FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Účet nebo předplacená karta v zahraničí

Offline - Diskutér Profil 
3. 2. 2021 15:12 Odeslat příspěvek
Přesně tak.
Poslední příspěvek


Offline - VIP uživatel Profil 
3. 2. 2021 15:18 Odeslat příspěvek
tx999 píše
Asi jsem byl nepresny - je mi jasne, ze IBANy jsou ruzne. Jde mi o to,jestli existuje nejaka spolecnost, ktera nabizi, ze muzete mit IBAN v nekolika zemich (a ze by to nebyl sberny ucet). Ze proste kdyz potrebuju treba nemecky a francouzsky ucet, tak nemusim nutne zakladat ucty u dvou bank/fintechu, ale je to v ramci jedne instituce.

Ano, toto měla HSBC Bank vr službě HSBC Premier. Než to zařízla. Nyní o ničem takovém podobném nevím. TranferWise má několik IBANů, kromě EU převodů jsou ale vždy jen pro lokální platby (RON, TRY).


Offline - Trvalý BAN Profil 
9. 2. 2021 09:12 Odeslat příspěvek
Co tohle: https://marginelite.com/ ? Píšou tam "Dále si můžete otevřít účet v USD, EUR nebo GBP a měna vašeho účtu se automaticky určí podle IP adresy vaší země." Ale asi to budou podvodníci, nemají tam žádné informace o firmě a navíc komunikují i česky, to je podezřelé.


Offline - Poslední varování Profil 
9. 2. 2021 10:34 Odeslat příspěvek
antonsek: tak zase takto radeji ne :D mysleno to bylo ze clovek nikdy nevi, takze jiste oceni EUR ucet ktery je na uzemi napr Svycarka / Nemecka kde si necha neco (preci jen tam treba muze exekutor hur z CR / SK ci jiny dohled) a jeste lepe mimo EU, kde je sice reseni a sprava toho uctu slozitejsi, stejne jako zrejme mozna nejaky poplatek, ale stale lepsi nez verit ze mas vsechny uspory v CR a ze se nikdy nic nestane :(

Pro vysvetleni: nemusis byt gauner, nebo skryvat penize nebo pomahat trestne cinnosti, ale staci ti jedna zenska co bude mit nekde exekuci o ktere proste ty nevis :D

pozn v EU zone pak jeste drive byli zname ucty snad zdarma (ted jsem je nekontroloval tak nevim jiste kolik stoji)
Sparkasse Oberlausitz
VR-Bank
http://www.bawagpsk.com, EUR účet (Rakousko) + platební karta.

-- 9. 2. 2021 10:53 --

Ted na to koukam tak Vivid nebo Bitwala nevypada spatne, ale poslou na CZ adresu i kartu - debetku k uctu? :)
N26 neposilal bezne debetku k uctu, vim ze bylo nutne to resit na nejakou Rakouskou adresu.

-- 9. 2. 2021 11:30 --

a napsal by zde nekdo zkusenost s podobnou sluzbou? :)
https://www.valian.cz/cz/nase-sluzby/of ... ovni-ucty/
treba jestli to neco stoji a kolik


Naposledy upravil ripper6 dne 9. 2. 2021 12:43, celkově upraveno 1


Offline - Poslední varování Profil 
9. 2. 2021 11:37 Odeslat příspěvek
realnou zkusenost? :)

https://www.duofinance.cz/anonymni-bankovni-ucet

Afrasia


Offline - Diskutér Profil 
9. 2. 2021 13:53 Odeslat příspěvek
ripper6 píše
Ted na to koukam tak Vivid nebo Bitwala nevypada spatne, ale poslou na CZ adresu i kartu - debetku k uctu? :)
N26 neposilal bezne debetku k uctu, vim ze bylo nutne to resit na nejakou Rakouskou adresu.


Ano, pošlou bez problému.


Offline - Inventář Profil 
9. 2. 2021 15:11 Odeslat příspěvek
Na druhý straně k čemu fyzickou debetku... Virtuální kartu lze přidat bezprostředně po schválení do Apple/Google Pay (a Curve) a okamžitě ji používat, na výběry z bankomatu je debetka Vivid stejně nepoužitelná (Bitwala je na tom lépe, ale pro mě ztratila smysl jak začali nově vydávat Visu místo MC - docela by to chtělo nějakou debetku MC s kurzy asociace bez hloupostí typu výběr až 200 eur za měsíc bez poplatku a podobně... ještě tak před rokem jsem měl snad 3, nyní snad každý fintech přešel na Visu - MC snad vydává ještě bnc10, ale kurzy jsem nezjišťoval).


Offline - Poslední varování Profil 
9. 2. 2021 15:24 Odeslat příspěvek
fremantle: to ano ale spatne se dostava k hotovosti, ta fyzicka karta ma slouzit ze prijedes napr do Nemecka nebo Anglie a vyberes 2000eur z ATM, pripadne na 2x ne ze budes dalsi dny zapasit s aplikaci v mobilu nebo resit kde tim zaplatit.
Ten poplatek je nekde brutal, ale nejedna se zde o protaceni ale spis uchovani nejake castky mimo uzemi CR / SK takze penize tam vesmes lezi.

Pripadne se udela drobnejsi prevod (20eur) a zase to lezi, proto bohate staci jako spici ucet
ze je veden zadarmo + karta + moznost vkladu at uz v CR nebo kus za hranicema i osobne (osobne i lepe je to mene sledovatelne nez kdyz nekdo posila z CZK uctu pomoci SEPA neco nekam).

Na to me nyni napadl a zaujal ucet v Anglii, ktera je nove mimo EU, takze by to mela byt i urcita vyhoda (otazkou je zda GBP mena je stastne reseni)
https://monzo.com/
Plus uvadi i pojisteni vkladu :) Jen by to chtelo neco z praxe, zda s nima nejsou problemy a jak je to pouzitelne.


Offline - Nadšenec Profil 
9. 2. 2021 19:51 Odeslat příspěvek
fremantle: To ta Visa má o tolik horší kurzy? Nebo proč ti vadí?


Offline - Inventář Profil 
9. 2. 2021 23:36 Odeslat příspěvek
Ano, přesně to je to o co jde - vybrat si hotovost a aby z účtu, když si vyberu 2000 eur bylo i oněch 2000 eur i odepsáno a nikoliv fintičky na způsob prvních 200 eur bez poplatku a zbytek za 1 %, jak to má i Vivid - taková karta je úplně k ničemu (výběr v cizí měně zpoplatněný 1,7 % jako u základního tarifu N26 taky žádná výhra)...

Visa - v průměru je dlouhodobě o něco horší, než MC (třeba https://nomadgate.com/visa-vs-mastercard-exchange-rate/), osobně mám k ní antipatii, protože si pořád vzpomínám jak kdysi před cca. 7 lety ve velmi krátkém období potají rozšířila spread až na 2 %, nejvíce zásadní je ale mít možnost volby - ideálně obě karty Visa i MC s čistými kurzy a tady je spíš tendence, že těchto možností ubývá - karty vydávané fintechy mají kurzy docela netransparentně vztažené na nějakého třetího poskytovatele, kde může být spread vyšší třeba o víkendech (typicky Revolut, Curve), popřípadně použitelnost zabijí nějakým procentním poplatkem za výběr z bankomatu. Ideální je mít po ruce vždy jak Visu, tak MC (s tím, že osobně bych upřednostnil spíš MC)...

Visa kartu s kurzy asociace mám teď nově od slovenské UCB, ale o rozumné MC nyní nevím (vydávala právě UCB, v záloze jsem měl i debetku Ferratum bank, než zavřeli krám, přemýšlel jsem nad tou Bitwalou, ale nově vydávají právě Visu, tak to nyní vypadá bledě, zatím jako nejvíce perspektivního kandidáta vidím bnc10).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 2. 2021 09:29 Odeslat příspěvek
Kdyz tu bnc 10 kartu nabijes kartou ke korunovymu uctu, tak se strhnou Kc a na eur je prevede bnc 10 svym kurzem MC nebo se strhnou eur kurzem ceske banky deviza prodej?
Da se to v druhem pripade obejit curvou s podkladovou czk debetkou, pripadne vraceci kreditkou (1% zpet?)


Offline - Inventář Profil 
10. 2. 2021 10:11 Odeslat příspěvek
Dobíjet kartou nemám v úmyslu (natož ke korunovýmu účtu - takový masochista opravdu nejsem), když si stačí jednoduše poslat SEPA platbu. Pokud kartou dobíjet lze (nevím, nezjišťoval jsem), tak se to chová jako standardní platba u obchodníka a konverze proběhne klasicky na straně vydavatele (ale třeba tam bude ještě nějaké DCC) - samozřejmě lze očekávat, že transakce proběhne pod nějakým známým MCC kódem 6012 nebo něco podobného, který má naprostá většina vracecích kreditek ve výlukách, takže bych nespoléhal ani na 1 % vratku... Ono by to stejně mělo smysl pravděpodobně jen s kreditkou HB!, která má kurzy karetní asociace, ostatní karty mají kurzovní marže tak absurdní, že je nevylepší už ani 1 %... ale i ty kurzy asociací jsou zpravidla horší, než kurz, za který si lze eura pořídit ve směnárně MMB nebo na Revolutu.

Dlužno dodat, že ani karta bnc10 nebude žádná výhra - maximální limit na výběry z bankomatů je 500 eur měsíčně... :lol:


Offline - Poslední varování Profil 
10. 2. 2021 14:01 Odeslat příspěvek
bnc10 pusobilo to zajmave, az na to ze je tam hroznej limit, jako ze nad 500eur uz pak nevyberu? :) a nebo je to pak pouze s poplatkem? Jsem na to kouk ale na tom webu uz nic vic pripadne zda se nekde neni neco napsane malickym pismem co se zjisti az po uzavreni smlouvy :(

I to Vivid ma limit max 1000e za mesic, tedy pokud zdarma do te castky to jde, ale jestli potom musi nekdo cekat mesic aby vybral vic tak to je podes :D

Bitwala ma limit teda?

Vidim to jedine ze to potom pouzitelne pouze na placeni v krame napr Nemeckem Lidlu? Vim ze driv lidi meli docela s tim potize.


Offline - Inventář Profil 
10. 2. 2021 14:18 Odeslat příspěvek
Vivid má v základním plánu 200 eur za měsíc (1000 je až v Prime plánu (t.j. první 3 měsíce zadarmo, pak 10 eur měsíčně)), kromě toho jsou zpoplatněny i výběry do ekvivalentu 50 eur. Cokoliv, co nespadá do tohoto rozmezí je zatíženo poplatkem 3 % (min. 1 eur)! Což jsou z nabídky fintechů naprosto nejšílenější podmínky... Podobně to nastavené limity je i u TransferWise (200 GBP/EUR), Revolutu (4500 Kč pro účty registrované v ČR, 200 eur v eurozóně) nebo Curve (tam jen v případě konverze - u základního plánu Blue je prvních 200 GBP bez poplatku za výběr).


Offline - Diskutér Profil 
10. 2. 2021 15:52 Odeslat příspěvek
ripper6 píše
bnc10 pusobilo to zajmave, az na to ze je tam hroznej limit, jako ze nad 500eur uz pak nevyberu? :) a nebo je to pak pouze s poplatkem?

Limit výběru z ATM je 250,- EUR/den a 500,- EUR/měsíc. Ještě drobný detail. 3 výběry v měsíci jsou zdarma, ale v měsíci lze vybrat z ATM jen třikrát... :-) U obchodníků lze utratit 4 tis. EUR měsíčně. Podmínky působí nekonzistentně, vypadá to, že některé položky zpřísnili. Vycházím z informace z aplikace.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 2 z 3 [ Příspěvků: 36 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies