FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

SIPO - jaké jsou vaše zkušenosti?

Offline - Inventář Profil 
16. 2. 2021 07:26 Odeslat příspěvek
To je věčný spor. Já SIPO používám a beru to jako zjednodušení. Pravda, ale jen do té doby, než je nějaký problém, nebo je potřeba něco změnit. Už jsem dlouho nic neměnil, ale asi se nezměnilo, že nejen člověk musí dojít na poštu, ale na speciální poštu, kde přepážku SIPO mají. Takže tady jsem zcela mimořádně na straně vlazyho, akorát se nemusím hádat do krve, protože druhou stranu chápu (taky jsem jednu dobu měl raději vše pod kontrolou a řešil to trvalými či jednorázovými příkazy).
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
16. 2. 2021 07:29 Odeslat příspěvek
Zastaralý, zkostnatělý a nepružný systém. Raději budu řešit z domu za PC několik inkas a trvalých příkazů, než běhat na poštu a trnout, co na SIPO za platby a v jaké výši naběhnou.
Z těchto důvodů jsem SIPO před nějakým rokem po cca 30 letech používání zrušil a vše navedl na trvalé platby a souhlasy s inkasy s odpovídajícími limity.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 2. 2021 09:50 Odeslat příspěvek
psovod78 píše
SIPO posle sesteho email, ve kterem napisi kolik planuji strhnout a pro koho. Penize se strhnou ctrnacteho, tedy o vic nez tyden pozdeji. Clovek mezitim muze zajit na postu, rict "vyjmete z meho SIPA tuhle platbu" a posta ji vyskrtne a nezaplati.


Máte to osobně vyzkoušeno? Podle četných stížností na internetu a informací na webu pošty to totiž nelze:
https://sipo.cz/pro-zakazniky/

Citace
Proti tomu inkasu sice jde nastavit limity na prijemce, ale o tom kolik prijemce skutecne strhne se dozvim az kdyz jsou penize pryc, a musim to budto resit s prijemcem, nebo s bankou.

To nedává příliš smysl. Pokud víte, jaká částka se má inkasovat (např, konstantní platba), nastavíte si vhodný limit. V případě, že částku neznáte, je vám výpis SIPO stejně úplně k ničemu, protože podrobné vyúčtování každé platby tam nenajdete. Takže stejně musíte kouknout do faktury.

Citace
Taky clovek nemusi pri zmene banky obchazet 6 inkas ale jedno zmeni nastaveni SIPO.

Ano, v případě plateb, kde nelze jednoduše změnit inkasní účet nebo není inkaso podporováno vůbec (typicky daně, poplatky apod), je SIPO pohodlná alternativa k jednorázovému příkazu.


Offline - Inventář Profil 
16. 2. 2021 10:50 Odeslat příspěvek
dalich píše
Nesahejte mi na SIPO. Ve spojeni s Crypto.com je to skvělá služba. :mrgreen:


Lze to blize upresnit? :mrgreen:


Offline - Poslední varování Profil 
16. 2. 2021 12:15 Odeslat příspěvek
Rop píše
Já jenom chci své peníze ovládat sám.
V tom SIPO nikomu nijak nebrání.
Rop píše
aroganci řešení problémů na poště.
A jaké problémy se SIPO by jsi chtěl na poště řešit? Nic mne nenapadá co by se ohledně SIPO kromě jeho zřízení nebo možná vyjmutí nějaké platby z rozpisu plateb na poště mohlo řešit. Pokud na poště natrefíš na nějakou "negramotnou" pošťáčku která neumí bez problémů nic vyřešit tak je to ale problém s ní a ne se SIPO.

qwertz375 píše
SIPO je pravý opak inkasa, protože se nedá nijak efektivně zabezpečit ani řídit.
A co by jsi chtěl na tom zabezpečovat nebo řídit? To jaké platby a v jaké výši na SIPO jsou záleží na tom komu se poskytne spojovací číslo ze SIPO a za jakým účelem a to se vyřizuje s příjemcem dané platby.
qwertz375 píše
K provedení platby stačí pouze spojovací číslo bez ohledu na to, jestli s danou platbou souhlasíte nebo ne. Jednotlivé příjemce pak nelze povolit/zakázat, a nelze jim ani nastavit limity. Může se tedy klidně stát, že z vašeho účtu začne někdo strhávat prostředky neoprávněně třeba chybou nebo dokonce i záměrně. V případě SIPO na to následně můžete jenom koukat a nebo ho celé zakázat. Podobně to dopadne v situaci, kdy jeden z příjemců inkasuje příliš vysokou částku.
Ano spojovací číslo stačí, ale to by si měl každý hlídat komu ho poskytuje a za jakým účelem. Pokud někdo nechce aby mu některý z příjemců platby nadále zadával platby do SIPO tak si to musí vyřídit s ním. Jinak lze na poště požádat o vyřazení z rozpisu SIPO určité platby a není proto nutné zakazovat celé SIPO.

drkarel píše
Už jsem dlouho nic neměnil, ale asi se nezměnilo, že nejen člověk musí dojít na poštu, ale na speciální poštu, kde přepážku SIPO mají.
Tak to se dovídám poprvé, že záležitosti ohledně SIPO lze řešit pouze na nějakých speciálních poštách. Měl jsem za to, že to snad jde na kterékoliv poště v ČR. U mne na vesnici je malá pošta a kdysi dávno mi tam SIPO normálně a bez problémů zřídili a pak ještě vyřídili změnu zasílání platebního dokladu z do schránky na e-mailem.
drkarel píše
(taky jsem jednu dobu měl raději vše pod kontrolou a řešil to trvalými či jednorázovými příkazy).
Taky mám rád mít vše pod kontrolou a proto používám SIPO kvůli jednoduchosti a větší přehlednosti.

MirekM. píše
Zastaralý, zkostnatělý a nepružný systém. Raději budu řešit z domu za PC několik inkas a trvalých příkazů, než běhat na poštu a trnout, co na SIPO za platby a v jaké výši naběhnou
Zastaralý sytém možná, ale stále dobrý a užitečný. Na SIPO nabíhají takové platby jaké tam zadá někdo komu se za tímto účelem poskytne spojovací číslo a jak se to s ním dohodne např. na základě smlouvy. Já si raději řeším jedno inkaso na SIPO než několik různých samostatných inkas na každou platbu. Jsem zastáncem toho, že proč bych měl řešit něco složitě když to jde i jednoduše.


Offline - Inventář Profil 
16. 2. 2021 13:13 Odeslat příspěvek
qwertz375 píše
psovod78 píše
SIPO posle sesteho email, ve kterem napisi kolik planuji strhnout a pro koho. Penize se strhnou ctrnacteho, tedy o vic nez tyden pozdeji. Clovek mezitim muze zajit na postu, rict "vyjmete z meho SIPA tuhle platbu" a posta ji vyskrtne a nezaplati.


Máte to osobně vyzkoušeno? Podle četných stížností na internetu a informací na webu pošty to totiž nelze:
https://sipo.cz/pro-zakazniky/


Dle https://sipo.cz/pro-zakazniky/ by to mělo jít (až na výjimky) a zjevně se Pošta od dob, kdy jsem něco řešil, trochu vzchopila. Každopádně furt to není úplně pružná služba, s čímž počítám.

Vlazy, Tvůj problém je, že Tobě buď něco vyhovuje, a pak to nekriticky bráníš do roztrhání těla, a nebo to nemáš rád, a pak po tom nekriticky pliveš.


Offline - VIP uživatel Profil 
16. 2. 2021 13:29 Odeslat příspěvek
drkarel píše
ale asi se nezměnilo, že nejen člověk musí dojít na poštu, ale na speciální poštu, kde přepážku SIPO mají.

SIPO řeší na jakékoli přepážce pošty, pokud není vyloženě jen třeba balíková. SIPO řeší i partnerské přepážky pošty (typicky obecní pošty).

-- 16. 2. 2021 13:32 --

S474N píše
Lze to blize upresnit? :mrgreen:

Třeba dnes jsem Crypto kartou SIPO osobně na přepážce zaplatil a nemám jediný důvod na tuto obstarožní službu nadávat. A tak se mi tam dnes zalíbilo, že jsem zaplatil 6x, ať pošta něco vydělá. :mrgreen:


Offline - Administrátor Profil 
16. 2. 2021 13:43 Odeslat příspěvek
Dalich: Jaký zisk přináší placení crypto kartou?


Offline - Trvalý BAN Profil 
16. 2. 2021 14:36 Odeslat příspěvek
Pročti téma Crypto.com.
http://superforum.zive.cz/viewtopic.php?p=12664374#p12664374


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 2. 2021 16:15 Odeslat příspěvek
Mám SIPO přes 25 let a nikdy jsem neřešil žádný problém. Naopak například pojistka nemovitosti, která je při roční splátce výhodnější než měsíční platba je při použití SIPO stejně výhodná jako splátka roční. Což je pro mne super, nemusím si odkládat peníze bokem nebo myslet na to že mám pojistné zaplatit a mít připravenu větší částku na účtu.
Mám nastavený limit na výši SIPO takže nic dvakrát nestrhnou. Ale je pravda, že pro pohyblivou částku například telefony používám inkaso a SIPO jen pro neměnné platby.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 2. 2021 16:47 Odeslat příspěvek
Reálně jde zrušit pouze odvoláním souhlasu o zpracování osobních údajů. Zrušení co většina provedla je uspání účtu ... :twisted:


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 2. 2021 16:54 Odeslat příspěvek
SIPO lze zrušit úplně normálně jako jakýkoli jiný smluvní vztah.

Podle platných všeobecných podmínek lze smlouvu ukončit dohodou nebo výpovědí s příslušnou výpovědní lhůtou.
https://www.ceskaposta.cz/documents/101 ... 011120.pdf


Offline - Poslední varování Profil 
17. 2. 2021 00:39 Odeslat příspěvek
dalich píše
Třeba dnes jsem Crypto kartou SIPO osobně na přepážce zaplatil
To ale k tomu asi musí mít člověk platební doklad SIPO který si musí za poplatek nechat zasílat do schránky a další poplatek je pak za platbu na poště. To se s těmi poplatky oplatí takto platit SIPO?


Offline - VIP uživatel Profil 
17. 2. 2021 08:29 Odeslat příspěvek
Vlazy: Ano :-) (Poplatek je 15 Kč.)


Offline - Inventář Profil 
17. 2. 2021 10:31 Odeslat příspěvek
dalich píše
Třeba dnes jsem Crypto kartou SIPO osobně na přepážce zaplatil a nemám jediný důvod na tuto obstarožní službu nadávat. A tak se mi tam dnes zalíbilo, že jsem zaplatil 6x, ať pošta něco vydělá. :mrgreen:

Jak lze SIPO zaplatit šestkrát? Asi jednou jsem se pokoušel zaplatit SIPO dvakrát - nechal jsem si vydat náhradní platební doklad (což někdy beztak dělávám, protože SIPO lístek chodí do schránky moc pozdě, až někdy v polovině měsíce, což si někdy ani nestihnu vyzvednout) a když přišel lístek, zkoušel jsem to ještě i s ním, ale taková úhrada už neprošla...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 71  Další stránka
Stránka 28 z 71 [ Příspěvků: 1060 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies