FinExpert.cz

Přihlásit se

Vivid - neměcká online banka s cashbacky (10% lidl, 17% shel

Offline - Nadšenec Profil 
21. 1. 2021 15:04 Odeslat příspěvek
Jedná se o německou online banku, máte zdarma IBAN na vlastní jméno včetně kovové fyzické karty a virtuální.

Po registraci máte na 3 měsíce zdarma členství Prime (poté se samo zruší, pro zaplacení dalšího období je nutný přímo váš souhlas, nic se nezačne účtovat automaticky) a v rámci něj 0,1% cashback ze všech plateb.

Nicméně zajímavější je "super deals", kam máte přístup na 4 týdny a zde se aktuálně nachází třeba 12% na Amazon, 15% starbucks, 21% dm drogerie, 20% Sephora nebo Rituals, 12% kaufland, 10% lidl nebo 17% shell. Za doporučení nového uživatele se vám doba prodlouží o 8 týdnů (avšak v součtu nemůžete mít víc jak 24 týdnů).

Cashback dostáváte zaokrouhlený na euro centy a ve formě "akcií" společnosti, které si z nabízeného seznamu vyberete a hodnota cashbacku nemůže nikdy klesnout pod hodnotu v době připsání cashbacku (tj. dostal bych třeba 10 euro cashback a akcie klesla na 50%, tak stále mám k dispozici 10 euro), nicméně pokud akcie poroste, tak se váš cashback zvětšuje podle nárůstu akcie. Já třeba začínal s Intelem a poté přepnu získávání nových cashbacků v akciích Tesly a za dobu používání mám získaný cashback 43 euro a zisk dalších 12 euro navíc díky růstu cen akcií. Tento cashback se eviduje na samostatném "účtu" stock rewards odkud si ho kdykoliv můžete stiskem tlačítka Redeem převést na účet a ihned utratit kartou, ale vzhledem k tomu, že to může jenom růst, tak já osobně to nechám dál v akciích zatím.

Podpora v případě problémů reaguje občas i v rámci minut, maximálně druhý den (v rámci chatu přímo v aplikaci). Řešil jsem již i AML problém, kdy jsem si tam nechal poslat větší sumu eur přímo z Binance (kryptoměnová burza), ale po doložení požadovaných dokumentů peníze připsané a nebyl žádný problém, nejdéle trvalo, než se vůbec ozvali, že chtějí vůbec něco doložit.

Moderátor trochu nesmyslně smazal můj doporučující odkaz, ale bez něj se o část odměn připravíte, takže zájemcům ho rád pošlu do zpráv

Naposledy upravil Rop dne 21. 1. 2021 17:40, celkově upraveno 1

Smazán affiliate odkaz. Příště prosím bez něj.

Poslední příspěvek

Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 1. 2021 19:16 Odeslat příspěvek
Je výše cashbacku omezena?

21. 1. 2021 20:04 Odeslat příspěvek
v rámci super deals je to 50 euro, Prime až 100 euro měsíčně

21. 1. 2021 20:15 Odeslat příspěvek
A vyplatí se po 3 měsících zdarna za Prime platit?

Offline - Inventář Profil 
21. 1. 2021 20:19 Odeslat příspěvek
A kolik nabízíš ze své části odměny, aby se mi to vyplatilo založit pod tvým referralem a ne někoho internetu, například někoho, kdo sepsal i nějaký článek (třeba https://travelfree.info/vivid-promo-code/)?

21. 1. 2021 20:24 Odeslat příspěvek
Odměnou je jen prodloužení cashbacku, jestli to chápu správně, o to se nejde nijak dělit.

21. 1. 2021 20:52 Odeslat příspěvek
Ten článek už není v některých věcech aktuální, například 20 euro za registraci, které tam zmiňuje už nějakou dobu nedávají a v době psaní článku zas třeba super deals neexistovalo

samozřejmě si to klidně registruj přes něj, pokud si jeho článek viděl jako první a díky němu si se k Vivid dostal

osobně mi přijde zbytečné potom za Prime platit, ale získané stock rewards zůstávají a super deals jsou samostatná věc a prime není nutný

21. 1. 2021 23:31 Odeslat příspěvek
V rámci Vivid Standard je možné mít až 15 účtů ve 40 měnách. Je mezi těmito měnami i CZK?
Jinými slovy můžu si na ten účet zadarmo poslat CZK?
Směna je zatížena poplatkem 0,5 % (v obchodních hodinách) až 1 % (mimo obchodní hodiny) viz sazebník.
Poslání karty do ČR je za 3 €?

22. 1. 2021 01:05 Odeslat příspěvek
S takovým ceníkem si to nikdo příčetný nepořídí - za výběr z bankomatu účtovat 3 % nedělají ani lichváři u kreditek (no dobrá, abychom byli fér, tak u základního účtu je výběr do 200 eur za kalendářní měsíc, účtovány jsou jen výběry nižší jak 50 euro - nejméně 1 euro :D).

Z těch německých fintechů (N26, Tomorrow, Vivid, bitwala) byla pro nějaký rozumný provoz použitelná jen bitwala, tak aspoň nebyly podobné nesmyslné restrikce a byla tam aspoň MasterCard, která má o chlup nižší kurzové marže, ale už i ta mini-výhoda končí (podle tweetu, který už byl zmíněný v jednom z vedlejších vláken začnou vydávat taky Visu: https://twitter.com/bitwala/status/1350001822463913985)

22. 1. 2021 01:12 Odeslat příspěvek
czk tam asi dostat nejde, vypadá to jen na eura

fremantle, já taky netvrdím, že si z toho máš udělat hlavní (jediný) účet na běžné použití, vidím v tom zajímavý jen ten krásný cashback hlavně na Lidl a Kaufland, kam občas pro potraviny stejně chodím a jinak slevu 10% (i kdyby jen 9% kvůli kurzovému rozdílu) neseženu

Online - Diskutér Profil 
22. 1. 2021 13:41 Odeslat příspěvek
Sám nezvažuji toto zařizovat, jen upozorním na to, že Kaufland a Lidl v Německu (domovině karty) není totéž co u nás, neboli dokud někdo reálně neověří, že ten cashback je i pro české obchody těchto značek (pro české platební terminály v nich), nemusí to být jisté. Záleží jak to identifikuje dané platební terminály, zda jen názvem (jako třeba u Curve, kde to díky tomu u nás lze využít), nebo i jinak "po Německu"...

Offline - Diskutér Profil 
22. 1. 2021 13:51 Odeslat příspěvek
Ano, ověřeno. Lidl dává cashback i v Česku.

22. 1. 2021 14:01 Odeslat příspěvek
Hlavně pokud někdo zvažuje si to zakládat jen kvůli Lidlu nebo Kauflandu, tak ten cashback má reálně tak na měsíc, do začátku března: https://verdienter-urlaub.de/vivid-erfa ... -cashback/

Pak bude něco jiného třeba na obchody, které v tuzemsku ani nejsou (ač nelze vyloučit, že cashback se bude opakovat, nicméně dlouhodobě s cashbacky nad 10 % počítat určitě nelze) - ještě hint k dobru: podle článku výše je cashback přiznaný i za platby přes Curve (lze tedy využít výhodnějších podmínek konverze (přes pracovní dny) a/nebo získat dodatečné procento u určitých obchodníků na Curve Cash - u vyšších tarifů nebo úvodní promo).

22. 1. 2021 14:13 Odeslat příspěvek
A taky se dají na konci února koupit klasicky dárkové karty :-)

22. 1. 2021 17:37 Odeslat příspěvek
opravdu to dává i v čr, lidl akce byla už koncem roku 2020 (já mám účet z října) a to bylo 10% v Lidlu ... pak chvíli nebylo u nás použitelné nic a teď relativně nedávno zavedli právě "super deals", které je podmíněné doporučením nového uživatele, a tam opět jsou zajímavé obchody i u nás dostupné

přesně tak, nakoupené dárkové karty z konce roku ještě mám, dodělávám poslední Lidl a něco ještě do Kauflandu z crypto.com akce ze září ... potraviny musím kupovat stejně a 10% za předplacení dárkové karty na běžném účtu nedostanu :D

22. 1. 2021 18:42 Odeslat příspěvek
V to seznamu uvedeném freemantlem je třeba taky Bauhaus 25% a Decathlon 16%. Nj, ale takový Bauhaus nepoznala ani Moneta s balíčkem Hobby, takže je to otázka. Pokud to funguje i přes Curve, pak by to šlo zkusit.

Za kolik je zaslání karty? Jsou to ta 3 EUR nebo je to zdarma?
Ty odměny se připisují hned po zaúčtování platby? (Pak by to šlo vyzkoušet a člověk by hned viděl.)
Za jak dlouho přišla fyzická karta?

22. 1. 2021 19:33 Odeslat příspěvek
doručení karty je zdarma, fyzická přišla cca za týden a odměnu dostaneš instantně v moment platby

23. 1. 2021 11:40 Odeslat příspěvek
NA první pohled to nevypadá zle, ale pokud je životnost měsíc, tak to asi zůstanu stranou...

23. 1. 2021 14:22 Odeslat příspěvek
Poridil jsem, karta je opravdu kov a docela pekna, vyznam to podle me ma jen jako ucet v DE. Karta je multimenova a navazatelna k libovolnemu poductu (pocket) , problem s CZK je , ze ho neprevedete za lepsi kurz nez treba Revolut nebo Curve ... takze jako bezplatny IBAN v DE s kartou, kterou muzete zaplatit vpohode s EUR ... nic vyjimecneho ....

27. 1. 2021 11:36 Odeslat příspěvek
tomasvlasak nezmínil jednu podstatnou okolnost - nárok na "super deals" je jenom pokud se zaregistrujete přes kód nějakého doporučitele, při registraci napřímo tuhle odměnu nezískáte.
Dobrá zpráva je, že standardní cashback 0,1 % se vyplácí skutečně za všechny platby, včetně top-up Revolutu. Odeslání peněz z Revolutu zpět do Vivid funguje mnohem rychleji než do české banky, a to v řádu hodin. Zdatný stolní tenista zvládne i několik protočení za den. ;-)

27. 1. 2021 11:46 Odeslat příspěvek
Na internetu lze nyní najít doporučovací kódy s 40 € vstupním bonusem (dostane doporučený i doporučitel - určitě bude i nabídka, kdy se doporučitel podělí o část odměny), nakonec jsem si taky pořídil, ale právě absence okamžitých SCT-Inst plateb mě právě překvapila (na Vivid IBAN jsem si ráno poslal peníze z N26, zatím tam nejsou - právě převody mezi třeba Revolut a N26 jsou okamžité)...

Odměna za dobití Revolutu - proč ne, ale při 0,1 % bonusu je třeba protočit docela hodně, aby to mělo nějaký smysl a to Revolut takový účet brzy zablokuje (navíc Revolutu nyní nefunguje modul na ověření dokladů)...

27. 1. 2021 12:11 Odeslat příspěvek
Cashback 0,1 % je výsměch.

27. 1. 2021 12:46 Odeslat příspěvek
"Z kapek moře, z haléřů miliony."

Tomáš Baťa

:)

27. 1. 2021 13:20 Odeslat příspěvek
hgfdsa píše
Cashback 0,1 % je výsměch.

V Evropě to lepší nebude...

27. 1. 2021 13:46 Odeslat příspěvek
No 0,1 % opravdu nemá cenu řešit, ono i 1 % z normálního používání nestojí za řeč. To už je lepší se soustředit na ostatní výhody karty - poplatky, kurzy, pojištění, případné jednorázové akce...

Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.

27. 1. 2021 14:24 Odeslat příspěvek
Není to OT. :D

Vzhledem k tomu, že my máme státni měnu CZK, tak je pro nás převádění CZK na Eura kvůli 1 % cashbacku neekonomické a to platí u 0,1 % cashbacku desetkrát tolik.

27. 1. 2021 23:16 Odeslat příspěvek
Lenka_2 píše
tomasvlasak nezmínil jednu podstatnou okolnost - nárok na "super deals" je jenom pokud se zaregistrujete přes kód nějakého doporučitele, při registraci napřímo tuhle odměnu nezískáte.
Dobrá zpráva je, že standardní cashback 0,1 % se vyplácí skutečně za všechny platby, včetně top-up Revolutu. Odeslání peněz z Revolutu zpět do Vivid funguje mnohem rychleji než do české banky, a to v řádu hodin. Zdatný stolní tenista zvládne i několik protočení za den. ;-)

zmínil, ale hodný moderátor můj doporučující odkaz smazal

28. 1. 2021 12:59 Odeslat příspěvek
Lenka_2 píše
... Dobrá zpráva je, že standardní cashback 0,1 % se vyplácí skutečně za všechny platby, včetně top-up Revolutu. Odeslání peněz z Revolutu zpět do Vivid funguje mnohem rychleji než do české banky, a to v řádu hodin. Zdatný stolní tenista zvládne i několik protočení za den. ;-)

A Revolut tě neblokne? Mně to kdysi udělal a 14 dní byly peníze blonkutý.

28. 1. 2021 14:08 Odeslat příspěvek
A řekli ti výslovně, že to je za trest kvůli protáčení? Možná to jenom vyhodnotili jako podezřelé transakce z hlediska AML, pak by jenom stačilo oznámit účel a jede se dál.
Na rozdíl třeba od Curvy Revolut v Terms & Conditions výslovně nezakazuje cash recycling. Zakázáno je pouze "only to send money to and receive money from a credit card account", ale Vivid není kreditka.

Jinak Vivid zpracovává příchozí platby vždy v 10, 14 a 18 hodin, protočit lze tedy až třikrát denně. Při 21 pracovních dnech v měsíci je to 63krát měsíčně se ziskem 6,3 %, roční zisk by byl 75,6 % z protáčené částky.

28. 1. 2021 23:43 Odeslat příspěvek
Vivid má limit na platby kartou 10.000 € na měsíc.
Ale asi to jde nějak obejít, několikrát za měsíc se dá zdarma změnit číslo virtuální karty.

29. 1. 2021 01:00 Odeslat příspěvek
Tak dnes získán cashback za Kaufland, Lidl i DM v plné výši, již jsem dosáhl limitu 50 euro za první období a ani žádost na podpoře o "reset" časovače nepomohla, takže na možnost získat dalších 50 euro musím čekat teď už necelých 8 týdnů od doporučení prvního uživatele.

Odkaz pošlu do zpráv, bez něj nemáte na superdeals nárok

29. 1. 2021 16:31 Odeslat příspěvek
Za dva doporučené klienty dostanu 2 měsíce? Nebo je potřeba je doporučit postupně, aby to bylo po měsíci?

29. 1. 2021 22:54 Odeslat příspěvek
sčítá se to, za svou registraci 4 týdny při využití odkazu od někoho jiného + 8 týdnů za doporučení nového uživatele ... v součtu můžeš nastřádat maximálně 24 týdnů

8. 2. 2021 18:15 Odeslat příspěvek
Kartu mám doma. Přes refferal se mi zobrazila bílá stránka, tak jsem se patrně neregistroval přes něj. V účtu mám super deals zamknuté. Psal jsem na podporu a řešíme to už 10 dnů bez výsledku, údajně s technickým oddělením.

Offline - Návštěvník Profil 
22. 2. 2021 13:04 Odeslat příspěvek
V aplikaci přibyla možnost exchange a CZK. Má to nějaké výhodné využití? Nabíjet CZK asi nejde (zatím?), ale v našich podmínkách by šlo zůstatek v € převést na CZK a platit tak v korunách. Ale nevím jaký kurz používají, zda čistý VISA? Teď platím kartou Vivid přes curve tam kde se dá získat cashback. Co bude kurzově lepší (trvale nebo všední dny vs. víkend kdy má curve fx přirážku)? Pokud by byl kurz Vivid exchange lepší, mělo by význam převádět v app € na CZK a v curve jako výchozí měnu pro Vivid kartu nastavit CZK aby nedocházelo k další konverzi?

22. 2. 2021 13:51 Odeslat příspěvek
Tak vyklikat si to můžeš sám - přidat další měnovou složku pod stejný účet (pocket) přidat lze a pokusit se směnit, i když na účtu není zůstatek se lze dostat - kurz EUR/CZK je tam pak zobrazený, aktuálně to ukazuje cca. 25,784 Kč, což je docela špatný kurz (více než 0,5 % ztráta), Curve tomu tedy v pracovní dny trochu pomůže...

22. 2. 2021 14:20 Odeslat příspěvek
wit.cz píše
Kartu mám doma. Přes refferal se mi zobrazila bílá stránka, tak jsem se patrně neregistroval přes něj. V účtu mám super deals zamknuté. Psal jsem na podporu a řešíme to už 10 dnů bez výsledku, údajně s technickým oddělením.

Support dodneška refferal nevyřešil, přelil jsem € zpátky na Revo a asi ten Vivid účet zavřu.

13. 4. 2021 22:38 Odeslat příspěvek
Dneska mi napsali, že měli nějakou chybu, při které se některým klientům v historii zdvojily odchozí platby. Mě to ovšem nepostihlo, ale i tak mi jako omluvu prodloužili o měsíc Vivid Prime zdarma. To je milé, jen houšť takových chyb. ;-)

Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 4. 2021 23:25 Odeslat příspěvek
Zdravím zdejší komunitu,

narazil jsem zde na vlákno Vivid Money účtu a musím říci, že mě účet vcelku zaujal. Před jeho založením bych ovšem rád znal váš názor a zejména nějaké čerstvé zkušenosti s používáním této aplikace v posledních dnech / týdnech. A poté bych rád poprosil, zda by někdo nemohl nasdílet z aplikace aktuální nabídku cashbacku. Bohužel aktuální seznam veřejný na webu nemají. Díky moc! �

16. 4. 2021 23:57 Odeslat příspěvek
Super deals, cashback v %:

[potraviny]
Kaufland 10
Mercadona 13
Monoprix 11
Lidl 10
Esselunga 10
Aldi 11
Gorillas 10
Auchan 14
Conad 12
Coop 10
E.leclerc 15
Carrefour 9

[jídlo]
Lieferando 13
Starbucks 11
Wolt 18
Winelivery 16
Just Eat 20
Uber Eats 18

[auto]
Aral 11
Total 21
BP 24
Shell 10

[e-shopy]
El Corte Ingles 11
Otto 9
Amazon 9

[elektro]
Fnac 11

[móda]
Zalando 11
Zara 13
H&M 21
C&A 24
Peek & Cloppen 17
Farfetch 16
Veepee 17
Tezenis 15
Calzedonia 22
Intimissimi 20

[domácnost]
Leroy Merlin 18
Bauhaus 15
IKEA 13

[kosmetika]
Rituals 25
Douglas 22

[zdraví]
Tigota 18
iHerb 15

[cestování]
Deutsche Bahn 15
SNCF 15
RENFE 23

[knihy]
la Feltrinelli 25

17. 4. 2021 00:06 Odeslat příspěvek
Děkuji mnohokrát. :)

17. 4. 2021 10:19 Odeslat příspěvek
Ověření identity je přes videohovor s živou osobou, automatem, nebo jen přes doklady?

17. 4. 2021 10:57 Odeslat příspěvek
Když jsem to před časem dělal, bylo to s automatem.
Ke všemu takovým divným, který jaksi podivně nelineárně a asymetricky roztahoval obraz na výšku. Na tabletu jsem nebyl schopen udělat fotku, kterou by automat přijal. Na smartfounu to bylo o něco málo lepší, takže jsem nakonec uspěl.
Podobné chování jsem už dřív zažil, tuším s bitwalou, kterou jsem tudíž nezískal, možná používají stejného externího ověřovatele. Setkali jste se někdo s něčím podobným?

17. 4. 2021 13:11 Odeslat příspěvek
Overenie len cez pas? Nemám platný pas. Prečo nejde cez OP?
V CZ vám to išlo aj cez OP?

17. 4. 2021 13:41 Odeslat příspěvek
Já ověřoval podle OP.

17. 4. 2021 13:44 Odeslat příspěvek
No mne ponúklo len cez pas. Našiel som nejaký kupón cez ktorý dostanem 20€, tak som chcel skúsiť. 99% tých refferalov je len na 5€ gift.

Napísal som na podporu.

18. 4. 2021 07:58 Odeslat příspěvek
Tomas999: registroval som sa pred casom zo SR, tiez som musel vytiahnut pas.
20€ platilo davnejsie, teraz je uz len 5€

18. 4. 2021 12:23 Odeslat příspěvek
geocacher: Já se včera zaregistroval před odkaz, který sliboval odměnu 20 eur, a opravdu mám v aplikaci možnost tuto odměnu získat. Chce to jen najít starší referral, který ještě 20 eur odměny nabízí. Dobrý je, že ještě před zahájením samotné registrace víte, pro jaký referral je link určen.

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 49 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies