Odeslat příspěvek
Tomu rozumím, protože to mám tak nějak podobně. O to víc mě pak překvapí, když zažiju situaci, jako před pár týdny, kdy jeden kamarád, který je v tomhle až paranoidní, ovládá skoro všechno z rootnutýho Xiaomi a hlavně, že Facebook mu tam nesmí :)


Offline - Inventář Profil 
17. 1. 2021 15:45 Odeslat příspěvek
jir.vesely: coz o to, on by nemusel byt ani rootnuty :mrgreen:


Offline - VIP uživatel Profil 
22. 1. 2021 11:51 Odeslat příspěvek
Clanek/rozhovor o problemech (konkurencnich) bank pri zavadeni bankovni identity

Banky se hádají o zlatý důl, který ještě ani pořádně nefunguje
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/bank ... uje-138744


Offline - Inventář Profil 
22. 1. 2021 12:41 Odeslat příspěvek
Me na cele BI vadi to, ze nejsou stanoveny jednoznacna pravidla ze strany statu. Narazim na to, ze nektera banka podporuje OPT-IN, jina zase OPT-OUT a v kombinaci s timto nelze na urovni statu (respektive rozhrani NIA/eIdentita) treba trvale vypnout celkovou podporu BI. Proste, kdyz mam zabezpeceni na uplne jine urovni, tak si ho nechci snizovat pres nejakou BI.


Offline - Trvalý BAN Profil 
22. 1. 2021 17:59 Odeslat příspěvek
Vypnout to jde, tím že si ji aktivuješ a pak zrušíš.


Offline - Inventář Profil 
22. 1. 2021 18:32 Odeslat příspěvek
Jasne a budu to delat prubezne do budoucna u vsech bank ci dalsich subjektu.


Offline - Trvalý BAN Profil 
22. 1. 2021 18:38 Odeslat příspěvek
No je to asi jediná cesta no. ;-)
Ja to zatím udělal u PS tedy ČSOB. Aktivoval přibuznému CSOB bankovní identitu, založil mu přes to Datovou schránku a zrušil mu ČSOB bankovní identitu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Další stránka
Stránka 4 z 51 [ Příspěvků: 756 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies