FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

VÚB – Spoření bez limitů

Offline - Nadšenec Profil 
3. 3. 2023 02:02 Odeslat příspěvek
Co já vím? Se jich zeptej, zavolej na svůj finančák.
Tam to napiš volnou formou, kousek zpátky máš vzor.
Poslední příspěvek

Offline - Diskutér Profil 
3. 3. 2023 02:03 Odeslat příspěvek
Jo, posílal sem žádost z DS PFO i dostal odpověď do DS PFO, žádný problém. Poplatek sem zaplatil předem a potvrzení z banky přiložil k žádosti.

Offline - Inventář Profil 
6. 3. 2023 14:52 Odeslat příspěvek
Tak mám daňový domicil také úspěšně vyřešen :-)

Dne 28.2.2023 jsem datovou schránkou poslal FÚ jednoduchou žádost (jedna stránka A4) o daňový domicil a přiložil k tomu potvrzení z banky o zaplacení poplatku 100Kč bankovním převodem na příslušný účet FÚ.
Dnes 6.3.2023 mi dopoledne do datové schránky přišlo z FÚ potvrzení o daňovém domicilu, které jsem obratem přes IB poslal do VÚB. A před chvilkou mi e-mailem z VÚB potvrdili jeho akceptování a že mi již sraženou daň vrátí do 60 dnů zpět na účet.

Vše tedy vyřízeno během týdne a od stolu.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 3. 2023 15:07 Odeslat příspěvek
Já vím že jsem na tohle počítačovej analfabet tak se na mě nezlobte :-D Takže sepíšu žádost co psal PatrikChrz 23. 2. 2023 19:48, na účet finančáku pošlu 100 jen tak bez nějakého variabilního symbolu nebo tak a stáhnu si z bankovnictví potvrzení a to celé pošlu datovkou ve správě mámu finančáku. Je to tak ok?

Offline - Návštěvník Profil 
6. 3. 2023 15:11 Odeslat příspěvek
Já jsem dala jako variabilní symbol své rodné číslo.

Offline - Trvalý BAN Profil 
6. 3. 2023 15:13 Odeslat příspěvek
Já jsem jim napsal, že poplatek zaplatím na jejich výzvu a poslali mi platební údaje.

6. 3. 2023 15:20 Odeslat příspěvek
Já si našel na webu finanční správy https://www.financnisprava.cz/cs/kontakty číslo bankovního účtu FÚ pod který spadám, a doplnil ho o předčíslí 3711 (Správní poplatky). Jako variabilní symbol jsem uvedl rodné číslo, jak je běžné při platbách FÚ.

10. 3. 2023 10:39 Odeslat příspěvek
Tak jsem poslal žádost o domicil a nevím jestli jsem teda něco udělal špatně, napsal jsem za rok 2022, možná jsem měl napsat k datu podání, ale to jsem zase ten účet už měl pár dní loni, tak mi přišlo blbý to mít na letošek, tak jsem dal za rok 2022.
No a přišla mi odpověd smskou že mám doložit danový přiznání za rok 2022.

Offline - Administrátor Profil 
10. 3. 2023 13:27 Odeslat příspěvek
Finanční úřad po tobě chce daňové přiznání, které jsi dával na ten úřad? :-o To si ho jako nemůže vytáhnout z databáze sám?
Navíc to přišlo SMSkou? Na nějaké požadavky SMSskou vůbec přece nemusíš reagovat. Nechal bych to trochu vyhnít (aspoň těch 14 dní) a třeba to pošlou i bez toho.

ROPe? Jsi tu? Co si o tom myslíš?

10. 3. 2023 13:59 Odeslat příspěvek
No, spíš bych řekl, že to přiznání ještě nepodal. :) Ale nějak si nejsem jist, jestli by to mělo souviset.

10. 3. 2023 14:03 Odeslat příspěvek
No já za rok 2022 ještě nepodával, mám na to lhůtu do 1.5.2023. Jo taky mě udivilo, že na zprávu datovkou odpovědi smskou.

Offline - Administrátor Profil 
10. 3. 2023 14:14 Odeslat příspěvek
SMSka je běžný doručovací způsob. A úplně tak ignorovat ji nelze, především, když běží nějaké řízení - viz NSS 9 Afs 349/2019 - 49
Evidentně to není žádné rozhodnutí, ani výzva, jenom upozornění, že pokud chceš domicil za rok 2022, tak musíš podat přiznání za rok 2022. Je to přátelské upozornění dřív, než ti propadne stovka poplatek.

Jinak samozřejmě máš pravdu, že jsi to zblbnul. A to bychom se oklikou dostali k tématu "co bylo dřív, slepice nebo vejce?" To už si najděte v předchozí diskuzi :lol:

10. 3. 2023 15:03 Odeslat příspěvek
No a co teda ted s tím? Mám jim napsat jestli mi to tedy udělají k datu? A k jakému? To je už ted asi blbý, když jsem jim do žádosti napsal 2022. Nejhorší je že jsem to měl původně rozepsaný k datu podání, ale pak jsem to změnil protože jsem ten účet zakládal už loni.

A nebo teda mám urychleně podat danový přiznání? Kolik na to mám času než mi ta 100 propadne?

10. 3. 2023 15:06 Odeslat příspěvek
Co zvednout telefon, zavolat své úřednici/úředníkovi a nějak se s ní/ním domluvit? Myslím, že klidně počká na přiznání, klidně to změní na "k datu" ... Rop je sice odborník, ale nemám pocit, že by mělo něco hned propadnout. V té SMS asi nebyla žádná lhůta ... a je vůbec otázka, za co ten poplatek je. Není až za vyhotovení toho potvrzení?

-- 10. 3. 2023 15:07 --

Je. :)

10. 3. 2023 15:15 Odeslat příspěvek
Jo byl tam i telefon, asi ideální tam v pondělí zavolat, snad se dovolám a uvidím co mi řekne.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 42  Další stránka
Stránka 20 z 42 [ Příspěvků: 622 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies