FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

VÚB – Spoření bez limitů

Offline - Inventář Profil 
23. 2. 2023 06:27 Odeslat příspěvek
Těžko říct, nejspíš to bude starý vzor (je tam jen k datu žádosti, nikoliv k jakémukoliv datu), pak tam není země určení (ta se dá napsat do účelu použití). Osobně to zkusím (pro jiné účely) napsat volně zhruba s tímto obsahem do obecného formuláře FÚ. Ten druhý formulář žádosti je na můj vkus moc obsáhlý. (Mmch, žádali jsme jako OSVČ o potvrzení domicilu v rámci podnikání na formuláři pro právnické osoby a potvrzení jsme dostali.)
Poslední příspěvek

Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 2. 2023 07:31 Odeslat příspěvek
Jirka.2 píše
hele a nestačí takovýhle domicil? https://www.czechmobility.info/dokument ... omicil.pdf

to je zadost, ne potvrzeni o domicilu
a nejaky stary vzor, takze si myslim ze financak to odmitne hned

23. 2. 2023 11:11 Odeslat příspěvek
Já bych řekl, že by to naopak mohlo projít. Není žádná povinnost použít vzor žádosti, ze žádosti musí být patrno, o co se žádá, a to z tohoto celkem je. Maximálně si finančák vyžádá doplňující informace.

Offline - Administrátor Profil 
23. 2. 2023 19:48 Odeslat příspěvek
Tak už mám potvrzení doma.

Napsal jsem žádost normálně na čistou A4, snad to z paměti dám co nejpřesněji:

Žádám o potvrzení daňového domicilu ke dni vydání potvrzení. Potvrzení je určeno pro Všeobecnou úverovou banku z důvodu zamezení dvojího zdanění úroků. Potvrzení prosím zaslat poštou.
S pozdravem
Tvá Máňa

na papír jsem nalepil 100 Kč kolek a přiložil kopii občanky, pracovní smlouvu a potvrzení o zaměstnání.
Dneska mi dopis došel. Mělo to trvat maximálně 14 dní, řekl bych, že to bylo méně

-- 23. 2. 2023 20:03 --

akorát teď nemůžu najít, kam to v IB nahrát. Při zakládání účtu se na to ptali, ale teď když už mám založeno, tak nikde nevidím, kam jste to nahrávali vy?

23. 2. 2023 21:13 Odeslat příspěvek
Ta pracovní smlouva a potvrzení o zaměstnání se musí přiložit k žádosti o domicil?

Na webu VÚB https://www.vub.cz/sporeni-bez-limitu/ v častých dotazech "Co je daňový domicil a jak ho získat?" uvádějí tento postup pro zaslání domicilu do banky:

Finančním úřadem schválené Potvrzení o daňovém domicilu nám nejlépe odešlete prostřednictvím Vašeho Internet Bankingu, nebo Mobile Bankingu:

1. Na začátku procesu zakládání spoření - v rámci obrazovky „Informace o žadateli“. Kde potvrdíte správnost údajů a budete pokračovat.

2. Dodatečně - přes „Pošli zprávu“ v části Schránka zpráv
Ve schránce zpráv vyberte„Typ zprávy“ následně „Oblast zprávy“. Do „Text zprávy“ napište, že posíláte certifikát k daňovému domicilu. Následně nahrajete do IB dokument v povoleném formátu png, jpg, jpeg nebo pdf s maximální velikostí 12 MB a odešlete doklad bance.

23. 2. 2023 21:19 Odeslat příspěvek
To je ale nápověda jak domicil poslat na VÚB. Patrik píše postup jak domicil získat od FÚ.

23. 2. 2023 21:33 Odeslat příspěvek
Dále ale Patrik psal: "Akorát teď nemůžu najít, kam to v IB nahrát. Při zakládání účtu se na to ptali, ale teď když už mám založeno, tak nikde nevidím, kam jste to nahrávali vy?" Tak jsem mu uvedl návod :-)

Offline - Nadšenec Profil 
23. 2. 2023 22:44 Odeslat příspěvek
Ani smlouvu, ani potvrzení o zaměstnání jsem nedával, a poslali to taky.

24. 2. 2023 05:28 Odeslat příspěvek
Milos - já to tam hledal a prostě to tlačítko "odeslat zprávu" jsem neviděl, nějak není tam, kde bych ho očekával, tak díky za radu.

yndezit: Mně přijde, že na FÚ to vůbec neznali. Já tam volal a nejdříve se mě tam ženská snažila celkem silně odradit, abych to chtěl, že je to strašně složité a je potřeba moc dokumentů, tak jsem je chtěl vyjmenovat.No, začala, že "potvrzení o trvalém bydlišti", tak jsem řekl, že to mám přece na občance, takže "no, tak dejte kopii občanky", pak jsem řekl, no a co dál, a to už viděla, že se nedám zviklat, tak řekla, že pracovní smlouvu a potvrzení o zaměstnání. Vzhledem k tomu, že to pro mne bylo velmi jednoduché získat (ve vedlejší kanceláři), tak jsem to doložil.

Psal jsem to sem hlavně kvůli tomu, že vůbec není potřeba žádn formulář a stačí napsat jen dvě věty na papír A4.

Offline - Nadšenec Profil 
24. 2. 2023 10:56 Odeslat příspěvek
Jj, přesně tak, taky jsem volal, předávali si mne jak horký brambor, nakonec mi to napsali, když jsem jim řekl, že to potřebuju kvůli 'slovenské bance'.

Offline - Diskutér Profil 
24. 2. 2023 11:45 Odeslat příspěvek
xtonda píše
Tak sem podal žádost k datu založení účtu, což je u mě 27.12.2022.

Ale sou v tom formuláři hodně zvědaví, ptají se i na nesezdanou partnerku, chtějí potvrzení o zdravotním pojištění, rodné listy dětí, doufám, že reálně to požadovat nebudou
https://www.financnisprava.cz/assets/cs ... sti_FO.pdf

Tak mi volala paní z FÚ, že prý to vydávají buď za předchozí zdaňovací období nebo k datu podání žádosti, tak sem řekl ať to dá k datu žádosti, tak sem zvědav, kdy mí pípne DS, že mám novou zprávu.

24. 2. 2023 12:12 Odeslat příspěvek
Připomíná mi to, když jsme po příchodu mBank na trh učili ostatní banky, že existuje cash advance :).

-- 24. 2. 2023 12:13 --

nebo když byla akce Unicredit a Air, že cashback je možný i při nákupu od koruny. Nebo když jsem vůbec obsluhu v Normě a Penny učil, jak se zadává cashback.

Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 2. 2023 14:19 Odeslat příspěvek
v patek jsem udelal par kroku zadosti VUB a po nahrani vsech dokumentu mi to napsalo:
"Proces nelze dokončit online. V případě jakýchkoli dotazů jsou Vám k dispozici pracovníci služby Kontakt +420 2 270 460 70."
cekal jsem ze me nekdo bude kontaktovat ale nic, tak jsem dnes zavolal, pani me hned presmerovala do slovenske pobocky kde uz 20 minut nikdo nebere telefon...

Offline - Diskutér Profil 
28. 2. 2023 15:15 Odeslat příspěvek
Takže potvrzení bez problému vystaveno k aktuálnímu datu i když ještě nemám podáno přiznání DPFO za 2022 a bez problému akceptováno VÚB.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 2. 2023 15:21 Odeslat příspěvek
marian84 píše
v patek jsem udelal par kroku zadosti VUB a po nahrani vsech dokumentu mi to napsalo:
"Proces nelze dokončit online. V případě jakýchkoli dotazů jsou Vám k dispozici pracovníci služby Kontakt +420 2 270 460 70."
cekal jsem ze me nekdo bude kontaktovat ale nic, tak jsem dnes zavolal, pani me hned presmerovala do slovenske pobocky kde uz 20 minut nikdo nebere telefon...

Tak můžeš zkusit štěstí osobně na Slovensku. :-) Jinak tahle hláška se zobrazí jenom pokud rodné číslo v databázi existuje (je jedno, jestli je české nebo slovenské).

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 42  Další stránka
Stránka 18 z 42 [ Příspěvků: 622 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies