FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

SIPO - jaké jsou vaše zkušenosti?

Offline - Nadšenec Profil 
9. 9. 2011 08:27 Odeslat příspěvek
Jestli by se tvá popelnice rozsypala pouhým najetím do pravého pruhu, nemáš na dálnici co dělat. V levém pruhu se jezdí zásadně tak, aby na tebe zezadu nikdo blikat nemusel.
A skutečný Jack Sparrow českých dálnic vybliká i fízlprassat :mrgreen:
Poslední příspěvek

Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 11. 2011 11:47 Odeslat příspěvek
Zdravím.
Vím, že je toto vlákno už nějaký čas hluché, ale doufám že mi někdo odpoví.
Samozřejmě že se také týká SIPA. Mám však s ním méně dobré zkušenosti a to právě právě nyní.
Koupili jsme dům do společenství a já blbec nechal dát svolení k placení do fondu oprav přes SIPO.
S tím co spravuje náš dům jsem se nepohodl o 10Kč, což není až takový problém jako spíše to, že si samovolně bez jakéhokoliv mého vědomí či snad souhlasu o tuto částku navýšil a nyní mi jí strhávají.
Říkal jsem mu tudíž, že dobře, nebudu se hádat o 10Kč, ale nelíbí se mi, že mi samovolně navyšuje peníze a tak jsem jej vybídl ke zrušení platby peněz do fondu oprav ze SIPO s tím, že to budu hradit z účtu (abych měl platbu pod svou kontrolou a ne že si strhne kdo si zamane co chce).
On mi však sdělil, že mi SIPO NEZRUŠÍ a culí se mi do obličeje. :-]
V tu chvíli jsem netušil, že to je problém, poněvadž jsem si říkal, udělám si to na poště sám.
Tam mi však sdělili, že to nelze, ale není to přeci problém, řekněte tomu komu platíte, že to odhlašujete.
A V TOM VĚZÍ PRÁVĚ ONEN PROBLÉM. Co však na to, když vám řekne NE??
Koukala na mně na poště jak jojo a říkala, že mi jinak nemůže pomoci. že i když nebudu to SIPO platit, tak to udělají oni a budou to po mně vymáhat. Na bezplatné Infolince mi řekla podobně a jen mi sdělila, že on je povinen to zrušit pokud mu to oznámím. Já na to : A KDYŽ TAK PŘECI NEUDĚLÁ? Tak mi řekla, že asi jen se obrátit na právníka.

Teď jsem se dostal k oné otázce. Ví někdo co s tím. Existuje nějaký zákon či nařízení, že je povinen to udělat, abych mu to otloukl o hlavu a onu položku mi ze Sipo zrušil?
Existuje vůbec nějaká obrana a cesta z tohoto Metrixu zvaného SIPO??
Děkuji za odpověď

Offline - Inventář Profil 
9. 11. 2011 11:52 Odeslat příspěvek
Obrana je jednoducha, tento komunisticky prezitek proste nepouzivat a prejit na klasicke inkaso, kde si to muzes stelovat sam, podle chuti a libovule.

9. 11. 2011 12:01 Odeslat příspěvek
Díky za rychlou odpověď
bohužel však není dost možné to zrušit pokud ten maniak tak neudělá.
pokud by se mi podařilo zrušit, tzn. všem nahlasit změnu a oni k tomu přistoupili, bylo by vše OK
Tento člověk tak však nechce udělat a pokud lístek SIPO nebude další měsíc čistý jako voda ze studánky tak to nikdo nezruší. :(

9. 11. 2011 12:16 Odeslat příspěvek
Citace
SIPO, Soustředěné inkaso plateb obyvatelstva, je obstaravatelskou činností, kterou Česká pošta, s. p., (dále jen „pošta“) poskytuje na základě smlouvy pro partnerské organizace. Při podání žádosti o přidělení spojovacího čísla žadatel uděluje poště souhlas se zpracováváním osobních údajů na dobu, kterou si on stanoví. Pokud tedy pošta z jakýchkoliv důvodů (nejčastěji udávaných technologických) odmítá vyhovět žádosti o zrušení SIPO a tím i výmaz všech v něm vedených osobních údajů váže na dobu tří (čtyř) let od doby, kdy je spojovací číslo neaktivní, jedná se z její strany o porušování povinností uložených správci osobních údajů ustanovením § 5 odst. 1 písm. e) a § 20 odst. 1 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon“).

Doporučujeme Vám znovu požádat poštu na základě § 20 odst. 1 a § 21 odst. 1 písm. b) zákona o likvidaci Vašich osobních údajů. Nebude-li Vaší žádosti vyhověno, máte podle § 21 odst. 3 možnost obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů se stížností podle § 29 odst. 1 písm. c) zákona.

Zákon je k dispozici též na webových stránkách Úřadu pro ochranu osobních údajů na adrese http://www.uoou.cz/index.php?l=cz&m=lef ... &u1=&u2=&t.

Staci ti to takhle?

9. 11. 2011 12:21 Odeslat příspěvek
super, moc díky.
skusím s tím trošku popracovat.
přesto já to chapu tak, že musím pouze zrušit SIPO komplet, že nejde vyštípat pouze tuto jednu platbu??

-- 9. 11. 2011 13:34 --

Jak to tak pročítám, tak jsem z toho pochopil, že si můžu zažádat o zrušení SIPO, ale to tam už nesmím mít žádné položky k platbě, tzn převedeny všechny platby na placení jinam. Jakmile bude rozpis SIPO čistý bez plateb, pak můžu zažádat o zrušení.
Tam je však onen problém, že ten ťul z našeho domu to nechce zrušit a tudíž bude posílat příkazy k platbě měsíc co měsíc.
Jak ale můžu jeho přinutit, aby tu platbu zrušil??
Musel bych mu pouze ukázat paragraf, podle kterého je to povinen udělat a ten jsem dosud nenašel a to na tom už makám dost hodin :(

9. 11. 2011 12:57 Odeslat příspěvek
A to SIPO mas napojeny na ucet? Tak to tam proste zrus, aby nebylo odkud tahat penize.

9. 11. 2011 13:09 Odeslat příspěvek
to jsem jim na poste říkal a oni mi řekli, že to prostě budou hradit dál a po mně to pak chtít

9. 11. 2011 13:15 Odeslat příspěvek
Od kdy hradí pošta SIPo ze svého?

Offline - Diskutér Profil 
9. 11. 2011 13:20 Odeslat příspěvek
Odstřihnout to není dobrý nápad, to je jako přestat platit za odebíranou službu.

Každopádně jestli na zrušení předpisu platby je nutná součinnost inkasujícího a na zrušení celé služby SIPO je potřeba nemít předepsané platby, tak to je další dost zásadní důvod proč nebrat SIPO ani omylem, který tu v minulé vzrušené diskusi nezaněl.

9. 11. 2011 13:20 Odeslat příspěvek
Nevím, tak mi to sdělili. možná ta holka na přepážce nevěděla přesně co mluví.

-- 9. 11. 2011 14:24 --

Já jsem původně myslel, že SIPO rušit ani nechci, pouze položku zvanou nájem a ostatní bych nechal a položku nájem bych platil přímo z účtu.
Onen správce našeho domu se zozhodl, že prostě mi tu platbu Sipo nezruší, tak jsem ted jako v kazajce.

9. 11. 2011 14:00 Odeslat příspěvek
xtonda: presne tak a jak vidno, tak i nejzasadnejsi argument.

9. 11. 2011 14:04 Odeslat příspěvek
Z FAQ na webu pošty:
Citace
- chci vyřadit některé platby?

Navštivte kteroukoliv poštu, vystavíme vám částečný doklad. Potřebujete jakýkoli doklad SIPO, na kterém je vedeno vaše spojovací číslo. Za tuto službu zaplatíte 5 Kč, a to za každý vystavený částečný doklad. Nemůžete však bez předchozího odhlášení vyřadit rozhlasové a televizní poplatky a ceny za Vámi zvolené služby placené poště (např. zasílání výpisu zaplacených plateb). V případě, že vám bude platba SIPO inkasována z účtu v rámci nastavené služby v bance, o vystavení částečného dokladu nežádejte.

Třeba jen ta pracovnice byla nekompetentní.

Ale pokud ten správce už inkasoval, tak zná potřebné údaje a asi bude schopen si to inkaso znova zadat, neznám detaily, sám SIPO nepoužívám.

9. 11. 2011 14:15 Odeslat příspěvek
JJ, diky za vaše rady :)
Ta pracovnice mi říkala, že můžu tu položku zrušit na jeden měsíc a pak bych musel běžet na poštu a zase to zrušit na měsíc atd. potom se prý zase vše obnoví. prostě bych tam musel měsíc co měsíc lítat.Já nechápu ale, jaky by to mělo smysl něco na měsíc rušit

-- 9. 11. 2011 15:19 --

Možná to zkusím ještě jednou , snad budu mít štěstí, a na přepážce znalejší paní.

-- 9. 11. 2011 15:22 --

Podle toho co mi píše xtonda tak by to mělo jít na stálo vyřadit. Ona se dušovala, že to prostě nelze a dočetl jsem se to i na forech, že si kdosi kdysi platil přes SIPO časopisy a na poště mu to prostě (ač to bylo delší čas neaktuální) nebyli schopni zrušit.

9. 11. 2011 14:33 Odeslat příspěvek
Zkus to, ale je možné, že to vyřazení je fakt jednorázové, protože on si tu platbu na základě znalosti spojovacího čísla může příště zadat znovu. A ze služby SIPO sem nabyl dojmu, že spojovací číslo je vše co inkasující potřebuje k zadání předpisu.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 29  Další stránka
Stránka 12 z 29 [ Příspěvků: 430 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies