FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Účet v GBP po Brexitu

Offline - Nadšenec Profil 
24. 3. 2021 15:40 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

jakou banku byste pro současnou pobrexitovou dobu doporučili pro účet v GBP?

Použití - příjem plateb z UK, platby a výběry kartou v UK bez nutnosti měnové konverze.

Předpokádám, že SEPA platby už teď z Británie nejdou, takže platby se můžou dost prodražit. Asi se dá použít Revolut (zatím nemám), ale o něm jsem slyšel, že může trvat, než se člověk k přijatým penězům opravdu dostane.

Díky za tipy.
Poslední příspěvek


Offline - Přeborník Profil 
24. 3. 2021 16:40 Odeslat příspěvek
Dost českých bank nechalo eurové platby do VB za nezměněné ceny (typicky zdarma). Ale nevím, jestli je to nějaká povinnost nebo to jen nestihli změnit, a popř. jak dlouho to tak zůstane.


Offline - Inventář Profil 
24. 3. 2021 18:50 Odeslat příspěvek
Tak Británie je stále v prostoru SEPA, stejně jako některé další země mimo EU, na tom se teď snad nic nemění. Ale to hovoříme o SEPA platbách, tedy v EUR. U plateb v GBP, to je jiná, to už je poplatkově nevyzpytatelný Swift (kvůli korespondenčním bankám).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 3. 2021 12:01 Odeslat příspěvek
krome Revolutu se da k UK uctu dostat snadno s (Transfer)Wise


Offline - Nadšenec Profil 
25. 3. 2021 22:41 Odeslat příspěvek
A je rozdíl, jestli si třeba ten Revolut založíte s domicilem v ČR nebo UK? Můžete si tam v obou případech nechat poslat GBP a přímo je v UK vybírat kartou?


Offline - Inventář Profil 
25. 3. 2021 22:49 Odeslat příspěvek
Zbytečná otázka :) - pokud se nic nezměnilo, tak si totiž nejde ten domicil (domovskou zemi a tím i měnu pro neomezené tuzemské bezplatné převody) při založení Revolutu vybrat. Je to jasně dáno státním občanstvím klienta (jeho občankou/pasem, kterou při založení doloží).


Offline - Nadšenec Profil 
26. 3. 2021 09:32 Odeslat příspěvek
Občanstvím a ne tím, kde žijete?


Offline - Inventář Profil 
26. 3. 2021 10:09 Odeslat příspěvek
Pokud se pamatuji, tak rozhodoval přiložený sken občanky či pasu, občanství z toho dokladu. Ale už to je déle co jsem se registroval.


Offline - Inventář Profil 
26. 3. 2021 12:07 Odeslat příspěvek
U Revolutu jde o "bydliště", nikoliv občanství - historicky každé zemi mimo UK nastavovali limity v EUR, pak podle adresy (asi shipping pro kartu) nastavili ze dne na den limity natvrdo podle odpovídající měny dané adresy (čím prakticky snížili tehdejší limit pro bezplatné směny o více než 10 % - z 5000 eur na 120000 Kč a pro výběry z bankomatů o cca. 15 % - z 200 eur na 4500 Kč), vůči tomu jsem se tehdy ohradil, že tyhle změny limitů nepřijímám (neoznámili to ani 2 měsíce předem), tak mi nakonec ponechali limity v eur, ale musel jsem si tu adresu upravit na jinou zemi v eurozóně - tak ji mám dosud... Jinak ta změna tehdy stejně úplně nedopadla a aplikace mi pořád zobrazovala limit 120000 CZK pro bezpříplatkové směny - nicméně oni tuto hodnotu už počítali v eurech, takže reálně jsem měl v základním tarifu limit 120.000 eur, čehož jsem i využíval :-) - hezké kouzlo nechtěného, ale při posledním downgradu na limit 1000 eur se to již srovnalo >:-(


Offline - Poslední varování Profil 
30. 3. 2021 14:38 Odeslat příspěvek
To vse by melo umet Monzo a Wise ne? :)
Jen Wise je vic multiplatoformni i pro USD ale nema takove pojisteni jako treba Monzo.
Do Monzo by melo jit i fyzicky ulozit penize nekde v UK na pobocce, pokud mam udaje spravne? S tim ze tam je i to kryti az 85 000 GBP :)

A co se tyce posilani karty na uvedenou adresu a nastaveni limitu, neridi se to korenspondencni adresou kam zasilaji? Tedy kdyz uvedu adresu virtualni v UK :)
nakupyvanglii.cz
tiptrans.com


Offline - Nadšenec Profil 
25. 4. 2021 22:18 Odeslat příspěvek
Takže když si v Transferwise nebo Revolutu nahlásíte britskou adresu, na kterou si necháte poslat kartu, tak to půjde nebo to budou dál zkoumat?


Offline - Poslední varování Profil 
26. 4. 2021 09:51 Odeslat příspěvek
Jak tu nekdo zminil, melo by to fungovat tak hadam ze jim to bude jedno, kdyz dnes muze klidne plastova karta prijit obyc do schranky s tim ze zvlast se aktivuje :)
Takze dle meho musis zalozit adresu UK a tu tam nacpat :)
Jen to nesmi byt banka typu co vyzaduje predlozit nejaky to Proof of residence :)


Offline - Nadšenec Profil 
26. 4. 2021 10:03 Odeslat příspěvek
No to je právě otázka, co tyhle internetové banky chtějí předložit. Taky třeba jestli nechtějí aktivační platbu z britského účtu. Ale to už je spíš asi do Revolut/Transferwise vláken.

Jinak co se týče použití české karty v Británii, tak předpokládám, že kurzy budou asi dost špatné, jednou převést GBP na EUR a pak EUR na CZK, že?


Offline - Poslední varování Profil 
26. 4. 2021 12:45 Odeslat příspěvek
ee nechtej to vsechny, chystam se zalozit Monese
https://monese.com/gb/en/products/instant-account
ten by mel urcite bejt cajk, dokonce ma i CZ snad moznost komunikace...

Wise - multak take co ctu je v poho a nemusis mit ani UK adresu.

Pokud bys ale chtel treba takove Monzo
https://monzo.com/
tak to udajne uz chce urcite UK adresu, Proof of Residence by chtit nemelo a UK ucet kam budes posilat neco take ne. Mam v planu ho testnout proste. Duvod je ten ze ten jako z mala ti kreje penize az 85 000 GBP dle zajisteni Britanie. Ty ostatni to tam nemaj.

Podobne jsem zkusil Bitwala ucet co je zase pro Eura a probehlo to v poho rychle, normal na CZ adresu, jen to chtelo mit v ruce PAS, appku v telefonu a pripravenej fotak - video. Pripojil se banker, zeptal se zda mu rozumim english?
Potom chtel veci jako ukazat PAS, otacet pasem, naklanet pasem, precist cislo pasu, rict datum narozeni a pak vse ok, zalozeno a nic neresil.
Je faktem ze kazda banka to muze mit trochu jinak :)
Zatim na lepsi jsem nedostal tip nebo info.

Za me teda asi nej

Wise - pro multi meny napr kdyz chci platit v PLN, USD, GBP tak na zbozi super. Pokud by krachlo tak prej nejake nahrady dostat lze, tudiz ulozit tam asi treba do 50 000czk by nemuselo znamenat hned pruser.

Monzo - tohle bych bral s tim krytim, ze tam je uz nad tim ten zakon jak uvadi i sami pokud planujes tam i neco ulozit abys mel penize mimo CR :)

Kazdopadne uvitam radu nebo kdybys to driv zalozil a poslal me aspon PM co chteli :)


Offline - Nadšenec Profil 
26. 4. 2021 16:42 Odeslat příspěvek
No já asi nejdřív zkusím ten Revolut, protože ty jediní mají virtuální karty, což se mi teď hodí. Wise by je měl mít taky, zatím to snad testuje, tak si případně počkám, až budou. Na Monzo stránky jsem se díval, to asi založit půjde jen s UK adresou, když tam zrovna budu, ale bojím se, že podle toho, co mají na stránce, budou chtít prokazovat, kde máš daňovou rezidenci a budou chtít spoustu papírů a když ti tam něco přijde, tak to bloknou...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 17 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies