FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

VÚB – Spoření bez limitů

Offline - Administrátor Profil 
28. 11. 2022 19:50 Odeslat příspěvek
Delitzsch: To myslíš vážně???????
Za zaměstnance zaměstnavatel žádné daňové přiznání nepodává!!!!
Zaměstnavatel provede Roční zúčtování záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a daňového zvýhodnění. Na berňák pak zasílá údaje v součtu za všechny zaměstnance.
Podívej se, jaké lejstro se jednou za rok posílá na berňák: Vyúčtování daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
Poznáš snad z toho něco o konkrétním zaměstnanci?

Ninaa: Nikde berňáci nepíšou, že by to nešlo.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
28. 11. 2022 21:05 Odeslat příspěvek
Omlouvám se za mylnou informaci. Nevím, kde jsem k ní přišel. Patrně mi přeskočilo. Stává se mi to cca jednou za 10 let, letos zde ve fóru už podruhé.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
30. 11. 2022 10:46 Odeslat příspěvek
Len pre potvrdenie - tym padom, ze sa neaplikuje zrazkova dan 15% bankou, dostane majitel uctu plny urok 6.15% ktory musi nasledne v rocnom danovom priznani uviest ako prijem z kapitaloveho majetku a zdanit. A tym padom ten urok podlieha pre ludi co maju prijem vyssi ako 48 nasobok priemernej mesacnej mzdy danovej sadzbe 23% a nie 15%. Je to tak?


Offline - Administrátor Profil 
30. 11. 2022 17:56 Odeslat příspěvek
Hej. Ano. Souhlas.


Offline - Trvalý BAN Profil 
1. 12. 2022 16:46 Odeslat příspěvek
Ledaže by majitel měl manžela/manželku se SJM a menším příjmem a přiznání by podal on/ona?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 12. 2022 12:10 Odeslat příspěvek
Spoření bez limitů od VÚB: Daňové tipy, které vám ušetří peníze a další (ne)výhody

https://www.mesec.cz/clanky/sporeni-bez ... ne-vyhody/


Offline - Trvalý BAN Profil 
5. 12. 2022 13:25 Odeslat příspěvek
Zajímavá informace o tom VIP úroku. Ještě tak vědět jak si k němu pomoci? :hm Když člověk není novinář a nedostane ho za příslušný článek :lol:
Ještě bych do toho článku doplnil, že menší možnost k přilepšení mají i zaměstnanci, kteří kromě zaměstnání nebudou mít jiné zdanitelné příjmy než ze zaměstnání, do limitu přijatých úroků do 20000,-Kč za rok 2023. Taktéž nebudou muset podat v roce 2024 daňové přiznání a ušetří tak 15% z těch 20000,-Kč. To sice není majlant, ale na chodníku to nenajdeš. A takových lidí bude řádově více, než důchodců s přebytečnými miliony :-)


Offline - Diskutér Profil 
5. 12. 2022 14:35 Odeslat příspěvek
Já teda nejsem žádný daňový expert, ale když se koukám na stránky VÚB, tak ten jejich vzor s daňovým domicilem je přece špatně, ne? Potvrzení o daňovém domicilu na rok 2022 přeci nemohu získat letos, ale až příští rok.

Ten, kdo si VUB založí třeba v lednu 23, tak potvrzení o domiciliu na rok 2023 nedostane dříve než počátkem 2024. A celou tu dobu mu tedy strhávají slovenských 19%? Pak to možná vrátí, ale ta komparativní výhoda vyššího (a řekněme i nezdaněného) úroku se poněkud stírá.

Jak mohou ve vzoru žádosti mít rok 2022, s tím přece každého ještě letos musí FÚ vyhodit, nebo ne? Nebo je jim ve VUB fuk, za který rok to je? Ve smyslu, že teď získám potvrzení za rok 2021 a nebudou mi strhávat slovenských 19% v roce 2023? Proč to potvrzení pak chtějí každý rok?


Offline - Inventář Profil 
5. 12. 2022 14:50 Odeslat příspěvek
Myslím, že lze získat potvrzení o daňovém domicilu za předchozí zdaňovací období, nebo k danému datu.


Offline - Administrátor Profil 
5. 12. 2022 16:32 Odeslat příspěvek
drummond: viz můj příspěvek o několik stran zpět: viewtopic.php?f=316&t=1327189&p=13372766#p13372766


Offline - VIP uživatel Profil 
5. 12. 2022 17:31 Odeslat příspěvek
vlkoslav píše
Zajímavá informace o tom VIP úroku. Ještě tak vědět jak si k němu pomoci? :hm Když člověk není novinář a nedostane ho za příslušný článek :lol:

Klídek. Já tu úrokovou sazbu nemám a autorka je normální smrtelník, původem zaměstnankyně z finanční správy (nyní v důchodu). ;-)

-- 5. 12. 2022 17:32 --

drkarel píše
Myslím, že lze získat potvrzení o daňovém domicilu za předchozí zdaňovací období, nebo k danému datu.

Přesně tak. Já žádal k "danému datu".


Offline - Přeborník Profil 
5. 12. 2022 17:54 Odeslat příspěvek
a kdo ji teda ma? :D


Offline - VIP uživatel Profil 
5. 12. 2022 18:14 Odeslat příspěvek
slavo963: To bych také rád věděl :-) Autorka o ni žádala to klientské oddělení a zjevně ji získala. Vzhledem k tomu, že já peníze vidlemi nepřehazuji, tak ji stejnou žádostí nezískám. A škrabat na tiskové neumím, tož smolík pacholík no. Ale zase mám klidné spaní, nemusím chodit kanály a až budu prezidentem, projdu bezpečnostní a etickou prověrkou :mrgreen:


Offline - Nadšenec Profil 
6. 12. 2022 13:26 Odeslat příspěvek
Díky za článek. Jedna chyba v datumu, ale to je v pořádku a každému to dojde.

V diskuzích se probíralo jak to je s těmi limity. Nemáte někdo už zkušenost z praxe, jestli ten limit pro odchozí platby jde libovolně měnit přes IB a nebo to nejde? Někde jsem zaznamenal, že by se kvůli tomu musel udělat výlet na východ, což mi připadá dost neuvěřitelné. Jasně, v Praze na pobočce se se mnou nebudou bavit.


Offline - VIP uživatel Profil 
6. 12. 2022 14:22 Odeslat příspěvek
Mne to pouští bez limitů. Vypadá to, že limity jsou jen pro běžné účty.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 44  Další stránka
Stránka 9 z 44 [ Příspěvků: 646 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies