FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

HI.com

Offline - Nadšenec Profil 
29. 5. 2023 17:49 Odeslat příspěvek
Cena je 0,041, ale ja sa obávam, že to pôjde len nižšie. Nemusíš to meniť hneď na eur, podľa mňa je najrozumnejsie na stablecoin usdt, ako sme už viackrát popisovali, posunúť to cez bep20 na burzu mexc za 10 hi/prevod a tam zameniť na USDT.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 5. 2023 18:34 Odeslat příspěvek
Ohledne te transakce: stalo se mi uplne to same, Curve status byl 'zamitnuto', ale v Hi zauctovano. Cetl jsem debatu na TG kde lidi cekaji 2+ mesice na vratku a protoze slo o 220€, tak jsem za 2 dny vymekl a udelal ticket na Curve.
Na druhy den se mi ozvali, ze platba visi u nich z duvodu timeoutu u Hi. Manualne platbu zrusili a za par minut jsem mel penize zpet na uctu Hi a refund v transakcich.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 5. 2023 20:00 Odeslat příspěvek
ard3ne píše
Cena je 0,041, ale ja sa obávam, že to pôjde len nižšie. Nemusíš to meniť hneď na eur, podľa mňa je najrozumnejsie na stablecoin usdt, ako sme už viackrát popisovali, posunúť to cez bep20 na burzu mexc za 10 hi/prevod a tam zameniť na USDT.


Ok tak jsem si zkusebne poslal do mexc 5000 Hi ktere jsem nasbiral za 11 dni co Hi mam. Jen teda nevim k cemu mi budou USDT na mexc... jedine ze az jich budu mit vic tak je pak poslal zpet a vymenil za Eur, protoze ty odmeny chci proste utracet, stradat to uz nebudu, a u plutus taky az do zase pujde... to jsem delal u crypto.com ze jsem to skudlil a neudelal jsem dobre protoze cronos sel do kytek :D jinak myslim ze Hi, uz nejak extra dolu nepujde a ze uz je na svym dne :D


Offline - Nadšenec Profil 
29. 5. 2023 20:35 Odeslat příspěvek
ard3ne píše
a ďalším logickým krokom malo byť buď rapídne skresanie odmien na ich kartách, veď je úplne nelogické dávať 5% z obratu a tri výhody za nejakých 40€ (silver), veď to má človek vrátené za mesiac a po druhom mesiaci ,keby rovno celý hi kľakol, tak je človek v pluse. Alebo to mali urobiť po vzore crypto.com, že musíš mať staking nie na počet hi (10.000), ale na sumu napríklad HI v hodnote 300€ a pri poklese hodnoty hi buď dokúpiš, alebo padneš o úroveň nižšie.

Len sa im toto nechce akosi. Však už od nového roka predsa mal byť cashback o dosť nižší a nakoniec to posunuli pre registrovaných pred novým rokom o rok a ostatný čo sme sa registrovali neskôr tak to môžu zmeniť kedy chcú. Ja skôr vidím háčik v tom, že nevedia technicky spraviť to, že tí čo sú registrovaný po novom roku by mali nižší cashback :D

To s dokupovaním ako má Crypto.com tak to neviem či by bolo reálne pri HI, možno keby to spravili tak ihneď by to fungovalo a cena by bola stabilnejšia, ale teraz to už spraviť nemôžu :D keďže pri aktuálnej dôvere v HI a ak by som napríklad musel doplatiť 100€ aby som si udržal Silver tak to určite by som nespravil :D

George_76 píše
Ok tak jsem si zkusebne poslal do mexc 5000 Hi ktere jsem nasbiral za 11 dni co Hi mam. Jen teda nevim k cemu mi budou USDT na mexc... jedine ze az jich budu mit vic tak je pak poslal zpet a vymenil za Eur, protoze ty odmeny chci proste utracet, stradat to uz nebudu, a u plutus taky az do zase pujde... to jsem delal u crypto.com ze jsem to skudlil a neudelal jsem dobre protoze cronos sel do kytek :D jinak myslim ze Hi, uz nejak extra dolu nepujde a ze uz je na svym dne :D

Radšej, ale mať to v USDT ako v HI. Ja som už toľkokrát poslal na MEXC a čakal na lepšiu cenu HI a nestalo sa, a ľutoval som, že som to nezmenil ihneď na USDT a stratil iba na tom.

Potom prípadne ak by si ich posielal tie USDT späť na HI tak najprv tie USDT zmeň na LTC a potom pošli na HI, je tam nižší poplatok len tuším 0,08€ to vychádza. Môžeš aj priamo USDT cez BSC sieť, ale tam je poplatok 1 USDT, síce pri zmene USDT na LTC môže byť nejaká strata, ale určite menšia ako cena za poslanie 1 USDT. Hlavne teraz na MEXC je výhodný trade keďže je poplatok 0% do odvolania.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
31. 5. 2023 08:15 Odeslat příspěvek
Tak to je mazec... vcera po 11 v noci se mi v HI objevila transakce , kterou jsem vubec neudelal a ani nemohl, protoze je oznacena jako CRV, tzn, pres Curve, jenze ja uz Hi kartu v curve smazal pred nekolika dny a navic jsem s ni tam neplatil od 20.5....


Offline - Nadšenec Profil 
31. 5. 2023 08:19 Odeslat příspěvek
a v curve aplikácii ju nevidíš?


Offline - Inventář Profil 
31. 5. 2023 08:38 Odeslat příspěvek
Možná se jedná o podobný případ, který se nedávno probíral ve vláknu Curve viewtopic.php?p=13482710#p13482710


Offline - Nadšenec Profil 
31. 5. 2023 08:39 Odeslat příspěvek
Tak dnes vyšlo oznámenie:
Citace
Hi everyone,

Over the past few weeks, we have been moving with significant headwinds towards the deployment of the Physical Card order flow. That means, eligible members will soon be able to place an order for their very own hi Physical Debit Card!

As previously floated within the community, we are finalizing the movement to the Spend to Earn model (detailed in the “Lite Paper”) with membership tiers based on points earned from activities that contribute to hi.

Effective as of June 1st, we’re making some updates to the way that rewards will be distributed to hi members (Android users, iOS coming soon).

The latest updates are here � Membership Tiers and Benefits at hi

What you need to know:

- The changes are effective as of 1st June 2023
- May subscription rebates and spend rewards will continue to be paid out as normal
- Existing members will be granted sufficient Status Points at the launch of the membership revamp to retain their membership tier until the end of 2023.
- In the next version, we're rolling out the ability to spend with HI and members will be able to buy unlocked HI

We understand that members will have thoughts and questions. We encourage you to engage in constructive conversations and share the questions you may have at the link here. This will help us to compile a thorough and comprehensive set of FAQs for our members.

Thank you for your continued support

Tu sú zmeny: https://help.hi.com/en/articles/6046043 ... fits-at-hi

Zaviedli zjavne to o čom písal ard3ne, že majú na crypto.com. Zároveň neznížili ešte stále percentá cashbacku, ale ako pozerám obmedzili pri každom tiere max. cashback ako má Plutus. Napr. pri Silver je už len 50 USD mesačne. Toto inak tiež som zabudol, že doteraz bol neobmedzený cashback za platby kartou, čo tiež mesačne mohol každý získať koľko len chce. A vlastne znížili cashback pri platbách cryptom, napríklad ak teraz sme platili v USDT kartou tak cashback pri Silver bol 5%, teraz bude už len 2%.

Znížili taktiež znova max. počet predplatných, pri Silver už sú len 2 predplatné.

Len teraz moc nerozumiem tomu, ako budú fungovať tie body aby si si udržal daný tier. Napríklad pri Silver budeš potrebovať 250pts, ale absolútne netuším, že v akej hodnote HI musím mať. Ale vidím to aktuálne tak, že ak bude nutnosť dokupovania HI aby si si udržal tier tak to bude využívanie HI oničom, keď to bude treba dokupovať HI každý mesiac keď cena je nanič.

//EDIT: našiel som screen kde je nákup tých bodov:
Obrázek
Konečná. Na Silver 100,000 USD, dovidenia.


Offline - Nadšenec Profil 
31. 5. 2023 09:46 Odeslat příspěvek
ja som to pochopil inak - že ak budeš platiť fiatom, tak pri silver je už len 1% cashback. Len v prípade, ak budeš platiť HI (čo sa bude dať), tak vtedy je cashback 5%

-- 31. 5. 2023 11:03 --

...a nezabudnite si v aplikácii upraviť perks, lebo už sú len dva. síce tam budú svietiť 3 zaškrtnuté (pri silver), ale podtým hláška 2/3, čiže ak máte predplatné na dnes a od zajtra, neprejdú vám všetky tri


Offline - Mírně pokročilý Profil 
31. 5. 2023 11:02 Odeslat příspěvek
ard3ne píše
a v curve aplikácii ju nevidíš?


ne protoze tam uz nekolik dni mam hi kartu smazanou, takze proto nechapu jak mohla byt provedena z curve transakce na jiz neexistujici hi kartu...

-- 31. 5. 2023 12:11 --

ard3ne píše
ja som to pochopil inak - že ak budeš platiť fiatom, tak pri silver je už len 1% cashback. Len v prípade, ak budeš platiť HI (čo sa bude dať), tak vtedy je cashback 5%

-- 31. 5. 2023 11:03 --

...a nezabudnite si v aplikácii upraviť perks, lebo už sú len dva. síce tam budú svietiť 3 zaškrtnuté (pri silver), ale podtým hláška 2/3, čiže ak máte predplatné na dnes a od zajtra, neprejdú vám všetky tri


podle me to tak neni:

HI Spend Rewards
Every time you make a purchase using HI with your Debit Card, you get a percentage paid back to you in HI.
a tam jsou stale puvodni procenta - Silver 5 a Gold 8.

no tvl oznamit to den dopredu, to jsou teda machri :D hmm takze z 5 perku mam razem jen 3, bezva, dva musim vyhodit, to jsou k....


Offline - Nadšenec Profil 
31. 5. 2023 11:53 Odeslat příspěvek
tu je u silver 5%
HI Spend Rewards
Every time you make a purchase using HI with your Debit Card, you get a percentage paid back to you in HI.

tu je u silver 1%
Fiat Spend Rebates
Each purchase made with your Card can earn you a fiat spend rewards, with a percentage of the transaction amount returned to you


Offline - Mírně pokročilý Profil 
31. 5. 2023 12:14 Odeslat příspěvek
Je to nejake zmatene, pokud by bylo od zitra za platby kartou u gold jen 1,5% v tu chvili cely HI jde do kytek a prestavam pouzivat, protoze v plutus mam 4% a zbyvaji mi jen ty 3 perky, to je teda dost drasticky sesup... to tedy nevim jestli se mi vubec vyplati tam tech 100 000 Hi jen kvuli tomu drzet...


Offline - Nadšenec Profil 
31. 5. 2023 12:37 Odeslat příspěvek
maš ich zamknuté, čiže s tým nič nespravíš. aj som pozeral tie ich body: za nákup hi v hodnote 100 usd dostaneš 50 bodov. ale pre zisk 250 bodov - potrebuješ urobiť nákup za 10.000 usd :-D, čiže ak chcem 250 bodov tak urobím 5 nákupov hi po 100 usd, čiže za 500 usd, nie za 10.000 usd. divná matematika... a potom míňať nie fiat ale HI. čiže ak by ma čakala nejaká väčšia platba (napr za dovolenku), tak narátať, koľko tých nešťastných HI nakúpiť na plus mínus tú sumu, čo potrebujem zaplatiť, nakúpiť ich v dávkach, nie naraz a obratom kartou nie cez fiat ale čerstvo kúpenými HI zaplatiť ten nákup a dostanem príslušné percentá. ale zase ktovie, či sa tie body prirátavajú okamžite alebo až ďalší mesiac... myslím, že urobili z toho hotový bordel a bude potrebné absolvovať rekvalifikačný kurz na pochopenie, a celé HI zapadne čochvíľa prachom


Offline - Mírně pokročilý Profil 
31. 5. 2023 12:51 Odeslat příspěvek
jo to je vlastne pravda, ted je tam musim rok nechat... no co uz... kazdopadne tam pisou ze bude mozne utracet primo HI kartou, prijde mi to tedy nejaky padly na hlavu. takze kdyz budu kartou utracet primo eura, tak dostanu 1,5%, kdyz je ale vymenim za Hi a budu utracet kartou Hi, tak dostanu 8%, chapu to spravne? :D


Offline - Nadšenec Profil 
31. 5. 2023 13:01 Odeslat příspěvek
no tak to nejako vyznieva, počkáme si, čo majú presne v pláne, ale vyzerá to na pekný bullshit. Na druhej strane, kvôli 5/8% sa to stále oplatí, hlavne pri tých väčších sumách (ako som spomínal, idem platiť 1500 eur za dovolenku, tak prečo nie...) Len musíme vyčkať, ako sa tie body budú započítavať, aj keď čosi spomínajú, že tí, ktorí už majú účty, budú mať akúsi výhodu čo sa tých bodov týka. Ale tie platby čo som písal vyššie, platia od zajtra.
A je možné, že aj keby som rovno dnes zaplatil tých 1500 eur, že mi už pripíšu len 1%, keďže zajtra by mala prísť odmena a to je už prvého.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 49  Další stránka
Stránka 39 z 49 [ Příspěvků: 729 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies