FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

SIPO - jaké jsou vaše zkušenosti?

Offline - Diskutér Profil 
2. 10. 2009 14:04 Odeslat příspěvek
Mně se SIPO strhává přesně 10., když vyjde na víkend, tak nejbližší den.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 10. 2009 14:05 Odeslat příspěvek
Díky! Už je mi to jasné. I když nechápu, jak pak pošta může stihnout do konce měsíce zajistit proběhnutí plateb příslušným firmám, když zaplatím hotově třeba až v poslední den měsíce.


Offline - Administrátor Profil 
2. 10. 2009 17:12 Odeslat příspěvek
No nijak. Prostě jim to zaplatí později. Proto se také SIPO strhává kolem toho desátého, aby se stihly zaplatit poplatky za rozhlas a TV. Pokud ho manuálně zaplatíš později, jsi v prodlení. Nevím, jestli z toho aktuálně hrozí sankce.


Offline - Inventář Profil 
2. 10. 2009 18:00 Odeslat příspěvek
dayslypper: hele, co řešíš? přijde ti složenka SIPO a na zadní straně máš informce, jak ji zaplatit převodem z ůčtu.


Offline - Administrátor Profil 
2. 10. 2009 18:05 Odeslat příspěvek
To to, jenže to je "za bůra" (tuším), objeví se to v příštím vyúčtování. Lepší je to platit souhlasem k inkasu, to je zdarma


Offline - Inventář Profil 
2. 10. 2009 18:21 Odeslat příspěvek
PatrikChrz: ano, stojí to 5kč. chápu, že pro některé lidi je to závratná částka, ale mě to nestojí za lítání a řešení změny.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 10. 2009 00:43 Odeslat příspěvek
Běžné zaplacení SIPA stojí 12,-. To za 5,- je nestandardní.

Neřešim, to, že to chci tak platit. Jde mi o vysvětlení principu, proč můžu v hotovosti bez problémů splatit inkaso poslední den v měsíci, když má pošta zajistit, aby do konce měsíce byly peníze u příjemců platby?


Offline - Administrátor Profil 
3. 10. 2009 04:18 Odeslat příspěvek
dayslypper: Ale pošta nemá zajistit nic. Pokud to platíš inkasem, tak si to pošta strhne včas a včas to taky pošle. Pokud to platíš hotově, tak jen přijme částku později, je to stejné, jako bys dostával od dodavatele poštovní poukázky a ty platil pozdě.
To, aby byl účet zaplacen včas (což se týká právě koncesionářských poplatků) je tvůj problém a ne pošty.

mikicz: ale vždyť nemusíš nikde lítat. V internetovém bankovnictví vyplníš spojovací číslo a do dvou měsíců to začne fungovat samo. A 60 Kč za rok je podle mě zbytečná částka - navíc když je to pohodlnější.
Když už to chceš platit jednotlivými příkazy, tak proč tedy neplatit takto jednotlivě dodavatelům?


Offline - Inventář Profil 
3. 10. 2009 05:48 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
. A 60 Kč za rok je podle mě zbytečná částka - navíc když je to pohodlnější.


Rika ten, co si jde menit do CNB 1 Kc pres celou Prahu :mrgreen:


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 10. 2009 09:17 Odeslat příspěvek
PatrikChrz: Díky, už je mi to jasné. Takže pošta prostě zaplatí dřív bez ohledu, jestli zaplatím já.

S474N: Já bych tak udělal stejně. Nejde až tak o peníze jako o princip.


Offline - Administrátor Profil 
3. 10. 2009 10:16 Odeslat příspěvek
Ne, v žádném případě. Pošta to zaplatí až dostane od tebe prachy!
Je třeba od sebe oddělit dvě věci.
1) do kdy máš zaplatit SIPO
2) do kdy máš zaplatit jednotlivým dodavatelům

Pošťa umožňuje zaplatit SIPO až do konce měsíce. Pokud to tvým dodavatelům nevadí, že dostanou svojí platbu cca těch pět dní po konci měsíce, můžeš ho tedy platit hotově až koncem měsíce.

Pokud ale tvoji dodavatelé vyžadují platbu dříve, musíš samozřejmě i SIPO zaplatit dříve. No a protože je praxe, že většina plateb má být do patnáctého, strhává si pošta SIPO automaticky už desátého, tím tě zbaví starosti o rozesílání plateb včas. Pokud ale na účtě nemáš v daném okamžiku dostatek prostředků, nebo platíš hotově, je to už tvůj problém, ne problém pošty. Pošta ti nabízí pouze službu "přepravu peněz", kdy jí "dáš peníze k přepravě" je jen tvoje odpovědnost - a z toho vyplývající sankce, pokud tvůj dodavatel nedostane peníze včas.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 10. 2009 11:18 Odeslat příspěvek
OK, díky za vyčerpávající vysvětlení.

A když tedy nyní zadám SIPO do internet bankingu, bude stále chodit papírová složenka každý měsíc? (pro jistotu, kdyby platba neproběhla)


Offline - Administrátor Profil 
3. 10. 2009 11:31 Odeslat příspěvek
Ano, jen v levém horním rohu v kolonce "Podací znaky" bude NEPLAŤTE a v prostředku nahoře ve druhém řádku v kolonce "Podmínky úhrady SIPO" bude "dle podmínek Vaší banky".
A nahoře v prostředku v kolonce "Zp. platby" bude "Bezhotovost".

Jinak bude lístek úplně stejný

Na poště by ale i tak měli být schopni ten lístek "vyjet", kdybys ho náhodou ztratil. Kdysi hooodně dávno jsem to potřeboval.


Offline - Diskutér Profil 
3. 10. 2009 13:08 Odeslat příspěvek
Lze si také sjednat zaslání rozpisu SIPA emailem. Pak už nechodí rozpis papírový. Služba je zdarma.


Offline - Inventář Profil 
31. 1. 2011 15:38 Odeslat příspěvek
Ted jsem resil u jednoho clovicka SIPO, co to mel provazane s Ceskou sporitelnou a nestacil jsem zirat. CS mu uctovala kazdou polozku na SIPO zvlast i presto, ze to bylo v ramci jednoho SIPO cisla. Tak jaky to ma teda vyznam?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 71  Další stránka
Stránka 3 z 71 [ Příspěvků: 1058 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies