FinExpert.cz

Přihlásit se

Sdělení názvu účtu

Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 4. 2006 15:25 Odeslat příspěvek
Mam cislo uctu, na ktere chci vlozit penize. Abych se ujistil, ze jsem zadal cislo uctu spravne, potrebuji aby mi banka sdelila nazev (majitele) uctu. Musi mi ho banka sdelit a nebo naopak nesmi? Nebo je to v kazde bance jinak? V KB je nazev uctu vytisten na potvrzeni. V GE mi nazev uctu odmitli sdelit. Nechteli mi ho dokonce ani potvrdit.
Poslední příspěvek

Offline - Inventář Profil 
1. 4. 2006 22:37 Odeslat příspěvek
tajnej píše
Abych se ujistil, ze jsem zadal cislo uctu spravne, potrebuji aby mi banka sdelila nazev (majitele) uctu.

To je IMHO pěkná blbost, ne? Jestli nejste schopen opsat číslo správně, tak máte smolíka...

Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 4. 2006 08:14 Odeslat příspěvek
Treba se prepise ten, ktery mi to cislo dal (poslal v sms). Nebo ten co ho daval tomu cloveku prede mnou.

Offline - Inventář Profil 
2. 4. 2006 11:31 Odeslat příspěvek
Pokud vím, číslo účtu odpovídá určitým matematickým pravidlům a je tedy kontrolovatelné, zda je správné. Pravděpodobnost toho, že se někdo "přepíše" a náhodou se trefí do jiného existujícího účtu u té samé banky, je dost malá. A že by Vám někdo dall číslo cizího účtu úmyslně?

Offline - VIP uživatel Profil 
2. 4. 2006 19:18 Odeslat příspěvek
Pokud budete přímo na pokladně banky vkládat peníze, samozřejmě se můžete přesvědčit, že vkládáte na správný účet. Banka vám oproti vkladovému lístku ústně sdělí, zda je majitel účtu tentýž (pro kontrolu). Ale pozor, pokud nejsou pobočky propojeny on-line, máte smůlu (např. u KB). Většinou se naopak pracovník banky ujišťuje, že vkládáte správně, tj. při vkladu vám řekne "Vkládáte na účet firmy FIKRO s.r.o.?" Anebo se můžete zeptat nenápadně i vy: "Je to FIKRO s.r.o., že?"

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 5 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies