FinExpert.cz

Přihlásit se




Maxkarta

Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 7. 2006 22:40 Odeslat příspěvek
Vlastním Maxkartu od Poštovní banky pod hlavičkou MAESTRO.V září mi končí platnost a zjistil jsem,že poštovka již nabízí nové maxkarty VISA Elektron.Z vlastních zkušeností jsem neměl při placení kartou Maestro žádné problémy.Vím,že VISA Elektron je také skoro všude akceptována,ale nemám s ní žádné zkušenosti.Berou tyto karty třeba nějaké benzinky?Poraďte nebo zdělte Vaše zkušenosti.Dík
Poslední příspěvek


Offline - VIP uživatel Profil 
2. 7. 2006 00:44 Odeslat příspěvek
Rozdíl mezi Maestro (MA) a Visa Electron (VE) je v těchto bodech:

1, MA povinně vyžaduje zadání PIN. U VE povinnost při placení není, tj. obchodníkovi v některých případech stačí jen podpis.

2, MA nezaplatíte na internetu, VE ano.

3, Na MA nelze poslat peníze (např. přes Moneybookers), na VE ano.

Akceptace je v ČR stejná, nepoznáte rozdíl.


Offline - Administrátor Profil 
2. 7. 2006 07:11 Odeslat příspěvek
Ještě jeden podstatný rozdíl.
Visa je zúčtována v USD, kdežto Maestro v EUR.
Tedy zaplatím-li VISOU třeba v Německu, tak bude platba nejdříve převedena z EUR na USD a následně na CZK, kdežto zaplatím-li Maestro (Mastercard) bude platba převáděna jen jednou (z EUR na CZK), nebo vůbec (pokud by byl účet veden rovnou v EUR). Bohužel zrovna ČSOB se snaží Maestro z nějakého důvodu vytlačit. Nespíš proto, že Europay (Maestro, Mastercard) umožňuje obchodníkům přenést poplatky na zákazníky a banky se bojí, že to bude mít vliv na snižování účtovaných poplatků.
Ve firmě jsem teď zřizovali 3 karty. Chtěli jsme Maestra (právě kvůli vyžadování PIN (větší bezpečnost) a zúčtování v EUR), ale museli jsme vzít VISA.

Tohle je přímo z webu ČSOB:

Platbu kartou MasterCard nebo Maestro v zahraničí přepočte společnost MasterCard vždy na EUR (Evropa i svět - pokud již platba nebo výběr nebyl v EUR) a následně kurzem ČSOB deviza prodej platným v den účtování se přepočte na CZK (případně na měnu účtu). Platbu kartou VISA nebo VISA Electron přepočte společnost VISA vždy na USD (Evropa i svět - pokud již platba nebo výběr nebyl v USD) a následně ještě přepočte společnost VISA na CZK (tzn. do ČSOB přijde částka vždy v CZK). Není-li účet v CZK, přepočte se částka již kurzem ČSOB.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies