FinExpert.cz

Přihlásit se




"Rýma na účtě" - Nikomu neposkytujte čísla KARTY ani CVV

Offline - Diskutér Profil 
7. 5. 2021 19:01 Odeslat příspěvek
Prodával jsem něco na bazoši. Ozval se přes WhatsApp kluk, prý je na vozíku (dle profilového foto). Moc chtěl tu věc. Ok ale platba předem. On že si ji nechá poslat přes novou službu na Bazosi, jako postižený má velkou slevu na kurýra. Pošle platbu jim a oni mi pošlou platbu. Jen pak musím zadat č.k. Nic takového neznám. Poslali podmínky, které byly Bazos-fejk (jak jsem zjistil až nakonci). Volám zpátky, mrtvý tón . . . . . . . (rychlé krátké tútútú...) Ha klučina asi má telefon jen na data. No proč ne. Ukecali mě, že nyní jde poslat finance i na debetku, nová služba. (Nic mi nedocvaklo.) Ha přijdou finance, platba po netu, no tak jsme chtěl naplnit prázdné b.ú., aby tam nebyla ta 00.00 CZK.

Dobrá tak "přijímám platbu" na první kartu MC. Při tom se musí uvést přesná výše zůstatku, jinak se platba neprovede (tj. aby věděli kolik si můžou strhnout). Poctivě jsem vše vyplnil i CVV a... a nic nepřišlo. Pak to samé s druhou kartou VISA. Poctivě jsem vše vyplnil i CVV a... a také nic nepřišlo. Prý pročekuje technickou podporu, kde je zádrhrel. Po celou dobu pěkné obrázky a firemní výzvy, vše velmi důvěryhodné a přijmout platbu (ale kdo? Ha!). Mezitím si chtěli párkrát sosnout z účtu, což jsem zjistil až při kontrole nakonci a právě během těchto asi 2-3 min jsem byl zasypán poměrně hustou konverzací, abych se nestihl podíval na účet apod. kejkle. Ale 0 je 0.

Nakonec se to "DÍLO" povedlo a doklikal jsem se (na druhé str. evidentě taky něco pohnojili) až na poslední str. k platbě. Poslední klik. Až SEM mi stále nedocvaklo, oč se jedná. Utáhli mě na vařený nudli...
Protože jsem byl už utahaný, jak to nešlo, tak jsem začal číst raději pomalu. A že já mám zaplatit ty tisíce, ale rublů a jinou částku než byla ta moje v CZK. Tak na poslední klik jsem dal zamítnout. Naštěstí. ALE sypu si popel na hlavu, nalítnul jsem jak malej Jarda. Měl jsem několik zamítnutých plateb pro nedostatek prostředků, protože už měli citlivá data. Když poskytnete čísle ke KK, tak máte smolíka. Platba byla směřovaná do TINKOFF BANK MOSCOW.
No vždycky když "něco" přijde z Ruska, tak je to NEZAPOMENUTELNÝ...

ZÁKLADNÍ ZNAKY
- velmi seriozní zájem
- podivná adresa Kontrolujte !! (nekontrolaval jsme)
- velmi rychlé jednání, komunikace, málo času na přemýšlení a uvědomění si, co se dějě, docela kibicung co a kde udělat a jak to rychle najít

No nové karty jsou již na cestě, dodání do 14D ;-]
Poučení - nikomu SNADNO neposkytujte citlivá data karet a hlavně nic neplaťte takhle blbě, kontrolujte adresu,
ale hlavně neplaťte, když (jako já) máte rýmičku... :-S 8-S >:-(
Poslední příspěvek


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Offline - Diskutér Profil 
7. 5. 2021 22:48 Odeslat příspěvek
Přiznávám a vůbec nepopírám jsem úplně blbej no spíše velmi důvěřivý... A slabá chvilka s rýmou, no darmo mluvit. Taky to nechápu, že se to stalo právě MĚ ! A ještě, když si na mě Milan určitě rád "smlsne". Ostatní to berte jako případ, který se může stát i Vám. Chtěl jsem prodat a byl jsem úplně slepej a hluchej ke všem jasným indiciím...
Naštěstí mě zachránila ta 0. Cajti nestíhají, nelze vyřešit, takových případů jsou mraky...


Offline - Diskutér Profil 
7. 5. 2021 22:54 Odeslat příspěvek
To mi připomnělo kolegu, našel inzerát na sbazaru a platbu prý měl udělat přímo přes ně na safe-sbazar.xyz
Naštěstí si nebyl jistý a raději se zeptal.


Offline - Administrátor Profil 
8. 5. 2021 06:58 Odeslat příspěvek
Bod za to, že se nestydíš přiznat, že jsi naletěl, většina lidí zde by o tom pomlčela :D.

Malinko se v tom tvém popisu ztrácím, oni chtěli uvést přesnou výši zůstatku na účtu? A to jsi uvedl, že máš 0? Přesto se pokoušeli stáhnout peníze? Nechodily autorizační SMSky na 3DS?

Jestli jsi měl na účtu zůstatek nula, tak by se nic strhnout nemělo - i když známe zde z diskuse případy, kdy se strhlo i do mínusu. Kolik se vůbec pokusili inkasovat?


Offline - Inventář Profil 
8. 5. 2021 07:11 Odeslat příspěvek
Hezký. Každopádně díky za info.

K milanBrno pouze to, že mi tu na fóru chybí vedle "poděkovat" taky nějaké záporné hodnocení. :) Člověk je tvor chybující.


Offline - Diskutér Profil 
8. 5. 2021 07:17 Odeslat příspěvek
Záporné hodnocení není, ale podle kladného hodnocení je jasné, kdo z nich dvou tu má podle příspěvku větší sympatie. Přiznat chybu nedokáže každý. A jak se říká, udělat chybu může každý. Jen hlupák ji dělá dvakrát. Tak snad se Milan z Brna poučí. :)


Offline - Diskutér Profil 
8. 5. 2021 11:11 Odeslat příspěvek
Klasické platební okno, ale vypadalo jako Bazos platba (neexistuje). Bylo nutno vyplnit prázdná políčka - č.k., platnost a CVV, a pak ještě výše zůstatku pro Bazos "identifikaci". Ale tam byla přednastavená 0.00 (jediné neprázdné políčko), a ještě bylo nutno na obrazovce v tlf. srolovat o kus dolu. Nebylo to vidět na první pohled. Také to v manipulativní komunikaci dost zdůrazňovali, "jinak platba neprojde", nová služba na Bazos. Okénko, kde to vypadalo, že oni částku poslali na Bazos-platbu, a ted už si ji jen převést na svoji kartu, jsem postižený, hlavně aby se mi neztratili finance ap. Kolik se pokoušeli celkem inkasovat nevím, částky nebyly uvedeny, jediné číslo, co si pamatuju, bylo asi 5000 rublu (asi 1500 Kč), ale měl jsem několik zamítnutých plateb. Takže to zkoušeli asi více-x, co kartá dá. Ale z mojí 0 nic nestrhli. Úplná hloupost byla nechat si poslat finance na debetku. Spolknul jsem to komplet i s navijákem. To jsem moula.


Naposledy upravil DrumSession dne 8. 5. 2021 11:13, celkově upraveno 1


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 5. 2021 11:13 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Jestli jsi měl na účtu zůstatek nula, tak by se nic strhnout nemělo.

Pokud by měl kontokorent, tak jo.


Offline - Diskutér Profil 
8. 5. 2021 11:53 Odeslat příspěvek
asi se to dost množí, bazos primo po vlozeni inzeratu upozornuje:
Pozor, neexistuje nic jako Bazoš platba nebo Bazoš kurýr. Nikdy nesdělujte číslo Vaší karty s tím, že dostanete zaplaceno na tuto kartu!!!

me teda kazdou chvili nekdo pise na inzerat pres whatsapp z us cisla, rovnou blokuju a reportuju


Offline - Inventář Profil 
8. 5. 2021 12:00 Odeslat příspěvek
DrumSession píše
... Úplná hloupost byla nechat si poslat finance na debetku. ...


Netuším, jak taková platba na kartu probíhá, ale představuji si, že poslat peníze (v podstatě analogicky vratce z obchodu) dneska jde bez ohledu na typ karty (debetka vs. kreditka). (Navíc bylo vlastně štěstí, že to byla debetka k prázdnému účtu, na kreditce by byli úspěšní.) Ale takto jsi to možná nemyslel. Každopádně bych si představoval, že při příjmu peněz na kartu stačí jen číslo karty a ne platnost a už vůbec ne CVV (pletu se?). Takže chybu bych viděl hlavně v zadání těchto údajů ... ale chápu, že člověk je v jakémsi transu. :) Z plateb na karty se dost možná stane obvyklý způsob.


Offline - Diskutér Profil 
8. 5. 2021 12:07 Odeslat příspěvek
Ono to posílání peněz mezi kartama (případně na kartu) v mnoha zemích funguje, někde je to dokonce hlavní způsob placení - třeba v tom Rusku je běžné nechat si posílat mzdu na kartu. Sám jsem platil na kartu do zahraničí třeba pes paysend.com.

Z druhé strany je pravda, že se to hodně používá i podvodníkama.


Offline - Inventář Profil 
8. 5. 2021 12:30 Odeslat příspěvek
A zadává se při tom CVV (na příjmové straně)?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 5. 2021 14:12 Odeslat příspěvek
Ono jde provést i platbu bez cvv kódu, např. na amazon.de jsem tak před týdnem zaplatil za zboží. A byl to nově založený účet bez registrované karty. Podvodník prostě odčerpá peníze z tvé karty nákupem zboží v takovém eshopu.


Offline - Diskutér Profil 
8. 5. 2021 15:32 Odeslat příspěvek
Připomenu jednu službu, kterou jsem zde tehdy dost propagoval, protože elegantně umožňovala čerpání bonusů kreditek, než ji poplatkově provozovatel "zabil": Paysend. Tam to bylo přesně tak, poslat někomu (i sobě) peníze na kartu zadáním jejího čísla a platnosti (a uhradit tu transakci nějakou svou kartou, nebo pro některé měny i převodem). Jde pak o služby Visa Direct a MasterCard MoneySend, více třeba v článku měšce: https://www.mesec.cz/clanky/banky-umi-p ... c-nemluvi/

Takže toto existuje a to samo o sobě není důvod k zmatení či nedůvěře, i když u nás to není běžně používaná služba. Ale zvlášť v tom Rusku je to fakt populární, vždyť i Paysend tam má kořeny. Nicméně u karty příjemce se pokud si pamatuji CVC kód rozhodně nezadával, jen to číslo a platnost.


Offline - Diskutér Profil 
8. 5. 2021 15:49 Odeslat příspěvek
Já bych řekl, že tohle je dost dobrý důvod Visa Direct / Mastercard MoneySend považovat za nebezpečný nesmysl. Ale firmy holt chtěly konkurovat jiným platebním mechanismům za každou cenu…


Offline - Diskutér Profil 
8. 5. 2021 16:52 Odeslat příspěvek
No jsou i další případy = Řada klientů českých bank, čelí v poslední době zvýšené vlně podvodných telefonních hovorů. Česky hovořící podvodníci, volající široké veřejnosti, umí být velmi přesvědčiví a používají telefonní čísla přesně napodobující čísla klientských linek. Častou záminkou hovoru je informace klientovi ze strany podvodníka o vyšetřování podvodné transakce na jeho účtu. Podvodník po klientovi v rámci „vyšetřování“ požaduje sdělení citlivých údajů, jako jsou přihlašovací údaje do elektronického bankovnictví, SMS kódy pro potvrzování plateb a údaje z platební karty. Prosíme o vaši obezřetnost, tyto údaje po klientech skutečné Klientské centrum nikdy nevyžaduje.

Tak chtěli jak potvrdit platbu kartou (zamítnul jsem), tak si sami sosnout (po předání čísel nemáte šanci se bránit, KK a korent by asi šly na max. A to banka asi nevrátí.). Dohledal jsem, ža chtěli sosnout i mini částku 1 rubl (asi 30h). Asi "otestovat" plat. cestu.

Mějte se na pozoru !


Offline - Diskutér Profil 
8. 5. 2021 16:53 Odeslat příspěvek
Jo, za chvíli by mohla EU zakázat i nože a sirky. On se vždycky najde někdo, kdo je zneužije.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 5. 2021 20:58 Odeslat příspěvek
Na nožích se pracuje. Začalo se omezením velikostí, pojistkami a jednoručním ovládáním.

Jen pořád nechápu, co člověka vede k tomu, aby kvůli příjmu peněz byl ochotný někomu, byť na web, napsat své CVV. Ale nebojte, nejsem pan neomylný a tolikrát už mě nachytali jindy a jinde ...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 5. 2021 20:59 Odeslat příspěvek
xsw píše
Ono jde provést i platbu bez cvv kódu, např. na amazon.de jsem tak před týdnem zaplatil za zboží. A byl to nově založený účet bez registrované karty. Podvodník prostě odčerpá peníze z tvé karty nákupem zboží v takovém eshopu.

Možná by stálo za to vysvětlit Podvodník prostě odčerpá peníze z tvé karty nákupem zboží ... Nejsem tak znalý, ale pro mě nedává smysl, že pokud bych měl já někomu zaplatit, jak to může dopadnout tak, že ten kdo má dostat peníze ode mě čerpá, aniž bych k tomu sám dal pokyn ... ?

... a nebo naopak, pokud má mě někdo zaplatit, proč bych měl zadávat nějaké údaje krom čísla účtu, resp. čísla karty (a nic navíc), jestliže se dá platit i na kartu (o čemž jsem do teď nějak nevěděl).

Naštěstí jsem se do podobné situace nedostal, takže nemůžu vyloučit, že by mě taky oblafli ...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 5. 2021 21:07 Odeslat příspěvek
Mně připadáš, jak když jsi spadl z višně. Prostě je to standardnî sociální inženýrství.
https://www.vas-hosting.cz/blog-jak-na-kybernetickou-bezpecnost-1-dil-socialni-inzenyrstvi


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 5. 2021 22:07 Odeslat příspěvek
Já? Může být ... Ale ten dotaz mi pořád přijde předmětný, pokud mám akceptovat a dám kontakt, jen čekám až mi pošlou peníze. Jestliže platím, tak na bankovní kontakt naopak pošlu peníze, které sám zadám. Tedy mi uniká, jak při tom, kdy já mám prostředky přijímat, by je naopak ode mě někdo čerpal, když mu nedám vše potřebné a naopak pokud já platím, tak abych platil něco jiného, než sám zadám. Holt jsem natvrdlej, každej je nějakej ...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 5. 2021 11:41 Odeslat příspěvek
@peliculiar mrkni treba sem: http://podhledem.blogspot.com/2020/01/b ... krocz.html

co se tyce toho Amazonu, tak to mam take overeno z vlastni zkusenosti.. zadam novou kartu, pouze cislo a datum planosti bez CVV a jsem schopen s ni zaplatit.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 5. 2021 11:47 Odeslat příspěvek
To jsou dobré příklady, ne že ne ... Já vůbec nepodceňuju manipulaci s lidmi na základě sociálního inženýrství.
Spíš jsem narážel na trvání si na nějakých pravidech, které jsou alespoň pro mě (zatím?) nepřekročitelná ...
Pokud nemůžu já platit / někdo zaplatit mě nějakým (pro mě) standardním způsobem, půjdu od toho pryč.


Offline - Diskutér Profil 
10. 5. 2021 19:25 Odeslat příspěvek
Raději se podělit s negativní zkušeností a nastínit, jak snadno může člověk nalítnout, což pro většinu ldí zde to asi nebude prblm, ale např. pro vaše blízké okolí může být :nenapadne


Offline - Inventář Profil 
10. 5. 2021 19:39 Odeslat příspěvek
Určitě, a může se to stát každému z nás. Pokud jde o blízké okolí, jsem částečně skeptický, protože někteří jsou nepoučitelní a nevzdělatelní. :)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 5. 2021 21:31 Odeslat příspěvek
Tady už se to řeší:

https://podvodnici-na-bazos-cz-sk.webno ... zakaznici/

Je dobře, že jsi to tu dal. Raději ať mají lidé možnost čerpat z více zdrojů.
Chhodily ti nějaké smsky s potrvzením platby ?
Protože pokud ne, tak mě docela udivuje, že v době, kdy banky zavádějí dvoufaktorové ověření a s některou bankou bez chytrého mobilu nezaplatíte, lze tak jednoduše bez dalšího ověření právě dejmě tomu ještě na telefon či do IB někomu takto jednoduše vysát peníze... Samozřejmě pokud by člověk byl schopen ve svém telefonu po tom odkliknout (přepsat kod z sms) s textem třeba " "právě se chystáte poslat peníze tam a tam", a nedošlo by mu to ani v tento moment, tak pak si asi nic jiného nezaslouží..


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 5. 2021 07:05 Odeslat příspěvek
Dobré téma, také se mě nedávno někdo pokoušel na Bazoši podvést :-))
Je to samo trochu podezřelé, pokud po vás někdo chce údaje z karty. I jsem se obrátil s dotazem přímo na Bazoš.

Citace
Dobrý den,
rád bych se zeptal, jestli na přiloženém printscreenu a odkazu je nějaká Vaše oficiální metoda placení či se mě někdo pokouší podvést.
Zde je odkaz: https://bazos.getorder.casa/order/738183437
Děkuji

Dobrý den,
děkujeme vám za informaci. Jedná se o podvodnou nabídku zaslání peněz. Podobné služby u nás neposkytujeme.
S pozdravem,
David Rozhold
Bazos.cz

Přílohy

bazos.png
bazos.png
[ 389.68 | Zobrazeno 133 krát ]




Offline - Administrátor Profil 
11. 5. 2021 09:55 Odeslat příspěvek
Nedávno jsem platil na německém obchodě s květinami a nechtělo to ani SMS

Psal jsem o tom zde: https://spolu.hellobank.cz/t/platby-na- ... /14080/146


Offline - Diskutér Profil 
11. 5. 2021 15:24 Odeslat příspěvek
Potěmkinova vesnice česko. Bazoš je pod pečlivým drobnohledem danové správy, která na něj doslova zaklekla. Sledování inzerce se věnuje celé jedno oddělení FS MF.
Jak vida, ale vyloženě podvodné platební brány Potěmkinův stát nezajímají, vždyt přeci okrádají jen občany. :D :D :D


Offline - Diskutér Profil 
14. 5. 2021 23:09 Odeslat příspěvek
Ještě dodatek: Obě karty jsem používa přibližně stejně a obě karty MC i Visa jsem svým zp. znehodnotil. A reakce bank vypadal asi následovně: "Odpověď" b. s MC
- není problém, kartu jsem vám blokli (se souhlasem) a nová karta už je na cestě (bezpaltně), včera dorazila.
"Odpověď" b. s VISA - pokud budete chtít, tak si kartu sám zablokujte a sám si požádejte o novou, pokud tedy chcete. Ale počítejte s tím, že za vystavení nové budeme požadovat std. polatek 100 Kč.
Takže s jakou kartou jsem již dnes platil? A na jakou budu ještě více než rok a půl čekat než mi přijde (zdarma) nová po uplynutí expirace ? Tj. která mi leží v šuplíku načekačce (resp. na odvykačce na IB i SB) ? Splněno...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 5. 2021 08:37 Odeslat příspěvek
Poplatek za vydání karty bude asi věc banky a ne Visa nebo MC, ty ti napřímo kartu ani nevydají.


Offline - Inventář Profil 
15. 5. 2021 10:12 Odeslat příspěvek
Tak nějak, takže bys možná, DrumSession, nemusel chránit ty banky anonymizací. :)


Offline - Diskutér Profil 
16. 5. 2021 18:17 Odeslat příspěvek
AirB - OK, po tlf. sami nabídli pomoc při řešení prblmu, blokli kartu a poslali novou
(takové normální jednání, také nechtějí nepříjemnosti)


Offline - Diskutér Profil 
22. 5. 2021 02:08 Odeslat příspěvek
Za me sbazar...
Posledni dobou me tohle pije krev, pokud clovek zada verejne i cislo, co je na kredit a ma toto cislo jen tak vobyc hozene na WhatsAp ihned mu pricestuje zajemce. Samozrejme vetsinou fake a chodi tam tyto kraviny. Uz me prislo i to s tou postou, odkaz nekde ze zaplatil a ze prijede kuryr :D
Vetsinou to blokuju. Asi to cislo sundat z WhatsAp nebo to je na zabiti a at si na zverejnene cislo nekde pisou.

Jinak pozor na inzerovani prodeje, pokud je to vic zname nebo lukrativni zbozi, najdou se lidi co skopiruji info a potom jmenem dotycneho kopiruji fake inzeraty :(
Takze kdyz nekdo chce videt i puvod zbozi a fakturu, mam docela strach mu to poslat a radeji mu nabizim sraz osobne at se sam podiva az prijde :(

Nebo jak tu jednou zaznelo, ze ihned prijde dotycny ale ma prosbu, posle penize obratem na ucet a za hodku se zastavi :( To byl snad nejhorsi podvod. Pachatel skutecne poslal penize, dorazil, vzal i zbozi ale skocil do taxiku a prodejce prisel o zbozi ale penize uz nemohl z uctu vybrat, protoze je zablokovala banka. Sli totiz z hacknuteho uctu :(


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 5. 2021 05:34 Odeslat příspěvek
A co jako, svět je plný podvodníků, internet je anonymní a nebezpečný, telefonní číslo tam snad inteligentní človék v inzerátu nezveřejní, hlupák klidně, na fcb a obdobných sociálních sítích jsou registrováni jen děti, pedofilové a hlupáci, až takové věci pochopíš, nebude ti z internetu nic hrozit.


Offline - Diskutér Profil 
22. 5. 2021 17:02 Odeslat příspěvek
FB to myslis tuto nejvetsi a nejznamejsi sit? :D Je vtip ze ji ma kde kdo, i lidi ruzne z prace a i vyse postaveny. Navopak pokud dnes reknu ze nemam FB a ze tam nemam radne profil, fotky, svoje radne cele jmeno tak jsem za podivina, mozna podvodnika, mozna za toho co trpi stihou a sledovanim :D


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 5. 2021 17:09 Odeslat příspěvek
Prostě se chováš jako ovce ze stáda ovcí. Proto tam je většina registrována, jsou součastí stáda.


Offline - Inventář Profil 
23. 5. 2021 08:13 Odeslat příspěvek
Člověk na tom musí být dost špatně, když si dodává sebevědomí tím, že nemá profil na FB. :D


Offline - Diskutér Profil 
23. 5. 2021 12:17 Odeslat příspěvek
Docela se to rozmáhá https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kvul ... ilu-155173


Offline - Diskutér Profil 
23. 5. 2021 22:15 Odeslat příspěvek
Osobne ma porad velky prostor zapracovat na respektu k ostatnim lidem.
Porad pamatuju jak nazyval hlupaky ty co investuji do akcii a pred rokem to zacal delat sam - je tedy nejspis sam hlupak.
drkarel píše
Člověk na tom musí být dost špatně, když si dodává sebevědomí tím, že nemá profil na FB. :D


Offline - Administrátor Profil 
23. 5. 2021 22:39 Odeslat příspěvek
taylor729 píše
Osobne ma porad velky prostor zapracovat na respektu k ostatnim lidem.
A já mám zase hodně trpělivosti. :nenapadne :lol: :roll:


Offline - Diskutér Profil 
24. 5. 2021 07:11 Odeslat příspěvek
Tak to máš té trpělivost až moc po tom, co osobne předváděl dříve zde a i na mFóru. :-)


Offline - Diskutér Profil 
1. 6. 2021 16:52 Odeslat příspěvek
Docela se to rozmáhá https://www.seznamzpravy.cz/clanek/aute ... ize-156431


Offline - Nadšenec Profil 
1. 6. 2021 18:16 Odeslat příspěvek
Právě mi přišla SMS z "čísla" CSOB:

Vazeny kliente. Vase Identifikacni cislo jsou z bezpecnostnich duvodu zablokovan. Prosime, obratite se na: https://bit.ly/*******

Nechci zkoušet, co by mě tam potkalo.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 6. 2021 19:02 Odeslat příspěvek
Zobrazí se podvrhnutý formulář s loginem do IB. To že na odkaz klikneš, ještě ničemu nevadí. Horší je, jestli budeš pokračovat loginem a heslem, přestože dle adresního řádku lze jednoduše poznat, že stránka je podvrhnutá.


Offline - Diskutér Profil 
1. 6. 2021 19:12 Odeslat příspěvek
Hlavně ta čeština v té SMS, jednotné/množné číslo a mluvnický rod evidentně útočník neřeší: takovou chybu spatřit = SMS hned smazat :). Ale i v tomto se bohužel útoky zlepšují.


Offline - Nadšenec Profil 
1. 6. 2021 23:29 Odeslat příspěvek
Tak to je ještě dobrý, čekal bych nějaký virusík.
Ta špatná čeština je naštěstí jasně viditelná, ale včera mi přišla SMS opravdu od ČSOB, že 3.6. přecházím na nový IB, v SMS byl taky odkaz. Obě sms tedy přímo nad sebou. Kdyby si dali pozor na ten jazyk a použili nějakou lepší adresu více podobnou Čsob, věřím, že úspěch by slavili u značného procenta lidí. Přeci jen smsky byly dosud oproti emailům "důvěryhodné".


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 6. 2021 04:27 Odeslat příspěvek
To se neboj, úspěch mají značný i s tou špatnou češtinou. ;-)


Offline - Diskutér Profil 
2. 6. 2021 08:46 Odeslat příspěvek
Muž slepě plnil pokyny po telefonu. Vzal úvěr, vybral peníze a vložil je do kryptoměn
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/muz ... n-40362030


Offline - Nadšenec Profil 
2. 6. 2021 08:50 Odeslat příspěvek
@retron: No, myslím, že to je na omezení svéprávnosti... viděl bych to tak na kapesné na svačinu a jedno pivo denně.


Offline - Inventář Profil 
2. 6. 2021 12:22 Odeslat příspěvek
Njn, málo zabezpečený IB. :)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 52 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies