FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

VÚB – Spoření bez limitů

Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 11. 2022 22:34 Odeslat příspěvek
https://www.vub.cz/novinky/vub-prinasi- ... imitu.html

VÚB píše
„Vzhledem k tomu, že VÚB dosáhla na slovenském trhu řady úspěchů, rozhodli jsme se i českým klientům nabídnout atraktivní produkt, o kterém si myslíme, že na něj pozitivně zareagují,“ říká ke vstupu na český trh Martin Techman, výkonný ředitel oddělení retailového bankovnictví a člen představenstva VÚB. „Věříme, že klienti ocení úrokovou sazbu přesahující šest procent, která je spíše výjimečná. Spoření bez limitů má však nespornou výhodu okamžitého přístupu k financím. Zároveň vzhledem k aktuální výši inflace v České republice je spoření s tak vysokým úrokem a úročením na denní bázi vhodným řešením pro konzervativní střadatele, kteří chtějí zmírnit dopady inflace na jejich úspory,“ dodává Martin Techman z VÚB. Díky sběrnému účtu v České republice navíc nejsou účtovány klientům žádné přeshraniční poplatky za platby.

Inovativní Spoření bez limitů od VÚB banky
Jak by měl vypadat ideální spořicí produkt od moderní banky? Měl by být zdarma, bez jakýchkoli podmínek, finančních limitů či doby vázanosti a samozřejmě s atraktivní úrokovou sazbou. Ideálně i s úroky připisovanými každý den, díky čemuž banka klientovi připisuje nejen úrok ze samotného vkladu, ale také úroky z úroků (takzvaná kapitalizace úroků). Spoření bez limitů má k takovému produktu skutečně nejblíže a s dosud nejvyšším zhodnocením na trhu si je lidé mohou založit od 14. listopadu.


Slovenská VÚB chce zjevně vstoupit do českého retailu, ode dneška nabízí spořící účet v korunách s úrokovou sazbou 6,15 % p. a. Založení jenom pro nové klienty online, lidi, kteří vůbec předtím byli ve VÚB mají smolíka, účet si nezaloží vůbec — formulář nepustí dál a v Nonstop bankingu se tato nabídka neobjeví (vyzkoušeno za vás). Navíc tohle potvrzuje Základní produktová charakteristika:

VÚB píše
Spoření bez limitů

O zriadenie tohto typu termínovaného vkladu je možné požiadať iba online prostredníctvom webovej stránky - Spoření bez limitů | VÚB, a.s., ak nie je v príslušných Zmluvných podmienkach uvedené inak. Je určený pre nových klientov banky, ktorí nevlastnia žiaden produkt VÚB. Zmluvná dokumentácia k produktu sa uzatvára na diaľku prostredníctvom služby Nonstop banking.

Parametre Spoření bez limitů:
- mena CZK
- viazanosť 1 deň
- výška úrokových sadzieb je uvedená na stránke Spoření bez limitů | VÚB, a.s.

Klient môže vlastniť iba jeden účet Spoření bez limitů. Prevody z alebo v prospech účtu Sporenie bez limitov sú realizované cez evidenčný účet VÚB vedený v pobočke Praha, ktorý slúži na zúčtovanie týchto úhrad. Pre správnu identifikáciu platby je potrebné, aby klient zadal správny variabilný symbol. Nie je možné zadať prevod úroku v prospech iného čísla účtu.

Viac informácií o tomto type produktu nájdete v Zmluvných podmienkach VÚB, a.s. pre vedenie vkladového účtu Spoření bez limitů, ktoré sú zverejnené na stránke Spoření bez limitů | VÚB, a.s.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
15. 11. 2022 00:03 Odeslat příspěvek
Tak jsem zkusil založit a poslat korunu na ověření. Uvidíme.

-- 15. 11. 2022 01:09 --

Jaký způsob úročení VÚB používá? Skutečný počet dnů a rok = 365 dnů?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 11. 2022 00:40 Odeslat příspěvek
Z Všeobecných obchodních podmínek:
VÚB píše
10.1.2. Úročení vkladů

Zůstatky účtů a vklady úročíme v procentech v měně, ve které je účet veden nebo vklad složen. Úročení zůstatku nebo vkladu začíná dnem připsání peněžních prostředků na účet nebo složením vkladu a končí dnem předcházejícím dni jejich výběru, převodu nebo ukončení vázanosti. Při úročení zůstatků účtů a vkladů se počítá měsíc na 30 dní a rok na 360 dní, u vkladů s vázaností kratší než 1 měsíc a u strukturovaných vkladů se pro úročení počítá skutečný počet dnů vázanosti vkladu a skutečný počet dní v roce.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 11. 2022 06:32 Odeslat příspěvek
https://www.penize.cz/sporeni/436334-ur ... likuje-dan

Nevím jestli to za problémové danění stojí.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 11. 2022 07:11 Odeslat příspěvek
Při zakládání to nabízí vložit kód voucheru. To zní zajímavě, nemáte už někdo voucher ?


Offline - Diskutér Profil 
15. 11. 2022 08:12 Odeslat příspěvek
Jaký je z hlediska daní rozdíl mezi VÚB, která je pobočkou zahraniční banky a třeba mBank, která je organizační složkou zahraniční banky?


Offline - Diskutér Profil 
15. 11. 2022 08:16 Odeslat příspěvek
Jak je to s tou daní? Buď to nechám být a pak to daní na Slovensku 19 %, nebo doložím potvrzení od finančáku za 100 Kč, pak to nedaní a musím se o 15% zdanění postarat sám?

Když připisují úrok denně, znamená to, že i 19% daň strhávají denně?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 11. 2022 08:30 Odeslat příspěvek
regin píše
Jak je to s tou daní? Buď to nechám být a pak to daní na Slovensku 19 %, nebo doložím potvrzení od finančáku za 100 Kč, pak to nedaní a musím se o 15% zdanění postarat sám?

Obrázek

regin píše
Když připisují úrok denně, znamená to, že i 19% daň strhávají denně?

Zatím nikdo neví, jestli se úroky doopravdy na účet připisují denně, ale pokud ano, tak předpokládám, že daň se bude taky srážet denně.


Offline - Diskutér Profil 
15. 11. 2022 08:45 Odeslat příspěvek
Hmm, takže daň bych musel řešit stejně, akorát bez certifikátu by daně byly 2.

Jinak na jejich webu kalkulačka ukazuje při vkladu 100.000 Kč a délce 1 měsíc úrok 523,65 Kč, což odpovídá dennímu úročení (za 31 dnů). Při měsíčním by to bylo 522,33 Kč.

Taky to vypadá, že ta kalkulačka není úplně "hloupá". Počítá se skutečným počtem dnů v měsíci a 1. měsíc je prosinec. Takže při nastavení 3 měsíců počítá s 31+31+28 dny.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 11. 2022 09:31 Odeslat příspěvek
Jinak dále co se týče daní, výpis ze stránky „Další dotazy”:
VÚB píše
Co je daňový domicil a jak ho získat?

Daňový domicil určuje příslušnost daňového poplatníka k zemi, ve které platí daně. Potvrzení o daňovém domicilu slouží k potvrzení, že jste daňovým rezidentem České republiky a že můžete v České republice uplatňovat i daňové úlevy. Potvrzení o daňovém domicilu vydává na vaši žádost příslušný finanční úřad České republiky, kde jste registrován. Po doručení tohoto potvrzení do VÚB - nejlépe uložením dokladu v internetovém nebo mobilním bankovnictví, případně i poštou, banka změní kód pro odpočet daně na vašem účtu na 0 % a vrátí daň účtovanou z úroků za příslušné účetní období.


Offline - Návštěvník Profil 
15. 11. 2022 09:39 Odeslat příspěvek
lukas1107 píše
https://www.penize.cz/sporeni/436334-urok-vyssi-nez-tatry-nejlepsi-sporici-ucet-ale-komplikuje-dan

Nevím jestli to za problémové danění stojí.


Tak pokud doložím daňovou rezidenci a oni mi tím pádem nebudou vůbec strhávat daň, bude se úročit vyšší částka, ne?

A já si pak podám daňové přiznání a zdaním to za celý rok.


Offline - Diskutér Profil 
15. 11. 2022 09:49 Odeslat příspěvek
žádost o certifikát: https://www.financnisprava.cz/assets/cs ... sti_FO.pdf
ale stejně to tohle dost sráží, to (po doložení certifikátu, strhávat 15 %) nemůže banka dělat za klienta?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 11. 2022 10:14 Odeslat příspěvek
Za tu daňovou žádost je poplatek úřadu 100 Kč, když nepočítám ztracený čas, případné poštovné a podobně. Nechápu, proč to VÚB nemůže dělat stejně jednoduše jako třeba mBank nebo koneckonců Hello bank. Podrobně: https://www.penize.cz/sporeni/436334-ur ... likuje-dan


Offline - Diskutér Profil 
15. 11. 2022 10:14 Odeslat příspěvek
Stojí to za to? Jestli dobře počítám, tak při uložení 500.000 Kč je u VÚB měsíčně a bez daně o 206 Kč víc než v Trinity a o 31 Kč víc než v MaxBance. Pokud by nebylo třeba řešit daně a ten certifikát za 100 Kč, tak proč ne, ale takhle?

Ale třeba se k tomu časem dopracují a daň budou odvádět přímo oni.


Offline - Trvalý BAN Profil 
15. 11. 2022 11:09 Odeslat příspěvek
To počítáš včetně toho denního připisování (a úročení) nezdaněných úroků? A efektivní úrok maxbanky 6,09%? To by pak asi fakt nestálo za to (plus ještě trable s jedním dnem neúročeného zůstatku při závěrečném odsunu navíc).
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Další stránka
Stránka 1 z 42 [ Příspěvků: 622 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies