FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

HI.com

Offline - Nadšenec Profil 
25. 3. 2023 15:32 Odeslat příspěvek
Pravdu máš, z bitfinex asi len cez atom sieť nie bsc, čiže atom vypadáva z hry.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
25. 3. 2023 19:17 Odeslat příspěvek
Jedine asi tá Solana, keďže pozerám, že ono na Bitfinexe je väčšina cryptomien na ktoré to viem predať za USDT, limitujúci je len HI kde potrebujem to poslať cez sieť, ktorá nie je BSC, lebo väčšina tých cryptomien u HI čo sa dajú swapnúť na eurá podporuje na depozit väčšinou len BSC sieť.

Inak musím povedať, že celkom dosť s odmien už sa mi podarilo získať, za tento mesiac odkedy fungujú karty už som z odmien dostal dokopy 3600 HI (reálne bohužiaľ 1600 HI lebo 2000 HI som stratil tým čo som sa nechal okradnúť). Väčšinu som síce išiel cez GBIT na Curve, čo zároveň ešte mám dosť platieb čo chcem presunúť. A najlepšie na tom všetkom, že oproti Plutus nemusím čakať tých 45 dní na odomknutie odmeny.

Ale stále nemám odmenu za predplatné za mesiac Január, písal som im na live chat znova, a čo mi odpísali? "Nemáme zatiaľ žiadne bližšie informácie" a nech čakám :D čiže chcú aby sme im napísali ak nepríde odmena do 60 dní a aj tak nič neriešia. Tiež nechápem prečo to nepripíšu manuálne ako to robí Plutus... chcel som na HI presunúť aj Netflix perk čo mám u Plutus, ale takto keď to vyplácanie nefunguje, tak vidím to tak, že ešte počkám.


Offline - Nadšenec Profil 
25. 3. 2023 19:40 Odeslat příspěvek
Na odmeny za perk som strašne zvedavý. Lebo takto tomu veľmi neverím. A inak, aj tých 5percent je také všelijaké, napr. včera som platil bistro a nikde nič... Naozaj ma nebaví kontrolovať po každej platbe

-- 25. 3. 2023 19:42 --

A tiež som zvedavý, v akom kurze budú vyplácať perky. Či dňom, kedy to vyplatia za aktuálnu sumu toho nešťastného hi, alebo za deň transakcie.


Offline - Nadšenec Profil 
25. 3. 2023 20:27 Odeslat příspěvek
Je to chaotické s pripisovaním odmien za platby odkedy to nejako zmenili a fakt doteraz ja ani pri jednej platbe som nedostal instantne, vždy až na druhý deň alebo v ten deň o niekoľko hodín.

Ja si osobne myslím, že to vyplatia pri aktuálnej cene. Teoreticky neviem či je možné, aby to bolo vyplatené v kurze, ktorý bol keď to bolo zaplatené. Aj Plutus podobne funguje, že aj keď zaplatíš perk tak kurz PLU nie je vypočítaný z toho dňa kedy si to zaplatil, ale kedy bola odmena započítaná väčšinou na ďalší deň.

Ešte zároveň od HI nie je odmena maximálne 12€ pri predplatnom, ale buď 12USD/GBP. A to mi úprimne nedáva zmysel, hlavne keď ja zaplatím v eurách, tak predsa odmenu mám dostať vypočítanú v eurách a nie v USD/GBP kedy tým pádom je to menej ako 12€.

A predsalen ma napadá, keby aj náhodou bola vypočítaná odmena pri aktuálnej cene čo bola v Januári tak to mi príde dosť málo, keďže zoberiem do úvahy, že v Januári bolo HI 0,03$ a teraz je dosť nízko :(
Akosi to ani nestúpa, stále sa to drží na tých biednych 0,0112$+-.


Offline - Nadšenec Profil 
27. 3. 2023 17:48 Odeslat příspěvek
Priatelia, stalo sa niečo s instantnými platbami na HI? Práve teraz som si posielal z tatrabanky na HI peniaze - a nič, no pri popise platby nie je instantná platba ale štandardná. Keďže som potreboval peniaze hneď, išiel som do WISE, dal si poslať a tam tiež - platba bude doručená zajtra doobeda. Doteraz s tým nebol žiaden problém a teraz hneď dve rôzne banky takýto problém


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 3. 2023 18:38 Odeslat příspěvek
Posílal jsem SEPA z Revolutu v pa, so i dnes a vše bylo okamžitě.

Ale je pravda, že u mě šlo o nižší sumy (stovky Eur), někteří uživatelé hlásili ve stejnou dobu u vyšších částek (tisíce Eur) připsání až druhý den.


Naposledy upravil mareka dne 27. 3. 2023 20:18, celkově upraveno 1


Offline - Nadšenec Profil 
27. 3. 2023 18:39 Odeslat příspěvek
Mne taktiež u Slovenskej sporiteľne kde posielam pravidelne bez problémov píše: Okamžitá platba - aktívna. Ale zaujímavé, že u Revolut, ktorý je tiež zapojený do instantných platieb tak tam mi píše, že dorazí zajtra. Divné.

Naposledy som zároveň včera posielal na HI peniaze a prešli bez problémov ako vždy instantne.


Offline - Nadšenec Profil 
27. 3. 2023 19:02 Odeslat příspěvek
U mňa šlo o nízku sumu v desiatkach eur. V piatok večer, žiaden problém a dnes podvečer, obe banky štandardné platby, nič nedošlo.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 3. 2023 09:29 Odeslat příspěvek
Dnes som presuval peniaze cez Revolut a v pohode insta ale na Hi mi ich pripisalo az asi po 10min, uz som sa obaval ze budem musieť čakať...

Stále rozmýšľam ze by som presiel na Gold a pri tejto cene by ma to vyšlo nejakych 900€ a 8% neni zlé. Len sa obavam toho jak to pada nižšie a nižšie ze kam az to dôjde. Ci to vydrží vôbec do konca roka.


Offline - Nadšenec Profil 
29. 3. 2023 11:54 Odeslat příspěvek
to záleží, či vieš vyrobiť veľké obraty, aby si si to z tých 8% "splatil". Napríklad ja robím úplný podpriemer čo tu čítam, preto pri tom pohybe (len nadol) som ani priateľke nespravil z black na silver, je mi ľúto aj tých 90 eur, čo by to stálo, keďže už vôbec neverím tomuto projektu. Snáď sa mýlim, ale nás už to stálo cca -170€ a keďže ja žiadne zaujímavé obraty urobiť neviem (minimálne som curve negative), tak strát už mám zatiaľ dosť :-) . Tiež mi tie perks a percentá prídu ako veľmi krátkodobo udržateľné, v podstate za 100 eur 3x10 eur plus 5%? Napr. také crypto.com, keď s tým začínalo, tuším na červenú kartu (netflix+spotify a 2%? cashback), tak sa muselo zamknúť niečo okolo 900 eur. A tu? zadarmo toľko muziky? No neviem, ale porovnávam. A to crypto.com malo zvuk, reklamy, arény... a títo šuflikanti si vypnú len tak karty na dva mesiace, blokujú ľudí, ak majú problém a názor, preto od nich nič neočakávam (snáď jedine úplne vypnutie zo dňa na deň). Ani sa neodvažujem tam mať peniaze, doslovne si posielam len toľko, koľko idem minúť, odmenu za januárový perk som videl polovičatú (ani som to dalej neriešil), marcovú som ešte ani nevidel... Od solídnej firmy je to na hony vzdialené. Ale možno sa spamätajú a odvolám tento príspevok, žiaľ, neverím tomu absolútne. Veď aj taká binance - a tá ma maxizvuk, dáva percentá, ale tiež treba držať BNB a nie v sume 100 eur.... Môj názor.


Offline - Nadšenec Profil 
29. 3. 2023 18:59 Odeslat příspěvek
Ja napríklad keby nemám Curve tiež moc nemám veľké obraty. Teraz odkedy spustili karty podľa Curve mám transakcie v hodnote 850€, a to je práve väčšina GBIT trasakcií s mojej hlavnej karty, keďže mesačne musím u Slovenskej sporiteľne minúť aspoň 250€ tak najprv platím tou kartou a potom to GBIT-nem buď na Plutus alebo skôr teraz HI.

Ako píšeš... ani ja vôbec im neverím, hlavne ja doteraz stále nemám za január odmenu za predplatné. Ale čo sa týka odmien za platby kartou, tak zatiaľ všetko pripísalo, ale absolútne vôbec to nie je instantné ako bolo kedysi, to úplne pokazili a klamú, že je to instantné vo väčšine prípadoch, čo je čisté klamstvo.

Je to určite neudržateľné, ja už keď som prvýkrát sa o HI dopočul tu v tejto diskusii tak ma až veľmi prekvapilo, že dávajú takéto veľké percentá za málo peňazí oproti Plutus napríklad. Ale ako som pred registráciou zistil, že idú znižovať percentá na cashback, som úprimne váhal, či do toho ísť... no veľmi potešilo, že aktuálne to nechávajú ešte stále tie staré percentá. No, ale vidím to tak, že to čoskoro skončí... vidím to nejako tak, že aktuálne nechávajú ešte stále aj kvôli tomu, že nefungovali karty, ale za pár mesiacov mi príde, že to už znížia. A ako samotný koniec tohto projektu nastane, pre mňa osobne nastane keď to znížia, keďže pri aktuálnom Silveri čo mám, tie 2% je už bieda.
Radšej sa potom vrátim k Plutus, kde mám 3% a síce limit 2000€ mesačne, ale úprimne mi to stačí. Síce je u Plutus horšie, že budem musieť čakať tých 45 dní na odmenu, ale zároveň výber PLU na eurá je určite pohodlnejší ako vyberať HI.

Včera som inak skúšal cez Bitfinex ten swap: HI > USDT > SOL > poslanie späť na HI.
Zistil som teda, že za trade za market price je predsalen poplatok, presnejšie 0,2%. Nie je to veľa, väčší rozdiel by určite spravili BNB poplatky cez TrustWallet napríklad si myslím, aj v prípade, že vlastne zaplatím ten poplatok pri HI > USDT a potom znova pri USDT > SOL.
Čo sa týka poslania SOL na HI, tak čo som to testoval, skúšobne preistotu najnižšiu možnú čiastku, či to vôbec na HI príde a ide to cez Solana sieť. A trošku som ostal sklamaný.
Večer okolo 22:11 som to poslal, a niekde sa to zaseklo, doteraz mám na Bitfinexe ten výber ako "Processing" a zachvíľu to bude už 24 hodín čo som to posielal.
Musel som teda písať na onlinechat na ich stránke, kde mi odpísali veľmi rýchlo, ale len to info, že to dajú inému oddeleniu na preverenie a napíšu mi prípadný update, no doteraz sa tak nestalo a stále čakám.
Tak som vyskúšal dnes o 16:00 poslať na HI zvyšok, a to prebehlo bez problémov, do 10 minút boli SOL na HI.
Teraz len dúfať, že čoskoro vyriešia aj ten nespracovaný výber zo včera čo najskôr.

Ale stále nechápem dôvod, že HI svoju vlastnú menu nemá žiadnu možnosť ako zameniť či za iné crypto alebo rovno fiat vo svojej aplikácii. To je úprimne hanba, vlastný token a je ti nanič lebo aj tak ho musíš inde predať.. niečo dávnejšie spomínali o tom, že táto možnosť priamo v aplikácii bude ak bude projekt udržateľný, no to potom nikdy táto možnosť nebude :D

Mimochodom HI som zistil, že má celkom vysoké poplatky za poslanie crypta, také SOL ak chceš poslať niekde inde tak poplatok za poslanie je 0,05 SOL = +-1€. Pritom je zaujímavé, že taký Binance to má za 0,005 SOL. Alebo nechápem potom ako Bitfinex to má teda zadarmo, či dokážu tie poplatky z niečoho pokryť alebo ako to funguje, bohvie :D


Offline - Nadšenec Profil 
30. 3. 2023 06:24 Odeslat příspěvek
možno je dobré pozrieť, aký má bitfinex (oproti iným burzám) kurz na krypto. či nie je nevýhodnejší a tým pádom asi viem, prečo to má zadarmo. ale ako som už skôr spomínal, burza nexo, keď som porovnával s binance, mala na všetky mnou porovnávané mince lepši kurz - a tiež má prevody zadarmo (pri basic pláne 1x mesačne, pri platinum až 5 prevodov v cene).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 3. 2023 17:21 Odeslat příspěvek
fremantle píše
Rupizhnjaak píše
Zkoušeli jste někdo platit Hi kartou velkou částku? Já cca za 14 dní budu platit skoro 100 kKč za opravu auta, samozřejmě 8% odměna je docela velká motivace to platit právě Hi kartou. Ovšem kdyby mi to na týden ty peníze zablokovalo, tak bych nebyl moc rád...

Nejvyšší zatím jen cca. 1100 € - zásadní problém s tím nebyl, až na to, že připsání "vyšších" částek (nad cca. 400 €, jak tady bylo ve vlákně zmiňováno) podléhá nějakému ručnímu "schválení" (nebo nějakému druhu review) a ani okamžitá SEPA platba není připsána okamžitě, jak je obvylé, ale třeba až následující den (platba cca. 1000 € z Revolutu v sobotu kolem poledne byla dostupná až kdysi v neděli ráno), teoreticky by se šlo tomu vyhnout provedením vyššího počtu nižších transakcí, nicméně nelze vyloučit, že červený praporek nezvednou právě takové transakce...

A pak taky nastává zpoždění u připsání odměn z těchto transakcí (cca. až o jeden den) - tady ale ze zkušenosti už u transakcí kolem 300 €...


Dneska dopoledne platba provedena, bylo to nakonec skoro 112 kKč. Sice jsem se trochu orosil, když první "pokusná" platba za přezutí neprošla, ale na druhý pokus bylo vše ok a pak prošla i ta velká platba za opravu. Odměna připsána normálně bez prodlení, cca před hodinou.
Jinak peníze na Hi jsem přesouval postupně po 600-800 Euro, všechny platby prošly instantně a žádný problém ze strany Hi nenastal. Refundace té první nepovedené platby proběhla během pár minut. Takže já jsem spokojený, vklad za Gold Tier mám po této transakci už bohatě na odměnách zpět 8-)
Samozřejmě je asi zřejmé, že to není takto udržitelné, dosažení 8% odměn za vložených cca 1000 Eur je směšně levné (u Plutusu je potřeba skoro 20 000 Eur, u Binance 190 000 Eur). Ale nekupte to, když je to tak levné :-D


Offline - Nadšenec Profil 
30. 3. 2023 18:11 Odeslat příspěvek
Tak to už je iný cashback...


Offline - Nadšenec Profil 
1. 4. 2023 18:45 Odeslat příspěvek
Neviem neviem, ale čakal som, že prvého budem mať odmenu za výhody na účte... Nemám.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 49  Další stránka
Stránka 26 z 49 [ Příspěvků: 729 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies