FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka 

Chybějící zaniklé a změněné banky a jejich produkty

Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 5. 2021 11:35 Odeslat příspěvek
tx999> Zajímavé, díky za info.

BTW když jsme ještě u toho vzpomínání, tak na tohle fórum jsem narazil, když rušili Zuno. Používal jsem ho jako hlavní banku a naštvaně jsem si řekl a dost - udělám si průzkum trhu. No a od té doby sem pravidelně chodím.
Poslední příspěvek

Offline - Inventář Profil 
2. 5. 2021 12:00 Odeslat příspěvek
Vidíš, a já když padalo MSD. :)

Offline - Návštěvník Profil 
2. 5. 2021 17:00 Odeslat příspěvek
Jednoznačně ZUNO (byl jsem klient číslo 68), ty služby tam byly neskutečné, vše online, předschválené limity byly skutečně předschválené. Denní úročení na spořáku bylo taky fajn a k tomu funkcionalita, že když na BÚ nebylo dost hotovosti, tak si to vzalo ze spořícího, takže tam měl člověk všechno... ach jo, já chci ZUNO zpět

Offline - Diskutér Profil 
2. 5. 2021 17:29 Odeslat příspěvek
Zuno bohužel asi předběhla dobu. Měla se rozšířit minimálně do celé střední a východní Evropy. Raiffeisen Bank International si od toho projektu hodně slibovala.

Offline - Návštěvník Profil 
2. 5. 2021 22:13 Odeslat příspěvek
Test pro pamětníky :) https://www.penize.cz/osobni-ucty/42561 ... -pametniky

3. 5. 2021 08:42 Odeslat příspěvek
Tak dve odpovedi blbe. Puvod nazvu Wurstundbrot a zmastil jsem odpoved s Natinale Niederlanden

3. 5. 2021 09:34 Odeslat příspěvek
Hmm, já poprvé v různých testech i natipované (či napůl natipované) odpovědi 100%.

3. 5. 2021 18:16 Odeslat příspěvek
Kooperativa kreditní karta, 2% zpět z nákupů, 2 000 Kč max. měsíční odměna v kombinaci s cool kartou naprosto perfektní záležitost :-)

3. 5. 2021 23:57 Odeslat příspěvek
ING kreditní karta co pěkně nabíjela životní pojištění...

Offline - Nadšenec Profil 
4. 5. 2021 09:32 Odeslat příspěvek
Me teda nejvic chybi podnikani slovenske VUB na nasem uzemi, konkretne produkty CONSUMER FINANCE HOLDING spolecnosti - jejich kreditky ..

4. 5. 2021 09:58 Odeslat příspěvek
Mě nechybí žádná služba ani banka. Je to minulost. Nemám problém se rozloučit s "živou" bankou, natož nějakou neexistující. Jinak bez nostalgie vzpomínám, že jsem měl v devadesátých účet u Hypobank :-[
Dnešní doba a technologie mi vyhovují, v nabídce si najdu co potřebuju. Ale vzhledem ke slučování to do budoucna vidím černě: bude chybět konkurence.

A tohle mě ještě trápí: v testu jsem měl 3 chyby :-\

4. 5. 2021 18:49 Odeslat příspěvek
Přesně tak, není důvod se ohlížet zpět, on ani žádný produkt na trhu nebyl až taková naprostá bomba - ono je sice fajn, že existovaly spořicí účty s vysokým úročením, ale bylo to v době, kdy tomu odpovídaly tržní podmínky - pokud by subjekty, které je nabízely podnikali nyní, tak by nejspíš nebylo o co stát. Stejná situace pak byla s kreditními kartami - vysoké vratky s dostatečným stropem existovaly jen díky nesmyslně nastaveným mezibankovním poplatkům duopolu u nás dominantních karetních asociací - v souvislosti s regulací si žádná banka netroufne riskovat a tohle divadlo platit klientům pouze z (nejistých) úrokových výnosů... Citibank měla skvěle načasovaný exit plán, kdy nemusela dramaticky měnit nabízené produkty a nechala to na RB (na druhé straně RB dále nabízí kreditky i z této doby, které již nelze sice získat a omezení by mohly být i zásadnější - u RB Life je strop vratky 350 Kč je v podstatě nadprůměr, 2 % u z internetových transakcí u KK Mall luxus).

Situace v oblasti standardně nabízených běžných účtů takřka bezprecedentní - v minulé dekádě bylo snad nepředstavitelné, aby největší kamenné banky nabízely vedení běžného účtu s odchozími transakcemi, s platební kartou a výběry aspoň z vlastních bankomatů bez poplatku a nutnosti plnění podmínek a nyní to je díkybohu realitou jak u ČS, tak u ČSOB nebo už dříve u MMB - před vstupem mBank na trh to bylo nemyslitelné i s nutností plnění podmínek.

Co se mi naopak nelíbí je i když ještě v nedávné minulosti existovaly i dosud existující produkty s dobrými parametry, prakticky dle libovůle banky, v některých případech i bez nějakého oficiálního oznámení takový produkt pochová - typickým příkladem jsou směnné kurzy, specificky třeba ve službě směnárny u MMB, ale taky zdvojnásobení přírážky u debetek Svět u mBank, významné rozšíření spreadu u kurzovního lístku Creditas - všechy tyto případy se staly ze dne na den, v nepislední řadě i značný úbytek karet na trhu s kurzy karetní asociace (prakticky jedinými produkty pro běžného klienta na trhu zůstaly kreditky od HB! a Miles & More - Visa s "čistými" kurzy neexistuje vůbec, naopak další banky začaly používat pro zůčtování nevýhodnější kurzy podle kurzovního lístku - třeba RB).

Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 27 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies