FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Čím platit/vybírat z bankomatů v Thajsku?

Online - Inventář Profil 
4. 12. 2022 12:41 Odeslat příspěvek
Většinou to mají u kasy napsaný a ještě na to upozorní, asi je pro ně přijímání karet dražší a preferují hotovost. V obchodních centrech a supermarketech (vč. 7/11) je to zdarma, hodně se to poslední dobou zlepšilo.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 12. 2022 17:22 Odeslat příspěvek
Ze struktury příspěvku usuzuji, že jde o nějakou pevnou částku za paltbu kartou, ne % z platby.....


Offline - Diskutér Profil 
15. 12. 2022 13:15 Odeslat příspěvek
můžu se zeptat na zkušenost, vychází líp v Thajsku Revolut nebo Curve, jak je to tam vůbec s akceptací karet? Anebo cash USD is the king?


Offline - Inventář Profil 
15. 12. 2022 16:00 Odeslat příspěvek
Revolut určitě ne, u THB má příplatek 1 % (ve všední dny, mimo dokonce 2 %): https://help.revolut.com/help/wealth/ex ... hb-and-uah

U Curve to bude standardní kurz podle platného lístku MasterCard (stejně jako u jiných měn, a případné přírážky o víkendech)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 12. 2022 18:17 Odeslat příspěvek
Ja jsem v tomto laik, ale kdyz jsem ted patral tak jsem dosel k tomu ze Revolut krom jineno ma vyber zbankomatu zdarma je v mesici max 5x v souhrnne castce 4500,- Kč - pote +2%....


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 3. 2023 11:39 Odeslat příspěvek
Pro pořádek to uzavřu tím, že Thajsko jsme absolvovali, se štěstím přežili (za ta léta doprava zhoustla a člověk nemusí jezdit s dětma bez helem na skútrech jen po bangkoku aby se mu něco vážného nepřihodilo) a HB karta posloužila (až na nějaký "drobnosti" kdy jsem nebyl schopen zaplatit za autobus ale rezervace blokovala místa takže to bylo trochu peklíčko).
Trochu mě štvalo jak mě tam jako evropskýho turistu odírají - např. nejsem zvyklý, aby mi třeba AirAsia po zjištění jakou kartou platím připočítala pětikilo manipulační poplatek :-(.

V každém případě díky moc za rady, věřím že jsem díky nim ušetřil a také nebyl obdarován padělky nebo mi nebyla hotovost ukradena..........


Offline - Návštěvník Profil 
31. 3. 2023 14:46 Odeslat příspěvek
Moje zkušenost z listopadu a března z Thajska.
Nejlíp vycházel Revolut (zapnutý na Metal program a do 14ti dnů vypnutý a případně druhý den zapnutý znova a znova do 14ti dnů vypnutý), díky Metal programu je v Asii při platbě kartou 1% cashback, pak až byl Wise a až pak mBank debetka Svět (KK HelloBank nemám).
Vybíral jsem s Revolut kartou (kterou nabíjím s ČS kreditkou s 1% cashbackem) po 30tis THB ze žlutého bankomatu Krungsri bank, který jako jediný takto velkou částku umožnuje a zároveň se člověk vejde do 22tis CZK limitu na výberu u Metal programu.
Ve Family Marktech v Pattaya dokonce mají už bezkontatkní terminály takže šlo platit i s mobilním telefonem. (doufám, že to brzo zavedou všude a i u 7/11)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 22 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies