FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Jaký účet v dolarech

Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 11. 2021 11:36 Odeslat příspěvek
Máte někdo ponětí, u koho založit účet v dolarech. Prý pokud nechci kartu, tak za 20Kč to lze založit u spořitelny. Výhodou je vklad a výběr snad zdarma, a pokud nepotřebuji kartu, tak nepotřebuji CZ účet.
Víte o nějaké jiné bance, co by měla třeba i lepší podmínky?
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
24. 11. 2021 12:02 Odeslat příspěvek
RB


Offline - Administrátor Profil 
24. 11. 2021 12:41 Odeslat příspěvek
FIO - osobní i podnikatelský účet v USD zdarma
https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/bank ... sobni-ucet
https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/bank ... elsky-ucet

Samozřejmě je nutné se podívat, kolik stojí zahraniční platby v jednotlivých bankách - https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/plat ... cizomenovy


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 11. 2021 13:03 Odeslat příspěvek
Jde o posílání a převod na Revolutu, ta FIO v tomto vychází s poplatky


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 11. 2021 13:35 Odeslat příspěvek
Záleží na co to potřebuješ. wise.com jde získat USD učet kde máš lokální číslo účtu na své jméno v USD (založení je přes bordeless učet = musíš si objednat jejich kartu za nějaké drobné). Následne můžeš zdarma naklikat učty v několika měnách které jsou vedeny na tvoje jméno (USD, australie, gb atd..). Pokud ale chceš vkládat dolary hotově tak to je na nic.


Offline - Nadšenec Profil 
25. 11. 2021 00:54 Odeslat příspěvek
Já jsem si založil devizový účet u Monety. Jsem jejich klientem pár let a i tyto účty mají zdarma, byť bez platební karty.
Mám tak účet v USD i eurech. Párkrát jsem využil ten eurový, ale později s Revolutem jsem zjistil, že ho ani nepotřebuju, protože můžu z Revolutu směněné prostředky poslat rovnou (brokerovi XTB) ...


Offline - Inventář Profil 
25. 11. 2021 05:38 Odeslat příspěvek
Moneta má u cizoměnového účtu i kartu zdarma. (Nejsem si jist, zda to není jen u jednoho, ale mám EUR účet s kartou.)


Offline - Nadšenec Profil 
25. 11. 2021 20:46 Odeslat příspěvek
Fio umí karty jen CZK a EUR účtům.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 11. 2021 12:44 Odeslat příspěvek
Moneta ma USD i EUR ucet vcetne karty zdarma, mam oba.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 11. 2021 13:15 Odeslat příspěvek
Prý Spořka má možnost vybrat i hotovost na pokladně a to okamžitě.

-- 26. 11. 2021 13:16 --

Stileth píše
Moneta ma USD i EUR ucet vcetne karty zdarma, mam oba.


Jaká je platba za příchozí nebo odchozí v USD?

Přemýšlím o RB a nebo spořce, ale tam je účet placený. Moneta nemá zatím mojí důvěru.


Offline - Trvalý BAN Profil 
26. 11. 2021 17:01 Odeslat příspěvek
Mám USD účty v Fio, Air bank nebo Creditas. Fio a AB měly realitivně snesitelné poplatky za mezibankovní převody i v rámci ČR, jinak totiž platíš až 1500Kč i více, i když převádíš jen v rámci ČR mezi bankami USD u většiny bank, chce to nastudovat aktuální ceníky leda.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 12. 2021 02:30 Odeslat příspěvek
M2M píše
Jaká je platba za příchozí nebo odchozí v USD?

netusim, nepouzivam to na prijem nebo prevody, platim kartou - to je zdarma

Dle cenniku to vidim asi takto:
Příchozí úhrada – v EUR ze zemí mimo EHP a úhrady v ostatních měnách: 1 %, min. 100 Kč, max. 1 000 Kč
Odchozí úhrada, odchozí úhrada podle trvalého příkazu – v EUR mimo země EHP a úhrady v ostatních měnách předané prostřednictvím přímého bankovnictví, zadané nepřímo nebo předané na obchodním místě: 1 %, min. 220 Kč, max. 1 500 Kč

https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... by-fon.pdf


Offline - Nadšenec Profil 
3. 3. 2022 13:43 Odeslat příspěvek
Dá se v ČR nějak dostat k výběru fyzických USD bez větších poplatků? Funguje ještě ten Travelex bankomat na letišti? Má na to nějaká banka slušný produkt? Díky


Offline - Nadšenec Profil 
3. 3. 2022 13:47 Odeslat příspěvek
Ja myslim, ze tyhle divno ATM co umi vybrat EUR/USD stejne funguji tak, ze te nachargujou v CZK a pak bys tam mel dvoji prevod zlodejskym kurzem :)


Offline - Nadšenec Profil 
3. 3. 2022 13:52 Odeslat příspěvek
Curvou by to možná šlo přímo z CZK účtu, ale nějaký ojebávky tam můžou bejt. Takže asi holt klasicky u Arabů.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, #  Další stránka
Stránka 1 z 4 [ Příspěvků: 49 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies