FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

SIPO - jaké jsou vaše zkušenosti?

Offline - Trvalý BAN Profil 
17. 2. 2021 20:38 Odeslat příspěvek
Asi má 6 SIPO na 6 osob?
Poslední příspěvek


Offline - VIP uživatel Profil 
17. 2. 2021 22:52 Odeslat příspěvek
hgfdsa: Bingo! :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 2. 2021 15:49 Odeslat příspěvek
qwertz375 píše
SIPO lze zrušit úplně normálně jako jakýkoli jiný smluvní vztah.

Podle platných všeobecných podmínek lze smlouvu ukončit dohodou nebo výpovědí s příslušnou výpovědní lhůtou.
https://www.ceskaposta.cz/documents/101 ... 011120.pdf


Když už tím argumentuješ tak si to přečti ...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 2. 2021 17:14 Odeslat příspěvek
Ať už jste tím bezobsažným výkřikem myslel cokoliv, podle bodu 10.3 smlouva o službě SIPO zaniká výpovědí plátce první den následujícího měsíce od doručení.


Offline - Diskutér Profil 
20. 2. 2021 17:40 Odeslat příspěvek
Podařilo se někomu zrušit SIPO zasláním výpovědi do datové schránky ČP (kr7cdry)?


Offline - Administrátor Profil 
20. 2. 2021 19:49 Odeslat příspěvek
Podle bodu 10. 7. to má jít.


Offline - Diskutér Profil 
20. 2. 2021 20:24 Odeslat příspěvek
Dík, nepochopil jsem, proč má být v žádosti o zrušení podpis plátce dle bodu 10. 7., když žádost o zrušení pošle plátce přes svou datovou schránku, která podpis nahrazuje.


Offline - Nadšenec Profil 
21. 2. 2021 14:51 Odeslat příspěvek
MirekM. píše
přes svou datovou schránku, která podpis nahrazuje.


Fikce podpisu platí pouze pro veřejné datové zprávy poslané OVM v postavení OVM.


Offline - Poslední varování Profil 
21. 2. 2021 17:09 Odeslat příspěvek
A to jeste jen v nekterych pripadech.

Ale banky treba chteji to, ze to mas jit overit na postu a pak naskenovat do datovky :-) Pri zaslani emailem chteji autorizovanounkonverzi. Inu smluvni volnost :-)


Offline - Diskutér Profil 
21. 2. 2021 17:53 Odeslat příspěvek
Vidím, že v některých případech je to se zasláním před datovou schránku jak u blbečků na dvorečku na straně příjemce. :-(
Ve VZP jsem již jednou musel PŠM na diskutované téma provádět.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 10. 2021 10:11 Odeslat příspěvek
Jak řešíte odblokování krachlé energo společnosti od záloh v SIPO? V RB byli včera schopni SIPO bez problému ke konci měsíce zrušit, ve FIO "až" v 1.12. Česká pošta nepomůže, ta prý nejdřív potřebuje aby peníze z účtu neodešly a pak to můžu na přepážce vyřešit.

V podstatě se může stát, že nyní vím že příští měsíc přijde "zloděj", který mi z účtu ukradne peníze a už mi je možná nevrátí, ale já s tím už nemůžu nic dělat.....


Naposledy upravil Jantars dne 20. 10. 2021 19:03, celkově upraveno 1


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 10. 2021 10:26 Odeslat příspěvek
Citace
„Doporučujeme, aby klienti snížili limit pro SIPO inkasní platbu pod obvyklou částku nebo třeba na nulu. To můžou udělat okamžitě, je to zdarma. Mohou to udělat v rámci svého internetového bankovnictví, po telefonu nebo mohou zajít na pobočku,“ doporučil mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

https://cnn.iprima.cz/klienti-bohemia-energy-resi-problem-stopnuti-platby-pres-sipo-jak-na-to-35910


V odkazu jsou popsány všechny situace a možnosti.


Offline - Nadšenec Profil 
20. 10. 2021 10:31 Odeslat příspěvek
Jantars píše
Jak řešíte odblokování krachlé energo společnosti od záloh v SIPO? V RB byli včera schopni SIPO bez problému ke konci měsíce zrušit, ve FIO "až" v 1.12. Česká pošta nepomůže, ta prý nejdřív potřebuje aby peníze z účtu neodešli a pak to můžu na přepážce vyřešit.

V podstatě se může stát, že nyní vím že příští měsíc přijde "zloděj", který mi z účtu ukradne peníze a už mi je možná nevrátí, ale já s tím už nemůžu nic dělat.....

Protoze pouzivas zkostnatelou platebni metodu.
Tak muzes treba vyprazdnit ucet, aby nebylo kde brat.


Offline - Nadšenec Profil 
20. 10. 2021 11:17 Odeslat příspěvek
vlazy ti brzy vysvětlí, že SIPO je úplně nejvíc nejlepší :-)


Offline - Poslední varování Profil 
20. 10. 2021 11:29 Odeslat příspěvek
Jantars:
V článku na který odkazuje servpack je to docela dobře popsané.
Citace
Pokud platíte SIPO v hotovosti nebo kartou přímo na poštovní přepážce, jste ve výhodě. Stačí pouze poštovního zaměstnance poprosit, aby platbu, kterou platit nechcete, vyjmul – a ostatní zaplatíte. „Musí s sebou donést doklad SIPO, na kterém má předepsanou zálohu elektřiny, vyjedeme nový náhradní doklad a vyjmeme platbu, kterou nechce platit,
Pokud platíš SIPO inkasem z účtu tak na poště předložíš doklad SIPO který ti pošta zasílá do schránky nebo vytisknutý pokud ti ho zasílá e-mailem. V IB v nastavení SIPO si pak ještě musíš včas než SIPO z účtu odejde snížit limit tak aby to SIPO nemohlo odejít kvůli nízkému limitu. SIPO pak zaplatíš podle náhradního dokladu který ti vystaví na poště a to buď přímo na poště nebo jednorázovým příkazem z účtu podle pokynu na zadní straně dokladu SIPO.
Jinak ještě nevíme jestli nám zkrachovali dodavatele energií dají do listopadového SIPO platbu zálohy a tak je čas to řešit až v listopadu kdy budeme mít doklad SIPO a pokud ta platba tam bude. Říjnové SIPO už odešlo a s tím se už bohužel nic dělat nedá.

Nesouhlasím, že SIPO je zkostnatěla platební metoda. Je to výborná a užitečná služba a ano je to nejlepší způsob jak platit pravidelné platby.

Jinak ohledně SIPO je tu samostatné téma a bylo by asi lepší na téma SIPO pokračovat tam.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 71  Další stránka
Stránka 29 z 71 [ Příspěvků: 1060 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies