FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

VÚB – Spoření bez limitů

Offline - Diskutér Profil 
17. 11. 2022 08:49 Odeslat příspěvek
Musí se to vyzkoušet, jinak je to jen teorie. S poplatky by produkt moc úspěšný nebyl. Vypadá, že ten projekt mají docela dobře připravený, tak to určitě ošetřili. Slovenští občané tento účet ani běžně nemohou sjednat (musí mít účet v české bance). Všechny platby do ČR jdou zřejmě automaticky přes sběrný účet.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
17. 11. 2022 09:48 Odeslat příspěvek
vlkoslav píše
vlkoslav píše
Mufinmufi píše
Moc se mi nelíbí ten šílený poplatek za odchozí platbu https://www.mesec.cz/clanky/sporeni-bez ... zkusenost/. Příchozí jsou zdá se zdarma.

Jenomže je tam také napsáno, že jsou možné bezplatné převody oběma směry s využitím sběrného účtu.
Významnější potíž je s tím nízkým limitem odchozích plateb.


Je to pravda 10.000 EUR na den tě sice přímo z banky nezkásne, ale hezky oholí pokud jinde bude v daný čas lepší úrok. K tomu přičíst až 4 dny na převod s využitím sběrného účtu, kde si bude úroky v mezičase předpokládám s penězi "ve vakuu" usurpovat VÚB. Mají to hezky vymyšleno.

Ad. 4 dny viz, článek na měšci:
"Podobně to fuguje opačně u příchozích plateb s tím rozdílem, že peníze se vám úročí až ve chvíli, kdy jsou skutečně připsané na váš spořicí účet, a ne jen na sběrný. Typický příklad: na sběrný účet se připíšou v pátek, ale na spořicí až v pondělí. Během víkendu se tak neúročí."

Pokud bych měl cestu na Slovensko a měl možnost si limit zvednout, tak o problém méně, ale ta se sama o sobě úplně nevyplatí.


Online - VIP uživatel Profil 
17. 11. 2022 10:32 Odeslat příspěvek
Pokud jde o rychlost převodů, první dojmy:
Tuzemská platba platba v CZK odeslaná v úterý do SK tam ještě není (dnes ve čtvrtek je svátek)
Europlatba z CZ odeslaná do SK se připsala jako D+1 a už se úročí.

Příkaz k úhradě z SK do CZ vypadá spíše jako žádost, která se pak zpracovává:

.................................
Vážený klient,

evidujeme Vašu žiadosť o výber z účtu Spoření bez limitů SK6102... zo dňa 17.11.2022 s nasledujúcimi údajmi:
Číslo účtu: CZ...
Čiastka: ... Kč
(ďalej len "žiadosť").

Vašu žiadosť spracujeme v lehote a spôsobom uvedeným v Zmluvných podmienkach VÚB, a. s. pre vedenie vkladového účtu Spoření bez limitů a Vami požadované finančné prostriedky prevedieme na účet, ktorý ste uviedli v žiadosti.

Ak ste žiadosť nezadávali, bezodkladne kontaktujte pracovníkov služby Kontakt +420 2 270 460 70, kontakt@sporenibezlimitu.cz

Vaša VÚB banka
.................................


Offline - Trvalý BAN Profil 
18. 11. 2022 09:47 Odeslat příspěvek
Mufinmufi píše
vlkoslav píše
Významnější potíž je s tím nízkým limitem odchozích plateb.

Je to pravda 10.000 EUR na den tě sice přímo z banky nezkásne, ale hezky oholí pokud jinde bude v daný čas lepší úrok. K tomu přičíst až 4 dny na převod s využitím sběrného účtu, kde si bude úroky v mezičase předpokládám s penězi "ve vakuu" usurpovat VÚB. Mají to hezky vymyšleno.
Ad. 4 dny viz, článek na měšci:
"Podobně to fuguje opačně u příchozích plateb s tím rozdílem, že peníze se vám úročí až ve chvíli, kdy jsou skutečně připsané na váš spořicí účet, a ne jen na sběrný. Typický příklad: na sběrný účet se připíšou v pátek, ale na spořicí až v pondělí. Během víkendu se tak neúročí."
Pokud bych měl cestu na Slovensko a měl možnost si limit zvednout, tak o problém méně, ale ta se sama o sobě úplně nevyplatí.

Zase bych nepřeháněl. O žádném oholení nemůže být řeč. Předně, není jisté, zda se vyšších úroků vůbec dočkáme. Pokud ČNB nezvýší sazby, což se zatím nechystá. Dále, kromě těch aktuálních peněz v transferu (do limitu 10000 euro), ostatní peníze jsou stále úročeny, takže přicházíš jen o rozdíl v úrocích, čili typicky desetiny procenta. Je to spíš administrativní opruz, než nějaká významná ztráta. Z hlediska této ztráty není limit významný.
A konečně a to je jediné důležité - pro ty, kteří se vyhnou zdanění, jsou všechny tyto ztráty zcela zanedbatelné!
Je ale fakt, že zejména z důvodu těch mrtvých dob tento účet není vhodný asi pro nikoho dalšího, respektive jsou zde jiné možnosti vhodnější.

Jinak jsem počítal efektivní roční úrok a díky tomu dennímu připisování úroků mi vyšlo, že z každé stovky uložené na jeden rok vznikne cca 106,32 Kč.


Online - VIP uživatel Profil 
18. 11. 2022 21:16 Odeslat příspěvek
Právě mi přišlo:

Přijali jsme od Vás dokument Potvrzení o zemi Vaší daňové rezidence - daňový domicil (dále jen "Potvrzení"). Předmětné Potvrzení jsme akceptovali a na základě tohoto Potvrzení budeme ode dne přijetí Potvrzení zdaňovat připsaný úrok z Vašeho vkladu zvýhodněnou sazbou srážkové daně v souladu se Smlouvou o zamezení dvojího zdanění mezi Slovenskou republikou a zemí vaší daňové rezidence na účtu Spoření bez limitů.

Srážková daň z úroků, která byla z připsaného úroku do přijetí Potvrzení sražena, Vám bude vrácena na účet Spoření bez limitů do 60 dnů od zpracování.

Tak teď jsem z toho jelen. Takže budou srážet (15% daní dle CZ), nebo nebudou?

Edit: nebudou. Jen jiná formulace. Díky, milanBrno.


Naposledy upravil dalich dne 19. 11. 2022 10:31, celkově upraveno 1


Offline - Diskutér Profil 
19. 11. 2022 15:18 Odeslat příspěvek
Zkušebních 101 CZK poslaných z Monety ve středu na spořák VÚB přes sběrný účet VÚB-CZ tam přišla zřejmě v pátek (den zaúčtování je 18.11.) Nemohu potvrdit, zda tam už svítil ten zůstatek včera - koukal jsem jen dopo, to tam nebylo nic. Pokud to ale přišlo už včera a při nezapočítání čtvrtka coby svátku, to je tedy D+1, což mi přijde v pohodě..

V transakcích je to rozepsáno jako dvě položky:
18.11.2022
SPOJENIE SPLATNYCH ULOZIEK +101,00CZK
18.11.2022
065168955752 X +101,00CZK

V horní části obrazovky MB je teď uvedeno:
Použiteľný zostatok na vybraných produktoch resp. Sporenia a termínované vklady 4,15 EUR

V pondělí tam posílám vše z Maxbanky..


Offline - Nadšenec Profil 
19. 11. 2022 16:12 Odeslat příspěvek
Tedy pro ty, co nechtějí platit 15% daň tuzemským bankám je to ideální produkt. Samozřejmě si jen musí pohlídat tu horní hranici.


Offline - Diskutér Profil 
19. 11. 2022 17:04 Odeslat příspěvek
Taki píše
Pokud to ale přišlo už včera a při nezapočítání čtvrtka coby svátku, to je tedy D+1, což mi přijde v pohodě.

Odesláno ve středu večer z české banky, ve VÚB už to bylo včera odpoledne.


Offline - Trvalý BAN Profil 
19. 11. 2022 18:07 Odeslat příspěvek
Ten úrok se bude měnit, nebude celý rok stejný.


Offline - Diskutér Profil 
19. 11. 2022 18:19 Odeslat příspěvek
A jak se bude měnit?


Offline - Trvalý BAN Profil 
19. 11. 2022 18:20 Odeslat příspěvek
To nikdo neví. Zatím úroky stoupají.


Offline - Diskutér Profil 
19. 11. 2022 18:30 Odeslat příspěvek
Aha, to je odhad. Já myslel, že je to jisté, že to mají někde uvedené,


Offline - Trvalý BAN Profil 
19. 11. 2022 18:45 Odeslat příspěvek
Nemůžeš prostě počítat s tím, že když tam pošleš určitou částku, že ji tam můžeš nechat celý rok a limit úroku nepřekročíš.


Offline - Diskutér Profil 
19. 11. 2022 19:00 Odeslat příspěvek
Proč ne? Navíc se s tím počítá mnohem jednodušeji. Nehledě na to, že do výpočtu nemůžu zahrnout něco, co nevím. Pokud by šel úrok nahoru, bude ta částka nižší, tudíž ještě horší, než vychází teď.

Jinak na stránkách VÚB s tím také počítají - stačí si nastavit Počáteční vklad na 315.330 Kč a Délku spoření na 12 měsíců.


Offline - Návštěvník Profil 
23. 11. 2022 12:54 Odeslat příspěvek
Zdravím,

Nejprve velké díky Daliboru Z. Chvátalovi za naprosto luxusně zpracovaný a aktualizovaný článek na Měšci.cz o zřízení účtu u VÚB (Spoření bez limitů). Jako obdobný „bankovní fanatik“ jsem také do toho šel, vědom si počátečních (a možná i dalších) opruzů ve srovnání s mými současnými depozitními produkty výhradně u českých bank… ;-)

Mám několik dotazů: Jsem daňovým rezidentem s příjmy pouze v ČR. Daň z úroků z bankovních vkladů u českých bank (15 %) si banky normálně strhávají, takže se v mém daňovém přiznání neobjevují a o nic se tak více nestarám. Jak je to u nově zřízeného „Spoření bez limitů“ u VÚB ? Když finančáku vyplním žádost prohlášení daňového rezidenta ČR, kterou následně pošlu přes internetové bankovnictví na Slovensko do VÚB, jaké další kroky musím pak dále učinit a co je potřeba si hlídat ? Jsou nějaké limity úroků, které jsou „osvobozeny“ ? Musí se tohle lejstro o daňovém rezidenství dodávat rok co rok, nebo platí „na věčné časy“ ?
Hypoteticky: Když tam teď (v průběhu dalších dnů a týdnů) na nově zřízené „Spoření bez limitů“ vložím jen nějaký řekněme testovací „drobný peníz“, který bude do konce tohoto roku generovat denní úrok jen v řádech jednotek případně desítek haléřů denně, jak se to projeví (respektive má projevit ?) v daňovém přiznání za rok 2022 ?

Předem díky moc za odpovědi. :-)

Hezký den.

Marek
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 44  Další stránka
Stránka 7 z 44 [ Příspěvků: 646 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies