FinExpert.cz

Přihlásit se
Eur->CZK Nejvyhodnejsi kurz?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 5. 2006 14:26 Odeslat příspěvek
Potreboval bych prevest vetsi mnozstvi Eur na koruny. Ma nekdo tip na nejvyhodnejsi kurz?

Pred 2 lety slo u KB prevest vyberem korun z bankomatu (z euroveho uctu) kurzem deviza prodej. To neni chyba! - opravdu to slo. Stred CNB byl napr. 1.10.2003 31,89 a ja vybral kurzem 32,423. Nyni se uz bohuzel vybira kurzem deviza nakup. Ma nekdo tip, jak se aspon priblizit kurzu stredu?

Predem dik
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
1. 5. 2006 15:53 Odeslat příspěvek
Jsou tři možnosti:

1. vybrat si EUR v hotovosti a proměnit je v některé směnárně, dobrý tip by se našel třeba tady (kurzy se ustálí každý den kolem 10:30 ).

http://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/

(směnárny na rozdíl od bank neúčtují (obvykle) poplatky, takže kurz je "konečný", v bance je třeba odečíst ještě kolem 2 %)

nevýhoda: některé banky si za výběr EUR v hotovosti účtují několik % poplatek

2. sepsat smlouvu s některou nebankovní institucí, bezhotovostně jim převést EURa a oni to vyplatí v korunách. V případě jednorázového převodu by se opravdu muselo jednat o velmi velkou částku, abys měl šanci získat nějaký supr kurz.

Nevýhoda: poplatky za převod obvykle odpovídají poplatkům za zahraniční platbu - cca 1,5 %, minimálně od 150 Kč (ale někde také od 200, 500 i více), maximálně kolem 2000 Kč.

3. vybrat koruny přímo z účtu v bance, která ti devizový účet vede.
I v bankách je možné získat individuální kurz, pokud jde o vyšší částku. Pokud je to do 10.000 EUR, tak se s tebou nebudou ani bavit, pokud je to mezi 10 a 100 0000 EUR, nějaká šance je, nad 100.000 EUR už je možné získat kurz velmi blízko středu. (Vše objemy při jednorázovém obchodu, pokud se jedná o dlouhodobou smlouvu, lze získat dobré kurzy i při transakcích v objemu několik tisíc EUR).


Offline - Diskutér Profil 
2. 5. 2006 18:35 Odeslat příspěvek
Eventuelne by se dalo s tim vyberem pockat tak mesic-dva. Cekam ze kolem voleb / po volbach pujde koruna dolu a kurs bude vyhodnejsi. Rovnez bude vetsi zajem o devizy kvuli dovolenym.


Offline - Administrátor Profil 
2. 5. 2006 19:17 Odeslat příspěvek
lemming píše
Eventuelne by se dalo s tim vyberem pockat tak mesic-dva. Cekam ze kolem voleb / po volbach pujde koruna dolu a kurs bude vyhodnejsi. Rovnez bude vetsi zajem o devizy kvuli dovolenym.

Pravda, že před dovolenymi koruna obvykle o něco oslabuje, ale teď je zase dlouhodobý trend na posilování. Řekl bych, že se to tak plus mínus vyruší, no možná klesne o pár haléřů, ale nějak významné by to nemělo být.

Je tady ještě jedna možnost - zkusit prodat EUR na inzerát, ale to mi přijde moc "o ústa", já bych se do toho nepouštěl.


Offline - Diskutér Profil 
2. 5. 2006 21:21 Odeslat příspěvek
To je pravda, ze koruna dlouhodobe posiluje... Ale prave diky tomuto trendu je IMHO pomerne vysoko a nejaky vetsi otres - treba vysledek voleb - ji muze srazit a pojede jak po masle.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 5. 2006 11:13 Odeslat příspěvek
Já eura kupuju u vietnamce (10 000EU a víc) ... bere se vždy střed + 0,10 kč. Obráceně to bude asi stejný... (-0,10kč)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies