FinExpert.cz

Přihlásit se




Převod EUR do Srbska

Offline - Návštěvník Profil 
9. 6. 2021 15:27 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

v následujícím období budu potřebovat převést cca 3000Euro z PayPalu (založeného zde v ČR na fyzickou osobu) na PayPal účet, který má Srbský kamarád, tedy taktéž fyzická osoba, založený v Srbsku. Chce, aby mu byly na PP účet připsány EURa.

Prosím mohl by mi někdo zde říct, zda platba podlého poplatku paypalu? Kolik ten poplatek aktuálně činí?

Existuje zde nějaký levnější způsob převodu EUR z českého Paypal účtu do Srbska?

Díky za pomoc

M.
Poslední příspěvek


Offline - Přeborník Profil 
9. 6. 2021 18:23 Odeslat příspěvek
poslat EUR na svuj ucet zdarma a pote jemu SEPA?


Offline - Návštěvník Profil 
9. 6. 2021 21:17 Odeslat příspěvek
Pardon, je Srbsko členem SEPA prostoru? Všude čtu, ze ne..

Edit: tak mi psal ten znamy, ze euro platba na jeho ucet neni mozna, ze to v Srbsku ted vše dani....

Takze zbyva jen Paypal. Nevite prosim zda kdyz z meho Paypalu poslu Eura (budu mit zustatek v Euro ne v korunach) na jeho Paypal a zvolim family/friend styl platby, zda mi paypal pripocte poplatek ze zasílané castky?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 6. 2021 05:29 Odeslat příspěvek
Mno tak to zkus naklikat a uvidis ne? Paypal ti ukaze ocekavany poplatek.
Jsou ty Eura uz na tvem PP uctu nebo je tam budes prevadet? Nebo tam mas CZK? Kde probehne konverze, jestli vubec?

Nemuze si zalozit treba Revolut, N26, Nuri (exBitwala), Bunq, TransferWise nebo jakoukoliv jinou low-cost banku?


Offline - Návštěvník Profil 
10. 6. 2021 06:33 Odeslat příspěvek
Včera v noci jsem to zkoušel a poslal jsem mu 1Euro. Přišlo mu 0.6Euro. Fee 0.4Euro, jak tam PayPal píše. To hraničí s lichvou. To jako si z 1000Euro vezmou 400E za poplatek?

Na svém Paypalu budu mít větší obnos v Eurech, tzn nebudu je tam převádět. Potřeboval bych tuto častku v Eurech cca 3 nebo 4 tis. Euro poslat v Eurech do Srbska pokud možno s co nejmenší ztrátou...

Vypadá to bledě...


Offline - Nadšenec Profil 
10. 6. 2021 14:20 Odeslat příspěvek
Nebo v hotovosti jako cenné psaní.


Online - Návštěvník Profil 
10. 6. 2021 17:22 Odeslat příspěvek
Z 1000 euro to rozhodne nebude 400 euro poplatek. Dival ses vubec sem? https://www.paypal.com/cz/webapps/mpp/paypal-fees


Offline - Inventář Profil 
10. 6. 2021 20:08 Odeslat příspěvek
Jedno z kreativnějších řešení: poslat mu kartu, ať si to na místě vybere z bankomatu (i když tam nevím, jak je to s eury). V takových situacích je těch zlodějských 4-5 % na téhle operaci může být OK.

Jinak jsem si pro spolupráci vybíral lidi, kteří mají zřízenou nějakou slušnou platební službu (ne PP), to bylo ideální řešení.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies