FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

HI.com

Offline - Nadšenec Profil 
22. 3. 2023 11:44 Odeslat příspěvek
kebyže tu nenapíšeš, netuším ani o tom, na ich slávnu stránku nemám dôvod chodiť a nikde ma to neupozornilo. nič to.
Neviete mi poradiť, akým spôsobom v aplikácii kúpim ten ich slávny HI? Lebo ak dám nákup, tak mám tam len možnosť že mi to zamknú na rok, ale ja nechcem zamknúť, chcem ich len kúpiť a odstreliť ich preč.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 3. 2023 12:15 Odeslat příspěvek
To snad bude jednodušší koupit Hi na burze (mj teď měl Hi nějakou odstávku pro nákup Hi při platbě kartou).

Dotaz k platbě kartou:
Účtuje se někomu fee za neEUR platby? Zaplatil jsem stejnou sumu v CZK přes Curve (Hi má uvedenou měnu EUR) a i přímo přes Hi.
Obě sumy jsou zcela identické a zůstatek taky OK.
Takže buď už fee není, nebo se objeví po zaúčtování platby.


Offline - Nadšenec Profil 
22. 3. 2023 12:21 Odeslat příspěvek
práve že burzy, ktoré mám, túto krypto nepodporujú a kvôli pár desiatkam eur sa nechcem registrovať na ďalšej, kyc a tak. Ale vyzerá, že každá iná krypto sa u nich dá normálne kúpiť, len ten ich kšunt sa hneď zamyká... To je biznis model, čestné slovo...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 3. 2023 12:42 Odeslat příspěvek
ard3ne píše
práve že burzy, ktoré mám, túto krypto nepodporujú a kvôli pár desiatkam eur sa nechcem registrovať na ďalšej, kyc a tak. Ale vyzerá, že každá iná krypto sa u nich dá normálne kúpiť, len ten ich kšunt sa hneď zamyká... To je biznis model, čestné slovo...


Hi se dá koupit na DEX burzách (např PancakeSwap, 1inch, OpenOcean), tam se neregistruješ, transkace se provádí přes smart contract přímo na tvé peněžence.

mareka píše
Účtuje se někomu fee za neEUR platby? Zaplatil jsem stejnou sumu v CZK přes Curve (Hi má uvedenou měnu EUR) a i přímo přes Hi.
Obě sumy jsou zcela identické a zůstatek taky OK.
Takže buď už fee není, nebo se objeví po zaúčtování platby.


Mám stejnou zkušenost, Hi používá přesně Mastercard kurs, žádný poplatek jsem nezaregistroval. Navíc na rozdíl od Curve není u Hi víkendová pokuta, takže já mám Hi v Curve nastavenou na CZK.


Offline - Nadšenec Profil 
22. 3. 2023 12:58 Odeslat příspěvek
popravde, trustwallet to asi nepodporuje, keď som sa preklikol na 1inch, tak je tam možnosť len swapu, ale nie kúpy (ale nejako tomu nerozumiem, pri iných krypto mi priamo v peňaženke ponúkne BUY, u HI nič). Druhá vec je, či vôbec je možné anonymne kúpiť krypto za fiat menu (kartou)... Nejako sa mi to nezdá


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 3. 2023 14:08 Odeslat příspěvek
ard3ne píše
popravde, trustwallet to asi nepodporuje, keď som sa preklikol na 1inch, tak je tam možnosť len swapu, ale nie kúpy (ale nejako tomu nerozumiem, pri iných krypto mi priamo v peňaženke ponúkne BUY, u HI nič). Druhá vec je, či vôbec je možné anonymne kúpiť krypto za fiat menu (kartou)... Nejako sa mi to nezdá


Platba kartou v trustwallet, nebo kdekoli jinde, už se nedá nazvat anonymní, karta je s tebou vždy spojená. Jakž takž anonymně můžeš nakoupit krypto přes bitcoinmaty, ikdyž i tam bych čekal kamery, apod. Jestli chceš úplnou anonymitu, zapátrej na darknetu 8-)
Myslel jsem, že se jedná o pořízení HI, aby nebyly zamčené na rok, to přes ty DEXy jde. Pak už je asi jedno, jestli tam je ještě mezikrok FIAT->krypto, poplatky v BSC síti tě nezruinují.
Btw. platba kartou přes Trustwallet je opravdu velmi nevýhodná, běžně se tratí i víc než 10%.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 3. 2023 14:28 Odeslat příspěvek
Ještě dodatek k poplatkům za neEUR platby: aktuálně jsou platby v CZK (napřímo bez Curve) bez poplatku, i když je mají v tabulce uvedeny (viz příloha).
Na druhou stranu, sami v textu na https://help.hi.com/en/articles/6572244 ... ees-limits uvádí:
What is the difference between domestic and international?
Domestic is your local currency, international is any other currency.

Tak možná berou platbu v CZK provedenou v ČR jako domestic.

Přílohy

Screenshot_20230322_142528_Photos.jpg
Screenshot_20230322_142528_Photos.jpg
[ 149.52 | Zobrazeno 29 krát ]




Offline - Nadšenec Profil 
22. 3. 2023 14:56 Odeslat příspěvek
Tou anonymitou som skôr myslel to, že na akejkoľvek burze (bitget, bybit, bitfinex, huobi, kraken...) bez kyc sa s fiatom nedá robiť nič. Tuším ani coinbase wallet, ak nemáš prepojené s coinbase burzou, tak kartou nekúpiš nič. Ale to sú témy mimo tohto vlákna, tak to riešiť nebudeme.
Skúsim pozrieť na to HI mimo Hi :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 3. 2023 16:22 Odeslat příspěvek
V appce Card->Card benefits->Fees & limits píšou Domestic Purchase Fees i Foreign Exchange Fees 0%. A protože to tak reálně je, tak spíše mají neaktuální dokumentaci. Tak jen aby to vydrželo...


Offline - Nadšenec Profil 
22. 3. 2023 21:32 Odeslat příspěvek
Tak super :D dnes som sa stal obeťou scamu :D

Riešil som na Discorde lebo na PancakeSwap sa mi stala taká vec, že som potvrdil ten approve, a následne po hodine to mne chcelo znova aby som ho potvrdil. Tak mi niekto cez súkromnú správu poradil, a potom mi niečo poradil, že mám prepojiť a poslal nejakú stránku, vyzerala legit, no po zadaní mojich fráz to hádzalo error, a potom HI odišli preč, BNB odišli preč a už mi bolo jasné, že scammer :D

- 2000 HI, a BNB čo som kúpil za 15€ dokopy cca 35€, no aj tak dosť, ale viac by bolo horiše. Aj tak zabolelo, predýchavam to ešte doteraz, ale uvedomujem si aj, že za to môžem si sám, čiže som sa dosť ponaučil do budúcna.

Toto je ďalšia nevýhoda, že sa dá ľahko sa nechať scamnúť oproti Plutus kde pri výbere na kartu to nehrozí.


Offline - Nadšenec Profil 
22. 3. 2023 22:46 Odeslat příspěvek
Ou, zadávať frázy na stránke... Samozrejme, na tu peňaženku zabudni, frázy sa meniť nedajú. 35 eur ale za skúsenosť a poučenie nie je veľa :-)


Offline - Nadšenec Profil 
22. 3. 2023 23:00 Odeslat příspěvek
Ja viem, ja viem… blbec. Este sa ma podozrivo pyta ze ci pouzivam MetaMask tak navediem, ze TrustWallet, rovno ho naviem kam ma ist… aj najprv si hovorim, ze nie je predsa mozne aby ma niekto okradol len ak som mu poslal cislo penazenky, az potom mi doslo, ze som tie frazy zadaval…

Ano, samozrejme, hned ako prve som vytvoril si novu penazenku.

Nastastie to nebolo vela, realne je strata 15€ za BNB, kedze HI su za cashback, no, ale aj z nich mohlo byt nieco :D experimentujem kde je lepsia cena a potom takto zle dopadnem :D

Inak ako teda som pozeral tak PancakeSwap, 1inch a priamo v Truste swap, je +- to iste na USDT. Poplatky za BNB siet su totozne. Plus mam pocit, ze kedze je v Truste approve 1inch tak ide to cez to.

Ale PancakeSwap sa asi vyhnem, lebo approve nejako mi nefunguje, a po tom ako ma scamol typek kvoli Pancake tak radsej sa tej stranke vyhnem :D


Offline - Nadšenec Profil 
22. 3. 2023 23:29 Odeslat příspěvek
Je jedno, či trust, metamask, coinbase, exodus, coinomi... Frázy sú frázy a je jedno, so akej peňaženky ich zadavaš. Samozrejme, že 35 eur zamrzí, ja osobne na blbosti a skúšanie mám inú, nulovú peňaženku, moju hlavnú nezadám ani do rozšírení prehliadača. Ale zase s nulou by si na pancake asi nič nezistil...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 3. 2023 00:42 Odeslat příspěvek
Tak to zamrzí... :oops: Ale jinak máš z pekla štěstí v neštěstí, 35 Eur je fakt levná zkušenost a nejspíš už to nikdy neuděláš ;-)
Jinak s tím Approve byl nejspíše problém ten, že jsi povolil jen jednorázově danou částku. Asi tam bylo ještě další tlačítko, kterým bys to povolil napořád.
TrustWallet směňuje vždy na 1inch, píšou to v helpu. Je to DEX agregator, hledá nejvýhodnější směnu na více burzách. Já používám Pancake spíše ze zvyku, svého času to byla největší DEX na BSC, ale nevím, jestli to ještě platí. V zásadě to je skoro jedno, na těch burzách obchodují většinou roboti, kteří jakoukoli větší výchylku okamžitě srovnají.


Offline - Nadšenec Profil 
23. 3. 2023 06:02 Odeslat příspěvek
SamerLP, když tě okradou na václaváku, tak už tam nikdy nepůjdeš? když tě okradou v čr, tak se odstěhuješ? ... jak si sám zhodnotil, tak je to tvoje chyba, že si porušil základní bezpečnostní rady (nikomu nedávat seed) a kvůli tomu se vyhýbat burze, která za to nemůže je nelogické

jinak reálně 1inch je jen agregátor, takže to stejně bude routovat přes pancake a i nejspíš i trust, protože nikde jinde na BSC síti asi likvidita není
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 49  Další stránka
Stránka 24 z 49 [ Příspěvků: 729 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies