FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka 

Účet v GBP po Brexitu

Offline - Diskutér Profil 
26. 4. 2021 20:41 Odeslat příspěvek
Jestli tam cestuje, tak to Monzo bys mi prosim mohl pomoci zjistit, ale nic takoveho jsem necetl a driv bylo jasne psano ze v poho udelali ucet. I tady jsem nekde nasel ze tam nekdo nacpal UK adresu a to stacilo. Jenze to bylo pred Brexitem a ted nevim jakym zpusobem se to chova :(

pozn toto co popisujes chce ale i Bitwala a nekdo me psal ze tam nakonec napsal jen rodne cislo a ok :)
Ze danovou rezidenci snad pozaduji vsude v kterem state / kde a musis tam to cislo napsat :(

a kdyby to neslo tak jeste je moznost Monese :)
https://monese.com/gb/en
Poslední příspěvek

Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 4. 2021 17:49 Odeslat příspěvek
outlier píše
Takže když si v Transferwise nebo Revolutu nahlásíte britskou adresu, na kterou si necháte poslat kartu, tak to půjde nebo to budou dál zkoumat?

mam revolut od podzimu 2017 zalozeny s ceskou adresou na cesky pas.
Jelikoz 50% v roce jsem v chorvatsku a platim tam ucty (voda, el., internet atd.) v kunach do HR bank, tak ted, kdyz tyto platby zpoplatnili, jsem v aplikaci zmenil ceskou adresu na chorvatskou a automaticky se v profilu učtu zmenily limity z CZK na HRK (ATM 1700Kn, FX smena 7500Kn) a domaci menou se stala kuna. Takze vsechny platby v kunach do HR mam ted bez poplatku, jako jsem mel do ted platby v CZK na ceske ucty.
Nic, zadnou rezidenci, vypis z katastru, ucet za sluzby s HR adresou nebo platbu z HR uctu atd. dokladat nechteli.
Takhle jednoduse to z CZ do GB asi nejde. Pokud ale revolut jeste nemas, tak ho zkus zalozit na cesky pas s anglickou adresou, karta ti prijde do schranky v anglii a domaci mena by mela byt GBP.

https://www.revolut.com/cs-CZ/help/prof ... eho-pobytu

Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 17 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies