FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

SIPO - jaké jsou vaše zkušenosti?

Offline - Administrátor Profil 
8. 12. 2021 19:58 Odeslat příspěvek
Disident: Podívej se do § 3 - https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2005-348
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
8. 12. 2021 23:09 Odeslat příspěvek
@Jantars:
Pošťačka ti tedy buď lhala, aby "měla klid" (a nechtěl jsi po ní manuální zrušení spojovacího čísla, viz je z pohledu pošty nejspíš zbytečný úkon, když SIPO bez předpisů plateb "nikoho neobtěžuje", jakoby nebylo), nebo to bylo její neznalostí. Spojovací číslo nemůže zaniknout už za měsíc bez předpisu platby z principu rozdílných frekvencí některých plateb (nejde jen o platby měsíční frekvence) - jak uvádím já i další po mně, někdo přes něj hradí jen roční platby, třeba pojištění. Takže 11 měsíců v roce rozpis není žádný, dvanáctý měsíc ano a přesto to není pro Českou poštu důvod, aby už po těch 11 měsících nepoužití dané spojovací číslo zrušila. Sama by ho automaticky zrušila až po X letech souvislého nepoužití pro žádnou platbu, kde X teď z hlavy nevím, ale vzhledem k uvedenému to nemůže být dřív jak za rok (pokud samosebou někdo nepožádá o zrušení spojovacího čísla dřív manuálně, pokud to vůbec lze, ale k tomu fakt není důvod).


Offline - Poslední varování Profil 
9. 12. 2021 10:56 Odeslat příspěvek
1jorgos píše
od unora posta zdrazuje SIPO
platba na poste 21>25
- " - se zakaznickou kartou 15>19
platba bank.prevodem (presTWISTO) 10>15
Předpokládám, že u těch kterým je platební doklad SIPO zasílaný na e-mail a platí ho inkasem nastaveným v bance na to SIPO zůstane vše zdarma. Snad nebudou považovat inkaso na SIPO jako bankovní převod aby za to mohli inkasovat poplatek.


Offline - Inventář Profil 
9. 12. 2021 12:00 Odeslat příspěvek
Nehledej problémy tam, kde nejsou - převod vs. inkaso.


Offline - Diskutér Profil 
9. 12. 2021 13:36 Odeslat příspěvek
Disident píše
A propoo, na TV nekoukám už vůbec, jak přestat platit to TV výpalné ?

Zajdeš na poštu a řekneš, že chceš zrušit TV a RO poplatky, na to je takovej blanket "čestné prohlášení", to vyplníš předáš pošťačce a tim to hasne.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 12. 2021 18:48 Odeslat příspěvek
Jen poznámku - další sitace kdy jsem rád, že jsem před pár měsíci zrušil SIPO: dal jsem výpověď dle energetického zákona a 16.1. jsem volný, ale stávající dodavatel by si nepochybně strhl zálohu, kterou si navíc trochu svévolně včera navýšil na dvojnásobek. Takto během minuty zruším v IB svůj souhlas s inkasem a žádná (za mě neoprávněná) záloha neodejde.


Offline - Inventář Profil 
30. 12. 2021 22:36 Odeslat příspěvek
Solidní dodavatel si po výpovědi smlouvy žádné další zálohy přes SIPO nestrhává. Tvé obavy jsou v tomto směru možná zbytečné. A k navýšení záloh došlo pravděpodobně proto, že došlo k navýšení cen energií.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 2. 2022 18:47 Odeslat příspěvek
Přišel vám tento měsíc rozpis SIPO na e-mail? Nevylepšuje nezasláním předpisu České pošta zase svoje služby...???


Offline - Diskutér Profil 
7. 2. 2022 19:17 Odeslat příspěvek
Přišel, ale až dnes v 17.16, normálně chodí vždy 6. v měsíci.


Offline - Diskutér Profil 
7. 2. 2022 20:56 Odeslat příspěvek
Stojí vám za to starosti se SIPO v dnešní době?
Chápu SIPO u lidí, kteří se nekamarádí s výpočetní technikou a Internetem nebo několikrát za rok mění banku pro normální provoz živobytí.
A nyní se do mě zastánci SIPO pusťte. :-)


Offline - Inventář Profil 
7. 2. 2022 21:15 Odeslat příspěvek
Někomu prostě SIPO vyhovuje a někomu ne, každého volba. Já ho normálně používám, nicméně nikomu ho nevnucuju.


Offline - Diskutér Profil 
7. 2. 2022 22:57 Odeslat příspěvek
teprve dnes přišel rozpis mailem

mám tam už jen rozhlas, tv a pojistku nemovitosti (1× ročně)


Offline - Nadšenec Profil 
8. 2. 2022 07:14 Odeslat příspěvek
Ja taky pouzivam a jsem spokojeny.


Offline - Diskutér Profil 
8. 2. 2022 07:26 Odeslat příspěvek
Spokojení budete dokud nenastane nestandardní situace a něco vám přes SIPO strhnou, co nechcete (např. Jantars).
Ale proti gustu žádný dišputát aneb každý svého štěstí strůjce. :-)


Offline - Diskutér Profil 
8. 2. 2022 08:15 Odeslat příspěvek
Taky jsem se SIPEm spokojený, nevidím důvod nic měnit.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 71  Další stránka
Stránka 34 z 71 [ Příspěvků: 1060 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies