FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Účet v zahraničí

Offline - Administrátor Profil 
3. 6. 2006 07:30 Odeslat příspěvek
Ještě jedna věc. Poněkud "nadstandardní" ochrana střadatelů v EU platí v Rakousku (vím, že se kvůli tomu dostalo do nějakých sporů s EU), ale jak přesně to je nevím.
I když na druhou stranu asi nijak 100 % to není, když to na nějakého politika před časem prasklo, že tam má účet. Už si ani nepamatuji kdo to byl, tuším Zielenec.
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 6. 2006 15:48 Odeslat příspěvek
Ano Rakousko,Lucemburg mají tu výhodu,že neoznámí na FU kolik ti vyplatily peněz na urocích v danem roce,ale odvedou procenta ze srážkové daně do rozpočtu EU,a to včetně Švycarska,které bylo těžce tlačeno unií.Ta srážková daň,pravě dosahuje těch 35%,které si zmínil o Švycarsku,větší % z toho dostane EU,zbytek státní kasa daného státu.Zdraví Pavel


Offline - Administrátor Profil 
3. 6. 2006 17:36 Odeslat příspěvek
Ještě jedna věc. Existuje možnost uložit si peníze u poboček švýcarských bank v daňových rájích, např. na Kajmanských ostrovech. Ale jaké jsou přitom podmínky nevím.


Offline - Administrátor Profil 
3. 6. 2006 17:49 Odeslat příspěvek
[quote="Tomáš Marný"o[quote="dalich".
Ještě mne napadá kombinace FIO + vkladní knížka Poštovní spořitelny, má někdo zkušenosti?z/quote]
Moji rodiče (jsou přecejen už starší) mají kombinaci ING + vkladní knížka poštovní spořitelny. Na ING si nechávají posílat výplatu a jendou za čas něco přelijou na tu vkladní knížku. ING stačilo zaslat fotokopii vkladní knížky.

Nevýhodou té Poštovní vkladní knížky je to, že trvá asi 8 dní od zadání příkazu než přijde "lísteček". Ale jinak supr. U částek do 10 000 Kč výběr na poště zdarma, vedení zdarma. Krom úroku nula nula nic jí nelze moc vytknout.

Pro Pražáka je FIO + PVK blbost, když si může vybrat hotově na pokladně FIO zdarma (nad 1000 Kč, jak jsem se teď při poslední návštěvě dozvěděl, bývalo nad 5000 Kč). Ale pokud někdo nemá v místě pobočku, je to určité řešení. I když 5 Kč za výběr z bankomatu ČSOB není zas tak tragické a jejich pokrytí docela ujde. Nevýhodou jsou nízké limity na platební kartě (vina ČSOB), takže někdy PVK může mít smysl.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 6. 2006 18:23 Odeslat příspěvek
Ráje jsou z ruky a EU na ráje tlačí taky,jsou už i tajné dohody,to by se podobalo naskočit na vydle.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 20 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies