FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Účet v zahraničí

Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 5. 2006 10:36 Odeslat příspěvek
Neviete ako sa dá čo najjednoduchšie založiť účet v zahraničí bez toho aby som do danej krajiny musel cestovat? Pripadne ktora banka atd... Ide mi hlavne o to aby som mohol prijmat peniaze na paypal ucte.
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
1. 5. 2006 12:03 Odeslat příspěvek
Mělo by to jít i korespondenčně.

Nějaký přehled by se našel třeba tady:

http://www.mnichov.de/index.php?pid=17


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 5. 2006 17:41 Odeslat příspěvek
ok, dik, keby mal niekto dalsie linky sem snimi , najlepsie v krajinach kde sa pouziva anglictina :lol:


Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 5. 2006 11:13 Odeslat příspěvek
Nemáte někdo znalosti s účtem ve Švycarsku?Pavel
Píšu z kamarádova účtu.


Offline - Administrátor Profil 
28. 5. 2006 12:29 Odeslat příspěvek
Zkušennost nemám. Jen vím, že je tam vyšší daň z výnosů vkladů, než u nás a to 35 %.

Díval jsem se teď na stránky několika bank ve Švýcarsku.
Vedení kolem 30 CHF / rok, dalších 20 CHF za Maestro kartu, tedy zhruba jako u nás, navíc nepatří do Eurozóny.
Úrok mizerný 0,125 % / rok.
Se Švýcarskem tvoří celní a měnovou unii Lichtenštejnsko, ale ani tam to nevypadá o moc líp.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
31. 5. 2006 17:55 Odeslat příspěvek
To PatrikChrz
A co na těch strankách píši ohledně zřízení(podmínky),prý chtějí prokazovat příjem,to chtějí na malý účet daňový přiznání,nebo výpis z OR?Že jsou mimo unií je právě výhoda přeci.Zatím dík za info.Pavel


Offline - Inventář Profil 
31. 5. 2006 21:03 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Úrok mizerný 0,125 % / rok.k/quote]

Co se ti zdá na tom úroku mizernýho, proti Raiffeisence u nás (0,01%) je to špica...
BTW účet u FIO už mám, účet u ING jsem si zakládal přes internet v pondělí, zatím se nikdo neozval. Založení účtu přes internet bych si teda představoval dost jinak, než ING...


Offline - VIP uživatel Profil 
31. 5. 2006 22:29 Odeslat příspěvek
Taky jsem si zkusil založit účet u ING přes internet. Takže:
Nikdo vám volat nebude, poštou přímo přijde smlouva, zhruba do týdne. Tu musíte podepsat a poslat zpět zároveň s těmto dokumenty:
1, kopie OP
2, kopie druhého odobního dokladu (ŘP, pas...)
3, kopie výpisu z účtu, který je uváděn jako hlavní "registrační", tj. ze kterého pošlete první vklad

Teprve potom vám přijde domů obálka s přihlašovacími údaji a PIN. Trošku složité, že?

Ovšem pokud si chcete s někým z ING popovídat, stačí cokoliv z uvedeného neposlat a budou vám hned volat. Já zapomněl na ty doklady. :lol:


Offline - Administrátor Profil 
1. 6. 2006 02:04 Odeslat příspěvek
Tomáš Marný"o[quote="PatrikChrz píše
Úrok mizerný 0,125 % / rok.k/quote]
Co se ti zdá na tom úroku mizernýho, proti Raiffeisence u nás (0,01%) je to špica...
BTW účet u FIO už mám, účet u ING jsem si zakládal přes internet v pondělí, zatím se nikdo neozval. Založení účtu přes internet bych si teda představoval dost jinak, než ING...d/quote]

Úrok na vklad v Eurech v zahraničí 0,125 % mi přijde vážně dost mizerný, když v Německu je možné získat i 3 % (https://aktionen.cortalconsors.de/super ... tionen.htm). Navíc Německo patří do Eurozóny (levné převody v rámci měnové EU). Pro otevření účtu ve Švýcarsku nevidím rozumný důvod (např. vůči Německu). Krom těch, kteří mají důvod tyto peníze "schovat" před státem (např. v důsledku "nejasného" původu).
Zdanění úroků v Německu (pokud mám správné informace) tak je 30 % (u nás jen 15 %).


Naposledy upravil PatrikChrz dne 1. 6. 2006 02:33, celkově upraveno 1


Offline - Administrátor Profil 
1. 6. 2006 02:32 Odeslat příspěvek
ivan les píše
To PatrikChrz
A co na těch strankách píši ohledně zřízení(podmínky),prý chtějí prokazovat příjem,to chtějí na malý účet daňový přiznání,nebo výpis z OR?Že jsou mimo unií je právě výhoda přeci.Zatím dík za info.Pavel /quote]

Těžko říct. Podle toho, co tvrdí tady:
http://switzerland.isyours.com/d/faq/selbst-gehen.html
není otevření konta ve švýcarské bance zas taková sranda. Na druhou stranu, na téhle stránkce
http://www.bankcoop.ch/index/konti/privatkonto.htm
nabízí rovnou vyplnění formuláře na Internetu. Je tam i tlačítko pro zpětné zavolání, takže to můžeš vyzkoušet. Navíc u tohodle konta při zůstatku 1000 CHF nejsou poplatky za vedení.

Každopádně určitě bude záležet na konkrétní bance.


Offline - Inventář Profil 
1. 6. 2006 07:06 Odeslat příspěvek
dalich píše
3, kopie výpisu z účtu, který je uváděn jako hlavní "registrační", tj. ze kterého pošlete první vkladp/quote]

Aha, díky za informace.
Kopie výpisu - doufám, že bude stačit z internetu, výpisy jsem si jaxi u banky neobjednal :twisted: .

Edit: Takže papíry dorazily, a výpis z internetu podle nich jaxi nestačí :evil: , musí být papírový nebo zaslaný mailem. A druhá věc - minimální zůstatek 10 kKč, pokud vím, minimální zůstatek na ING nebýval, jen se částka nižší než 10 kKč neúročila...
Zkusím to prodiskutovat telefénem s ING. Chtěl jsem zvolit kombinaci FIO + ING, protože ve mně přece jen slovo "záložna" vzbuzuje trochu nedůvěru, takže jsem nechtěl mít všechny peníze v jedné bance.
Ještě mne napadá kombinace FIO + vkladní knížka Poštovní spořitelny, má někdo zkušenosti?


Naposledy upravil Tomáš Marný dne 1. 6. 2006 20:40, celkově upraveno 1


Offline - Administrátor Profil 
1. 6. 2006 09:36 Odeslat příspěvek
Ještě jedna věc. Kdybys opravdu měl vážný úmysl otevřít si tam nějaký účet, můžu napsat (pracovním) známým jestli by doporučili nějakou banku. Nejspíš to bude někde u města Grenchen.

Ale jak tak koukám na ty podmínky (hlavně oproti Německu, které je navíc blíž), tak to nemá příliš smysl.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 6. 2006 15:11 Odeslat příspěvek
Patriku dík,jak píšeš tak na této http://switzerland.isyours.com/d/faq/se ... .html,jsem to právě četl dřív,je to tam v řeči,které rozumím že to není sranda,ale oni si z toho dělají dobrý bussines,podle stánek které mají mimo evropu.Možná proto to prezentují jako složité.Je pravda že asi budou mít páku v bankách se kterými spolupracují a tím si zajišťují přísun peněz.Jinak je na tom CH dobrý to,že když na tebe ukáže soused prstem,tak se nic neděje o proti unií.Akorát si soused může vypichnout oko :) A jestli můžeš prozkoumej tu možnost v Grenchen.Šlo by o EUR,nebo USD.Zatím dík Pavel


Offline - Administrátor Profil 
2. 6. 2006 09:02 Odeslat příspěvek
Tak, jak jsem koupil, tak prodávám:

Wegen deiner Anfrage. Also ich würde deinem Kollegen die UBS anraten. Probleme für Ausländer sollte es eigentlich meines Wissens nicht geben. Über die Gebühren kann ich dich leider nicht informieren, da es von Bank zu Bank verschieden ist.

Per Internet ist sicher eine Lösung, doch auch per Post sollte es kein Problem sein.


Stručně: Doporučuje banku UBS. O problémech cizinců při otevírání účtu neví, poplatky nezná. Otevření přes poštu nebo internet by neměl být problém.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 6. 2006 16:25 Odeslat příspěvek
Dík za zprávu,UBS jsem prohlížel,když se dozvíš něco víc,dej vědět.Pavel
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 20 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies