FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Platební karta do zahraničí

Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 11. 2015 16:39 Odeslat příspěvek
Dobrý den, začátkem roku 2016 se chystám na půl roku do zahraničí, konkrétně do Asie a chtěl bych poprosit o radu, u koho si pro tyto účely vybrat platební kartu. Četl jsem tu podobné téma, ale jsou tam jen staré informace z roku 2013 a dnes už je určitě všechno jinak. Jde mi o to, aby byly výhodné výběry z bankomatu i platby v hotovosti. Předem děkuji za odpověď.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
1. 11. 2015 17:08 Odeslat příspěvek
Platby kartou v hotovosti?


Offline - Diskutér Profil 
1. 11. 2015 18:11 Odeslat příspěvek
UCB Premium konto, zlatou debetku navázat na EUR účet a tam nahrnout peníze. Zrovna to tady v Asii teď používám a je to asi nejlepší možnost. Lepší už je jen hotovost, ale to má taky své mouchy.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 11. 2015 18:42 Odeslat příspěvek
Tohle umí i obyčejné U-konto se svou standardní MC Debit. Je potřeba si založit i EUR účet (v rámci U-konta zdarma) a kartu napojit na oba účty. Cizoměnové transakce se budou účtovat vždy proti EUR účtu, proti koruovému jen koruny. Proto je nutné mít dostatečný zůstatek na EUR. Transakce se pak mezi EUR a měnou transakce účtují kurzem asociace. Výběry z ATM jsou zdarma, samozřejmě s výjimkou poplatku provozovatele, který se někdy objeví (v USA kolem $3). Ten se ale počítá vždy bez ohledu na typ karty. Pokud je karta navázána jen ke korunovému účtu, transakce se účtují kurzem deviza prodej, což je zhruba odchylka 2% od středního kurzu. Výběry z ATM v zahraničí jsou ale i tady zdarma.

Jediné úskalí je naplnění EUR účtu, ideální je to přes FX obchodníka (jako Akcenta) anebo přes někoho kdo má EUR účet v UCB a chce eura prodat.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 11. 2015 20:30 Odeslat příspěvek
Nebo jeste pres Valuto.


Offline - Nadšenec Profil 
1. 11. 2015 23:22 Odeslat příspěvek
Pro platby kartou je dobrá Cetelem kreditní karta.


Offline - Inventář Profil 
2. 11. 2015 00:26 Odeslat příspěvek
Cetelemka je fajn i pro výběry z bankomatů, pokud se přednabije - asi je lepší si pak zvolit výhodu výběru z bankomatů zdarma, ale na druhé straně lze z 2 % vratek získat měsíčně až 400 Kč a výběry po stokoruně si pak z této částky "zadotovat" a být přesto v plusu.

Pak už zbývá opravdu jen to U konto s EUR účtem a k němu navázanou debetkou a eura posílat nejlépe přes Valuto (tak lze dostat na účet třeba i hotovost zdarma - třeba vkladem přes RB, akorát to trvá), devizovek, co mají přímo účty u UCB je poskrovnu (prakticky asi jen RoklenFx, Akcenta má účty u slovenské UCB, takže by se s nimi bylo třeba domluvit, aby to posílali z těch účtů - příchozí platby v EUR a Kč ze slovenské UCB do české UCB jsou bez poplatku)...


Offline - Inventář Profil 
2. 11. 2015 07:59 Odeslat příspěvek
Nemohl by být v Asii (asi i v určitých situacích v Evropě) problém, že Cetelemka není embosovaná (electronic use only)? Jak by určitě potvrdil Patrik (divím se, že ještě nepřispěl), nelze spoléhat jen na jednu kartu. I v Evropě (Norsko, Francie, Itálie) se mi stalo, že jsem někde nějakou kartou nezaplatil a jinou jo - parkovací automat, samoobslužná benzínka, automat na mýtné - něco nechtělo kreditku, něco debetku ...


Offline - Inventář Profil 
2. 11. 2015 08:20 Odeslat příspěvek
Mít alespoň dvě karty (nejlépe různých bank, vydavatelů a snad i asociací), to je naprostý základ, to by snad už tady nemělo být třeba zdůrazňovat, no ale proč ne... Ale sehnat na našem trhu dvě karty s výhodnou kurzovou politikou by byl už poněkud oříšek (a i za rozumných podmínek - on málokdo bude chtít udržovat třeba dva "prémiové" účty, aby získal výběry z bankomatů s kurzy karetní asociace zdarma, leč by mělo stačit nastavit trvalé příkazy na 150 tisíc Kč (třeba ono UCB Konto Premium a KB TOP nabídku, kde je zase VISA Platinum při vydání k EUR účtu s kurzy karetní asociace, i když ta má spread o cca. 2 p.b. horší než MC) a navíc pak ještě dvě různé kreditky - třeba tu Cetelemku a UCB M&M Gold)...


Offline - Administrátor Profil 
2. 11. 2015 09:03 Odeslat příspěvek
Pozor na to, že v Asii je běžný příplatek za výběr z bankomatu kolem 5 USD.

Jinak opravdu nejméně 2 karty, z toho alespoň jedna by měla být embossovaná kreditka s dostatečným limitem, kdybyste si chtěli půjčit auto.


Offline - Diskutér Profil 
2. 11. 2015 16:11 Odeslat příspěvek
Na cestování je náhodou výhoda čistě elektronická karta, která je v podstatě funkční v bankomatech a na terminálech stejně jako embosovaná karta, jen je mnohem složitější ji v případě ztráty vykrást. Spoustu let jsem používal na tohle německý neembosovaný Maestro, tou snad ani teď nejde platit po internetu, nemá ani ten kód zezadu, teď ji mám jako hlavní záložní.

Jinak s placením kartou v Asii to není žádný šlágr, v některých zemích se dá platit jedině s příplatkem (obvykle 3 % a víc), navíc jen vyšší částky, jinde jsou bez příplatku třeba jen velký hypermarkety.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 11. 2015 20:22 Odeslat příspěvek
Jen jako rezerva v krizovem pripade. Event. priplatky za platbu, poplatek automatu, limit automatu, nedostatek penez v automatu, neakceptace karty......./ale nepobyvam ve velkych hotelech/.
Nevi nekdo proc je na karte CVV2/ CVC2 kód viditelny a ne jako napr. PIN? Jde zneviditelnit?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 11. 2015 20:34 Odeslat příspěvek
Co ho treba vyskrabat? ;-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 11. 2015 20:45 Odeslat příspěvek
Treba je majitel karty vydavatel a treba by se vyskrabanim porusili jeho podminky.


Offline - Diskutér Profil 
2. 11. 2015 21:25 Odeslat příspěvek
Tolik teorie a teď praxe. Nikdy jsem neměl problém s nevrácenou platební kartou bance, tak se ani nemá jak dozvědět, že CVV2/CVC2 kód je vyškrabaný.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další stránka
Stránka 1 z 14 [ Příspěvků: 200 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies